Nowe kamery Panasonic HC-X900 / X800

slimak

New member
Bez reklam
wystarczy sobie ustawić 2 obrazki obok siebie i ... ja wolę tm700. Ktoś pisał o przeostrzonym obrazie TM700

Kwestia gustu i kompozycji planu który się filmuje. Chociaż teraz (zima) przy częstych nagraniach na śniegu, obwódki z Panasoniców 600/700 są szczególnie zauważalne.

Oto małe porównanie obrazu N O C N E G O !!! z sony xr520r i TM 700

Dla odmiany po YT.
XR500 i SD700 oryginalne pliki w identycznych ujęciach.
xr500 sd700 rar
 

wlodek1956

New member
Kwestia gustu i kompozycji planu który się filmuje. Chociaż teraz (zima) przy częstych nagraniach na śniegu, obwódki z Panasoniców 600/700 są szczególnie zauważalne.



Dla odmiany po YT.
XR500 i SD700 oryginalne pliki w identycznych ujęciach.
xr500 sd700 rar

Witam, mój materiał z parowozami miał pokazać , że pasikonik polyka doskonałą kiedyś kamerę soniego- ostrość i kolory to chyba widac :-D i szumy nie są tak dokuczliwe choć ograniczenia są istotne. Natomiast odesłałem kolegów do testu x900 cytowanego w jednym z wcześniejszych postów http://www.youtube.com/watch?v=GAct1...eature=related tam jest klip co jak go otworzyć to po prawej stronie na dole jest identyczny nakręcony TM700 miasto w japonii linia kolejowa widok z okna, światło dzienne, zastane, i jak te klipy postawić obok siebie to.. :cry:soory ale ostrość nie taka i kolory do kitu patrz na pasmo gór i niebo !!! :shock: nito czerwień fiolet ?. I stąd wniosek że wolę moją " starą " tm700. Może ta wersja kamery ma ten problem nie wiem. Pozdrawiam :mrgreen:
 

slimak

New member
Bez reklam
Witam, mój materiał z parowozami miał pokazać , że pasikonik polyka doskonałą kiedyś kamerę soniego- ostrość i kolory to chyba widac :-D

Widać też, że (wbrew pozorom) filmowały na tyle inny plan, że nic z tego filmu nie wynika (w przeciwieństwie do mojego przykładu XR500/SD700).

kolory do kitu patrz na pasmo gór i niebo !!! :shock: nito czerwień fiolet ?.

Co do koloru to proponuje obejrzeć te dwa filmy na TV w trybie THX lub choć na monitorze w sRGB.
TM700 ma typowy problem z zielonym niebem. :-(
Panasonic SD\TM\HS 600/700/707 650?/750?/800?/900?/60?/80?/90? [33] -> 07.08.2011 16:22
Ja obecnie testuje ustawienie 40 4D 04 00 i na razie jestem zadowolony.


P.S Ostrość na YT jest zaniżona, przez co TM700 wygląda lepiej.
Oryginał = 1080p60 20-28Mbps
YT = 1080p30 3-8Mbps
 
Ostatnia edycja:

wlodek1956

New member
Widać też, że (wbrew pozorom) filmowały na tyle inny plan, że nic z tego filmu nie wynika (w przeciwieństwie do mojego przykładu XR500/SD700).



Co do koloru to proponuje obejrzeć te dwa filmy na TV w trybie THX lub choć na monitorze w sRGB.
TM700 ma typowy problem z zielonym niebem. :-(
Panasonic SD\TM\HS 600/700/707 650?/750?/800?/900?/60?/80?/90? [33] -> 07.08.2011 16:22
Ja obecnie testuje ustawienie 40 4D 04 00 i na razie jestem zadowolony.


P.S Ostrość na YT jest zaniżona, przez co TM700 wygląda lepiej.
Oryginał = 1080p60 20-28Mbps
YT = 1080p30 3-8Mbps

nic nie wynika ? a ostrość, kolory ( ja oglądam na tv sony kalibrowany ) i gołym okiem widac dokładnie to co tu na materiale. monitor mam della i w miare solidny obraz , zresztą wcześniej podałem , że dla mnie krytyczny jest obraz z projektora po kalibracji na 80-90 calach i wywala takie wady obrazu że klękajcie narody a tm700 jest prawie czysty ( blu ray ) i nie widzę zielonego nieba a w tym materiale na czerwono i niebo i góry. Sądzę, że tylko mając w ręku nowy wynalazek pasikonika ocenimy jego walory. Reasumując oglądałem kilkanaście klipów x900 i uwazam , że posiadacze tm700 mogą spać spokojnie. Pozdrawiam :grin:
P.S. a co do ostrości to y-t ścina ostrośc w jednym klipie a w następnym nie ? bo że jest mało wiarygodny ok ale na dziś nie ma innego wyboru ( jak dla mnie )
 
