Nowe plazmy LG 42PC51

asnp

New member
Śledząc ceny plazmy w sklepach internetowych zauważyłem, że znika ona z oferty. Tak było przynajmniej w czterech przypadkach. Co ciekawe w dwóch przypadkach uzyskalem informację, że plazma ta nie jest dostępna u ich dostawców (hurtowni) i dlatego zostanie prawdopodobie wycofana z oferty.
Jest coś na rzeczy czy to tylko przypadek ? Dodam, że znikające oferty dotyczą raczej mniejszych sklepów.
 

timbot

New member
Bez reklam
ja bym sugerowal, ze podaz nie nadaza za popytem i tyle...
jak cena tej plazmy spadla z prawie 4000 na 3200 jakis miesiac temu, to wiekszosc sklepow nie miala juz jej na magazynie i miala czas dostawy 3-4 tygodnie, tylko niektore mialy za ta cene na magazynie.
 

asnp

New member
Sam jestem zainteresowany zakupem tego tv i mam nadzieję, że plazma jest OK. Zresztą jak widać po relacjach użytkowników na razie nie ma z nią większych problemów.
Być może jest jak pisze Timbot, że popyt przewyższa podaż i ci mniejsi już wyczerpali swoje zapasy magazynowe. Pytanie tylko czy to nie doprowadzi do podwyżki cen ?
 

marivs

New member
Wygląda, że plazma jest na tyle dobra i na tyle tania w porównaniu z konkurencją, że faktycznie produkcja nie nadąża :)
Ps. moja niestety nie dojechała w terminie... zaginęła w DHL-u. Najprawdopodobniej została zniszczona w transporcie ale... dostawca wysłał drugi TV i czekam :)
 

Tom36

New member
Wielka prośba do posiadaczy plazmy LG 42PC51

Witam serdecznie!
Od jakiegoś czasu śledząc wątki na temat telewizorów plazmowych i czytając dużo pozytywnych opinii o plazmach LG postanowiłem ta właśnie plazmę zamówić. Jakieś tydzień temu przywieźli mi ja do domu i już przy rozpakunku miałem powody przypuszczać ze nie jest ona zapakowana oryginalnie i że już była użytkowana. Po dokładnym sprawdzeniu dopatrzyłem się że rzeczywiście tak było bo miała zaprogramowane kanały których ja nie posiadam, czytając wasze posty dowiedziałem się ze jest możliwość wejścia do menu serwisowego i tak zrobiłem żeby sprawdzić ile godzin była użytkowana (wyczytałem tu na forum ze tam można to wyczytać) no i stało się nieszczęście nie fortunnie na pilocie nacisnąłem i przestawiły mi się jakieś wartości w menu i w tym właśnie miejscu bardzo proszę do posiadaczy plazmy 42pc51 o podanie wartości głównego menu
 
Ostatnia edycja:

regius

New member
Witam.
Ja również zamówiłem tą plazmę jednak martwią mnie 2 rzeczy:
Po pierwsze , jak to jest z rozdzielczością ?
Ten LG ma rozdzielczość 1024x768 a przecież standard HD to 1333x768 , więc wszystkie filmy będą skalowane do mniejszej rozdzielczości?Jak to wygląda w praktyce?Chodzi mi o filmy x286 1333 (HDDVD RIP , Blue Ray RIP -wszystkie są w rozdzielczości 1333) z kompa , jak to wygląda?Czy jakość obrazu jest dużo gorsza niż w TV z rozdzielczością 1333x768?
Druga sprawa to jak ma się sprawa z podłączeniem kompa do tej plazmy przez DVI--> HDMI ? Mam komputer jakieś 15 m od TV w drugim pokoju , więc musi ona by podłączona w ten sposób kablem 15 metrowym. Jak działają filmy z PC na tej plazmie ? Czytałem ,że plazma średnio współpracuje z PC a ja miałem nadzieję ,że również będę mógł sobie pograć... :-(
Mam nadzieję ,że zakup tego TV nie okazał się błędem...
Będę wdzięczny za odpowiedzi.
 

asnp

New member
Tom36 kupowałeś w internecie czy w sklepie stacjonarnym, możesz podać nazwę ? A co na taką sytuację (tj. zaprogramowane kanały) mowi Ci sprzedawca plazmy ?
Niestety tego tv nie mam (na razie) więc niestety nie pomogę w sprawie menu.
Pozdrawiam i życzę jak najszybszego przywrócenia plazmy do życia.
 

miro.t

New member
Witam.
Panowie czy ktos może na szybko udzielic odpowiedzi która z plazm LG 42" na dziś najlepiej brać, bo ma najlepsza jakość obrazu? Biorę pod uwage trzy ostatnie modele P1R, P3R i P51R.
Co troche słyszę w sklepach rózne opinie, dlatego pytam na forum.
Dzięki za info.
Pozdrawiam.
 

