nowosć 32pfl7332

bugiman

New member
Czy ja też moge prosić!!!

W czwartek odbieram ten model telewizorak i po analizie waszych postów wole się przygotować do jego obsługi!!!

Z góry bardzo dziękuję!!!
Oczywiście najpierw sprawdzę, jaka wersję soft-u mi przyslą jednakże wolę sie przygotować.
 

malysek

New member

scoobydoo19911

New member
a czy ten telewizor ma dobry kontrarst? bo wiele lcd ma słaby. bo jak ma słaby kontrast to ja bym newet o tym telewizorze nie myślał i bym wziął samsunga crt ws-32z30 który jakością obrazu kopie każdego lcd i plazme:razz: :razz: :razz: wiem bo samtakiego mam i hd też pociągnie bo ma wejście component czy hdmi jest to tego niewiem :confused: :confused: :confused:
 

kernit1

New member
Witam,
Chciałbym powtórzyć pytanie, na które poprzednio nikt nie odpowiedział. Jak podłączyć dźwięk w tym tv z dekodera n-ki przy łaczeniu przez komponent?. Z instrukcji wynika, że powinno to być wejście audio L/R typu jack przy wejściach komponentowych, a z drugiej strony 2 chinche do dekodera lub przewodem digital audio z pojedyńczymi końcówkami. Próbuję pierwszym sposobem i niestety nie mogę sobie poradzić. Wydaje mi się, że pojawienie się foni powinno nastąpić automatycznie po samym połączeniu. Na dekoderze zmieniam tryb z hdmi na dvi i też nic. Może potrzebne są jakieś specjalne ustawienia w tv i w dekoderze, więc proszę wszystkich, którzy mają podłączony ten lcd przez komponent i przwód audio z n-ką o radę.

Pozdrawiam,
 

luigi

New member
malysek napisał:
Takie cos to na pewno nie przejdzie. Jedynie taki kabelek mozna kupic na rynku u nas i to tylko na allegro

http://www.allegro.pl/item188069964_super_kabel_do_monitora_vga_15m_5xbnc_3m_fvat.html

a po zakupieniu trzeba jedynie odciac koncowki BNC i przylutowac RCA i bedzie smigalo wszystko w porzadeczku.

Pozdawiam

Skoro tak twierdzisz to czy sam sprawdziłeś ten sposób i czy działa dobrze???
Widziałem też przejściówki wtyku BNC(ż) na RCA(m)-jeśli je się zastosuje to tez powinno być dobrze?
Miałem kiedyś taki kabel ale uznałem że nie zda egzaminu bo nie wiadomo czy na tych 2 końcówkach (oprócz tych 3 RGB) była synchronizacja H/V.
...i dałem sobie spokój z przeróbkami a co do kabli to są dostępne na ebayu za $ dokładnie takie jak w instrukcji napisali bez żadego kombinowania ;) ;) ;)
nie wiem czemu żaden sprzedawca u nas ich nie oferuje :rolleyes: przecież sporo jest tych Philipsów na naszym rynku i wielu ma problem z podłączeniem kompa oprócz tych szczęśliwców posiadających wyjście DVI.
 

wszary

New member
Normalnie ale wam zazdroszcze!!!

Jestem juz prawie tydzień bez tv (opala się w serwisie:D) i czuje się jakby mi zabrali prawą rękę. MASAKRA:sad:!!!. Jestem ciekaw czy dostane go przed długim weekendem, bo mam cały wolny i chciałbym nadrobić zaległości wieczorami!!


Pozdrawiam Was Szczęśliwcy!!
 

Harpo

New member
Hehe, glowa do gory wszary - na pewno szybkogo dostaniesz. Telefon z ponagleniem nie zawadzi...

