Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

DaRcO

Banned
No widzisz Hapro, nowsze oprogramowanie do tv wymagało nowszej wersji serwera i lepiej aby dalej wychodziły poprawki do tv, bo jeszcze jest dużo do usprawnienia np. wolne buforowanie transferu na youtube, przez co nie idzie przewijać i filmik się wyłącza. Do każdego progsa umieszczonego w smart-tv można z telewizora w okienku do tego wysłać opinie o nim do centrali - przynajmniej tak jest po zarejestrowaniu odbiornika. Swoją drogą kiedy wczoraj pierwszy raz odpaliłem YT, to zaraz zgłosiła się aktualizacja niezależna od oprogramowania samego tv. Korzystajmy z takich możliwości, bo im więcej będziemy słać uwag, tym bardziej będą musieli przykładać się do usprawniania oprogramowania, co przecież wszyscy chcemy aby śmigało jak najszybciej. :)
 

jurasko

New member
Po ostatniej aktualizacji tak skopane są przeploty w obrazie że wczoraj na meczach Ligi mistrzów to myślałem że wyjdę ze skóry.Linie na boisku tak poszarpane że nie szło patrzeć.Włączenie "ulepszaczy" to tylko wzmagają artefakty.
Macie też tak?
 
Ostatnia edycja:

ElTomeko

New member
Czy doradzacie mi aktualizowac oprogramowanie?? Mam teraz z sierpnia...generalnie menu chodzi w miare ok ale czasem dziwne rzeczy sie dzieją np...nie moge przełaczyc kanału i musze wyłaczyc tv zeby to odblokowac...HDMN...mam zaznaczne jako wyłączone a widac ze jest włączone i są artefakty i trzeba znowu wyłączyc...poza tym narazie jest ok.
 

europa777

New member
Jeżeli jesteś zadowolony z działania TV i z jakości obrazu to ja bym nie aktualizował, Mi np. po aktualizacji rozwaliło funkcję dynamicznego podświetlenia, które działała bardzo dobrze, a po aktualizacji przy jasnych scenach nie da się oglądać bo regularnie pojawiają się artefakty prawie na całej długości ekranu. Aczkolwiek bez tej funkcji nadal obraz wygląda bardzo dobrze i nie zauważyłem jakiś większych zmian.
 

ElTomeko

New member
Abstrachując o tym dynamicznym oświetleniu to jest sporo inych denerwujących rzeczy jak zacinanie sie niektórych funkcji albo niemożnosc włączenia tv bez ponownego podłączenia wtyczki...
 

adam2a

New member
Do długiej listy wad oprogramowania tych telewizorów trzeba jeszcze dodać beznadziejne działanie telegazety (niektórzy nadal tego używają). Niektórych stron w ogóle nie widzi, nie zawsze (przeważnie w ogóle) można przejść pomiędzy wszystkimi podstronami... Czy to cecha najnowszego oprogramowania (listopad dla serii 6007) czy występowało już wcześniej?
 

DaRcO

Banned
Jeżeli jesteś zadowolony z działania TV i z jakości obrazu to ja bym nie aktualizował, Mi np. po aktualizacji rozwaliło funkcję dynamicznego podświetlenia, które działała bardzo dobrze, a po aktualizacji przy jasnych scenach nie da się oglądać bo regularnie pojawiają się artefakty prawie na całej długości ekranu. Aczkolwiek bez tej funkcji nadal obraz wygląda bardzo dobrze i nie zauważyłem jakiś większych zmian.

Coś tutaj mylisz, bo dynamiczne podświetlenie (micro dimming) nie ma wpływu na pojawianie się artefaktów. Rozwaliło, ale funkcje HDNM - to odpowiada za płynność/artefakty i nawet na minimum się pojawiają, dlatego jak na razie jest bezużyteczna. Na forum Philipsa jest nieustający rwetes z tym związany.

Czekamy na nowy soft. :)
 

accu

New member
Bez reklam
Coś tutaj mylisz, bo dynamiczne podświetlenie (micro dimming) nie ma wpływu na pojawianie się artefaktów. Rozwaliło, ale funkcje HDNM - to odpowiada za płynność/artefakty i nawet na minimum się pojawiają, dlatego jak na razie jest bezużyteczna. Na forum Philipsa jest nieustający rwetes z tym związany.

Czekamy na nowy soft. :)

Witam uprzejmie,
"Nawet na minimum się pojawiają " artefakty się pojawiają , ale nie we wszystkich partiach wyprodukowanych telewizorów . (chodzi o tydzień produkcji w roku 2012 , kiedy to dany telewizor został
wyprodukowany)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Tika

New member
Bez reklam
ja mam włączone HDNM na średnio i mimo, że czasami występują artefakty, to odpowiada mi płynny obraz, jak wyłączę HDNM to obraz jest dla mnie osobiście jakiś taki nieco zamulony, niezbyt mi się podoba

P.S. mam soft 150.048.014
 
Ostatnia edycja:

DaRcO

Banned
Witam uprzejmie,
"Nawet na minimum się pojawiają " artefakty się pojawiają , ale nie we wszystkich partiach wyprodukowanych telewizorów . (chodzi o tydzień produkcji w roku 2012 , kiedy to dany telewizor został
wyprodukowany)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Tego to nie wiedziałem... Możesz coś więcej wyjawić? Przeoczyłem coś na forum Philipsa, bo jak tak to wezmę i przewertuje jeszcze raz? :)

Ot. Właśnie sprawdzałem bezprzewodową myszkę kupiona w Netto za 30 pln -z promocyjnej gazetki od dzisiaj na półkach. Momentalnie wykryta i działa z przeglądarką na tv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry