Nowe modele LG z HDD

woroq

New member
Macieks34 napisał:
Ja widziałem w MM tego Pt 81 obraz mi sie bardzo podobał,a sygnał był słąbej jakosci..sam tv wyglada super,całkiem inaczej niz na zdjeciach ,nie wiem czy to dlatego ze słabe swiatło było na studio,czy po prostu zdjecia w internecie sa wszytkie jednakowe dlatego szukałem innego tv>.Gdyby nie było naklejek oznaczajacych dysk twardy itp to bym szukał dalej..Tez sie nastawilem na ten model podoba mi sie czern i bajery obraz podobny jak na samsungu ale mniej pradu czerpie;)

A w jakim miescie widziales ten TVk? Bo na stronach MM nie ma go...
 

Macieks34

New member
lokalizacja

Warszawa ..Al.Krakowskie ..na pietrze rzad przy scianie..


najlepsze jest to ze dzis chcialem go zamowic w moim sklepie i nie potrafia mi go sprowadzic bede musial przeplacic 500zł i kupic w MM:(
 

garmul

New member
Macieks34 napisał:
najlepsze jest to ze dzis chcialem go zamowic w moim sklepie i nie potrafia mi go sprowadzic bede musial przeplacic 500zł i kupic w MM:(
Sprawdź w sklepach internetowych! W MM przepłacisz nie 500 a 1500zł!!
Ja za swój zapłaciłem 3600zł z dostawą.
 

Macieks34

New member
cena

LG PT81 w MM kosztował 4190..wiec troche kolego przeadziłes...:eek:k:

A jescze jedno jest na korzysc MM obsługa klijenta, nigdy nie robia problemow jak cos ci nie pasuje ze sprzetem,kiedys jedna recz wymieniałem na inny towar 3 razy byle cena nie była nizsza..Jak cos oddajesz na gwarancji nie wymyslaja ci ze to twoja wina
 
Ostatnia edycja:

woroq

New member
Obejrzalem ten telewizorek (LG 42PT81) w MM i juz nie moge sie doczekac kuriera! Puszczony byl obraz w SD i wygladal bardzo ladnie, nie widzialem jakis znaczacych roznic w porownaniu do troche drozszych Samsungow, Sony czy Panasonicow - czern jest OK, kolory duzo ladniejsze niz na sasiadujacych LCDkach.

Dopiero kiedy doszedlem do Pioneer'a opadla mi szczena... Ale niestety w tym przypadku cena jest zaporowa.

A jesli chodzi o cene - w MM kosztowal 4199 PLN, ja kupuje za 3736.00 zł (3548 zl + koszt przesylki 188), wiec roznica wynosi 436 PLN. Niby nieduzo ale dozbieram i kupie orzystawke HD DVD do mojego X360,
 

garmul

New member
Macieks34 napisał:
LG PT81 w MM kosztował 4190..wiec troche kolego przeadziłes...:eek:k:

"Naszego" modelu w MM jeszcze nie widziałem. Jak byłem zainteresowany Samsungiem Q91 lub Panasem PV70 i je oglądałem różnice były ok 1500zł. Porównywałem również ceny LCD full HD 100Hz - były nawet 50% droższe.
 

Macieks34

New member
cena

Kazdy MM rzadzi sie innymi prawami ,wiec ceny sa rozne wiem ze niekiedy mozna peknac ze smiechu np. PV700 u nas w MM jest za 6500zł.wiec nie ma o czym mowic..Pamietajcie ze w kazdym MM mozna sie targowac o cene wystarczy poprosic kierownika danego dzialu ma prawo dac swoja cene..Nie da takiej ceny jak w internecie ,ale niektorzy sie boja internetu wiec przeplacaja w sklepie ,a wkazdym sklepie mozna cos urwac.Nie napalajmy sie na towar kupujmy z rozwaga...Klijent nasz pan:)
 