timbot

New member
Bez reklam
miro.t napisał:
Witam.
Panowie czy ktos może na szybko udzielic odpowiedzi która z plazm LG 42" na dziś najlepiej brać, bo ma najlepsza jakość obrazu? Biorę pod uwage trzy ostatnie modele P1R, P3R i P51R.
Co troche słyszę w sklepach rózne opinie, dlatego pytam na forum.
Dzięki za info.
Pozdrawiam.
wedłóg moich oczu pc51, choc bym sklamal gdybym powiedzial ze roznica z pc3r bylaa jakos znaczaco widoczna.... zreszta jest to najnowszy model i w "papierach" ma najlepsze parametry. podobna cena jak dla mnie wynika z tego ze pc51 jakis miesiac, dwa temu spadla gwaltownie z 4000 i wyrownala do cen starszych modeli dluzej obecnych na rynku
 

seksista

New member
timbot napisał:
wedłóg moich oczu pc51, choc bym sklamal gdybym powiedzial ze roznica z pc3r bylaa jakos znaczaco widoczna.... zreszta jest to najnowszy model i w "papierach" ma najlepsze parametry. podobna cena jak dla mnie wynika z tego ze pc51 jakis miesiac, dwa temu spadla gwaltownie z 4000 i wyrownala do cen starszych modeli dluzej obecnych na rynku
Widziałem obraz PC1R i PC3R jest taki sam ale PC51 ma nowszą matrycę i lepiej wyświetla czarny kolor i oczywiście wygląd cała czarna.
 

marivs

New member
Plazma jest już w domu. Jako, że MultiMedia nadaje b. słaby sygnał to obraz nie jest dobry ale akceptowalny bo przy LCD widziałbym tylko mega kwadraty. DVD podłączone po EURO + film divx daje lepszą jakość obrazu niż TV. Gdy zapuścimy animowany film divx, np. The Ant Bullet to obraz staje się b. dobry: kolory, ostrość itp bez zarzutu. Teraz pozostaje mi tylko zmienić podłączenie na component lub HDMI i rozpocząć testy z filmami jakości DVD i wyżej.
Jak za cenę 3.200 to wybór jest rozsądny i nie czuję, że przepłaciłem. Na tą chwilę można postawić duży PLUS dla tego modelu LG, jak będzie później (testy, podłącznia) zobaczymy :)
 

KotD

New member
witam,
Stało się:) Kupiłem LG 42pc51. Telewizor połaczony z n przez HDMI i wszystko OK. Głos jest na wszystkich kanalach ale musi byc przelączony na "nie" w Dolby Digital.
Teraz mam pytanie. Jak powinienem uzytkować na początku ten TV, żeby było dobrze w przyszłości? Jakieś docieranie, a jak tak to jakie ustawienia? Na razie gra na ustawieniach "łagodny". Nie wiem czy to dobrze. Wydaje mi się, że widać duzo odcienia zielonego. Proszę o poradę użytkowników i nieuzytkowników tego LG jak najlepiej go ustawić.

Pozdrawiam
 

marivs

New member
Gdzieś wyczytałem, że jeden z użytkowników ma ustawione tak:
kontrast 50
jasność 30
ostrość 30
barwa koloru na "zimny"

u mnie świeci tak, bajeczki z DVD/Divx rewelacja ale niestety połączone po EURO (na razie):
p1010600gd4.jpg

 
Ostatnia edycja:

trebor75

New member
pytanko do użytkoników 42PC51

czy wasze egzemplarze też tak lekko buczą ? odgłoś dobiega z tyłu TV oczywiście jak jest włączony
Napiszcie bo nie wiem czy powinienem reklamować
Pozdrawiam
 

marivs

New member
Buczy ale na szczęście jest to słyszalne gdy volume jest poniżej 2, tj. gdy mamy prawie zupełną ciszę w pomieszczeniu.
 

playmaniak

New member
regius napisał:
Witam.
Ja również zamówiłem tą plazmę jednak martwią mnie 2 rzeczy:
Po pierwsze , jak to jest z rozdzielczością ?
Ten LG ma rozdzielczość 1024x768 a przecież standard HD to 1333x768 , więc wszystkie filmy będą skalowane do mniejszej rozdzielczości?Jak to wygląda w praktyce?Chodzi mi o filmy x286 1333 (HDDVD RIP , Blue Ray RIP -wszystkie są w rozdzielczości 1333) z kompa , jak to wygląda?Czy jakość obrazu jest dużo gorsza niż w TV z rozdzielczością 1333x768?
Druga sprawa to jak ma się sprawa z podłączeniem kompa do tej plazmy przez DVI--> HDMI ? Mam komputer jakieś 15 m od TV w drugim pokoju , więc musi ona by podłączona w ten sposób kablem 15 metrowym. Jak działają filmy z PC na tej plazmie ? Czytałem ,że plazma średnio współpracuje z PC a ja miałem nadzieję ,że również będę mógł sobie pograć... :-(
Mam nadzieję ,że zakup tego TV nie okazał się błędem...
Będę wdzięczny za odpowiedzi.
hello.też własnie od poczatku zakupu zastanawiałem sie nad ta rozdziałka i jest tak. - na kompie jest rozdziałka 1366x768 czyli matryca jest o tej rozdziałce...niewiem czemu pisza 1024x768 - na ps3 w ustawieniach obrazu daje na full hd ( 1080p) i normalne jaja obraz sie wyświetla w full hd duży plus - na N-ce wypas wszystko działa jak nalezy (n rec ii zwykły n-boc) moim zdaniem niewiem co ta matryca jest grane ze podaja że ma 1024x768 a w rzeczywistości ma 1366x768 no ale to na znowu plus.heheh pomylili sie w montażu hehehe

pozdro all.
 
Do góry