Nowe plazmy LG 42PC51

marivs

New member
playmaniak napisał:
na kompie jest rozdziałka 1366x768 czyli matryca jest o tej rozdziałce...niewiem czemu pisza 1024x768 - moim zdaniem niewiem co ta matryca jest grane ze podaja że ma 1024x768 a w rzeczywistości ma 1366x768 no ale to na znowu plus.heheh pomylili sie w montażu hehehe

pozdro all.

Cześć... a nie jest to czasami tak, że TV sobie skaluje wyzsze rozdzielczości to tych które może wyświetlić tj. 1024x768 ?

gdyby było rzeczywiście tak jak piszesz, że ma 1366x768 to byłby miły ukłon dla wszystkich użytkowników :grin:

Dzisiaj puściłem obraz z DVD po HDMI i filmy w divx skaluję teraz do 720 i 1080, muszę powiedzieć, że to fajna sprawa bo nie trzeba bawić się proporcjami obrazu (3:4 16:9 itd...) sam dostosowuje do pełnego ekranu !
 

playmaniak

New member
...na kompie karta graficzna pokazuje max rozdziałke jaka wyswietla tv 1366x768 wiec chyba ma taką matryce bo z tego co pamiętam grafa rozpoznaje auto jaką obsłuży dany tv/monitor/lcd...mam LG 37LC2R i tu jest tak samo jak w plasmie LG42PC51 więc może jakis fachowiec sie wypowie i powie co jest grane.

pozdro all.
 

juggler

New member
Dzis kupilem 42PC51 w Avansie cena 3399 wiec calkiem dobra. Jutro bedzie dostawa bo nie mieli juz na miejscu. Mam do was prosbe napiszcie jak sprawdzic ile ma przepracowanych godzin. Ma niby byc nowy nie rozpakowany ale lepiej sprawdzic. A do kompletu zamowielem na necie Pioneera DV400 i kable prolinka. Jak bede mial wszysko to dam wam jak ten zestaw hula :)
 

marivs

New member
juggler napisał:
Dzis kupilem 42PC51 w Avansie cena 3399 wiec calkiem dobra. Jutro bedzie dostawa bo nie mieli juz na miejscu. Mam do was prosbe napiszcie jak sprawdzic ile ma przepracowanych godzin. Ma niby byc nowy nie rozpakowany ale lepiej sprawdzic. A do kompletu zamowielem na necie Pioneera DV400 i kable prolinka. Jak bede mial wszysko to dam wam jak ten zestaw hula :)

To będziesz miał podobny zestaw do mojego, jedynie kabelek HDMI mam od RMS :)
 

seksista

New member
Menu na pilocie + menu na plazmie nacisnąć razem i poczekać około 8 sekund wyskoczy menu serwisowe i 3 linijka od góry masz czas pracy tylko nic innego nie przełączaj bo kombinacje różnie wychodzą a później płacz.
 

playmaniak

New member
hello.NIE polecam plasmy kup lcd.wiem ze kasa gra wielką role ale jak zainwestowac w tv to raz a pożądnie i spokuj na 10 lat.

pozdro all.
 

mateusz_lano

New member
Witam wczoraj kupiłem plazmę LG 42PC51. I mam pytanie ( jest to moja pierwsza plazma) czy to normalne że podczas oglądania ( cyfra + dekoder ferguson kabel euro) jakiegoś filmu gdy np. podczas oglądania np canal+ na ekranie pojawi się jakiś jasny (biały) element to cały ekran ciemnieje, a gdy biały element znika nagle robi się jaśniej? Czy tak powinno być. Parametry mam ustawione odpowiednio 50, 40, 40, 40.
 

lennox2

New member
Wczoraj kupiłem! PC51. Jak na razie (odpukać w niemalowane, tfu, tfu, tfu przez lewe ramię!) wszystko jest OK, podoba mi się bardzo. żonie trochę mniej, bo mówi, że nieco za duży, ale ja już wiem, że gdybym kupił 37-calówkę, to już bym żałował, że nie wziąłem 41 cali... Ba, myślę, że nawet 50 by nie zaszkodziła chyba...