NinJa22

New member
Witam

Jest to mój pierwszy post na tym forum , kupiłem równiez ten LG 42PT81 , wcześniej około 1,5 roku temu też kupiłem plazmę LG , którą dałem do sypialni : rewelacyjny telewizor , obraz żyleta , coś niesamowitego każdy nażekał na plazmę , a tu zdziewienie zadnych problemów , przepiękny obraz , kolory , kontrast , czerń , żadnego wypalania , a jakies powidoki , czy duszki nawet nie widziałem co to jest , aż do czasu zakupu LG 42PT81 HDD : po rozpakowaniu szok telewizor z wyglądu rewelacja , postawiłem go na stolik podłączyłem wszystkie kable i odpalam , odrazu włącza sie menu do instalcjii , przechodzę przez to menu wyłączam i co widzę pozostałosci po tym menu jakieś smugi , ogladam przez parę minut obraz z Cyfry+ przełączam po paru kanałach , a te smugi po tym menu dalej są , znikneły dopiero po około 15-20 minutach oglądania TV , dla mnie szok chyba kupiłem zepsutą plazmę , ale nic testuję dalej ogladam różne programy , po przełączniu na inne kanały nawet jak jakiś program oglądam parę sekund to zostaje logo stacji poprzednio ogladanej stacji TV ( na starej plazmie nie do pomyślenia takie żeczy ) tragicznie to wygląda , testuję obraz dalej , mam parę płyt DVD z koncertami na żywo i teledyskami i to co zobaczyłem zdenerwowało mnie jeszcze bardziej zostają smugi gorsze jak na LCD , gdy np . jest ciemny przedmiot na pierwszym planie , a tło jest badzo jasne i ruch tego ciemnego przedmiotu nie jest za szybki to pozostawia a tym jasnym tle ciemną smugę znaną z LCD tak jaby nie nadążał wyłaczać pixele , TOTALNA PORAŻKA !!! gdy włączy się obraz na dynamiczny to te wszyskie minusy uwidaczniają się jeszcze bardziej !!! Dzwonię więc do serwisu LG , gość przyjmuje zgłoszenie podaje numer zgłoszenia , po paru godzinach dzwoni Pan z regionalnego serwisu , mówię mu jaka jest awaria , a Pan stwiedzil , że to taka technologia ( plazma ) , takiego debila jeszcze nie słyszałem , a jak mu powiedziałem , że mam inną plazmę i nie ma takich anomalii , to stwierdził , że te nowe modele tak niestety mają ( ktoś na tym forum też stwierdził , że plazma to taka technologia i tak musi byc , może to PAN SERWISANT z LG sieje propagandę ) to jak w jednych tak ma być , a w innych nie ma , to o co tu chodzi , buczenie również mam i to dość głośne , przeszkadza przy oglądaniu wieczorem , przy mocno ściszonym dzwięku ( oczywiście PAN z serwisu stwierdził , że to plazma i tak musi być ) , I TU POPIERAM KOLEGĘ : roon77 , MAM TE SAME OBJAWY CO ON , wg mnie telewizor nie nadaje się do oglądania , a może to tylko my jesteśmy przewrażliwieni ??? Proponuję zgłosić ustekę do LG , może trafiają sie modele , które mają żeczywiście jakąś awarię , a LG ma to w D.... , tym bardziej jest tu paru użytkowników tego telewizora i piszą , że wszystko jest O.K. ( nie zostawia smug , czy tam jakiś duszków czy jak to się nazywa tego można niezauważyć bo moja żona nic nie wdziała dopiero jak jej wytłumaczyłem o co chodzi to teraz widzi i zwraca na to uwagę , i co mnie zdziwiło że nie buczą , a to jest naprawdę słyszalne , to nie jest buczenie z głośników , tylko z tyłu telewizora słyszalne z 3 metrów wieczorem , tego nie da się nie usłyszeć !!! ) Może koledzy użytkownicy tych plazm sprawdzą gdzie były wyprodukowane , albo kiedy , może była jakaś felerna partia : PROSZĘ PODAĆ NA FORUM DATĘ PRODUKCJI I FABRYKĘ W JAKIEJ JEST WYPRODUKOWANA WASZA PLAZMA !!! JAK SERWIS NIE UZNA MOJEJ REKLAMACJI TO NIESTETY BĘDZĘ MUSIAŁ SPRZEDAĆ TEN 42PT81 , a jest to mój juz 3 telewizor ze stajni LG , przed pierwszą plazmą miałem zwykły telewizor kineskopowy też LG !!!
Pozdrawiam Wszystkich i czekam na opinie .
 

