Nowości kinowe, opisy filmów... officebox ;)

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
hehe. No widzisz jestem dysortografem i nic na to nie poradzę, mam na to papier. Mimo tej przypadłości i dzięki udokumentowaniu zdałem maturę na 100% :). Do tego w błąd mnie wprowadziła poprawka, bo pisząc razem pokazuje jak błąd. Do tego jest to jeszcze jeden z czasowników który jest wyjątkiem :). Kolego ciesz się z tego , że staram się pisać dość poprawnie, gdyby nie to, dopiero byś miał ze mną roboty wytykać mi każde słówko hehe:D. Jeśli uraziłem to wybacz, taka moja przypadłość, nie zawsze ją upilnuje zwłaszcza gdy coś mnie wprowadzi w błąd. Znajdą się tu takie osoby co robią gorsze błędy, które i dla mnie są widoczne hehe:):p

jurass pilnuj się mam Cię teraz na celowniku hehe:D. Co jest pożyczone będzie oddane:D
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
jurass

1. Pierwsza scena.
Poczytaj kolego w sieci setki lub tysiące tematów dotyczącej tej sceny. Zobacz ile jest jej interpretacji. Żadna nie jest 100% pewna. Skoro Ty znasz jedną prawdziwą to wytłumacz:
- było to działanie celowe czy efekt nie był do przewidzenia (stworzenie nowego gatunku)?
- dlaczego poświęcił siebie (rzeczywiście jak Prometeusz) skoro wystarczyła kropla krwi?
Z tego wszystkiego najbliższa prawdy jest dla mnie opcja opisana na IMDB - polecam lekturę..

Poza tym film może być klarowny nawet bez tej jednej sceny. To, że "obcy" stworzyli gatunek ludzki jest potem wielokrotnie potwierdzane w trakcie filmu. Pierwsza scena jedynie pokazuje jak się to mogło stać. Natomiast dlaczego akurat tak, a nie inaczej już się nie dowiadujemy. A dwa podstawowe pytania zadałem powyżej.

2. Rzeczywiście, pomyłka. Xenomorphy, nie Necromorphy. Za dużo Playstation ;P
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
jurass

1. Pierwsza scena.
Poczytaj kolego w sieci setki lub tysiące tematów dotyczącej tej sceny. Zobacz ile jest jej interpretacji. Żadna nie jest 100% pewna. Skoro Ty znasz jedną prawdziwą to wytłumacz:
- było to działanie celowe czy efekt nie był do przewidzenia (stworzenie nowego gatunku)?
- dlaczego poświęcił siebie (rzeczywiście jak Prometeusz) skoro wystarczyła kropla krwi?
Z tego wszystkiego najbliższa prawdy jest dla mnie opcja opisana na IMDB - polecam lekturę..

Poza tym film może być klarowny nawet bez tej jednej sceny. To, że "obcy" stworzyli gatunek ludzki jest potem wielokrotnie potwierdzane w trakcie filmu. Pierwsza scena jedynie pokazuje jak się to mogło stać. Natomiast dlaczego akurat tak, a nie inaczej już się nie dowiadujemy. A dwa podstawowe pytania zadałem powyżej.

Jak piszesz, że czegoś nie kumasz, to wyrażaj się jaśniej. Myślę, że nie tylko ja zrozumiałem, że nie wiesz, że chodzi o zaszczepienie Ziemi materiałem genetycznym, akt stworzenia życia. To nad czym zastanawiasz się powyżej to tylko kwestie techniczne, dla mnie bez znaczenia, poza ewidentną celowościa tego działania.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jeszcze takie coś znalazłem:

Ridley Scott tak wyjaśnia pierwszą scenę w wywiadzie opublikowanym w Magazynie Filmowym, nr sierpniowy (Wywiad Wojciecha Orlińskiego z Ridleyem Scottem) "Prometeusz i Zagadki Obcego" :

Co właściwie dzieje się w pierwszej scenie? Kim są Inżynierowie?
Ridley Scott: Inżynierowie należą do rasy, która myśli w kategoriach epok geologicznych. Dla nich miliard lat to drobiazg. Potrafią stworzyć dogodne warunki życia na jakiejś planecie a potem wrócić - i jeśli nie są zadowoleni z efektów, wszystko zniszczyć. Pierwsza scena pokazuje, że Inżynierowie nie cenią sobie także swojego własnego życia. Są jak bogowie, z ludzkiego punktu widzenia nieśmiertelni, niepojęci i wszechmocni.