Obraz z kablówki jest taki sobie - na jednych kanałach lepszy, na innych gorszy, z dvd - zgodny z oczekiwaniami. Jak na razie wygrzeam ekran, wszystkie suwaki mając na 50% i oglądając głownie dvd, czyli bez tego cholernego znaczka i/lub paska (np. w przypadky TVN24) na ekranie. A Wy jakie macie ustawienia?

Jutro muszę sobie w pracy wydrukować z płytki instrukcję obsługi, bo obfitość tej w książce woła o pomstę do nieba - mogliby jej w ogóle nie dawać.

Aha, uprzedzając ewentualne pytania - tv kupiłem za 3080 zł, z tytm że musiałem osobiście go odebrać ze sklepu.

PS. Powiedzcie mi, czy warto inwestować w kabel component? Poprawi nieco jakość obrazu w porównaniu do tego z euro?

Pozdrawiam.
 

lennox2

New member
Wczoraj kupiłem! PC51. Jak na razie (odpukać w niemalowane, tfu, tfu, tfu przez lewe ramię!) wszystko jest OK, podoba mi się bardzo. żonie trochę mniej, bo mówi, że nieco za duży, ale ja już wiem, że gdybym kupił 37-calówkę, to już bym żałował, że nie wziąłem 41 cali... Ba, myślę, że nawet 50 by nie zaszkodziła chyba...

Obraz z kablówki jest taki sobie - na jednych kanałach lepszy, na innych gorszy, z dvd - zgodny z oczekiwaniami. Jak na razie wygrzeam ekran, wszystkie suwaki mając na 50% i oglądając głownie dvd, czyli bez tego cholernego znaczka i/lub paska (np. w przypadky TVN24) na ekranie. A Wy jakie macie ustawienia?

Jutro muszę sobie w pracy wydrukować z płytki instrukcję obsługi, bo obfitość tej w książce woła o pomstę do nieba - mogliby jej w ogóle nie dawać.

Aha, uprzedzając ewentualne pytania - tv kupiłem za 3080 zł, z tytm że musiałem osobiście go odebrać ze sklepu.

PS. Powiedzcie mi, czy warto inwestować w kabel component? Poprawi nieco jakość obrazu w porównaniu do tego z euro?


PLAYMANIAK - na czym opierasz swoje twiredzenie, że kupno LCD jest niby bardziej "żywotną" inwestycją, od kupna plazmy?!
 

juggler

New member
Mam juz tv . Narazie podlaczony polsat cyfrowy obraz wedlug mnie bardzo ladny nawet na skreconych parametrach. Teraz czekam na DVD i kable. Jak wszystko podlacze to dam znac. W kazdym badz razie pierwsze wrazenia JEST SUPER!!!! POLECAM!!! LG42PC51
 

playmaniak

New member
lennox2 mam LCD i PLASME na chacie i powiem odrazu bez czarowania LCD jest lepsze ... a z tego co czytam dlaczego niby PLASMA jest lepsza od LCD to jeden główny argument to CENA i nic bardziej konkretnego.
 

lennox2

New member
playmaniak napisał:
lennox2 mam LCD i PLASME na chacie i powiem odrazu bez czarowania LCD jest lepsze ... a z tego co czytam dlaczego niby PLASMA jest lepsza od LCD to jeden główny argument to CENA i nic bardziej konkretnego.

Nie, żebym chciał się z Tobą spierać, bo jeżeli chodzi o technikę video to daleko mi do miana "fachowca", ale... Sam po blisko 2-miesięcznych poszukiwaniach cenowo-forumowych kupiłem plazmę bo:

1/ miałem okazję oglądać w MM transmisję meczu tenisowego na stojących obok siebie: 42-calowej plazmie i 36-calowym LCD (żródło sygnału analogiczne) - oba odbiorniki tej samej firmy, plazma ok. 1000 zł droższa. Być może była to kwestia ustawień obu odbiorników (choć wedle zapewnień "fachowca z MM, oba TV ustawione były "optymalnie" - cokolwiek by przez to rozumieć), ale śledzenie lotu piłki na plazmie nie sprawiało dyskomfortu, natomiast na LCD po porstu męczyło.