gurolpl

New member
opinie o telewizorku

witam, mam ten telewizorek dopiero od 2 dni, przyznam że wcześniej nie trafiłem na to forum - może i dobrze bo bym jeszcze nie kupił ;)
TV kupiłem w MM w Poznaniu i raczej nie przepłaciłem bo był po 4499 - 22% VAT = 3687 (taka promocja była weekendowa na wszystkie telewizory "taniej o VAT"). W necie widziałem najtaniej na mixmedia po 3549 + przesyłka, więc nie kombinowałem.
Na razie oglądam programy z własnej anteny naziemnej i obraz jest OK, chociaż jeszcze antenę muszę trochę dostroić (swieżo zamontowałem i ustawiłem kierunek "jak u sąsiada").
Trochę się przestraszyłem tych "duszków" - muszę sprawdzić wieczorem, ale dotychczas oglądając np. M jak Miłość, z logo TVP2 (o zgrozo!) niczego nie zauważyłem. Nie pamiętam czy oglądałem coś dłużej niż godzinę bez zmiany kanału tak aby logo się utrwaliło (chyba raz z 1,5h ale poszedłem potem zaraz spać a na drugi dzień logo nie było). Od menu też żadnych powidoków nie zauważyłem a dość katowałem różne opcje menu.
Co do śladów po napisach to nie wiem bo na razie nie udało mi się odpalić ich - na kompie mam wszystkie w formacie TXT MicroDVD {889}{913} i jakoś takich nie łapie :( Szczerze mówiąc to właśnie informacji o obsługiwanych napisach szukałem w google kiedy wyskoczyło mi to forum ;)
W instrukcji pisze że czyta także TXT są różne wersje TXT i klamrowego jakoś nie bardzo łapie jak widać. Potestuję jeszcze dzisiaj.
Aha co do pytań o formaty Divx to zapodaję tabelkę z instrukcji:
Obsługiwane pliki filmów (*.avi/*.Divx)
Format wideo: Divx, XVID, 3IV1, 3IV2, FVFW, DMK2, RMP4, DIV3, DIV4, DIV5, DIV6, MP43, COL1, AP41, nAVI,
DX50.
Format audio: MPEG, MP3, PCM, AC3.
Format napisów: *.smi/ *.srt/ *.sub (microsub, svsub)/ *.ass/ *.txt (subtext, dvdss).
• Film DivX może nie zostać odtworzony w zależności od jego typu lub metody nagrania.
• Maksymalna szybkość transmisji bitów odtwarzanych plików DivX to 4 Mb.
• Maksymalną liczbę klatek na sekundę (kl./s) można osiągnąć tylko na poziomie SD. Szybkość odtwarzania
wynosi 25 kl./s (720*576) lub 30 kl./s (720*480) w zależności od rozdzielczości.
• Pliki o szybkości 25 kl./s lub 30 kl./s i wyższej mogą nie być odtwarzane poprawnie.
• Urządzenie obsługuje tylko 1-punktowy poziom nagrania w plikach zarejestrowanych z użyciem technologii
GMC.
GMC to akronim od zwrotu Global Motion Compensation (Globalna kompensacja ruchu). Jest to technika
służąca do kompensacji plików wideo JPEG.
Osobiście testowałem pliki DivX5 z AC3 bez PackBits (takie mam bo na moim DVD Panasonic S-295 PB się tną) i chodzą cacy.
Co do buczenia to może głuchy jestem ale nic nie słyszałem a np. wieczorkiem wyciszałem dźwięk z TV jak grzebałem w menu.
Nawet przykładałem ucho do TV ("prawie" wyłączonego bo miał nagrywać program na HDD) jak chciałem posłuchać czy naprawdę nagrywa przy wyłączonym ekranie (tak - nagrywa, nie wiem dlaczego można zaprogramować tylko max. 2 godzinne nagrywanie).
To co na razie mnie najbardziej zirytowało to kwestia kopii nagranych audycji na USB - bezsensowne ograniczenie że tylko na dysk powyżej 40GB (czyli pendrivey odpadają) no i jeszcze brak możliwości odczytu na PC! Porażka! Mam nadzieję że ktoś mądry wymyśli magiczny sterowniczek aby czytać te pliki w windzie (jak np. plugin do Total Commandera dla aparatu Canon A75 który mam). Dla mnie pachnie to obawą przed "piraceniem" nagrań, bo sensu wymyślania własnego systemu plików to nie widzę żadnego.
Denerwujące są jeszcze szare a nie czarne pasy przy obrazie 4:3 - odechciewa się oglądać, co za baran to wymyślił? Zużywane energię tylko. Ponoć w starszych LG można było je przerobić na czarne w menu serwisowym - muszę sprawdzić.
Pilot - cegłówka ale dobrze wykonana, milion przycisków i chyba niepotrzebnie cyfry są na dole pilota a play,txt i podobne na górze - w multi-pilocie do Yamahy RVX-420 jest naodwrót i bardziej intuicyjnie mi się obsługuje.
Poza tym TV wypas - jeszcze nie powiesiłem na ścianie ale facio z MM polecił mi uchwyt (za 149) który ma ponoć rozstaw odpowiedni do tego TV - i ponoć "nie ma tu problemów takich jak np. z Soniaczami".
A tak na koniec - jak ktoś się boi "duchów" to może warto kupić LCD 32" też LG z HDD? Facio z MM mówił że mają mieć "na dniach" za chyba 2700.
Na razie tyle.
 

zbyniek

New member
Witam!

