Nowe plazmy LG 42PC51

radzix

Member
Na pilocie naciśnij przycisk MENU i równocześnie naciśnij przycisk MENU na tv przez ok.7 sek. i pojawi się Tobie menu serwisowe,czas pracy tv to pozycja UTT. Z menu wyjdź np. naciskając dwukrotnie MENU.
 

btw

New member
Na stronie LG pojawiła się nowa plazma LG 42 PG 6000. Jak na razie google niewiele o niej mówi. Ciekawe jak prezentuje się w porównaniu do PC51/52 i PC55/56 i czy poradzili sobie z tym buczeniem :roll: . Ktoś posiada jakieś info?
 

michnik

New member
Problem LG 42PC51 czy LG 42LC42

Witam
moze ktos mi pomoze mam do wyboru dwa telewizory plazmaLG 42PC51 i lcd LG 42LC42.Pierwszy ma dobre parametry ale to plazma czy warto nadal kupić plazme?, i jeden i drugi moge nabyc za bardzo podobne pieniadze nie jestem jednak w stanie ocenic który bedzie lepszy. beda one chodziły na kablówce, + kino ,rzadko pc. prosiłbym o szybką pomoc..
 

stdanielo

New member
michnik napisał:
Witam
moze ktos mi pomoze mam do wyboru dwa telewizory plazmaLG 42PC51 i lcd LG 42LC42.Pierwszy ma dobre parametry ale to plazma czy warto nadal kupić plazme?, i jeden i drugi moge nabyc za bardzo podobne pieniadze nie jestem jednak w stanie ocenic który bedzie lepszy. beda one chodziły na kablówce, + kino ,rzadko pc. prosiłbym o szybką pomoc..

Bierz plazmę, jest naprawdę dobra, ten lcd ma bardzo kiepskie kąty i gubi detale w cieniach, sam się zastanawiałem nad 42PC51, ale jednak dozbieram do czegoś większego.
 

lukasz7-77

New member
Czy w waszych PC51 buczą głośniki? Nie chodzi mi tu teraz o powlekaną wielokrotnie matrycę ale o same głośniki. Przełączcie na kanał, na którym nie ma żadnej stacji i pogłośnijcie TV na maxa. U mnie głośniki niemiłosiernie wtedy buczą. Jak jest u was?
 

KotD

New member
Witam,

Mam pewien problem z moim TV o którym jest ten watek. Chodzi o to, że telewizor po właczeniu i nie tylko miga tzn. obraz zanika i pojawia się, wyglada to tak jakby szukał najlepszego połączenia z urzadzeniami z nim podłaczonymi. Mam do niego podłaczone przez HDMI: n i PS3. Przy obu urządzeniach wystepuje ten sam efekt. Kable są różne, więc raczej ten problem jest wykluczony. Jeżeli ktoś ma podobne objawy to proszę o odpowiedż i poradę.

Pozdrawiam
 

Storm

New member
Bez problemów.

Panowie minął kolejny miesiąc użytkowania przeze mnie tej plazmy. Jak na razie zero problemów. Ładnie hula i nie buczy. Pozrawiam wszysykich z okazji świąt !!!:roll:
 

Rafał28

Klub HDTV.com.pl
vip
Wi
Storm napisał:
Panowie minął kolejny miesiąc użytkowania przeze mnie tej plazmy. Jak na razie zero problemów. Ładnie hula i nie buczy. Pozrawiam wszysykich z okazji świąt !!!:roll:
Podzielam Twoją opinię.U mnie na liczniku 1500h i wszystko w porządku.
Zyczę wszystkim wesołych świąt.
 

tomi-pops

Banned
Kolory na lg50PC51

Mam pytanie do użytkowników 50PC51 jaki macie kolor żółty czy normalny odcień czy lekko wpada w pomarańcz jak by brudny żółty.
na obrazie kontrolnym jest tak samo. Ciekawi mnie jak macie na swoich i może ktoś wie czy to jest wada czy można to wyregulować.
Pozdrawiam :)
 

Storm

New member
Czego tak cicho?

