Nowe kamery Panasonic HC-X900 / X800

Seba_Fan

New member
Bez reklam
A jakieś swoje opinie możesz wygłosić, właśnie ściągam pliki, dzięki za info.
Bawiłem się przez chwilę Sony CX730 dla mnie za duża kamera.
Ciekawi mnie porównanie Sony CX730, Panasonic X900, Sony NEX5N.
 

slimak

New member
Bez reklam
Z powodu tuningu w TM700 trudno przy oglądaniu uwzględnić konsekwencje tych ulepszeń.

Ogólnie w oświetleniu sklepowym najładniej wygląda CX740, potem TM700 i X900. Jednak uwzględniając, że X900 miała jaśniejszy obraz i o 3-6dB mniejsze wzmocnienie w porównaniu z TM700, to na ręcznych ustawieniach X900 powinna zbliżyć się do CX740.

Stabilizacja na [W] najlepsza w Sony, na [T] w X900. TM700 wyraźnie ma problemy z mikrodrganiami obrazu w [T] i [W].
Fokus w Sony najwolniejszy.

HD Camcorder Test und Vergleich von Panasonic HC-X909,Sony HDR-PJ740 und Sony HDR-CX740 beste Werte hervorgehoben sortiert nach Pun
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Oglądałem na szybko, ale
TM900 obraz taki sobie + drgania.
Sony CX730 obraz dobry, zdecydowanie lepszy od TM900, bardziej mi się podoba, co do stabilizacji na teraz nie jestem przekonany, jakbym był na statku.
X900 nie wypowiem się bo jakoś nie za bardzo, jakby zbyt jasne elementy.

Slimak dzięki za te linki, dużo można zobaczyć. Czy widziałeś coś takiego do Sony NEX5N? Chętnie bym porównał to z CX730
 

Timon_

New member
Właśnie kilka dni temu kupiłem HC-X900 i powiem tak. Używałem kamery SONY od dłuższego czasu i powiem, że panasonic HC-X900 z jakością obrazu 1080p po prostu wymiata konkurencję. Moim zdaniem w przedziale cenowym do 4k zł nie ma lepszego sprzętu. Polecam tę kamerkę wszystkim, którzy chca mieć dobry sprzęcik w rozsądnej cenie. Ostatnio zmontowałem filmik ok 40 minut w rozdzielczości 1080p - no niestety 8GB -> ale cholernie cieszy oko. Jedyne do czego moge sie przyczepić to lekkie śnieżenie przy zdjęciach w słabym oświetleniu. No cóż ale to nie aparat. Do zdjęć używam NIKONA D90 (również wymiata konurencję). Aha edycja filmu również przyjemna, bez problemów i szybko (soft dołączony do kamery).
 

MJ23

New member
Właśnie kilka dni temu kupiłem HC-X900 i powiem tak. Używałem kamery SONY od dłuższego czasu i powiem, że panasonic HC-X900 z jakością obrazu 1080p po prostu wymiata konkurencję...

O ile tu się zgodzę,

No cóż ale to nie aparat. Do zdjęć używam NIKONA D90 (również wymiata konurencję).

to tutaj troszeczkę pojechałeś ;). D700 był rzeczywiście skarbem u Nikona, ale D90 był po prostu porządnym aparatem w swojej grupie cenowej - ani więcej ani mniej.

Aha edycja filmu również przyjemna, bez problemów i szybko (soft dołączony do kamery).

HD Writer AE 4.0 czy dają coś więcej w x900?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Właśnie kilka dni temu kupiłem HC-X900 i powiem tak. Używałem kamery SONY od dłuższego czasu i powiem, że panasonic HC-X900 z jakością obrazu 1080p po prostu wymiata konkurencję. Moim zdaniem w przedziale cenowym do 4k zł nie ma lepszego sprzętu. Polecam tę kamerkę wszystkim, którzy chca mieć dobry sprzęcik w rozsądnej cenie. Ostatnio zmontowałem filmik ok 40 minut w rozdzielczości 1080p - no niestety 8GB -> ale cholernie cieszy oko. Jedyne do czego moge sie przyczepić to lekkie śnieżenie przy zdjęciach w słabym oświetleniu. No cóż ale to nie aparat. Do zdjęć używam NIKONA D90 (również wymiata konurencję). Aha edycja filmu również przyjemna, bez problemów i szybko (soft dołączony do kamery).


