Nowe modele LG z HDD

roon7

New member
spoko :)
ja zawiodłem się na nim i wyszedłem z założenia, że inni nie muszą.
tak jak napisałem wcześniej nie zdecydował bym się na niego drugi raz,
a szkoda bo cena naprawdę niezła, "bajery" też, robiony w polsce tylko to ...... miałem świadomość , że plazma , że taka technologia, że trzeba inaczej podejść do tv, że za jakiś ............. czas mogą zostać duszki ale nie byłem przygotowany na to , że na filnie będę widział paseczki po napisach :twisted:
Najbardziej się zdołowałem jak zobaczyłem jak u kolegi to wygląda na plazmie Pionieera , zero zero duszów, fakt 2x droższy tylko czy niższa cena to rekompensuje. Ehhhhhh
No nic pozostało mi mimo wszystko cieszyć się fajnym obrazem jaki daje i myśleniem co kupie za rok dwa :-D
 

waldek66

New member
Raffaello napisał:
Serdeczne dzięki roon7 za uczciwą ocenę tego telewizora. Ja równierz już miałem brać tego 42PT81, ale potestowałem go dwa dni w saturnie i mi przeszło. Jest za dużo wad w tym telewizorku . Twoje zdanie "stara technologia plazmy obudowana w ładne funkcionalne opakowanie" perfekcyjnie podsumowuje tą plazmę. Coż ja czekam na powrót Samsunga Q91H. A może w między czasie pojawi się coś nowego ...
Jeszcze raz roon7 równy gość z Ciebie. Pozdrawiam.

Dotychczas czytałem tu same zachwyty i już szykowałem kasę:) Teraz czytam o wadach:confused: Napisałeś: za dużo wad... - a tak konkretnie? I co inni użytkownicy o tym sądzą? Kilku tu się zachwycało, co sądzą dzisiaj o tym telewizorku?
 

AmRoZ

New member
Kuzwa i zas problem ;( ehh wczoraj bylem w saturnie i na 100% juz go chcialem brac, teraz wstaje czytam forum i zas widze ;( chwile zawachania ;( ehhh ....

i co teraz ?? poleccie jakis model ktory nie ma tych bajerow typu dysk usb ... ktory mozecie polecic ? inny


??? LG 42PT81 czy SAMSUNG PS-42Q91H !!!
 
Ostatnia edycja:

Jusand

New member
No nie to ja już nie wiem co mam kupić, żona sie nie zna a jak zobaczy że nie do końca ten LG jest suoper to będzie gadać że nie umiem wybrać dobrego TV.
Poradzicie koledzy, a może jakiś LCD 37 " ja będę głównie oglądać N-kę i dvd (na razie to Manta :)) ale w przyszłości lepsze dvd
 

NATE

New member
@Roon7 :

To namieszałeś....

to miał być i MÓJ telewizor ;)

Mam propozycję : jest wielu którzy chcieli brać ten TV, czy ktoś może ukierunkować nas a m.in. i mnie na inny telewizor plazmowy, który da dużo radości ? :) Pomijając wybryki cenowe marki Pioneer :)
 
Ostatnia edycja:

roon7

New member
Kurcze nie wiem, może to ja mam pecha, niech się wypowiedzą inni posiadacze tej plazmy, bo jeśli mój nie jest wyjątkiem to viężko nie zauważyć tego o czym pisałem. Tu na forum też ktoś napisał o śladach napisów przy filmach z dvd o ile dobrze pamiętam stwierdził, że jego "stary" 5 letni Fuji nigdy nie miał takiego problemu :roll:
 

djsuszi

Member
aż się temu dziś przyjrzę, wczoraj istotnie zauważyłem "wypalone" menu od WII jak zostawiłem włączone dłuższy czas, ale szczerze mówiąc akurat coś klikałem 30-40cm od TV, później nie zwróciłem już uwagi ile się to "przebarwienie" czy jak to tam nazwać utrzymywało, oglądałem divx'a z napisami i pozostających napisów nie stwierdziłem, niewiem może dvd wyświeta je jaśniejsze, większe, częściej, dłużej i dlatego rzuciły się w oczy.
 

bandyta

New member
Witam

Mam ten TV od okolo 3 tygodni. Wspomniane objawy u mnie nie wystapiły. Nie bawie sie w jakies docieranie itp - kupilem tv i chce z niego po prostu korzystac. Po paru godzinnym ogladaniu np Jetixa ( zostawienie wlaczonego TV przez mojego syna) lekki powidok po logo stacji który zniknał po chwili przy przełaczeniu na inna stacje. Podobnie z napisami na DVD - znikaja tak szybka jak sie pojawiaja. Nie wiem czy ja trafilem na taki dobry model czy kolega mial takiego pecha - ale ja moge z czystym sumnieniem polecic.

