Nowe plazmy LG 42PC51

Tanhauser

New member
jtd napisał:
Nie rozczaruje cie a nawet zachwyci tylko pioneer
Mam nadzieję, że piszesz to z doświadczenia, a nie z opinii.
Przyznam szczerze, że sam do LG zawsze podchodziłem jak pies do jerza i także wydawało mi się, że jeżeli plazma to tylko Pioneer, najlepiej 508.
Jednak przez ostatni tydzień dość intensywnie korzystałem z PC51 i jakość obrazu na tym TV bardzo, ale to bardzo zaskoczyła mnie pozytywnie.
Sam jestem od dłuższego czasu na etapie wybierania plazmy (ten TV z którego korzystałem kupiła właśnie rodzinka) i po obejrzeniu PC51 poważnie zastanawiam się, czy warto dokładać do Pioneera 5 tys zł (różnica w cenie 42" Kuro a LG).
Na codzień używam Panasonica 36PL35 i zaszokowało mnie, że czerń LG praktycznie dogoniła TV kineskopowe.
Oglądałem LG głównie z anteny naziemnej z odległości około 4 m i TV jak na taki sygnał grał naprawdę ładnie. Podobnie było na DVD.
Prawdziwy pazur pokazuje sygnał HD. Podłączony po komponencie X360 (Gears of War, Colin McRea Dirt, Flatout) wygląda rewelacyjnie.
Do X360 używam w chałupie monitora iiyama 22" i poziom czerni w tym LCD także nie umywa się do PC51.
Mam trochę fotek tego TV i postaram się je wrzucić wieczorkiem do wątku o PC51.
 

gaza74

New member
Cześć!

Nowy tu jestem ale mam pytanko
zdecydowany jestem na LG PC51 ale od czytania forum namieszało mi się :confused: i zastanawiam się nad LG PC1RR nie wiem który lepszy tzn. który lepiej wyświetla obraz kablówka i dvd ...
 

timbot

New member
Bez reklam
gaza74 napisał:
Cześć!

Nowy tu jestem ale mam pytanko
zdecydowany jestem na LG PC51 ale od czytania forum namieszało mi się :confused: i zastanawiam się nad LG PC1RR nie wiem który lepszy tzn. który lepiej wyświetla obraz kablówka i dvd ...
oczywiscie lg pc51 jest lepszy do kazdego sygnalu, to po prostu nowszy model, z nowszym XD Engine, oczywiscie kontrast tez ma lepszy i chyba dwa zamias jednego hdmi
pc1rr jest w podobnej cenie bo ma dysk twardy (jak wszystkie lg z koncowka rr) tzw. time machine
jesli dysku nie potrzebujesz to bierz pc51
 

gerd

New member
dysk albo lepsze parametry

pc51 jest bardzo dobry ..zobacz sobie jakie ma parametry
Rozdzielczość : 1366 x 768 (50"), 1024 x 768 (42")
- Jaskrawość : 1500cd/m2
- Kontrast : 15000:1
- Clear Filter Pro
- XD Engine™
- DCDi filtr wysokiej jakości
- Cyfrowy filtr grzebieniowy 3D
- Redukcja szumu 3D

no i dzwiek ma spoko wiec warto zaplacic ewentualnie jezeli zalezy ci na nagrywaniu na dysk to zdecyduj sie PC1RR troche gorsze parametry ale dysk jest strasznie przydatny
 

Tanhauser

New member
Kilka zdjęć PC51. Niestety, zdjęcia wyszły słabo. Zauważalne na ekranie pionowe paski oczywiście nie występują na ekranie, to efekt słabych zdjęć. :p
 

Attachments

  • P8140557x.jpg
    P8140557x.jpg
    58,3 KB · Wyś: 545
  • P8160558x.jpg
    P8160558x.jpg
    76,5 KB · Wyś: 630
  • P8160559x.jpg
    P8160559x.jpg
    75,6 KB · Wyś: 603
  • P8160561x.jpg
    P8160561x.jpg
    73,4 KB · Wyś: 584
  • P8160564x.jpg
    P8160564x.jpg
    81,5 KB · Wyś: 448

Tanhauser

New member
Kolejne fotki.
 

Attachments

  • P8160566x.jpg
    P8160566x.jpg
    76,7 KB · Wyś: 381
  • P8160568x.jpg
    P8160568x.jpg
    72,6 KB · Wyś: 308
  • P8160569x.jpg
    P8160569x.jpg
    96,7 KB · Wyś: 380
  • P8160571x.jpg
    P8160571x.jpg
    87,6 KB · Wyś: 316
  • P8160572x.jpg
    P8160572x.jpg
    80,9 KB · Wyś: 314

Tanhauser

New member
I jeszcze kilka.
 