Od kilku dni jestem posiadaczem tego telewizorka i chciałbym podzielić się swoimi uwagami na jego temat.
Obraz, kolory i płynność w scenach dynamicznych super.
Niestety buczenie słychać spokojnie z 3m i jest to troche uciążliwe, powidoki z logo i menu(białe pasy) widoczne, znikają dopiero po ok.20min.
Zdziwiła mnie dobra jakość filmików z pentadrive, które na monitorze wyglądały fatalnie. Jakość nagranego na dysku materiału ok.
Jeszcze te szare pasy przy zmianie formatu obrazu, kto to wymyślił!!!
Może można je w jakiś sposób zmienić na czarne?
Na bardziej wnikliwe testy nie mam czasu. Ogólnie tv w tej cenie super.
Ciekawi mnie duża rozbieżność opini użytkowników u jednych buczy i są duszki a u innych nie, może faktycznie wyszło kilka nieudanych(wadliwych) egzemplarzy.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Macieks34

New member
dylemat

Juz byłem zdecydowany na ten tv,ale ostatnie posty zachwiały moj wybor...Czy to przewrazliwienie nowych nabywcow czy wada tv,czy inni tego nie widza czy to nie wystepuje...pomorzcie
 

hipmen

New member
Witam
Chciałbym zobaczyć "duszki" o których piszecie - czy ktoś może zrobić zdjęcie tego zjawiska, jestem bardzo zainteresowany kupnem tej plazmy i chciałbym wiedzieć czym ryzykuję

Pozdrawiam
hipmen
 

woroq

New member
Jestem po jednym dniu uzytkowania LG 42PT81, jest to moj pierwszy plaski tvk.

Wiec po kolei:
1. Zakup
Kupilem go na www.electro.pl za ca 3550 zl. Czekalem 5 dni, zaplacilem dosc duzo za koszt przesylki (180 zl), ale plusy byly wazniejsze:
- rozsadna cena
- dostepnosc (maja wlasny magazyn)
- TV jest calkowicie nowy - nie uruchamiany wczesniej

2. Pierwsze wrazenie:
Jaki on ogromny! Pudlo z lednowscia zmiescilo sie do pokuju gdzie odpalalem ten TV. Po wypakowaniu okazalo sie ze TV jest rownie ogromny jak pudlo co okazalo sie oczywistym plusem patrzac na wymiar mojego pokoju 18m2.
Dodatkowy plus za to ze byl juz zmocowany na podstawie.

3. Design
Rewelacja! Bardzo ladny, alegancki ksztalt, swiecacy, bardzo ladny plastik. Podoba mi sie duzo bardziej niz festyniarskie (IMO) Samsungi.

4. Pierwsze odpalenie
Bez problemu, szybko i intuicyjnie zaprogramowalem kanaly, TV byl szybciutko gotowy do odbioru programu.

5. Obraz z kablowki Netia
Nie moge sie ptrzasnac po parugodzinnej sesji z tym TV! Kolory mam ustawione na "dynamic" i wszystko wyglada super pieknie! Przy slabszym sygnale (jedynka, TV polonia) obraz wyglada lepiej niz na moim starym CRT.
TVNy to juz inna bajka. Wczoraj w TV lecial priogram "You Can Dance" - to poczulem dopiero moc tego telewizora! Pare razy podchodzilem i ogladalem ekran z 20 cm bo myslalem ze ten program jest w HD! Okazalo sie sie super kontrast, 100Hz i bardzo dobra czern powodowaly iz to wygladalo tak niesamowicie.
Przy ogladaniu TVN24 tez wysztko jest bardzo wyrazne, wszystkie napisy sa kontrastowe i czytelne (np. przy wyswietlaniu strony www.tvn24.pl).
W domu wszystko wyglada duzo lepiej niz w Media Markt.