Dobra, podenerwuje Cie: ogladalem wczoraj mecz na C+ w formacie 16:9 - SZOK! pozdrawiam :cool:
 

Tomasz93

Member
kernit1 napisał:
Witam,
Chciałbym powtórzyć pytanie, na które poprzednio nikt nie odpowiedział. Jak podłączyć dźwięk w tym tv z dekodera n-ki przy łaczeniu przez komponent?. Z instrukcji wynika, że powinno to być wejście audio L/R typu jack przy wejściach komponentowych, a z drugiej strony 2 chinche do dekodera lub przewodem digital audio z pojedyńczymi końcówkami. Próbuję pierwszym sposobem i niestety nie mogę sobie poradzić. Wydaje mi się, że pojawienie się foni powinno nastąpić automatycznie po samym połączeniu. Na dekoderze zmieniam tryb z hdmi na dvi i też nic. Może potrzebne są jakieś specjalne ustawienia w tv i w dekoderze, więc proszę wszystkich, którzy mają podłączony ten lcd przez komponent i przwód audio z n-ką o radę.

Pozdrawiam,

Nie mam podlaczonej N-ki, ale mam podobnie podlaczone DVD. Obraz z odtwarzacza przesylam do telewizora componentem, a dzwiek coaxialem. U mnie taki uklad dziala poprawnie. Mozesz podobnie sprobowac z N-ka.
 

wszary

New member
Harpo napisał:
Hehe, glowa do gory wszary - na pewno szybkogo dostaniesz. Telefon z ponagleniem nie zawadzi...

Dobra, podenerwuje Cie: ogladalem wczoraj mecz na C+ w formacie 16:9 - SZOK! pozdrawiam :cool:

Dzięki za podbudowę na duchu.

Właśnie mam taki plan przekręcic do serwisu około czwartku i troche ich pośpieszyć. Tyle filmów na mnie czeka.

Pozdrawiam,
 

malysek

New member
luigi napisał:
Skoro tak twierdzisz to czy sam sprawdziłeś ten sposób i czy działa dobrze???
Widziałem też przejściówki wtyku BNC(ż) na RCA(m)-jeśli je się zastosuje to tez powinno być dobrze?
Miałem kiedyś taki kabel ale uznałem że nie zda egzaminu bo nie wiadomo czy na tych 2 końcówkach (oprócz tych 3 RGB) była synchronizacja H/V.
...i dałem sobie spokój z przeróbkami a co do kabli to są dostępne na ebayu za $ dokładnie takie jak w instrukcji napisali bez żadego kombinowania ;) ;) ;)
nie wiem czemu żaden sprzedawca u nas ich nie oferuje :rolleyes: przecież sporo jest tych Philipsów na naszym rynku i wielu ma problem z podłączeniem kompa oprócz tych szczęśliwców posiadających wyjście DVI.

Ja sam tego nie przerabialem ale znajomy ma taki sam telewizor i tak podlaczonego laptopa i smiga u niego bez problemu. W sumie mozna i tak z tymi przejsciowkami zrobic to nie trzeba bedzie nic odcinac i lutowac. Sam sie tez zastanawiam nad zakupem tego kabelka bo zachcialo mi sie miec wiekszy monitor do laptopa i tak pograc w Quake :D i chyba sie skusze na niego bo moze niedlugo i tego nie bedzie mozna nigdzie kupic.

Pozdrawiam
 

kernit1

New member
Tomasz93 napisał:
Nie mam podlaczonej N-ki, ale mam podobnie podlaczone DVD. Obraz z odtwarzacza przesylam do telewizora componentem, a dzwiek coaxialem. U mnie taki uklad dziala poprawnie. Mozesz podobnie sprobowac z N-ka.

Dzięki za radę. Ale z n-ką to nie przejdzie, gdyż dekoder można podłączyć tylko optykiem, a w tv jest wejscie na coaxial.
Trochę mnie dziwi, ze nikt inny z posiadaczy tego tv nie odpowiedział na moje pytanie. Widocznie musiałem mieć wyjatkowego pecha, gdyż okazuje się,że prawdopodobnie mam zepsute w tv wejście audio L/R typu jack przy połączeniach komponentowych i niestety nie chodzi mi tu dźwięk. A po hdmi rzadko, ale zrywa mi fonię i chciałem skorzystać z połączenia komponentowego. Radzę więc innym potencjalnym klientom n-ki i nabywcom tego lcd jak macie możliwość, to przetestujcie współpracę tych urządzeń, aby nie było zaskoczenia i nerwów, że coś jest nie tak. Niestety tv pójdzie chyba do serwisu.

