Nowe telewizory SAMSUNG seria H

yaroray

New member
Nie, nie jest. Naprawa wielokrotna, gwarancja przepada w momencie zwrotu pieniędzy na kartę podarunkową.

Przejrzałem warunki i jednak masz rację, widocznie się zmieniły, tzn. nie ma wzmianki o wygaśnięciu gwarancji z tytułu naprawy urządzenia, jednak jest coś innego. W 3 roku, czyli tak naprawdę, kiedy gwarancja ta zaczyna być przydatna (wcześniej są również inne możliwości) można otrzymać tylko 80% wartości telewizora, w 4 roku - 60%, a w 5 roku - 40%. Mówię o gwarancji dotyczącej telewizorów (bo są różne) i osób fizycznych. Oczywiście temat nie jest na temat gwarancji, ale myślę, że jest to przydatna uwaga to osób zamierzających kupić telewizor.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak wiemy o tym, jest też cały wątek temu poświęcony więc wystarczy poszukać a to wątek o samsungach serii H
 

radier

Member
Bez reklam
@tdx

HEVC nie obsługuje, ale to było do przewidzenia. Przez najbliższe kilka lat to nie będzie jakiś wielki problem.

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
 

tdx

New member
Bez reklam
Kurcze aż ta by się pomylili w instrukcji? :)

193.jpg
 

yaroray

New member
seria H6500 to chyba szybko się nie pokarze, nawet na stronie Samsunga jej brak

H6400 i H6200 pokazały się na stronie Samsunga prawie w tym samym momencie, co w sklepach, więc to akurat nie jest wyznacznik. W internetowych brytyjskich sklepach telewizory H6500 już się pojawiają i piszą, że będą od kwietniu, więc jeśli to się sprawdzi, to już nie tak długo.
 

przeeemek

New member
Próbowałem otworzyć sample z tej stronki. Udało mi się uruchomić zwiastun ring_x.264_720p_1600kbps

W x.265 nie uruchomił się żaden i avatar afd_x264_1080p_1200kbps też nie poszedł. Możliwe, że wyjdzie jakieś uaktualnienie softu z czasem skoro w instrukcji napisali, że się da. Albo coś z plikami jest nie tak.
 

przeeemek

New member
Ja sprawdzałem na plikach ze stronki, którą podął tdx. Ściągnę coś później i spróbuję. Bawiłeś się z trybem Piłka nożna?

W instrukcji jest napisane, że nagrywać można tylko na dysk twardy. Ja podpiąłem pendrive (nie chce formatować dysku) i po sformatowaniu wyskoczyło okno, że jest gotowy do timeshift i nagrywania.

Ale nagrać nic nie mogę. Po pierwsze jeśli pilot jest skonfigurowany tak, żeby sterować dekoderem to nic się nie da zrobić. Po usunięciu pilota i wejściu w tryb Piłka Nożna uaktywnił się panel sterowania. Ale nagrać dalej nic nie mogę. Jedyne co działa to powiększenie danego obszaru na ekranie.
 

radier

Member
Bez reklam
Nagrywanie działa z wbudowanych tunerów.

Pstrokatość (podbicie chyba wszystkiego co się da) trybu Football generalnie dyskwalifikuje dla mnie jego praktyczne zastosowanie.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
A to ciekawe ?! Widzę informacje są sprzeczne. Jak do tej pory w różnych sklepach w Europie pokazują się oferty na model 46H7000 a nie 48H7000. Są to storny włoskie, francuskie, brytyjskieSpecyfikacje zawierają opis i wymiary wersji 46 cali.

Na różnych portalach fachowych też podawane są sprzeczne informacje.

Czy może koś wie na 100% jak rzeczywiście będzie ?
 

przeeemek

New member
Pod które wejście USB podłącza się pendriva? Ma to znaczenie? Jest jedno do kamery, jedno 0,5A i jedno 1A typowo do HDD. Ale czy pendrive może być podłączany do każdego? Np. gdybym chciał podłączyć dwa jednocześnie. I czy nie przeszkadza jak jest podłączony non-stop do telewizora?
 

radier

Member
Bez reklam
Możesz podpinać gdzie chcesz. Ja mam 16GB podłączony na stałe do środkowego portu. Dysk z filmami podłączam w razie potrzeby do portu oznaczonego HDD.
 

tdx

New member
Bez reklam
radier a w e-manualu w TV nie ma rozpiski kodeków?

Tryb piłka nożna odpala od razu PVR żebyście mogli sobie powtórki oglądać z timeshiftem ;) social haba >> jeśli oglądacie z kimś kto jest gdzieś indziej :) no i te ustawienia obrazu żeby obraz na długo został w pamięci ;)
 

przeeemek

New member
Znalazłem problem z obsługą HEVC x.265. W instrukcji poniżej tabelki jest jak byk :):

Kodek HEVC jest dostępny tylko w kontenerach MKV /MP4 / TS.

 

radier

Member
Bez reklam
@tdx

e-manual również jest ogólny. Opisane są funkcje w stylu sterowania gestami czy Multi-link Screen, których ten TV nie obsługuje (wiem po podłączeniu kamery i wizycie w MS na sterowanie gestami znajdzie się rada). HbbTV też nie da się na razie odpalić.

Ze strony, która podałeś wczoraj pobrałem ten pierwszy film: surfing.265. Zmieniłem rozszerzenie na mkv i TV zaprotestował przy próbie odtworzenia.
 
Do góry