6. XBOX 360
Pierwsze podlaczenie konsoli to byla porazka. Podlaczylem przez component i niestety napisy byly mocno rozmazane i poprzesuwane. Nie pomogly zmiany ustawien ani TV ani konsoli.
Na szczescie mialem kabel VGA, po podlaczeniu wszystkie problemy zniknely jak reka odjal. Wszystko wyzazne, kontrastowem prawdziwe HD. Przy tablicy startowej wygladalo lepiej niz na monitorze komputerowym.

Odpalilem:
a. Assasin's Creed - gra mnie zmiazdzyla. Sekwencje wspolczesne co prawda wygladaly jakby byly odpalone na PS2, ale sredniowiecze powalilo mnie na podloge. Cudo, nie odczulem kompletnie braku 300 parku linii w stosunku do LCD a czern po prostu wbila mnie w fotel. Wszystkie krajobrazy, miasta wygladaja o niebo lepiej niz na LCD 19' czy na CRT.
Nie zgadzam sie z tym ze plazma nie nadaje sie do gier - wprost przeciwnie.
b. PGR4 - wspaniale doznania jak wyzej
c. VF5 - IMO najlepszy pokaz wysokiej rozdzilczosci - brak jakichkolwiek zabkow, patrzac nawet z bardzo bliska
d. filmy przyrodnicze HD i trailery HD ktore wypalilem na plycie i odpalilem na tej plazmie utwerdzily mnie ze trzeba bedzie szybko kupic odtwarzac HD DVD lub Blu Ray - prawdziwe HD na 42 calach to nowa jakosc w ogladaniu. Juz teraz marze o Wladcy Pierscieni lub Matrixie w HD.

7. Dodatkowe funkcje
a. PiP sprawuje sie rewelacyjnie, drugi tuner dziala bez wielkich opoznien, bardzo przydatna funkcja
b. twardy dysk to bardzo przydatny gadzet, nagrania w wysokiej jakosci nie odbiegaja znaczaco od oryginalnego sygalu, troche skomplikowane uzywanie Time Shiftu ale mysle ze wszystko jest do nauczenia.

8. Minusy i problemy

a. slynne buczenie - rzeczywiscie buczy i transformator i twardy dysk, ale jak dla mnie jest to na tyle cicho ze w niczym nie przeszkadza. Zwlaszcza jesil ktos ma X360 ktory jest kilka razy glosniejszy.


b. Duszki - duszki sa widoczne tylko w momencie przelaczania programow, kiedy przez okolo sekundy ekran jest ciemny, sa widoczne loga np. poprzedniej stacji. Znikaja po paru minutach i sa CALKOWICIE niewidoczne w czasie ogladania programu. Menu startowe przy pierwszych uruchomieniu bylo pozniej widoczne, ale tez zniknelo.
Dzis rano po wlaczeniu tego TV nie widzialem zadnego duszka.

PODSUMOWANIE
Jestem bardzo pozytywnie zakoczony tym TV. Piekny obraz, mnostwo gadzetow (nie wszystko jeszcze sprawdzilem), potezna 100Hz matryca, jakosc obrzu nie odbiegajaca od Panasonicow czy Samsungow.

Problem w postaci duszkow moze byc problemem tylko dla prawdziwych telewizyjnych purystow, ale oni i tak kupia Pioneera. Stosunek jakosci do ceny IMO to maksymalna ocena.
Widomo ze przy cenie 3,5 k PLN LG musialo pojsc na pare kompromisow, ale dla mnie ta plazma ma same plusy.

POLECAM
 

Macieks34

New member
duszki

Mnie sie wydaje czytajac te posty ze te duszki to poczatkowe efekty uzytkowania plazmy,ktore Z czasem znikaja same kiedy plazma sie "dotrze"
wiec nie ma co panikowac..Tymbardziej ze w opisie technicznym jako cechy dodatkowe jest :zabezpieczenie przed wypalaniem"..A jezeli chodzi o duszki to Pionieer tez ma z tym problemy chociaz kosztuje 8tys, w sklepie rozmawialem z kierownikiem ktory odesłał sprzet z wystawy bo sie znaczki wypalily na stałe...
 

woroq

New member
Macieks34 napisał:
Mnie sie wydaje czytajac te posty ze te duszki to poczatkowe efekty uzytkowania plazmy,ktore Z czasem znikaja same kiedy plazma sie "dotrze"
wiec nie ma co panikowac..Tymbardziej ze w opisie technicznym jako cechy dodatkowe jest :zabezpieczenie przed wypalaniem"..A jezeli chodzi o duszki to Pionieer tez ma z tym problemy chociaz kosztuje 8tys, w sklepie rozmawialem z kierownikiem ktory odesłał sprzet z wystawy bo sie znaczki wypalily na stałe...
W pierwszym dniu uzytkowania duszki znikaja po paru minutach. I sa calkowicie niewidoczne w czasie ogladania czegokolwiek - widac je dopiero kiedy jest calkowicie ciemny ekran, np. przy pelaczaniu programow.