2/ moje źródła sygnału to tylko kablówka i dvd - tv nie jest mi potrzebny do zastosowań komputerowych (gry itp), na razie też nie myślę o HD TV. A z tego, co twierdzi wielu obeznanych z tematem tutaj i nie tylko, plazma przy oglądaniu transmisji kablowej, antenowej (czyli relatywnie słabego sygnału) i dvd zapaeninia ZNACZNIE większy komfort oglądania, od LCD (?).

Mówisz o argumencie cenowym. Przecież LCD równoległe klasowo do danej plazmy są tańsze, prawda? Czy się mylę?
 

playmaniak

New member
Mówisz o argumencie cenowym. Przecież LCD równoległe klasowo do danej plazmy są tańsze, prawda? Czy się mylę?[/QUOTE]

Mylisz sie. LCD są drogie i każdy to pisze przy wypowiedziach...po różnych moich osobistych testach LG 42PC51 (biały nie jest biały a czarny jest OK,sygnał SD-OK ,HD daje rady) stwierdzam bez bicia ze jest godne polecenia w granicach cenowych do 3500zł za 42 cale ale ja mam oko już przstawione na LCD-eki ( full HD - PLAYSTATION 3,filmy na BLU-RAY,N-ka (obraz IDEALNY,białe jest białe a czarny jest OK,MGM,TVN HD,niedługo PREMIERY VOD w HD )) jest obraz o wiele wyrażniejszy na sygnale HD a przeciez trzeba iść do przodu a nie stac w miejscu z technologia.Mam chrapke już na LCD SHARP 52XL1E FULL HD

pozdro all.
 

tomcio

New member
juggler napisał:
A moglbys mi powiedziec jak sprawdzic ile ma na liczniku??
dzięki tej informacji uniknąłem dzisiaj miny , w sklepie gściu mówił że plazma stpoi tydzień (MM cena 3999) jak wszedłem w menu to okazało sie że jest 2200 godzin , jutro zamawiam w necie , myslę że nie będę żałować.
 

KotD

New member
Mam jedno pytanie. Czy na waszych LG42pc51 też jest duzo odcienia zielonego. mam wrażenie że na wszystkich elementach gdzie powinien być ciemniejszy obraz (zacienienie, ciemniejsze fragmenty twarzy itp.) widać zielonkawy odcień. Nie wiem czym jest to spowodowane, może tym że wszystkie parametry mam ustawine na "docieranie". Jak to wygląda u Was?
 

marivs

New member
lennox2 ma rację: do sygnału Pal z kablówki + DVD plazma jest idealna, dodatkowo przy tak podanym sygnałe to czerwony jest czerwony a na LCD to ja widziałem kolor różowy no i to nieszczęsne smużenie.
Mam cyfrówkę Panasonic Lumix DMC-FZ8 i podłączyłem ją bezpośrenio do plazmy aby przeglądać zdjęcia i panowie... OBRAZ REWELACJA! Myślę, że można by go porównać do sygnału HD. Nic do zarzucenia!

LCD to LCD - matryca stworzna do wyświetlania obrazów statycznych w jednej konkretnej rozdzielczości i tego nikt nie zmieni.. jedynie producenci TV mając niezły marketing robią na tym kasę twierdząc inaczej.

Oczywiście to jest tylko moja subiektywna ocena. Niech każdy sam wybiera co mu lepiej pasuje - LCD czy Plasma.
 

marivs

New member
KotD napisał:
Mam jedno pytanie. Czy na waszych LG42pc51 też jest duzo odcienia zielonego. mam wrażenie że na wszystkich elementach gdzie powinien być ciemniejszy obraz (zacienienie, ciemniejsze fragmenty twarzy itp.) widać zielonkawy odcień. Nie wiem czym jest to spowodowane, może tym że wszystkie parametry mam ustawine na "docieranie". Jak to wygląda u Was?

Jak przyjrzysz się bliżej pikselom w rozdz. 16:9 to na tych czarnych (nieaktywnych) pasach one delikatnie świecą (zielonkawym), czemu - nie wiem? Może to kwestia sygnału (kablówka)?
 
Do góry