Nowe plazmy LG 42PC51

trebor75

New member
PC51 jest dobry i tani i nie ma co czarować że pionki są lepsze bo to tak jak by twerdzić że mercedes jest lepszy od audi lepszy to może jest a droższy na pewno.
miałe przez 1,5 roku lcd 32 cali teraz mam pc51 od mc obraz SD jest lepszy HD taki sam (N-TV i komputer) pobór mocy jak w plazmach i lcd było nie raz pisane zależy od zazernienia itd. lekkie buczenie przy jasnych kolorach to mały problem ale występuje duszki ot i tu mam pytanie do użytkowników PC51 jak jest z tym tematem jak się ustrzec i czy występują chodzi o konsolę no i jak jest z tym docieraniem
 

terry

New member
Co do LG mialem wielkie opory - tez uwazam, ze Pioneer wyznacza w tym temacie standardy, ale zejdzmy na ziemie: budzet 3k PLN i ani grosza wiecej. Za tyle mozna kupic koszmarne LCD 32", ktore zachowuje sie w pokoju jak neon, albo... 42" swietnie radzace sobie z sygnalem SD i DVD.

Wreszcie widac, jak bardzo Polsat Cyfrowy tnie bitrate na TVP1/TVP2, a na zdjeciach puszczanych z komputera dostrzeglem detale dotad niewidoczne.
Co do DVD polecam component - roznica obrazu wzgledem euro jest znaczna. HDMI nie mam w odtwarzaczu, wiec nie moge sprawdzic czy bedzie jeszcze lepiej.

Po obejrzeniu 2-godzinnego filmu (raczej ciemnego horroru) z napisami, zostaja slady po napisach. Wystarczy wlaczyc na 2-3 minuty wybielanie i znikaja.
Znaczki stacji TV nie odbijaja sie, skalowanie z formatu 4:3 jest bardzo dobre (tryb "specjalny").

Polecam.
 

tomcio

New member
KotD napisał:
sygnał mam z N-TV. Zacząłem się już przyzwyczjać do tych odcieni,a może z czasem są coraz mniejsze:)

dzisiaj popołudniu odbieram TV. Mam pionka 1530 do cyfry i moje pytanie - czy mam już kupić kabel Euro nowy, czy natym od cyfry też sia da oglądać ( oczywiście dobry obraz)
 

bartoszer

New member
lg42pc51

witam wszystkich forumowiczow!
dzisiaj zakupilem plazme lg model 42pc51 po pierwszych godzinach uzytkowania jestem mile zaskoczony! na prawde super obraz i super jakos po componencie w xbox360 bioshock wymiata na maksa !! posat cyfrowy po kablu euro tez ladnie wyglada! polecam kazdemu kto czaji sie na zakup nowego plzamowego tv a ma do wydania tylko 3300 zł
 

lukasszol

New member
Witam! Bartoszer - daj znać jak z powidokami z x360 i czy nie ma zielonych krawędzi (przypadłość przede wszystkim panasa PV70). Pozdrawiam
 

seksista

New member
tomcio napisał:
dzisiaj popołudniu odbieram TV. Mam pionka 1530 do cyfry i moje pytanie - czy mam już kupić kabel Euro nowy, czy natym od cyfry też sia da oglądać ( oczywiście dobry obraz)
Mam ten sam tunek połączenie przez nowe euro daje lepszy obraz i musi być dobrze ekranowane.
 

tomcio

New member
bartoszer napisał:
witam wszystkich forumowiczow!
dzisiaj zakupilem plazme lg model 42pc51 po pierwszych godzinach uzytkowania jestem mile zaskoczony! na prawde super obraz i super jakos po componencie w xbox360 bioshock wymiata na maksa !! posat cyfrowy po kablu euro tez ladnie wyglada! polecam kazdemu kto czaji sie na zakup nowego plzamowego tv a ma do wydania tylko 3300 zł

Witam panowie, ja też dołaczyłem dzisiaj do waszego grona. Pierwsze wrażenie na pinku 1520 z cyfty ok. Mam pytanie - mam nieaktywne w menu obrazu okno ekran, wszystkie inne podświetlam., czy mam może coś włączone jakąś funkcję
 

lennox2

New member
Moja PC51 jest w okresie docierania. Powiedzcie mi, czy mogę oglądać filmy z czarnymi pasami u dołu i góry, czy lepiej (dla lepszego wygrzania ekranu) "likwidować" je zoomem? Ma to w ogóle jakieś znaczenie w tym "okresie przygotowawczym"? Paramerty obrazu - takie jak kontrast, kolor, jasność i ostrość mam ustawione na 40%, ale co z tymi pasami?
 

lennox2

New member
terry napisał:
Po obejrzeniu 2-godzinnego filmu (raczej ciemnego horroru) z napisami, zostaja slady po napisach. Wystarczy wlaczyc na 2-3 minuty wybielanie i znikaja.
Znaczki stacji TV nie odbijaja sie, skalowanie z formatu 4:3 jest bardzo dobre (tryb "specjalny").

Polecam.

Twoja plazma jest jeszcze docierana, czy już używasz jej na full możliwości obrazu? Jak masz poustawiane jego parametry?
 

bartoszer

New member
powidoki w lg42pc51? co to jest?

hmm witam wszystkich!
lukasszol xa mam podlaczonego przez kabel component kupiony razem z xboxem i powiem tobie ze do sprawdzenia obrazu z x-azatrudnilem nawet moja małązonke po prostu włączałem kolejne gry i kilka minut grałem a ona obserwowała co dzieje się na ekranie i niestety zadnych powidoków nie zauważyła ja tak samo ! co do np takich rzeczy jak cienie po napisach pozostawione na ekranie to zauważyłem że w grze pt Lost Planet podczas zrobienia pauzy i przetrzymania tej pauzy około 5 minut i właczeniu gry spowrotem jest zauważalne z bliska ale to na prawde musiałem podejść do tv że dotkałem go czubkiem nosa cień po napisach który zaraz po jakiejś akcji w grze znika z odległośći około 5 m czyli tak jak ja oglądam tv i filmy no i oczywiście gram nie jest możliwe aby takie coś zobaczyć!
aha no i co mnie denerwuje to dziwne brzęczenie słyszalne z tyłu telewizora tylko wieczorami gdy juz zgiełk miasta ucichnie i w domu jest cisza !
 

KotD

New member
Jak jest z tymi 100 Hz? U mnie gdy właczę podgląd połaczenia to przy podłaczonym n-boxie pokazuje 1080i 50 Hz.
 

terry

New member
lennox2 napisał:
Twoja plazma jest jeszcze docierana, czy już używasz jej na full możliwości obrazu? Jak masz poustawiane jego parametry?

Na razie jest chyba jasnosc 50, kontrast 40.
Nie robie wielkiego halo jesli chodzi o docieranie. Ogladam wieczorami i takie parametry powoduja, ze w slabym oswietleniu obraz nie razi za mocno.
Mam wlaczony orbiter, sporo przelaczam kanaly, bo tak lubie.

Jesli juz bawic sie w docieranie, to warto chyba wylaczyc jedna z funkcji XD Engine poprawiajaca kontrast - mocno podbija to, co ciemne i rozjasnia w swiatlach, przez co obraz jest bardziej oczojebny. Jak na docieranie, to moze zbyt wiele? Niech sie wypowie ktos, kto ma o tym pojecie.
 

mother

New member
Zakupiłem PC51 w połowie sierpnia. Jak do tej pory testowłem sygnał z kablówki, C+, DVD po euro.
- Kablówka. Zaskoczyła mnie dobra jakość prz tym poziomie sygnału.
- C+. Programy, które podaja dobry sygnał - super. Sport 16/9 mnie POWALA (nie odbieram sygnału HD) Niestety przy słabszym sygnale wypada to mizernie. Ale to nie wina TV.
- DVD. Bez zastrzeżeń.

Generalnie jestem zadowolony. Ale... Poziom czerni pozostawia wiele do życzenia. Wszystko OK przy jasnych scenach (ubrania, włosy, czarne samochody). Natomiast w nocnych scenach - brak głebokiej czerni. Nie wiem jak jest w przypadku innych modeli, innych producentów, jak wygląda to na LCD. Do tej pory miałem CRT 29' Thomson. I wszystko (ostrośc, kolory, gabaryty obrazu) powala. Ale pozostaje ale... czerń.

Jak to wygląda u was? Innych posiadaczy tego TV?

Trochę poczytałem na tym forum, poszedłem do sklepu, podaobał mi się, cena odpowiednia - zakupiłem. Nic nie docieram. Za 5-7 lat kupię coś nowego ;)

mother
 

miro.t

New member
Witam.
Koledzy, czy ta linijka w której podawany jest przepracowany czas naszego TV nazywa sie UTT ?? Pytam, bo to jest czwarta od góry i pierwsza nad podkreśleniem, ale mam tam napisane 0 dlatego pytam czy to jest to.
Dzieki za info i pozdrawiam.
 

tomcio

New member
użytkuje tv 3 dzień - na cyfrze i polsacie po euro - wrażenia bardzo pozytywne. Najwieksza radochę to mają dzieci i ich bajki. Myślę że tv pokaże swoje walory jeszce lepiej pod HD.
Pozdrawiam
 

seksista

New member
Dzisiaj miałem odwiedziny sąsiada (nie wiedziałem że też ma plazma tylko panasa V7) gdy zobaczył dzisiaj koncert madonny na canale+ na moim LG to szczena mu opadła gdy porównaliśmy ten sam koncert z tego samego tunka to w jego panasie brakło chyba skali do ustawień po prostu obraz porażka więc niech niektórzy nie mówią że panas to jest to, jest to dno w porównaniu do naszego LG. Teraz sąsiad dopiero zauwarzył jak wygląda obraz na plazmie. 1:0 dla LG
 

barti60

New member
lennox2 napisał:
Moja PC51 jest w okresie docierania. Powiedzcie mi, czy mogę oglądać filmy z czarnymi pasami u dołu i góry, czy lepiej (dla lepszego wygrzania ekranu) "likwidować" je zoomem? Ma to w ogóle jakieś znaczenie w tym "okresie przygotowawczym"? Paramerty obrazu - takie jak kontrast, kolor, jasność i ostrość mam ustawione na 40%, ale co z tymi pasami?

Dolaczam sie do pytania.. Jak to wlasciwie z tym jest z nowa plazma w domu???:hmm:
 
Ostatnia edycja:
Do góry