Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

Jarek.N.

Member
Kurde, mój Philips 42PFL6057K/12 nie odtwarza dźwięku DTS w filmach MKV z takim dźwiękiem. Jak można to obejść?
Do tej pory nie wprowadzili w tej kwestii jakiś poprawek?
Nawet jak podłączam optyk do kina domowego, to nie przerzuca tam dźwięku, można to jakoś ustawić?
 

suhotnik

New member
Za słaby procesor, żeby odtworzyuł DTS.
Dopiero w nowszych modelach jest obsługa tego...

Najlpeije konwertować to na komputerze do AC3.
 

strzala

Member
Posiadam: 6877K w 42 calach.

Zastanawiałem się nad tym modelem, ale na szczęście wtedy gdy kupowałem TV
w zasadzie nie było go już na polskim rynku. Dlatego dołożyłem i kupiłem wyższy
model z tego samego roku co powyższy 46PFL8007K. Powiem szczerze, że są
z nim drobne problemy, ale na pewno nie takie jak z Twoim i da się to jakoś przeżyć.

Jeśli chodzi o nowe oprogramowanie, to faktycznie wreszcie została naprawiona aplikacja
ONET VOD, ale także IPLA. W niej również od pewnego czasu miałem kłopoty z odtwarzaniem
niektórych materiałów(jakieś problemy z zabezpieczeniem DRM).
Dopiero wgrałem to oprogramowanie, więc innych zmian(czy to na plus czy na minus)
nie zdążyłem jeszcze zauważyć.
Co do odtwarzania dłuższych materiałów na youtube, to wydaje mi się, że ten problem
został już poprawiony. Stało się to w kwietniu, kiedy google zmieniało API dla youtube.
 

strzala

Member
Awaria aplikacji YouTube nie jest związana z nowym oprogramowaniem. Jest to problem poruszany na Philips support forum i dotyczy różnych telewizorów także ze starszymi wersjami firmware. Mam nadzieje, że na poprawkę nie trzeba będzie czekać tyle czasu co dla ONET VOD. Na szczęscie YouTube jest aplikacją globalną i problem dotyczy wielu(wszystkich?) państw, więc jest szansa na szybkie poprawki.
 

strzala

Member
To nie jest do końca prawda. Tylko od producenta telewizora zależy, czy pojawi się odpowiednia aktualizacja. Np. w przypadku Samsunga YouTube nie będzie działać dopiero w telewizorach z 2010 roku i starszych. Masz sprawdzone informacje, że Philips porzuci już modele z 2012? To by oznaczało, że na Philips support forum udają głupków, bo osoby ze wsparcia twierdzą tam, że jest przygotowywana poprawka. U mnie przestało działać dopiero w lipcu, a zmiana miała być już od kwietnia. Wydawało mi się, że ta zmiana jednak nastąpiła w kwietniu, ponieważ jak już wcześniej wspominałem, właśnie od kwietnia zaczęły działać długie filmy(takie minimum godzinne), których nigdy wcześniej mój Philips nie odtwarzał. Najciekawsze jest to, że ja kupiłem swój telewizor w 2013r. i dopiero w kwietniu tego roku skończyła się gwarancja, a 3 miesiące później przestaje działać najpopularniejsza aplikacja i producent nic z tym nie zrobi? W takim razie dostajemy kolejny argument, aby w przyszłości trzymać się od tej marki z daleka.

Edit:
Właśnie znalazłem takiego oto linka na wspominanym przeze mnie oficjalnym forum Philipsa.
http://www.supportforum.philips.com...909-End-of-support-for-Youtube-(3-year-old-TV)
Wynika z tego, że podobnie jak w Samsungach także w Philipsach z 2011 i 2012r. YouTube powinien działać, no chyba że Google wprowadziło jakieś kolejne zmiany...
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Dzwoniłem do wsparcia i otrzymałem info, ze Tv z roku 2012 i nowsze otrzymają jeszcze w tym miesiącu aktualizacje która pozwoli na korzystanie z YT. Ciekawe...
 

inne65

New member
No właśnie nie obsługiwał nigdy flash'a , a szkoda.. Sprawdzając w systemie serwisowym , niby występuję tam jakiś rodzaj flash. Lecz pewnie służy to dla Smart'a.

Pojawiła się nowa aktualizacja dla Philipsa na ich stronie , - oczywiście mało co poprawili..

Pozdrawiam
 
Do góry