Attachments

  • P8160573x.jpg
    P8160573x.jpg
    71,3 KB · Wyś: 303
  • P8160574x.jpg
    P8160574x.jpg
    91 KB · Wyś: 271
  • P8160575x.jpg
    P8160575x.jpg
    82,9 KB · Wyś: 257
  • P8160576x.jpg
    P8160576x.jpg
    68,2 KB · Wyś: 250
  • P8160580x.jpg
    P8160580x.jpg
    73,9 KB · Wyś: 271

miro.t

New member
LG kontra Samsung

Witam.
Porównywał może ktoś plazmy PC51 i samsunga C91 ?? Na obu forach wszyscy bardzo pozytywnie sie o tych modelach wypowiadają, wiadomo kazdy swoje chwali. Są to plazmy z podobnej półki cenowej, dlatego może ktoś przy zakupie testował oba.
Dzieki za pomoc.
Pozdrawiam.
 

adet

New member
pc51

Nie z gwarancją, ponieważ jeżeli masz paragon ze sklepu to masz i gwarancję. Mówimy tu o przypadku takim gdy plazma ląduje w serwisie , który nie jest w stanie usunąć usterki i LG proponuje Ci nową plazmę , a Ty jej nie chcesz tylko wolisz pieniążki. Te pieniążki powinieneś dostać ze sklepu gdzie ją kupiłęś przedstawiając pokwitowanie które wystawi Ci serwis o niemożliwośći naprawy sprzętu. A gdy jest to sklep internetowy na drugim końcu Polski sprawa się komplikuje.
 

lennox2

New member
adet napisał:
Nie z gwarancją, ponieważ jeżeli masz paragon ze sklepu to masz i gwarancję. Mówimy tu o przypadku takim gdy plazma ląduje w serwisie , który nie jest w stanie usunąć usterki i LG proponuje Ci nową plazmę , a Ty jej nie chcesz tylko wolisz pieniążki. Te pieniążki powinieneś dostać ze sklepu gdzie ją kupiłęś przedstawiając pokwitowanie które wystawi Ci serwis o niemożliwośći naprawy sprzętu. A gdy jest to sklep internetowy na drugim końcu Polski sprawa się komplikuje.


OK, dzięki. Trochę mnie spokoiłeś.:)
 

gaza74

New member
Witam!

Mam pytanie do tych co już mają LG 42pc51 przez jakie wyscię podłączyliście telewizor do kina domowego lub innego urządzenia wzmacniającego sygnał audio z telewizora,
bo ja czytam i czytam i już się pogubiłem czy da się to zrobić by móc oglądać np film z tv a głos mieć z kina domowego.

pozdro
 

asnp

New member
Witam
Mam pytanie do użytkowników tej plazmy.
Czy tv na złączach SCART przyjmuje sygnał RGB i jeśli tak to czy jest duża róznica jakościowa wyświetlanego obrazu pomiędzy sygnałem RGB a Component ?

Pozdrawiam
 

seksista

New member
Przyjmuje sygnał RGB na Euro i jest gorszy od componenta ale to może być wina mojego tunera podłączonego do cyfry , a wiadomo jak polskie programy nadawają.
 

asnp

New member
Seksista dzięki za odpowiedź.
Jak z perspektywy czasu oceniasz jakość tej plazmy, czy drugi raz kupiłbyś ją ?
I jeszcze pytanie o powidoki. W innym wątku pisałeś o szybkim wypaleniu się znaczka ograniczenia wiekowego. Czy powidoki są w tym tv dużą uciążliwością i trzeba na to uważać czy też zastoswane mechanizmy przeciwdziałające temu zjawisku (np. orbiter) skutecznie eliminują problem.

Pozdrawiam
 

seksista

New member
Jest tak powidoki pojawiają się ale jak była nowa miała parę dni to było to bardziej widoczne teraz załączony orbitek wtedy też był i jest spokój pojawią się znaczki ale po przełączeniu na inny kanał po paru minutach znikają widać że jest to nowy model matrycy dopracowali chyba sposób żeby nie odbijały się tak mocno. Obraz po 3 tygodniowym oglądaniu po około 10 godzin dziennie i z parametrami do docierania jest coraz lepszy poprostu bajka(wiadomo plazma) co do wyboru wg mnie to jest to lepszy wybór niż te panasoniki. Widziałem panasa samsunga i moją obraz był chyba najlepszy w LG. Samsung miał też super obraz tylko denerwowało mnie ciągłe ustawianie wymiarów obrazu a panas nie zachwycił mnie obrazem w LG mam automat do obrazu i elegancki obraz.
 

marivs

New member
Dołączam do posiadaczy tego modelu LG. Miał być Hitachi ale po namyśle doszedłem do wniosku, że do momentu upowszechnienia się systemu HDTV zostaną wprowadzone nowe technologie reprodukcji obrazu pozbawione obecnych niedomagań technicznych (pawidoki itp.), np. OLED. Na przeczekanie wziąłem sobie właśnie 42PC51, który jest o jakieś 2.000 tańszy od Hitachi, więc bez sensu byłoby przepłacać za coś co nie jest ideałem :)
Jak będzie się sprawował to zobaczę już jutro jak przybędzie :)
 
Do góry