Ostatnia edycja:

posejdon82

New member
Witam sledze watek od poczatku, jestem uzytkownikiem tm 700.Cale porownywanie filmow na youtubie troche maloobiektywne.Tak jak wspomnial kolega Slimak firmy np panasonic co roku ulepszaja kamery.Nie moga np w jednym roku zbudowac super idealnego sprzetu,To jest poliktyka dlugofalowa.Poczekamy na testy camcorderinfo plus doznania uzytkowników.Najlepiej wypowiedza sie uztkownicy juz obecnych kamer panasonika vs nowy sprzet na ktory moze kiedys wymienia.Suche pliki nagrane w tych samych warunkach w tym samym czasie na tych samych ustawieniach.Nie sadze ze jakosc i ostrosc bedzie az tak zauwazalna pomiedzy tm 700 ax900(minimalnie) co do ujec nocnych zobaczymy w niedalekiej przyszlosci.Co mi sie nie podoba w panasoniku tm 700 przejscie z pomieszczenia na zewnatrz- kamera zmienia temperature koloru tak jakby dobierala sobie rzeczywistosc:widze ze stabiliacja nie jest idealna w tm 700 mimo ze sie staram sa przeskoki dosyc spore, mam nadzieje ze x900 ma to skorygowane.Nocne ujecia z tm 700 nikt mi nie powie...nie sa rewelacyjne.Fakt ze mozna troche poustawiac manualnie ale szalu niema.Czy x 900 bedzie lepsza??hmm jak wprowadzili tm 900 miala byc poprawa 45% w tym roku 40% czyli powinno byc idelanie haha.Powiem wam ze sam zastanawiam sie nad wymiana mojej tm 700.Jesi sprzdam swoja w dobrej cenie to wymienie . Z Checia ponakrecam filmy i wrzuce na vimeo gdzie mozna sciagnac w orginale mts.Sam sie waham jeszcze i nadal czekam na kokretne testy.Moja chec wymiany polega tylko na tym ze chcialbym wymienic po 2 latach na cos swiezszego z wiekszym wyswietlaczek i lepsza stabilizacja.Wiem ze moge oczekac jeszcze 3 lata czyli razem 5 na co s naprawde super.Jak niem nic do ujec dzienych z moje tm 700 np plener, nagrania w pomieszczeniua przy zarowce to kaszanka.Powiem wam tak ze moja kamera internetowa logitech lepiej wypada niz tm 700. Mysle ze za 2 tygodnie bedzie juz w sklepie w Irl gdzie mieszkam tam tez kupilem soja tm 700.Sprzedawca jest bardzo przychylny smialo udostepnia sprzet do wstepnym malych testow przaed zakupem.Wiem ze moje wypociny to nie zadne suche dane ktore wskazuja dokladnie to jest lepsze to jest gorsze bo dedededededede ale wkoncu to forum. Pozdrawiam wszystkich filmowcow
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kup opisz swoje wrażenia na pewno ja to docenię :)

dla mnie plus szeroki kąt, duży wyświetlacz i mam nadzieję, że dużo ulepszeń, ale trzeba czekać.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
i co z tego?
u nich ceny cały czas się wahają, po następne pewnie nie mają na stanie.
Ważniejsze jest co ta kamera jest warta.
 
M

martix1

Guest
który system do nagrywania w zupełnej ciemności jest lepszy ten z Sony ,,NightShot'' czy z Panasonica Color Night View
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Możesz poczytać instrukcje!

A co wojska używają?

NightShot to określenie Sony a kryje się tu po prostu noktowizor, jak jest ciemnoe jak w d... to sobie wł i trafisz, albo do kręcenia zielonych ludzików.

Dobra, ale wróćmy do tematu a nie głupot.
 

SOBER1Z

New member
który system do nagrywania w zupełnej ciemności jest lepszy ten z Sony ,,NightShot'' czy z Panasonica Color Night View

a wystarczy tylko w jotuba wpisać nazwy obydwu systemów i wszystko się znajdzie :p

Sony HDR-XR520V - http://www.youtube.com/watch?v=ykCqGgTs_Mg
Panasonic HDC-TM700 - Affaccio del Cannone, Tropea - YouTube

sam sobie odpowiedź na pytanie "co lepsze?", jak dla mnie oba systemy to padaka... panasonic to pokaz slajdów, a sony działa jak noktowizor.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dzięki później przeczytam, jeśli czytałeś różne testy, możesz napisać coś od siebie?
Czy jest jakiś aparat (nie dużych rozmiarów), który nagrywa jak ten Panasonic?
 

slimak

New member
Bez reklam
no nieźle, w większości ich testów model z zeszłego roku radzi sobie lepiej od "nowości" na rynku.


:) :)
Slashcam dał lepszą ocenę za czułość, bo choć kamera troszkę ciemniejsza i szumi to jednak daje mniej rozmydlony obraz niż SD900.

Camcorderinfo ocenił zaś gorzej X900, bo kamera jest trochę ciemniejsza i szumi w porównaniu do SD900.

Pomiary i wyniki te same, a wnioski całkiem inne.


Na Camcorderinfo nastawili się chyba na ogromny skok jakościowy obrazu, a gdy go nie zobaczyli troszkę się na Panasonicu wyżyli nie zachwycając się nad rzeczywistymi zmianami.

1. Ponad dwa razy większa rozdzielczość LCD niż w TM900. I największa wśród amatorskich kamer.
2. Ponad dwa razy większa rozdzielczość wizjera niż w TM900. I największa wśród amatorskich kamer.
3. Szerszy kąt widzenia.
4. Poprawiona stabilizacja drgań na boki.
5. Profesjonalna 8 listkowa przysłona zamiast dziadowskiej 4 listkowej.
6. Lepsza optyka dająca mniejsze jasne obwódki na kontrastowych przejściach.

P.S Camcorderinfo narzeka nawet na większe rozmiary X900, a jak się sumuje wszystkie wymiary kamer to wychodzi różnica 4mm. :)

Jedyne co mnie trochę niepokoi w X900, to pompujący czasami autofokus.
 
Ostatnia edycja:
Do góry