Nowe oprogramowanie do TV Philips serii od 6**7 do 9**7.

vienna1980

Member
Bez reklam
Tak z ciekawosci jak się wgrywa soft starszy albo taki sam.

Kiedyś dzwoniłem do Philipsa i powiedziano mi że najnowszą wersję softu powinno się wgrywać tylko przez internet i tylko wówczas gdy upomni o to się nasz telewizor.Jest to wówczas pewna i sprawdzona wersja softu.Natomiast jeżeli się ukaże nowa wersja softu na stronie Philipsa to trzeba się trochę z tą wersją wstrzymać z instalowaniem przez usb ponieważ są to często wersje do końca dobrze nie sprawdzone i nieraz po paru dniach wycofane tak jak wycofany został obecny soft z września.

Natomiast w biurze Philipsa mi powiedziano że stary soft może wgrać tylko serwis.A te osoby co wgrały betę softu z września to muszą czekać aż ukaże się nowy soft.Ja osobiście zawsze aktualizuje soft przez internet jak upomni się telewizor.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Większych bzdur dawno nie czytałem, skoro jest upubliczniona na stronie i nie są dostępne poprzednie wersje, to musi być to wersja finalna. Nigdzie nie ma info o becie. A ostatni soft nie został***wycofany: 42PFL6007K/12 Philips 6000 series Telewizor LED Smart 42PFL6007K 107***cm (42") Easy 3D DVB T/C/S2 z technologią Ambilight Spectra 2 i Pixel Precise HD - Philips Support

Zgadzam się z tobą ze seria Philipsa 6000 ma soft z września,natomiast softy z serii 7000 i 8000 z września zostały po paru dniach wycofane ze strony Philipsa i aktualny soft jest obecnie z lipca.Oto link z seri 8000 Philips 8000 series 46PFL8007K/12 - Telewizor LED Smart. Niedawno na tej stronie był zamieszczony soft z września. Zresztą Philips od dawna słynie z bałaganu z softami że nieraz zamiast poprawić pracę telewizora to ją pogarsza:x
 

jenson

Banned
No niestety bałagan okropny, forum wyłączyli niby tymczasowo, ciekawe ile jeszcze tak pozostanie, softy wydają i usuwają jak im się podoba, przy okazji praktycznie nic nie poprawiając tylko podbijają numerki
 

strzala

Member
Zgadzam się z tobą ze seria Philipsa 6000 ma soft z września,natomiast softy z serii 7000 i 8000 z września zostały po paru dniach wycofane ze strony Philipsa i aktualny soft jest obecnie z lipca.Oto link z seri 8000 Philips 8000 series 46PFL8007K/12 - Telewizor LED Smart. Niedawno na tej stronie był zamieszczony soft z września. Zresztą Philips od dawna słynie z bałaganu z softami że nieraz zamiast poprawić pracę telewizora to ją pogarsza:x

Mylisz się. Żaden soft nie został wycofany i według mnie pod tym podanym przez Ciebie linkiem nic nie zostało zmienione. Po prostu jak zwykle na polskiej wersji strony mają opóźniony zapłon i jeszcze nie zdążyli zmienić opisu, że jest nowy soft. Link kieruje do pliku z nowym softem. Dzieje się tak dlatego, że jak wychodzi nowy, to zawsze podmieniają plik na serwerze, a nazwa zostaje ta sama. Dlatego też nigdy nie można ściągnąć starszego softu jak tylko pokaże się nowsza wersja. Zaskoczę Was jeszcze bardziej. Pliki dla wszystkich modeli serii 6, 7, 8 i 9 dla każdego języka, to tak naprawdę jest ten sam plik tylko zip jest inaczej nazwany. W środku zipa siedzi ten sam plik aktualizacyjny. Sprawdziłem to programami do porównywania zawartości plików po bajtach.Swoją drogą mają miejsce, żeby trzymać na serwerze kilkadziesiąt identycznych plików z różnymi nazwami, a brakuje im, żeby zostawić stare wersje oprogramowania. No chyba, że to taka polityka, a nie o miejsce chodzi. Raczej można wgrać starszą wersję oprogramowania, a już na pewno można taką samą jak jest wgrana, bo sam to robiłem. Trzeba wejść w opcje i tam wybrać "ustawienia oprogramowania", dalej "lokalna rozbudowa" i na końcu "usb". Wkładamy nośnik z plikiem aktualizacyjnym i po chwili wskazujemy ten plik. Jeszcze wyskoczy okienko ostrzegające, że próbujemy wgrać oprogramowanie takie samo albo starsze i po potwierdzeniu rozpocznie się instalacja. Jak pisałem kilka postów wyżej, ja nie mogę wgrać tego najnowszego softu, bo nie przechodzi 2 kroku, czyli weryfikacji. Dlatego właśnie dla sprawdzenia, czy z telewizorem jest wszystko ok, wgrałem ten starszy, czyli taki sam co już miałem(ten z końcówką 88 ). Wgrał się bez problemu. Zatem widać, że chyba coś jest nie tak z tym najnowszym, chociaż inni nie mieli problemów z aktualizacją.
 