PS co znaczy przestarzała technologia ? moze kolega rozwinie temat ?

Pozdrawiam
 

garmul

New member
roon7 napisał:
Najbardziej się zdołowałem jak zobaczyłem jak u kolegi to wygląda na plazmie Pionieera , zero zero duszów, fakt 2x droższy tylko czy niższa cena to rekompensuje. Ehhhhhh
No nic pozostało mi mimo wszystko cieszyć się fajnym obrazem jaki daje i myśleniem co kupie za rok dwa :-D
Za rok lub dwa kup plazmę Pionieera. Będzie dwa razy tańsza niż teraz. A więc za tą samą kasę będziesz miał dwa.

Duszki owszem - są widoczne, ale u mnie znikają same po paru minutach. Jeśli oglądam normalny program, a nie ciemne tło praktycznie nie można ich zauważyć.
 

redlum

New member
Bez reklam
no jesli za 2 lata chcesz kupic KURO z tego roku - to na pewno beda o polowe tansze
tylko ze w tym czasie pojawia sie nowe extra TV od Pioneera o ktorych ludzie tacy jak beda tylko marzyc - dla tego poszedlem po rozum do glowy i kupilem LG 42PC51 (czyli taka wersja PT81 bez hdd)

@roon7
A czy teraz widzisz wynik meczu sprzed paru dni? Jak dla mnie jest do przyjecia to ze widze (z bliska - nie z odleglosci z ktorej normalnie ogladam TV czyli 3m) to co bylo ostatnio na TV. U mnie znika to po przelaczeniu na inny program (ale wtedy widze poswiaty tego ostatnio ogladanego programu). Co do spaw technicznych - nigdy nie uzywalem wybielania - mam tylko wlaczony Orbiter i przez pare pierwszych dni mialem kontrast jasnosc itp na 40 oraz tryb oszczedny. Teraz mam wlaczony TVN24 przez jakies 8h dziennie (pracuje w domu i slucham programu z drugiego pokoju) i wystarczy jakies 15 min na innym programie aby zniknela poswiata z logo TVN24.

PS Co do bialej poswiaty napisow - jest az tak wielka - ze nie widzisz literek napisow? Moze zmien kolor napisow - np na zolty.
 
Ostatnia edycja:

roon7

New member
@redlum,
nie nie widzę teraz wyniku meczu (zresztą było by to mylące bo skończyło się na 3:0 :-D ) , zdziwiło mnie , że po oglądaniu czegoś innego przez dłuższy czas i wyłączeniu tv na drugi dzień było widoczne , fakt z bliska i po przełączeniu na "puste" wyjście bo wtedy najlepiej widać poświaty.
Faktem jest, że te duszki po jakimś czasie znikają i tak jak piszesz przy normalnym oglądaniu nie są uciążliwe, i po jakimś czasie znikają .
Za to problem z napisami jak dla mnie jest już uciążliwy nie jest tak źle jak napisałeś , że nie widać literek, na szczęście na jasniejszym "tle" przy dynamicznych scenach jest OK, schody zaczynają się jak są "ciemne klimaty" wtedy wyrażnie widać poświatę - dwa jaśniejsze niż tło paseczki o dł mniej więcej 2/3 dł. ekranu, tak jak napisałem w Piratach I jest sporo takich scen które troche trwają i jak już się to zauważyło to jest to wybitnie drażniące. Rozumiem gdybym oglądał 8h film z napisami, ale starując z "czystym ekranem" po parunastu minutach mając taki efekt to nie fajnie.
W sobote postaram się zrobić fotke jeśli technika ( aparat) pozwoli.
A jest możliwość zmiany napisów wyświetlanych z dvd, bo ja nic o tym nie wiem.
 

roon7

New member
@bandyta - pisząc o "starej technologii" miałem na myśli to , że plazmy poszły do przodu ( z tego co czytam ) i problem wypalania, poświat nie jest tak duży jak w pierwszych generacjach, a u mnie w tym LG jest więc ....
 

redlum

New member
Bez reklam
no wlasnie te LG juz nie maja takiego problemu jak te sprzed roku - na poprzedniej generacji plazm - jak juz ci sie wypalil jakis obraz na dluzej - bo bardzo ciezko bylo go zdjac - czasami zostawal nawet na stale. Teraz za to obraz wypala sie o wiele szybciej - ale tez znika o wiele szybciej.

