Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem o co chodziło z tą samą stajnią, ale kilkukrotnie się z tym spotkałem. Na pewno grają ostrzej te klocki z tym, że marantz jest bardziej muzykalny:)
Chodziło mi o to, ze Denon i Marantz nalezą do wspólnego koncernu, i kilka gałęzli w prdukcji mają podobnych, natomiast Yamaha nie ma produkcyjnie z nimi nic wspólnego ;) Brzmieniowo to juz kwestia ucha ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Co do watku, to takze prosze o zmiane tytulu i podwieszenie. Rozmawiamy w wielu watkach nt. filmow i czasem robi sie zamieszanie, a tematy wyjatkowo ciekawe. W tytule moze cos takiego: "Filmy - dyskusja ogolna (premiery, klasyka)" itp. wg. uznania.

Witt, premiery Oblivion'a jeszcze nie bylo na BR, to o czym mamy dyskutowac :) Poczekaj jak film trafi na polki sklepowe.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To moze inaczej, premiery nie bylo na BR u nas w Polandi w sklepie.
Natomiast kolega z forum mi przeslal link do wersji 47gb, zaraz zobacze jak to wyglada, ale oryginal i tak kupuje.
Jak z napisami do takiego wydania?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Dobrze że się poprawiłeś, u nas w Polandii (dzikim kraju) jeszcze nie było ;)
Pomińmy kwestię skąd miałem film ;) Poprzestańmy na tym, że jest to jakość BluRay :) Po obejrzeniu zapewniam, że jak tylko pojawi się wydanie u nas w Polsce, to dołączy do mojej kolekcji, wart w 100%. Mam tylko nadzieję, że nasi nie spierniczą czegoś w polskim wydaniu BD - bo Polak potrafi, już można było kilka razy się przekonać.

Z premierami to też taki kraj nasz, niby UE a jednak drugiej (jak nie trzeciej) kategorii. W Stanach premiera już, na zachodzie jakoś w połowie sierpnia a u nas na szarym końcu... szkoda gadać.

Wczoraj przeglądałem amazon.de - a tam mnóstwo płytek BD w cenach 8-10 euro, w tym takie filmy jak Avengers, Thor czy Batman'y. To w przeliczeniu na złotówki jest niezła cena a co dopiero jak weźmiemy pod uwagę stosunek do zarobków? To dla takiego Niemca jest koszt rzędu 20zł do tego ile zarabia. No Polandia - kraj trzeciego świata. Kiedy w końcu sami siebie przestaniemy wyzyskiwać... :(

Niestety wydania zagraniczne DVD/BD nie posiadają ani lektora ani napisów polskich. Dla mnie powiedzmy, że nie problem. Ale żona czy później dziecko, znajomi, no to już średnio.

PS: co do wersji płyt "internetowych" to napisów można by poszukać w bazie NapiProjekt.
 

jurass

Banned
Nie napisałem, że wszystkie mają. Są wydania CEE z wieloma okolicznymi językami, czasem wersje EUR, USA i inne też posiadają.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dla mnie wystarczy oryginalna ścieżka angielska i na wszelki wypadek angielskie napisy, ale fakt, dla dziecka (o ile będzie to kiedyś oglądał) już pewnie nie. Chociaż teraz poziom edukacji języków obcych wysoki :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nie napisałem, że wszystkie mają. Są wydania CEE z wieloma okolicznymi językami, czasem wersje EUR, USA i inne też posiadają.
Ja rozumiem, ale zabrzmiało to tak, jakbym nie potrafił wyszukać takich wydań (a może źle szukam?). Przejrzałem wiele interesujących mnie tytułów, i wszystkie nie zawierały polskich napisów. Wiem, że ukazują się czasem wersje specjalne, wtedy mają prawie "all in one" z napisów, ale jest ich jak na lekarstwo. A normalne wydania są "wybrakowane" w napisy. Co uważam, że trochę zalatuje na podział: Ci lepsi, Ci gorsi. A niby ta sama UE.

