Nowe telewizory SAMSUNG seria H

tdx

New member
Bez reklam
:) ok w takimrazie odsylam do instrukcji i max bitrate :)

wysłane z mojego ATARI 65XE z magnetofonem XC-12
 

przeeemek

New member
Jeśli chodzi o clouding i banding to nie zauważyłem podczas normalnego oglądania tv. Mecze ogląda się bardzo przyjemnie. Nie chcę pisać, że zjawiska te nie występują bo nie przeprowadzałem żadnych testów pod tym kątem. Jakoś nie miałem jeszcze czasu wieczorem, żeby to zrobić.

@radier - Co masz na myśli? Używasz dysku twardego to Timeshift czy penrive? Tak jak pisałem po sparowaniu pilota z dekoderem straciłem funkcjonalność niektórych przycisków. Przede wszystkim tych do nagrywania, zatrzymywania i przewijania.

W tvn player zmiana na hd naprawdę poprawia jakość wyświetlanego obrazu. Tylko ten wygaszacz z logo samsunga. Jak go wyłączyć? Pierwszy raz po około 20 minutach się włącza, trzeba ruszyć pilotem a potem co około 5 minut się włącza.

Co ciekawe po wyjściu z playera i powrocie do tv wygaszacz nadal się włącza :).
 
Ostatnia edycja:

skorup84

New member
...
W tvn player zmiana na hd naprawdę poprawia jakość wyświetlanego obrazu. Tylko ten wygaszacz z logo samsunga. Jak go wyłączyć? Pierwszy raz po około 20 minutach się włącza, trzeba ruszyć pilotem a potem co około 5 minut się włącza.

Co ciekawe po wyjściu z playera i powrocie do tv wygaszacz nadal się włącza :).

w serii F od jakiegoś czasu też jest ten problem, w dodatku często po zmianie jakości na HD brakuje dźwięku ale po wyjściu z aplikacji i powrocie jest już ok. Kilka miesięcy temu nie było żadnych problemów z wygaszaczem, jakiś czas temu zgłaszałem problem na czacie, niby pracowali nad tym i chwile było ok po aktualizacji ale radość nie trwała długo:/
 

Damaranus

New member
A ja bym prosił o potwierdzenie czy aby na pewno jest 400 Hz a nie 200 i czy występuje MicroDimming. Pytam o to dlatego że dane na samsung.pl i samsung.com są bardzo rozbieżne.

Czy jest jakaś szansa że seria F otrzyma aktualizację oprogramowania do serii H ?

Oczywiście mowa o H6400 oraz serii F
 
Ostatnia edycja:

przeeemek

New member
Na 100% nie ma microdimmingu bo być nie miało. To dopiero w wersji 6640 i wzwyż.

Co do 400Hz. Konsultant samsunga zapewniał mnie, że jest. Jak sprawdzić mając tv w domu? Nie wiem. Na kartonie nie napisali. Szczerze to wisi mi czy jest to 600Hz czy 200Hz skoro mam obraz jaki mam. Mam możliwość oglądania 55f6640 z 600Hz i MicroDimming oraz mój bez i różnicy nie widać. Obraz na obydwu jest super. Nie stawiałem obydwu telewizorów obok siebie ale przechodząc z jednego tv na drugi nie widzę różnicy.
 

przeeemek

New member
Dzisiaj zauważyłem coś niepokojącego. Wcześniej jakoś tego nie widziałem. Powiesiłem tv na ścianie wczoraj. Dzisiaj wchodzę do pokoju (tv wisi tak, że podchodzę do niego od boku). Był akurat włączony wygaszacz - czarny ekran. A tv świeci z góry z dołu spod ramki jakby ktoś świecił latarkami. Cztery białe punkty u góry i jeden niebieskawy u góry na środku oraz jeden niebieskawy też na środku ale na dole. Wszystko tak jakby wychodziło z ramki. Taki efekt można uzyskać naciskając mocniej na ramkę. Przy nacisku matryca lekko świeci w miejscu naciśnięcia. Widać to tylko jak patrzy się na tv z bliska, najbardziej z boku - tak jakby chciało się zajrzeć pod ramkę.
Widać to tylko na czarnym ekranie/tle, np. na wygaszaczu lub przy przełączaniu kanałów. zauważyłem to wieczorem, więc może też po ciemku trzeba patrzeć. Jak się patrzy na wprost to tego efektu nie ma, nawet z bliska. Przez tydzień tego nie zauważyłem, trochę mnie to dziwi bo teraz wydaje mi się to straszne. Może dlatego, że tv oglądam raczej na wprost :). Zastanawiam się czy może śruby od wieszaka i same ramiona, które przykręca się do tv nie powodują jakiegoś nacisku na matrycę. Czy nie naciągają z tyłu obudowy.

@radier możesz luknąć jak to wygląda u ciebie? Chyba będę musiał postawić tv na stopce i sprawdzić czy dalej tak będzie.

Zrobiłem zdjęcia ale mało na nich widać. Trochę kiepsko po ciemku wyszło. Rogi wyszły jakieś białe mocno. A to o czym piszę jakoś mniej ale widać o co chodzi.

Na wprost - nic nie widać



dolny brzeg patrząc z góry



górny brzeg patrząc od dołu





Pojawił się soft 1106.
 
Ostatnia edycja:

kaper.1981

New member
Bez reklam
ja w swoim f6500 widziałem lekki banding na meczach piłki nożnej okazało sie ze tv wisi za wysoko ,zmniejszyłem wysokość tak aby oczy widza były skierowane na środek ekranu i bo bandingu .
 

Damaranus

New member
W gazetce Saturna pojawił się model : UE40H6640 za 2999 zł
póki co żaden sklep go nie oferuje.

600Hz
DVB-S2
PIP
MicroDimming
1 tuner

No i można już doszukać się w sieci, że neo24 i redcoon dodały do swoich katalogów wszystkie wersje w wielu rozmiarach.
 

yaroray

New member
W gazetce Saturna pojawił się model : UE40H6640 za 2999 zł
póki co żaden sklep go nie oferuje.

600Hz
DVB-S2
PIP
MicroDimming
1 tuner

No i można już doszukać się w sieci, że neo24 i redcoon dodały do swoich katalogów wszystkie wersje w wielu rozmiarach.

Jest również UE55HU7500 za 8999zł.
Neo24 już dawno miał w katalogu wiele telewizorów, tylko nie było pełnego opisu i zdjęć, teraz już jest, więc pewnie niedługo wyjdzie np. H6500. Przynajmniej tak było z H6400, kilka dni po pojawieniu się pełnego opisu, można było go już kupić. Teraz można tylko czekać na spadek cen.

Na stronie Samsunga nie ma jeszcze H6500, a jest już do niego firmware :p

Saturn zrobił w tej chwili promocję na telewizory od 40 cali, a mianowicie płaci pierwszą z rat 0%. Nie czytałem regulaminu, bo nie wiem gdzie jest, ale gdzieś mi przeleciało 30 rat. Promocja raczej słaba, bo w takim przypadku to około 100zł zysku, ale może ktoś będzie chciał. Chyba, że można wziąć mniej rat. Doczytał się ktoś?
 
Ostatnia edycja:
Do góry