Moim zdaniem nie jest to zaden problem. A czy TV sie dodatkowo dotrze - zobacze i napisze.
Napisze tez dodatkowe info np. o DIVIXach.

edit:
I dzis sprobuje sfotografowac te duszki :)
 

gurolpl

New member
witam ponownie,
uzupełnienia/sprostowania:
1) faktycznie trochę buczy - ale zauważyłem to dopiero jak zwróciłem na to uwagę po waszych opiniach - choć nadal przez chwilę myślałem że to lodówka zza ściany ;) moim zdaniem nie przeszkadza
2) napisy w DivX: format TXT MicroDVD {} nie chodzi, chodzą za to napisy wrzucone w plik w formacie DIVX6 (np. programem AviSub) - włącza się je guzikiem Divx na pilocie a nie w menu głównym! Polecam dla tych którzy narzekali na małe napisy standardowe - tutaj na kompie sami wybieramy czcionkę! Aha - żadnych białych śladów po tych napisach nie zauważyłem. Jedyny minusik to brak możliwości regulacji położenia tych napisów w pionie (tych w pliku DivX6) ale można zrobić to na stałe w AviSub.
3) wszedłem w menu serwisowe (MENU na pilocie i w TV naraz na 5 sekund) ale niestety nie wiem co dalej - funkcje są enigmatyczne - może ktoś wie jak tam zmienić te beznadziejne szare boki w 4:3?
 

Macieks34

New member
plazma

Dzisiaj pojezdziłem po sklepach,,jak sie człowiek zdecyduje to nie ma co kupic..Normalnie ludziska poszaleli...w sklepach brakuje plazm ,Gosc mi w sklepie powiedzial ze moge zamowic ale on nie wie ile zaplace(LG PT81 )
bo za kazdym razem centrala zmienia cene..Nie mam zamiaru przepłacac wole sie poswiecic i kupic po nowym roku...Stal;ismy sie bogatym krajem ,szkoda ze tak mało kanałow jest w HD ..Jeszcze troche i kazdy bedzie mial cieniasa w domu
 

krajeski

New member
witam...sensacja:p

LG 42PT-81 mam już od około miesiąca jest podpięty do kompa przez rgb...i dzisiaj zaczołem kombinować z tym wejściem i co sie okazało...ten tv jest w stanie wyświetlać rozdzielczości nawet rzędu 1600x1200 60hz.....byłem w lekkim szoku gdy to zobaczyłem....:eek:
 

baranskia

Member
Wow! przy takiej rozdzielczości To TE DUSZKI będą Full HD prawie ;)

krajeski napisał:
LG 42PT-81 mam już od około miesiąca jest podpięty do kompa przez rgb...i dzisiaj zaczołem kombinować z tym wejściem i co sie okazało...ten tv jest w stanie wyświetlać rozdzielczości nawet rzędu 1600x1200 60hz.....byłem w lekkim szoku gdy to zobaczyłem....:eek:

:roll:
:krol:
Wow! przy takiej rozdzielczości to TE DUSZKI będą Full HD prawie...
:-D
Żartowałem...

BTW:
:hmm:
A jak sprawa z Duszkami wygląda po zastosowaniu funkcji "Orbiter" - czy ktoś z użytkowników już tego próbował ?!
Poza tym chyba są tam dostępne jeszcze inne metody ratowania przed wypalaniem, takie jak:
- inwersja i
- słynne już - wybielanie...

Jakie są ich efekty na Waszych LG 42PT-81?
Mam nadzieję, że skuteczne - tak jak w mojej jednorocznej staruszce (heLGa 42PC1RR)

8)
- Pzdr!

Adam
 

adaha

New member
Powracając do trybów nagrywania. Wyczytałem z forum ze po wejściu Component mozna nagrywać. U mnie jest mozliwość użycia tylko i wyłącznie funkcji TimeMachine. Jesli chce cos nagrać przyciskiem REC to pojawia sie komunikat:"Nie można nagrać tego trybu".

Moze cos trzeba włączyć w menu??
Nie wiem. Proszę o pomoc.
 
Do góry