... ale fakt, dla dziecka (o ile będzie to kiedyś oglądał) już pewnie nie. Chociaż teraz poziom edukacji języków obcych wysoki :)
Ale ile będziesz musiał jeszcze poczekać zanim Ci brzdąc na tyle urośnie, że po pierwsze będzie umiał czytać, a dwa nauczy się płynnego angielskiego, a baja baja trzeba obejrzeć będzie zaraz... hehe ;)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Oblivion jest pięknie nakręcony kamerkami Sony F65 (powiększcie sobie obrazki)

http://images3.static-bluray.com/reviews/8426_10_1080p.jpg
http://images.static-bluray.com/reviews/8426_16_1080p.jpg
http://images4.static-bluray.com/reviews/8426_22_1080p.jpg

Zobaczcie co potrafią te kamerki http://www.youtube.com/watch?v=6QET6vYvle4

(polecam jakość Oryginał - nie mam monitora 4k ale wygląda i tak rewelacyjnie)
Według mnie te kamerki kręcą ostrzej i dają więcej szczegółów niż Red Epic (chociaż Red jest ostrzejszy w ruchu).
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie tak to wyglada, wrzucilem fragment tego filmu w ten sam kadr i jest identyczna jakosc jak na zdjeciu. Widoczki przepiekne.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oblivion (Niepamiec) zaliczony. Obowiazkowa pozycja dla fanow S/F.
Jakosc fantastyczna. Oryginal kupuje na bank do kolekcji.
Mi takie filmy bardzo sie podobaja (nie chodzi o efekty, bo tych spektakularnych do jakich nas przyzwyczajaja inne typowe "hamerykanskie" tytuly, tu jak na lekarstwo), a sama produkcja nie ma nic wspolnego z takimi grzmotami jak "Bitwa o Ziemie", przy Oblivionie to takie disco polo z rewelacyjnymi efektami i nic ponad to. Zreszta filmy S/F trzeba podzielic na kilka kategori.
Nijak mozna porownywac papki amerykanskie typu 2012, Bitwa o Ziemie itp. do takich produkcji jak Prometeusz, Moon czy omawiany Oblivion.
Oblivionowi blizej do takich pozycji, jak "Jestem legenda" z Willem Smithem. Do tego mamy swietna obsade, T.Cruise to aktor pierwszego sortu, podobnie M.Freeman. Wojne Swiatow tez uwazam za genialny film, ale bez T.Cruisa to nie byloby to samo. Wieczor filmowy uwazam za (pozytwnie) zaliczony.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Teraz podobno jest już kara śmierci za ściąganie z torrentów.
Tak na poważnie kiedyś już czytałem o tym ale jakoś ucichło.
Fakt,na torrentach jest wszystkiego najwięcej ale spokojnie wystarczy konto netload i np.Tehparadox jeżeli chodzi o filmy i gry.
Mniejsze pliki np.muzykę zawsze można ciągnąć z Chomika.
Oczywiście jeżeli się ma oryginał a ściąga się kopię zapasową
laugh.png
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
armanig - takich tematów w sieci jest już więcej, a są one tworzone specjalnie, przez podstawione osoby, żeby zastraszyć i odstraszyć grono ludzi od ściągania :)

1. ściąganie wg. obowiązującego prawa nie jest nielegalne, pod karą grzywny jest rozpowszechnianie - sposób? ustawić upload na 0 (słownie: zero) i po kłopocie.
2. nie wolno ludzi zastraszać, a to się właśnie dzieje.
3. po cholere płacić za jakiś rapidshare czy netload - totalnie bezsensu, jakiś kompletny absurd, płacić za pirata w sieci. To już chyba lepiej pójść kupić ten film ;)
4. @Piramida - a wiesz że chomik i wrzuta są monitorowane przez policję i ZAIKS (i temu pokrewne)? Było o tym w sieci, ale też ucichło, a porozumienie z właścicielami stron dalej jest i działa. Właściciele poszli na ugodę monitorowania ich stron w zamian za odpuszczenie spraw sądowych.

Oczywiście powyższe dywagacje w żadnym wypadku nie zachęcają do piracenia, mają jedynie zwrócić uwagę jak prawnicy i korporacje próbują manipulować i zastraszać ludzi, aby Ci im zapłacili "grzywny" do których nie mają praw. Zwykły "Kowalski" ma średnio blade pojęcie, więc zapłaci.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. ściąganie wg. obowiązującego prawa nie jest nielegalne, pod karą grzywny jest rozpowszechnianie - sposób? ustawić upload na 0 (słownie: zero) i po kłopocie.

Czy to nie jest sprzeczne z ideą P2P? ;) Jak kazdy tak zrobi to co bedziesz sciagal?
Ja nie korzystam z tych programow, wiec mi to lotto, ale...
 
Do góry