Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

Felini

New member
Wchodzisz w konfigurację i tam powinieneś mieć:
Ustawienia telewizora > Ustawienia Ogólne > Szybki Start > Aktywacja
a masz:
Ustawienia telewizora > Ustawienia Ogólne > Skrócona Instrukcja Obsługi > Aktywacja
Ot taki mały gniot się panom programistom z Philipsa przydarzył.
Zamiast napisu "Szybki Start" wyświetla się "Skrócona Instrukcja Obsługi", w każdym razie masz tam
możliwość ustawienia opcji Szybkiego Startu. Czy to działa, nie wiem, nie próbowałem.
 

marsid

New member
No faktycznie jest. Właśnie pamiętałem że gdzieś to widziałem. Miałem to włączone na automat. Wyłączyłem to, odłączyłem TV od zasilania, po paru minutach wsadziłem kabel i o dziwo TV nie włączył się sam jak to ma w zwyczaju... Nie jestem pewny ale być może to ta opcja to powodowała ? Muszę zobaczyć czy nie włączy się sam po dłuższym odłączeniu od zasilania i ponownym włączeniu.
 

jurasko

New member
Wchodzisz w konfigurację i tam powinieneś mieć:
Ustawienia telewizora > Ustawienia Ogólne > Szybki Start > Aktywacja
a masz:
Ustawienia telewizora > Ustawienia Ogólne > Skrócona Instrukcja Obsługi > Aktywacja
Ot taki mały gniot się panom programistom z Philipsa przydarzył.
Zamiast napisu "Szybki Start" wyświetla się "Skrócona Instrukcja Obsługi", w każdym razie masz tam
możliwość ustawienia opcji Szybkiego Startu. Czy to działa, nie wiem, nie próbowałem.

DZIĘĘĘKI WIEEEELKIE :):)

To właśnie było odpowiedzialne za standby!!!! :):):)
Teraz problem przestał istnieć z włączaniem się TV :):)
Teraz cieszmy się już tylko super obrazem !!!

HURRAAAAAAA !!!!!! :popcorn::-(:blagam:;):!::smile::D;-):lol::):fool::eek::wink::cool::niewiem::grin::eek:k::):roll:8)
ps.
Jeszcze tylko w sofcie poprawić zapamiętywanie źródła sygnału i będzie super
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
u mnie po tej zmianie ustawienia zauważyłem że mogę włączać abilight bez problemu gdy tv jest wyłączony :) no i jak na razie nie włączył się nie zamigał, zobaczę jak będzie po dłuższym czasie. Jak na razie jestem zadowolony że coś pomogło. Nie zmienia to faktu że soft i tak musi być poprawiany i rozbudowany. W grudniu pewnie się coś ruszy :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
i jeszcze jedno wcześnie stale był puszczany sygnał na wyjście HDMI amplitunera, czy był tv włączony czy wyłączony. Teraz po wyłączeniu tv sygnał jest rozłączany. Później sprawdzę czy włączenie opcji EasyLink nie będzie dziwnie sterować moim ampli jak to było wcześniej. Zdarzało się że włączało ampli za chwile wyłączało. włączenie smartTV powodowało uruchomienie ampli. Strasznie denerwujące to było.
 

Mietek2141

New member
Wchodzisz w konfigurację i tam powinieneś mieć:
Ustawienia telewizora > Ustawienia Ogólne > Szybki Start > Aktywacja
a masz:
Ustawienia telewizora > Ustawienia Ogólne > Skrócona Instrukcja Obsługi > Aktywacja
Ot taki mały gniot się panom programistom z Philipsa przydarzył.
Zamiast napisu "Szybki Start" wyświetla się "Skrócona Instrukcja Obsługi", w każdym razie masz tam
możliwość ustawienia opcji Szybkiego Startu. Czy to działa, nie wiem, nie próbowałem.

W menu aktywacja mam ustawione "automatycznie" - tak być powinno?
Mam do wyboru jeszcze wyłączone i ręczne- to ustawienie pozwala poustawiać jeszcze kilka opcji.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
DZIĘĘĘKI WIEEEELKIE :):)

To właśnie było odpowiedzialne za standby!!!! :):):)
Teraz problem przestał istnieć z włączaniem się TV :):)
Teraz cieszmy się już tylko super obrazem !!!

HURRAAAAAAA !!!!!! :popcorn::-(:blagam:;):!::smile::D;-):lol::):fool::eek::wink::cool::niewiem::grin::eek:k::):roll:8)
ps.
Jeszcze tylko w sofcie poprawić zapamiętywanie źródła sygnału i będzie super

Super że rozwiązał się problem samoczynnego włącznia TV. Śledzę ten wątek cały czas jak i inne dotyczące tego Philipsa i chyba coraz bardziej skłaniam się ku niemu.
 

Mietek2141

New member
Wygląda że zadziałało- wielkie dzięki.
Sprawdźcie u siebie czy aktualizuje wam strukturę katalogów na dysku USB, ja pierwszy raz podłączyłem dysk jakieś 2 tygodnie temu i mimo że zmieniałem na nim zawartość i nazwy katalogów TV wyświetla cały czas zawartość z pierwszego podłączenia. Żeby zobaczył coś nowego muszę tworzyć nowe katalogi ?
 

marsid

New member
Jest już dostępna nową aktualizacja. Właśnie pobieram. Ciekawe co poprawili. Mam nadzieję szybkość działania menu ;)

EDIT:

Już po aktualizacji. Zauważyłem poprawę w szybkości działania menu. Jednak mam wrażenie że można zrobić jeszcze więcej w tym temacie. Chodzi szczególnie o płynność włączenia menu po naciśnięciu przycisków home, options, list (gdzie jest dużo log programów), source itp. Chodzi o pierwszy moment włączenia - to mogłoby być bardziej płynniejsze. Bo po naciśnięciu któregoś z przycisków i po załadowania się już okna menu samo przeskakiwanie między opcjami jest już myślę zadowalająco płynne. Innych zmian jak na razie nie zauważyłem. Pozostaje czekać na oficjalny opis nowej aktualizacji przez Philipsa - co dokładnie poprawili.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
U mnie ogólnie programy w HD są słabe, ale to wina vectry nadaje słabą jakość i już wcześniej zauważyłem że na niektórych scenach zwłaszcza gdy widać że film w tv jest słabszej jakości to w ciemnych scenach zauważam taką dziwną kaszę, ale to już zauważyłem nawet na starym TV. Mało oglądam programów na tv więc zbytnio nie zauważyłem pogorszenia po nowej aktualizacji, na wczorajszym mam talent nic nie zauważyłem, może jak bym więcej oglądał to bym zauważył. Na pewno jakość obrazu z innych źródeł się nie pogorszyła bo tu oglądam dużo i od aktualizacji obejrzałem już sporo filmów i nic niepokojącego nie zauważyłem. Po aktualizacji zauważyłem że menu sieciowe jak by było szybsze i sprawniejsze, ale menu główne nadal ślamazarne.
 

pszczola26

New member
Witam mam philipsa 55pfl6007 od trzech dni i powiem wam szczerze jakoś ten TV mi nie leży. Próbuję ustawić obraz tak żeby mi przypasował i nie mogę osiągnąć poprawnych wyników, kolory są jakieś pastelowe , czerń byle jaka. Wcześniej miałem Sony 46W4500 tam był obraz bajka.Menu w philipsie faktycznie zamulone. Wgrałem nowy soft i nie widzę żadnej różnicy. Sam telewizor jest estetycznie wykonany i ma bardzo dobry dźwięk. Ma ktoś z was sprawdzone ustawienia, które ewentualnie mógłbym spróbować u siebie?
 
Do góry