Pozdrawiam
 

wszary

New member
kernit1 napisał:
Dzięki za radę. Ale z n-ką to nie przejdzie, gdyż dekoder można podłączyć tylko optykiem, a w tv jest wejscie na coaxial.
Trochę mnie dziwi, ze nikt inny z posiadaczy tego tv nie odpowiedział na moje pytanie. Widocznie musiałem mieć wyjatkowego pecha, gdyż okazuje się,że prawdopodobnie mam zepsute w tv wejście audio L/R typu jack przy połączeniach komponentowych i niestety nie chodzi mi tu dźwięk. A po hdmi rzadko, ale zrywa mi fonię i chciałem skorzystać z połączenia komponentowego. Radzę więc innym potencjalnym klientom n-ki i nabywcom tego lcd jak macie możliwość, to przetestujcie współpracę tych urządzeń, aby nie było zaskoczenia i nerwów, że coś jest nie tak. Niestety tv pójdzie chyba do serwisu.

Pozdrawiam

kernit1 wspólczuje Ci.
Mój tv siedzi już tydzień w serwisie i mam zamiar jutro tam przkręcić, żeby ich troszkę pospieszyć.
Wielkim minusem serwisów Philipsa jest to, że wszystkie LCD są transportowane do headquarter do Radomia i tylko tam je naprawiają.
Ale nie martw się kernit1 szybko go naprawią i będzie śmigać bez zarzutu!!!

Pozdrawiam!!
 

kernit1

New member
O kurcze! Myślałem, że będzie to robione na miejscu w serwisie wrocławskim. Jak tak, to muszę się zastanowić z powodu wątpliwości jakie Ty miałeś wcześniej, czy te rzadkie przerwy w foni na hdmi na tyle mi przeszkadzają, że oddam tv na tułaczkę po Polsce. Do komponentu powrócę jak sobie sprawię kino domowe, ale wtedy poradzę sobie z fonią po optyku.

Pozdr,
 

lolek

New member
Jeśli ktoś jest zainteresowany Philipsem 7332 polecam pod rozwagę
Philipsa 7572. W zasadzie to samo, tylko design z dodatkiem srebrnego, cyfrowy tuner i kontrast: 7500. Myślę, że całkiem ciekawa propozycja. Oby tylko grał tak dobrze jak 7332.
Jest też jeszcze jedna nowość 5322, ale to zdecydowanie niższa klasa.
Pozdrawiam
 

wszary

New member
kernit1 napisał:
O kurcze! Myślałem, że będzie to robione na miejscu w serwisie wrocławskim. Jak tak, to muszę się zastanowić z powodu wątpliwości jakie Ty miałeś wcześniej, czy te rzadkie przerwy w foni na hdmi na tyle mi przeszkadzają, że oddam tv na tułaczkę po Polsce. Do komponentu powrócę jak sobie sprawię kino domowe, ale wtedy poradzę sobie z fonią po optyku.

Pozdr,

Kernit1

Ja mam podłączone kino przez kabelek hdmi i wszystko gra bez zarzutu (mam obraz i dźwięk) nie używam żadnych innych kabli. Dla ułatwienia dodam, że mam podpięte kino też Philips HTS3115. Żadna rewelacja ale mi to wystarczy.

Pozdrawiam,
 

ro-mek

New member
@kernit1
Czy przypisałeś w Menu->Instalacja->Połączenia->Audio L/R IN do gniazda HDMI lub EXT3?
Nie mam n-ki i model tv 9541 ale te tv są podobne więc i menu powinno być podobne.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
jak wchodzila Nka na rynek - to byly problem z dzwiekiem po HDMI - szczegolnie z telewizorami Philipsa - mozliwe ze jeszcze tego do konca nie rozwiazali
 

luigi

New member
Mam kolejne pytanie odnośnie podłączenia dźwięku z komputera do Philipsa, czy jeśli podłącze przez DVI w kompie i HDMI w LCD to jakim złączem wtedy puścić dźwięk skoro w komputerze jest wtyk typu jack a wejście audio jest typu chinch (audio in, digital).
Jest też 2 wejście audio lecz służy ono do podłączenia dźwięku razem gdy podłączamy obraz z wyjścia VGA w komputerze.
proszę o poradę
;)
 
Do góry