Ostatnia edycja:

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Ja próbowałem niedawno i nie szło wgrac tej samej wersji.Jak wybrałem usb to tv zamiast wgrać z usb soft to nagrał na usb plik - link do strony philipsa i jak z kompa kliniesz to po chwili wyskoczy monit że nie ma nowszej wersji.Ale jak tobie się udało to szacun.
 
Ostatnia edycja:

strzala

Member
Wybrałeś po prostu nie to co trzeba. Wszedłeś w "aktualizację oprogramowania", a tak jak napisałem masz wejść w "ustawienia oprogramowania"(w opcjach to pierwsze jest w górnym rzędzie a to drugie w dolnym). Starsze oprogramowanie pewnie masz na dysku, a jak nie masz to jest na Twoim chomiku:p Sam stamtąd ściągnąłem, bo u siebie wcześniej usunąłem. Ewentualnie można pobrać ze strony, którą podał kacperhq kilka postów wyżej.
 
Ostatnia edycja:

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Masakra nowy soft i wystarczy że załączę jakiś kanał i potrafi mi po 10 sekundach wyrzucić czarny ekran i koniec oglądania
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Wybrałeś po prostu nie to co trzeba. Wszedłeś w "aktualizację oprogramowania", a tak jak napisałem masz wejść w "ustawienia oprogramowania"(w opcjach to pierwsze jest w górnym rzędzie a to drugie w dolnym). Starsze oprogramowanie pewnie masz na dysku, a jak nie masz to jest na Twoim chomiku:p Sam stamtąd ściągnąłem, bo u siebie wcześniej usunąłem. Ewentualnie można pobrać ze strony, którą podał kacperhq kilka postów wyżej.

Widać człowieć się uczy i uczy.Masz rację teraz już nie chcę wgrywać na nowo wcześniej chciałem bo po wgraniu nowego (teraz już starego) włączył mi się szybki start i zgłupiałem myślałem że tv się psuje ale znowu dowiedziałem się z forum że to tylko szybki start niemogłem do tego dojsć przez złe tłumaczenie .A tak swoją drogą to jak dam szybki start na wyłącz to i tak dalej tv startuje czasami odrazu.Podają gdzieś ile ten tv zrzera prądu na tym czuwaniu?
 

Zielony_M

Member
Najnowszego softu jeszcze nie wgrałem, ale nie o tym chciałem.
Mała dygresja: znajomi wrócili z wczasów i wpadli z pendrivem na kawę i oglądanie zdjęć. Odtwarzanie multimediów* spod softu TV to jest k$%#a jakaś katorga!
Kto wziął forsę za stworzenie tak niedorobionego softu? Szlag człowieka trafia.
W zasadzie wszystko jest spartaczone: od nawigacji po plikach, po pokaz slajdów, nie mówiąc już o odtwarzaniu filmików.
Szkoda, że nie ma kogoś z zajawką na stworzenie czegoś alternatywnego :-(

* filmy i zdjęcia z lustrzanki.
 

