Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

robbbal

New member
U mnie wygląda to tak: reset najczęściej podczas przełączania kanałów ale nie tylko, często w trakcie oglądania a dziś np. podczas przeglądania EPG. Tv "umiera" na jakieś 10 - 15 sekund, w połowie tego czasu na ok 2-3 . gaśnie dioda na dysku po czym tv się uruchamia i działa dalej, z tym, że dysk jest wyczyszczony. Dysk sprawdzony /HD-Tune i Victoria/, ponowna instalacja, włączanie i wyłączanie różnych funkcji /Hbb, automatyczne aktualizacje itd./ nic nie daje. Mail do Philips i odpowiedź w stylu "toż to szok".
Macie jakieś pomysły?
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Potwierdzam.
Po wgraniu starszego softu 000.150.099.000. Od tygodnia nie ma restartów podczas przełączania kanałów oraz nie kasuje już nagranych programów na dysku.
Ale coś za coś.
W tej wersji problem jest z Vod Onet oraz nie działa YouTube.
To potwierdza moje przypuszczenia to wina "zry....nego softu.
Napisałem też maila do Phila nich ruszą Się.
 

robbbal

New member
Dzięki "beni1". Prawie dwa tygodnie od wgrania softu ...099... i nic się nie zwiesza. Przy okazji poeksperymentowałem, bo i tak dysk wyczyszczony, i tak: EPG "od nadawcy" zaprogramowane nagranie - loteria, często ginie lub źle nagrywa; EPG "z internetu" nagrywa wszystko, choć czasami nie chce przyjmować nagrań z innego MUXa. I choć to ustawienie EPG ma sporo wad, to przynajmniej co zaplanowane to nagra.
I jeszcze takie coś: kod na pilocie szybko - 123654. Znacie jakieś jeszcze?
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powinni naprawić to co skop.....i.
W X 2015r. zgłosiłem ten problem do BOK Philips.
Napisałem o tym, jak wgrałem wersję softu 150.99 to TV już się nie restartuje, nie gubi ustawień TV i nie kasuje nagranych programów na dysk.
Do dzisiaj nie odpisali.
To przykre jak traktują klienta.
Na tym starym sofcie wgranym w X 2015r. do dzisiaj nie mam problemów. Ale to wszystko kosztem nie działającego YouTube oraz VodOnet.
Niebawem chcę kupić kolejny TV w rozmiarze 55 cali. Ale po tym wszystkim mam wątpliwości, czy wybiorę "phila". Szkoda bo ambilight jest fajny.
 

Yacko

Member
Również wkrótce zamierzam kupić TV, minimum 55 cali. Przyzwyczailem się do ambilight w swoim 47PFL6877K ale również zniechęciłem przez brak DTS, restarty ustawień, wolny soft. Poczekam jeszcze trochę i zobaczymy czy NetFlix się pojawi w moim modelu. Jeśli nie będzie to na pewno wybiorę inną markę, skoro po niecałych trzech latach nie będzie porządnego wsparcia.
 

szybal

Banned
Możliwe że inne firmy już nie długo też wprowadzą ambilajt ,
Patent philipsa kończy sie chyba w tym roku,Sony już wypuściło kino domowe z kolumnami z oświetleniem ambilajt.
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tak może być bo PUS7600 jest na androidzie.
A mój TV PFL46-7007/12 ma ostatnie 2 softy skopane o których już wyżej pisałem. Musiałem cofnąć o 2 softy wstecz, aby mi TV nie decydował, kiedy zrobić sobie restart, zgubić ustawienia tv czy wykasować nagrane programy z dysku.
No i teraz działa poprawne (ale bez VodOnet i YouTube) taka jest smutna rzeczywistość.

Może jak by więcej osób pisało do BOK Philips o w/w problemach. To by łaskawie naprawili to co skopali.
 

szybal

Banned
Tak może być bo PUS7600 jest na androidzie.
A mój TV PFL46-7007/12 ma ostatnie 2 softy skopane o których już wyżej pisałem. Musiałem cofnąć o 2 softy wstecz, aby mi TV nie decydował, kiedy zrobić sobie restart, zgubić ustawienia tv czy wykasować nagrane programy z dysku.
No i teraz działa poprawne (ale bez VodOnet i YouTube) taka jest smutna rzeczywistość.

Może jak by więcej osób pisało do BOK Philips o w/w problemach. To by łaskawie naprawili to co skopali.
Dziwne ja mam 55pfl8008 i wszystko działa na nowym sofcie bez problemu już zapomniałem o tych bolączkach które wymieniasz
 

beni1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwne ja mam 55pfl8008 i wszystko działa na nowym sofcie bez problemu już zapomniałem o tych bolączkach które wymieniasz

Nic dziwnego twój model 8008 jest z innego roku oraz ma całkiem inne oprogramowanie (soft).
Problem dotyczy modeli 7007 i pozostałych z tego roku.
 
Do góry