Reżyser podkreśla, że pierwsza scena wcale nie musi dziać się na Ziemi. Nie wiemy, jaka to planeta. Wiemy tylko, że Inżynierowie na naszych oczach dokonują kolejnego aktu stworzenia a potem zniszczenia z niezrozumiałych dla nas pobudek. Strach byłoby kogoś takiego spotkać w kosmosie, Scott w kwestii kontaktu międzyplanetarnego jest skrajnym pesymistą.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Pytań bez odpowiedzi można doszukać się sporo w Prometeuszu, zabieg celowy, otwiera furtkę na poszukiwania odpowiedzi w przyszłych ekranizacjach. Tym bardziej wyczekuję info o decyzji na kolejne części Prometeusza :)

A tak w kwestii BD - czy ktoś ma werjsję bluray na której jest podobno alternatywne zakończenie? Coś gdzieś tak wyczytałem ;)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja odpalałem tylko płytę 3D - tam nie ma żadnych dodatków. W pudełku jest jeszcze płyta 2D, ale nawet nie wsadzałem do otwarzacza.

Słyszałem natomiast, że jest gdzieś alternatywna wersja sceny początkowej. Widziałem nawet zdjęcia. Tych mnichów ("inżynierowie" w szatach) jest więcej. Nie jeden. Poza tym scena jest dłuższa.
 

jurass

Banned
Na BD 2D jest sporo scen wyciętych, kiedyś je przewertowałem pobieżnie, ale w pamięci utkwiła mi tylko jedna. Scena walki w kapsule ratunkowej, w której obecny jest polski akcent. A jaki? Zgadnijcie. Podpowiedź: jest to potwierdzenie jednego ze stereotypów na temat Polski i Polaków.
 

WiTT

New member
Bez reklam
hmm... vódka, bigos, schabowe, zasmażka, goła polka (Słowianki najładniejsze dziewczyny;) ), stroje ludowe ręcznie szyte z Krakowa... :p ;)
 

jurass

Banned
hehe. No widzisz jestem dysortografem i nic na to nie poradzę, mam na to papier. Mimo tej przypadłości i dzięki udokumentowaniu zdałem maturę na 100% :). Do tego w błąd mnie wprowadziła poprawka, bo pisząc razem pokazuje jak błąd. Do tego jest to jeszcze jeden z czasowników który jest wyjątkiem :). Kolego ciesz się z tego , że staram się pisać dość poprawnie, gdyby nie to, dopiero byś miał ze mną roboty wytykać mi każde słówko hehe:D. Jeśli uraziłem to wybacz, taka moja przypadłość, nie zawsze ją upilnuje zwłaszcza gdy coś mnie wprowadzi w błąd. Znajdą się tu takie osoby co robią gorsze błędy, które i dla mnie są widoczne hehe:):p
Cieszę się jak inni się starają, bo ja też staram się starać, ale wielu nie zważa jak i co piszą, bo to przecież nie ma znaczenia i jeszcze "dobrym słowem" poczęstują w odpowiedzi. Kwestii dysortografii nie skomentuję, bo za mioch czasów medycyna nie stała na tak wysokim poziomie i wiele chorób było jeszcze nie odkrytych. ;-)

jurass pilnuj się mam Cię teraz na celowniku hehe:D. Co jest pożyczone będzie oddane:D
Z pokorą i wdzięcznością przyjmę każde zwrócenie mi uwagi na ewidentne błędy, które popełniam w jakiejkolwiek kwestii. :)

hmm... vódka, bigos, schabowe, zasmażka, goła polka (Słowianki najładniejsze dziewczyny;) ), stroje ludowe ręcznie szyte z Krakowa... :p ;)
No widzisz, Ty też myślisz o nas stereotypowo i podajesz skojarzenia w odpowiedniej kolejności, z tym, że po wódce powinna być raczej kiełbasa.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
Na BD 2D jest sporo scen wyciętych, kiedyś je przewertowałem pobieżnie, ale w pamięci utkwiła mi tylko jedna. Scena walki w kapsule ratunkowej, w której obecny jest polski akcent. A jaki? Zgadnijcie. Podpowiedź: jest to potwierdzenie jednego ze stereotypów na temat Polski i Polaków.
Wyborowa :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cieszę się jak inni się starają, bo ja też staram się starać, ale wielu nie zważa jak i co piszą, bo to przecież nie ma znaczenia i jeszcze "dobrym słowem" poczęstują w odpowiedzi. Kwestii dysortografii nie skomentuję, bo za mioch czasów medycyna nie stała na tak wysokim poziomie i wiele chorób było jeszcze nie odkrytych. :wink:


Z pokorą i wdzięcznością przyjmę każde zwrócenie mi uwagi na ewidentne błędy, które popełniam w jakiejkolwiek kwestii. :smile:


No widzisz, Ty też myślisz o nas stereotypowo i podajesz skojarzenia w odpowiedniej kolejności, z tym, że po wódce powinna być raczej kiełbasa.
mimo różnicy wieku, mamy jedną wspólną cechę. Yamaha serii 7.. :D

Oraz Polskie whiskey pędzone nocą:D
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
możemy też mieć wsparcie u paru zwolenników marantza. Bliżej yamaszce do marantza niż do innej marki. Często słyszałem słowa, że są z tej samej stajni:)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Do polskich stereotypów dodałbym jeszcze "zrywaczy azbestu" ;P hehe

Swoją drogą w ostatnim Spidermanie jest scena jak robotnicy ustawiają żurawie budowlane tak, aby mu ułatwić przelot na sieciach :) I tam brygadzista mówi do jakiegoś pracownika "Kowalski (czy inny Piotrowski) właź na dźwig, zarobisz nadgodziny". Znaczy pracowici ;P

A co do Prometheusa, jeśli rzeczywiście jest polski akcent i jeszcze zamierzony to może dzięki operatorowi ;P Darek Wolski :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Wczoraj wieczorem obejrzalem Oblivion w wersji 1080p (43 GiB).
Powiem szczerze ze efekty wizualne i dzwiekowe wgniotly mnie w fotel.DTS HD Master 7.1 robi swoje.Film byl krecony kamera Sony F65 i od razu widac przewage nad standardem.Obraz jest bardziej ostry i czysty,widac wiecej szczegolow.Kolory rowniez wypas,szegolnie otoczenie jeziora.Bardzo podobala mi sie muzyka w filmie.
Ogolnie seans udany,sa momenty w ktorych mozna sie niezle wkrecic.W dodatku ten kosmos i wizja przyszlosci.
Ahhh jak ja lubie takie klimaty....
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
OOO, to kolejna pozycja na celowniku.
Fox, wydaje mi się, że Denon i Marantz to ta sama stajnia. Nie wiem co Yamaszce do tego, ale na wsparcie zawsze możesz liczyc ;)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem o co chodziło z tą samą stajnią, ale kilkukrotnie się z tym spotkałem. Na pewno grają ostrzej te klocki z tym, że marantz jest bardziej muzykalny:)
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Na BD 2D jest sporo scen wyciętych, kiedyś je przewertowałem pobieżnie, ale w pamięci utkwiła mi tylko jedna. Scena walki w kapsule ratunkowej, w której obecny jest polski akcent. A jaki? Zgadnijcie. Podpowiedź: jest to potwierdzenie jednego ze stereotypów na temat Polski i Polaków.

Obejrzałem wszystkie sceny wycięte i alternatywne. Napiszę, że naprawdę warto. Moim skromnym zdaniem wszystkie zasługują na dołożenie do filmu. Sporo rozjaśniają. Owszem, można to nazwać "ułatwieniem" lub nawet skrajnie "podaniem na tacy", ale film jest przez to bardziej zrozumiały. Co do polskiego wątku to fakt :) zakładam, że wkład Darka Wolskiego :)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Przenieśmy się z wątku kalibracji tutaj z dyskusją o filmach, a dokładnie o premierze na Blu-Ray filmu Oblivion :)

small_tim225.jpg


Jak wrażenia po seansach? :)
Dla mnie od strony audio-wizualnej nie ma się czego przyczepić. Obraz żyleta, efekty świetnie się prezentują, HD wizualnie świetnie, audio (oglądałem w wersji DTS) też świetnie, jest trochę scenek gdzie tylne kolumienki dają mocy, ścieżka dźwiękowa świetnie słyszalna (kotły ładnie dają po frontach w dynamiczniejszych scenach), dialogi wyraźne (z małymi wyjątkami w scenach baaaardzo spokojnych, choć tu czekam jak inni się wypowiedzą).
Fabularnie - kwestia co kto lubi i czego się spodziewa. Na pewno jest to dla fanów S-F. Nie ma tutaj zbytniej oryginalności, ale bardzo smacznie podany miks bym tak to ujął filmów: Matrix, Bitwa o Los Angeles, Equlibrium, Odyseja Kosmiczna etc. a nawet Gwiezdne Wojny (fani od razu załapią scenę pogoni przez Droidy;) ). Ogółem niby pomysły zaczerpnięte od innych, ale podane to bardzo świeżo, smacznie. Po obejrzeniu pomyślałem, że ani przez chwilę się nie nudziłem podczas filmu. Nie najgorzej! :)

PS: chyba trzeba by zmienić tytuł tego wątku, na jakiś ogólnie filmowy ;)
 
Do góry