SDman

Banned
Witam,
Panowie czy Wasze zdrowie i nerwy nie są warte zainwestowania 450 zł. ?
Wiem, wiem jak sie płaci za TV to się chce z TV mieć wszystko ale tak nie jest !
Przykładem jest chociażby słaby dźwięk -większość zawsze odpowiada, że i tak używa kina.
Od dawna poluję na TV z bardzo dobrym dźwiękiem, czy można taki zrobić tak; mam taki Philips 9664, a obecnie Sony z serii X.
Tylko jest problem X kosztuje 16k. i ma 4K , zbędne to jak dla mnie.
Więc wraz z nowym TV posilę się soundbarem -bo cały czas kina nie trawię - choć tam gdzie trzeba jest ono nieprzeciętne.

Wspomniana kwota na początku dotyczy BD Samsung F6500 -dwurdzeniowy procesor, najlepszy Smart TV, ekstra skalowanie każdego materiału.

Dostaniecie nie tylko Smart TV i Blu ale przejrzycie na oczy, że materiały z USB czy neta z tego BD są znacznie lepiej
wyświetlane (skalowane) niż z Waszych TV !

Oczywiście ja jako użytkownik marki Philips od 8 lat (2 TV) chciałbym aby była jak najlepsza pod każdym względem,
czego Wam i być może sobie życzę.

pozdr.
 

SDman

Banned
Zastanawiam się mocno nad tym odtwarzaczem. Widzę, że często go polecasz i znasz się trochę na tym, więc może znasz też odpowiedź na moje pytanie

Witam,
jedynie mogę się wypowiedzieć o porównaniu z Sony S490, który przegrał,
jakością obrazu, dźwięku, skalowaniem o Smarcie nie wspominam bo to przepaść.
Nie wiem jak kino wypadnie, testowałem w Punkcie Samsunga w Saturnie właśnie pod kątem
skalowania obrazu jakieś kino Samsunga ale chyba za 5k. !
Więc odnosiłem wrażenie (na TV 55F7000), że nie gra gorzej od mojego zestawu; Philips 9664 i BDF6500.
Choć wiadomo, że ja mam 42" i zawsze skupienie jest lepsze niż na 55" - to po prostu widać.

Trzeba zadać sobie trud (wziąć jeden i drugi z neta) i jednego zwycięzcę zostawić .

Pozdr.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
@strzała nie tego z wrzesnia nie wgrywałem.Poczekam aż będzie z menu netu bo coś widze że więcej złego niż dobrego wnosi.
@SDman a ten blu ray jak sobie radzi z plikami mkv ,divix i z napisami w porównaniu z tv.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
@SDman a ten blu ray jak sobie radzi z plikami mkv ,divix i z napisami w porównaniu z tv.

Witam,
ten Blu jest jak TV Samsunga, ja nie mam porównania bo mój TV nie ma "Smarta".
Nie spotkałem się jeszcze aby coś nie odtworzył z tym, że po sieci nie korzystam.
Tylko Pen, HDD-USB 3.0, i Internet "Ipla, YouTube" TVN Player (ostatnio poprawił jakość
the best), Iplex Plus.
Ogólnie -mam upgrade TV jak potrzeba, nie bałbym się wziąć nowy TV dowolnej
marki bo Smarta + lepsze skalowanie mam z Blu Samsunga.

Polecam i pozdrawiam
 

Zielony_M

Member
Ostatnio też coś sknociła się aplikacja YouTube - nie wiedzieć czemu w Popularne, itd zaczęła pokazywać tylko 5 filmików zamiast zdaje się 100 które zawsze było :-//
 

jenson

Banned
Ostatnio też coś sknociła się aplikacja YouTube - nie wiedzieć czemu w Popularne, itd zaczęła pokazywać tylko 5 filmików zamiast zdaje się 100 które zawsze było :-//

Też***tak miałem, ale po zaktualizowaniu softu, nie aktualizowałem youtube, mam starą***aplikację po angielsku i po 30 filmów w każdej zakładce w polecanych
 
Do góry