Nie wiem co się stało z tym wątkiem bo nastąpiło straszne wyciszenie nastrojów. Czy już nikomu albo nikogo nie bzyka ta plazma. Zrobiło się tak nudno. A może "sprzedawcy dywanów" wymienili sprzęt i odeszli w siną dal? U mnie bez zmian wszystko gra i buczy. Pozdrawiam wszystkich !!!:eek:k:
 

timbot

New member
Bez reklam
tomi-pops napisał:
Mam pytanie do użytkowników 50PC51 jaki macie kolor żółty czy normalny odcień czy lekko wpada w pomarańcz jak by brudny żółty.
na obrazie kontrolnym jest tak samo. Ciekawi mnie jak macie na swoich i może ktoś wie czy to jest wada czy można to wyregulować.
Pozdrawiam :)
nie masz przypadkiem trybu ekranu ustawionego na łagodny? (menu/ekran/ustawienia - chyba), sprawdz standardowy, lub dynamiczny

a kolego Storm, chyba się już wszyscy wygadali :) mało jest nowych kupców naszego modelu, wiec i mało nowych ludzi pyta czy nam bzyczy ;) Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:

SCOTI

New member
Z jednej strony ta cisza oznacza że nasze plazmy nie psują się i wszyscy posiadacze LG są zadowoleni. Z drugiej jednak strony większość kupuje teraz nowe Panasoniki serii PV80.
 

tomi-pops

Banned
timbot napisał:
nie masz przypadkiem trybu ekranu ustawionego na łagodny? (menu/ekran/ustawienia - chyba), sprawdz standardowy, lub dynamiczny

a kolego Storm, chyba się już wszyscy wygadali :) mało jest nowych kupców naszego modelu, wiec i mało nowych ludzi pyta czy nam bzyczy ;) Pozdrawiam!
Wszystkie ustawienia już testowałem i żółty jest tak jak pisałem jakby brudny dziwi mnie, że zielony jest spoko. Jak dysponuje ktoś danymi albo może spisać oryginalne ustawienia z trybu serwisowego to proszę o podanie może coś tam mam skopane?
A tak do wiadomości wszystkich licznik godzin można wyzerować i to, że w TV-ser. Będzie 00 to o niczym nie świadczy.
 

btw

New member
SCOTI napisał:
Z jednej strony ta cisza oznacza że nasze plazmy nie psują się i wszyscy posiadacze LG są zadowoleni. Z drugiej jednak strony większość kupuje teraz nowe Panasoniki serii PV80.

Dokładnie :) . Od września tamtego roku "kupuję" PC51. Przeczytałem cały obecny wątek. Ten hałasujący zasilacz mnie zniechęcił. Po przeczytaniu całego wątku o PV80 stwierdzam, że warto było czekać. Czekam teraz aż wyjdzie model 50-calowy :rolleyes:.
 

kolbi123

New member
Storm napisał:
Nie wiem co się stało z tym wątkiem bo nastąpiło straszne wyciszenie nastrojów. Czy już nikomu albo nikogo nie bzyka ta plazma. Zrobiło się tak nudno. A może "sprzedawcy dywanów" wymienili sprzęt i odeszli w siną dal? U mnie bez zmian wszystko gra i buczy. Pozdrawiam wszystkich !!!:eek:k:


storm musze się z tobą zgodzić w 110% gra i BUCZY :) .
 

czyrzyk

New member
Kilkudniowe wrażenia :))

Witam,
kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem LG 50PC51.
Wrażenia jak najbardziej pozytywne.
Mam podłaczoną N-ke i nagrywarkę LG RH277 z HDD.

N-ka do nagrywanki i TV przez euro, nagrywarka do tv - HDMI.
Obraz z N-ki przez HDMI faktycznie dużo lepszej jakości ale szczerze mowiac zniekształcenie 16:9 na przytłaczającej większości kanałów przeważyło w kierunku połączenia pozwalającego na pełne formatowanie obrazu.