No to pojechałeś, nic nie wymiata a cofa się o rok do tyłu, porównywałeś z Sony CX730?
Pewnie porównałeś z czymś starym, dla mnie Sony CX730 daje lepszy obraz, lepsza stabilizacja i lepsze odwzorowanie kolorów, mówimy na auto bo tak najszybciej. X900 w tym roku nie pokazał nic szczególnego, oprócz ceny znacznie niższej niż Sony.
Wrzuć jakieś sample.
 

slimak

New member
Bez reklam
porównywałeś z Sony CX730?
....
dla mnie Sony CX730 daje lepszy obraz

Tylko w nocy.

, lepsza stabilizacja

Na [T] moim zdaniem X900 ma lepszą stabilizację.


i lepsze odwzorowanie kolorów, mówimy na auto bo tak najszybciej.


I tylko w AWB, na manualu Sony wyraźnie przegrywa.

Do tego jeszcze Sony daje tandetne obiektywy do swoich najdroższych amatorskich kamer.

Klatki z filmu:
cap012_s.jpg

CX550

00285a66396e5ffb.jpg

CX740 (Mydło plus aberracja chromatyczna)

53f6b39a0b1e9877.jpg

SD800
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Mydło bo dym z komina leci :)
Ja nie wiem czy to jest miarodajnie.
Oglądałem dużo sampli i dla mnie Sony ma bardziej naturalne kolory.
Niestety nikt nie ma tej kamery i tej, żebyśmy mogli porównać.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dzięki za te linki, choć artykuł mało jak dla mnie wnosi, ale sample ciekawe.
Szkoda, że tak mało o canonie jest.
Co do portu na kartę to fakt porażka jest, jak można dać od spodu kamery.
Dla mnie na rynku nadal zostają Sony CX730 i Panasonic X900, miałem tylko styczność z CX730, X900 będę szukał choć jak co roku z tym jest problem, praktycznie nigdzie nie dają do zabawy, jak Sony i tu jest duży plus + zabawki jakie wydają co roku.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
HD Writer ma ktoś i może udostepnić, nie mam kmery panasonic a chciałbym sprawdzić na samplach jak sobie radzi ten progrm i co można z nim zrobić. Proszę o kontakt na PM.
 

slimak

New member
Bez reklam
AVCHD 50\60p Panasonic SD\TM\HS\X 600/700/707/650/750/800/900 (
-> FAQ.2.0
Najnowszy HD Writer AE 4.0 z plikami innych kamer niż X i V daje minimalną pikselozę w miejscu łączenia scen, ale daje możliwość precyzyjnego regulowania głośności na osi czasu.


-----------------------------------------------------------------------------------
Sample SD600P
https://hotfile.com/dl/161714548/d03b27c/SD600P.m2ts.html
https://hotfile.com/dl/161669466/d7be56d/sd600pII.m2ts.html
Oprócz filmu.m2ts HD Writer wymaga plików pomocniczych, które kamera tworzy przy nagrywaniu.
https://hotfile.com/dl/161714922/9683953/pliki_pomocnicze.rar.html
Wszystko umieszczamy w jednym folderze.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dzięki Slimak!
Mam PMB od Sony, ale on nie przyjmuje plików od Panasonica, kombinowałem na różne sposoby i txmuxer itd i nic, chyba, że znasz jakiś sposób?

Mam jeszcze jedno pytanie zastanawiam się nad pewną zmianą Sony XR520 na Panasonic X900 czy warto, czy dużo odczuję, bo ja mam mieszane uczucia jak oglądam filmy z X900 bo trochę jakby rozjaśnione były, Sony jakby daje lepsze kolory, ale może to być wina mojego TV/Monitora, chyba że jest coś lepszego na rynku, albo w 2013 Panasonic pokaże coś super, a tak nawiasem mówiąc co mogą jeszcze zmienić?
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dzięki za Sample SD600P, teraz jak wrzucić tam z kamery sony nie posiadając tych plików dodatkowych?
Ładne te sample, tyle, że wydaje mi się, że płynność samochodów jest słaba, kolory bardzo nasycone aż nie naturalne chyba, że przyroda jest aż tak barwna, drgania na bokach jakiś problem ze stabilizacją boczną, to są rzeczy, które zauważyłem, ale ogólnie nagrania super.
Sorki za OT.
Pobawię się na dniach SD900 i X900.
 
Do góry