Pozatym doszedlem do wniosku ze wole ogladac telewizje a nie telewizor no i wole film niz czarny obraz ;)
 

miniola

New member
Ale numer. Jeden klient stwierdził że coś tam jest nie tak z powidokami i od razu wszyscy przerażeni już nie chcą tej plazmy. Więc u mnie jest tak:
- nie oglądam w zumie bo po co
- nie wygrzewam godzinami plazmy bo nie mam na to czasu
- tryb oszczędnościowy wyłączony
- kontrast na maxa dynamiczny bo taki mi się podoba
- nie zwracam uwagi na czas oglądania jednego kanału bo kupiłem telewizor żeby z niego korzystać a nie się nim katować
I co? I nic. żadnych powidoków nie widzę, a zaręczam że wiem jak wyglądają bo widziałem je w Panasonicu.

p.s.
Ciekawe, czy teraz wszyscy znowu pokochają ten TV.
 

roon7

New member
@miniola
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=136373&postcount=83
tak jestem klient i wyrażam swoją opinie za swoje pieniądze, miałem sporo więcej na tv i niestety ten model wydawał mi się super, teraz nie mogę sobie tego darować. Może wszystkie inne są ok ale mój nie i tyle.,
tak jak redlum napisał może obraz wypala się szybciej ale znika szybciej, niestety to szybsze wypalanie na filmach z napisami doprowadza mnie do szału.
Jakoś jestem przekonany , że jak bym poszedł do MM i odpalił na 30 min. Piratów to zobaczył bym ten efekcik napisów.
edit.
Tak teraz myślę , może to kwestia ustawień, może właśnie zamiast zjechanego kontrastu i włączonego trybu oszczędzania robić dokładnie odwrotnie i nie będzie problemu ? W sobotę będę w domu sprawdzę.
Chiał bym, żeby było ok i nawet nie dla tego , że szlag mnie trafia bo już się pogodziłem , że wybrałem źle ale dlatego , że poza tym "cholerstwem" na filmach to naprawdę fajny TV.
 
Ostatnia edycja:

miniola

New member
Hej Roon7, bez urazy. Źle to odebrałeś. Nie uderzam w twój post. Smieszą mnie poprostu posty typu:
"Dzięki za ten post, chciałem kupić coś tam ale teraz już nie kupię bo Tobie się to coś nie podoba."
 

td__

New member
Cześć

Tak czytam i czytam, i w sklepie widziałem, i się zdecydowałem prawie..

Jedna kwestia mnie tylko jeszcze interesuje, bom niewtajemniczony. Jak to jest z tymi dekoderami polstatu czy n i nagrywaniem na hdd. A mianowicie:

czy korzystając z dekodera można oglądać na tv jednocześnie jeden kanał, a nagrywać inny?

Się zastanawiam, bo wydaje mi się, że jeśli na dekoderze-tunerze wybieramy któryś z kanałów, to do telewizora dociera sygnał tego wybranego kanału - przefiltrowany z pozostałych.. Więc w jaki sposób telewizor może nagrywać cokolwiek innego niż to, co oglądane. Co innego, jeśli do tv bezpośrednio podłączamy kablówkę - 2 tunery robią swoje. Dobrze gadam, czy źle? Mam nadzieję, że źle... ;>

Pozdrawiam.
 

roon7

New member
nie no @miniola, spokojnie ja wcale się nie uniosłem po Twoim poście, napisałeś( aś?) co myslisz i to jest OK. Co do dziękuje jak by nie patrzeć ja przed wyborem czegoś takiego jak tv za pare k zawsze chetnie poczytam za i przeciw, nie ważne czy bardziej czy mniej prawdziwe, sedno w tym , że wiedząc o "tym co na nie" zawsze sam moge to zweryfikować i np. stwierdzić koleś pisał bzdury bo tak nie jest. Bo przecież każdy sam wybiera za swoją kase ;)
 

roon7

New member
td__, na nboxrecorderze owszem mozesz nagrywac jeden kanał a inny oglądać ( np. dla tego n-recorder wymaga dwóch kabli od anteny) na razie tylko w n, za pare dni ma pojawić się w c+ tuner z hdd philipsa z takimi samymi możliwościami.
Oglądać , nie nagrywać na TV, niestety po podłaczeniu tunera przez HDMI funkcja Time Shift w tym tv nie będzie działać, nie wiem jak z compzytem , raczej na pewno będzie działac przy połaczeniu przez scarta.
 
Do góry