Po przejrzeniu forum pozmieniałem trochę nastawy w menu serwisowym i obraz podoba mi się.

Na słabszych dvd i divx jest trochę zieleni w ciemnych scenach ale na discovery HD nie ma więc ścierpię to, nie będę doraźnie przestawiał balansu bieli, czy co tam...

Musze nadmienić ,że plazma NIC nie buczy, nagrywarka też siedzi całkiem cicho..

Proszę w miarę doświadczeń o informację, czy inwestycja w lepsze kable EURO da widoczne efekty.
Pozdrawiam szanownych forumowiczów...:)
 

timbot

New member
Bez reklam
przede wszystkim przekonfiguruj podłączenie!!
N-ka daje sygnał wysokiej rozdzielczośći jedynie po hdmi, po euro jest sygnał zdegradowany, twój telewizor może więcej!! (natomiast dla nagrywarki euro już wystarczy, zreszstą jest jedyną opcją)
puść N-kę przez hdmi do tv i n-kę do nagrywarki przez euro

natomiast nagrywrkę podłącz do tv metodą prób i błędów - albo hdmi, albo euro - dlaczego?
Jeśli podłączysz nagrywarkę hdmi do telewizora, to nie dostepne jest formatowanie w tv - to znaczy, nie można obcinać czarnych pasów w filmach z nagrywarki - to jest minus hdmi. Przy podłączeniu przez euro masz takią opcję.
co do jakości - nagrywarki LG nie mają jakiś świetnych skalerów (moja nagrywarka to lg rh-200mh) i jeśli chodzi o sygnał nagrany, lub z n-ki przez nagrywarkę, to i tak nie ma co go skalować nagrywrką do 1080, bo efektu nie widać (dodaktkowo, jeśli jest kiepski sygnał, to przy skalowaniu 1080 widać każdy snieżek), natomiast przy podłączeniu przez euro, można stosować cyfrową redukcję szumu na telewizorze (DNR)
musisz sprawdzić, które podłączenie nagrywarki ci lepiej pasuje

ale podstawa n-kę do tv przez hdmi!!
 

czyrzyk

New member
Czyli podłączając nagrywarkę przez euro nie stracę wiele oglądając DVD a mogę zyskać na obrazie z Nki...
Mam akurat wykupione takie pakiety, że HD mam tylko discovery a cała reszta mocno zniekształca się w 16:9. Różnicę między euro a HDMI widać wyraźną ale chyba wolę pelne formatowanie...?:hmm:
Poćwiczę.... tutaj jeszcze wife factor się włącza...
Jak oglądam DVD to nie mogę zmienic rozdzielczości - 500p - coś tam.:???:
Pozdrawiam.
 

timbot

New member
Bez reklam
no tak nie pomyślałem, że nagrywarka może pełnić rolę dvd :)
podłącznie nagrywarki przez hdmi ma jak najbardziej sens w przypadku korzystania z dvd w niej, wtedy ten skaler polepsza obraz (lub przynajmniej literki w podpisach :) )
natomiast podłączenie euro jest sensowniejsze przy ogladaniu z nagrywarki filmów nagranych na dysku - masz dzieki temu możliwość formtowania obrazu na ekranie oraz usuwania szumów sygnału, a skaler w przypadku tego sygnału właściwie nic nie daje (wg mnie, sprawdz, jak wedłóg Ciebie :) )
oceń sam, w każdym razie można stosować oba podłączenie jednocześnie (z tym, że przy podłączeniu euro, tv sam po włączeniu nagrywarki się przestawi na wejście eruo)


co do rozdzielczości raz nastawiona na "najlepszą" nie koniecznie podczas ogladania dvd powinna się utrzymać cały czas (właściwie 720p, lub 1080p jesli nagrywarka twoja umożliwia)

dodano - chyba chociażby dla discovery hd warto kożystać z hdmi z n-ki :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry