Nowe kamery Panasonic HC-X900 / X800

lamp.art

New member
Tak naprawdę to, na co camcorderinfo narzeka to strasznie kiepska wydajność baterii, co w połączeniu z niemożnością kupienia baterii o porządnej wydajności powoduje, że - przynajmniej dla mnie - nowy panas przestał być jak na razie faworytem...
 

SOBER1Z

New member
:) :)
Slashcam dał lepszą ocenę za czułość, bo choć kamera troszkę ciemniejsza i szumi to jednak daje mniej rozmydlony obraz niż SD900.

Camcorderinfo ocenił zaś gorzej X900, bo kamera jest trochę ciemniejsza i szumi w porównaniu do SD900.

Pomiary i wyniki te same, a wnioski całkiem inne.


Na Camcorderinfo nastawili się chyba na ogromny skok jakościowy obrazu, a gdy go nie zobaczyli troszkę się na Panasonicu wyżyli nie zachwycając się nad rzeczywistymi zmianami.

1. Ponad dwa razy większa rozdzielczość LCD niż w TM900. I największa wśród amatorskich kamer.
2. Ponad dwa razy większa rozdzielczość wizjera niż w TM900. I największa wśród amatorskich kamer.
3. Szerszy kąt widzenia.
4. Poprawiona stabilizacja drgań na boki.
5. Profesjonalna 8 listkowa przysłona zamiast dziadowskiej 4 listkowej.
6. Lepsza optyka dająca mniejsze jasne obwódki na kontrastowych przejściach.

P.S Camcorderinfo narzeka nawet na większe rozmiary X900, a jak się sumuje wszystkie wymiary kamer to wychodzi różnica 4mm. :)

Jedyne co mnie trochę niepokoi w X900, to pompujący czasami autofokus.

ttak, tylko że te wszystkie usprawnienia bądź nowości które wymieniłeś to tak naprawdę tylko dodatki. owszem wszystkie te rzeczy składają się na finalne ocenę sprzętu, jego w jak największym stopniu funkcjonalność, czy ew. zasadność kupna, ale pod względem jakości nagrywanego obrazu X900 przegrywa z TM900 prawie pod każdym względem. kolory zarówno w dobrym oświetleniu jak i słabszym na korzyść TM900, szumy tak samo, jedyne w czym X900 ma lekką przewagę to ostrość nagrywanego obrazu w słabszym oświetleniu, a reszta... jak dla mnie tylko szerszy kąt widzenia i ulepszona stabilizacja są na plus.

bądźmy realistami, jeśli mamy oceniać kamerę to głównym aspektem który miałbym wpływać na ocenę końcową jest jakość nagrywanego obrazu, i myślę że właśnie panowie z camcorderinfo się na tym skupili, i bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
jest jakość nagrywanego obrazu, i myślę że właśnie panowie z camcorderinfo się na tym skupili, i bardzo dobrze.

Na slashcam też się na tym skupili i wyszło im całkiem, co innego niż na camcorderinfo.
Trzeba poczekać na następne testy (videoaktiv, av.watch.impress).
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Dla mnie ważna jest jakoś nagrania w dzień jak w wieczorem, stabilizacja, szeroki kąt, bateria, ergonomia i fajne dodatki manualne :)
Martwi mnie to co piszecie bo czekałem na panasonica w tym roku, bardziej niż Sony.
 

-Tomek-

New member
Pojawiły się już pierwsze X800 i X900 na allegro:

X800 - cena od 3300zł
X900 - od 4000zł

Zaczynam żałować, że nie kupiłem w zeszłym roku SD900, kiedy ich cena przez jakiś czas oscylowała wokół 2700zł.... :(
 

slimak

New member
Bez reklam
Bardzo ciekawy tekst, z którego wynikają trzy rzeczy.

1)X900 jest wykonana trochę tandetniej (plastiki) od SD900, co wróży spadkiem ceny za jakiś czas nawet do 2500zł?
2)Nowy obraz bez sztucznego wyostrzenia nie wszystkim się podoba.
3)LCD z dużą ilością pikseli i technologią 3D ma gorszą wyrazistość niż LCD z SD900.

Punkt trzeci o ile się potwierdzi jest dla mnie jak na razie jedynym istotnym minusem X900.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Pojawiły się już pierwsze X800 i X900 na allegro:

X800 - cena od 3300zł
X900 - od 4000zł

Zaczynam żałować, że nie kupiłem w zeszłym roku SD900, kiedy ich cena przez jakiś czas oscylowała wokół 2700zł.... :(

napisz jak gdzieś cena będzie bardzo atrakcyjna a nie wyśrubowana, kogo to obchodzi, że jest za cztery koła, jak w euro za 3600zł

SD900 spokojnie dostaniesz w dobrej cenie, ja miałem nówkę za 2200zł.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Jeszcze jest szansa - jeszcze nie ocenili nowego SONY. Jednak znając nieco konstrukcje obu marek nie robiłbym sobie nadziei.... :)

Mnie odstrasza wykonanie, jakiś taki plastik, czekam na kamerę rewelacyjną czy to panas czy sony, sony bardziej preferuję bo mam dużo dodatków. Na razie nic takiego się nie pojawiło wiec kamerę mam a teraz kupuję (szukam) mały fajny aparat z możliwością kręcenia dobrych filmów i fotek. Kamery nie chce mi się zawsze nosić na wypadach.
 

-Tomek-

New member
SD900 spokojnie dostaniesz w dobrej cenie, ja miałem nówkę za 2200zł.


Chyba dawno nie oglądałeś obecnych cen....

Obecnie znalezienie SD900 w cenie poniżej 3200zł to mission impossible, chyba że używkę lub import z US.

Polowałem na SD900 od lipca zeszłego roku i czekałem, jak cena spadnie poniżej 2600zł. W listopadzie doszła do ok. 2700zł, a potem to już tylko rosła, a przy okazji malała lista sklepów, która miała ją w ofercie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zalezy gdzie się szuka, na alledrogo tam zawsze drogo, a sklepy często nie mają, w dawnym elektroworld można było też tanio wychaczyć, życzę powodzenia.

Z innej beczki, czy panasonic wypuścił jakiś kompakt aparat co tak dobrze (prawie) nagrywa jak SD900?
 

Geezer

New member
Chyba dawno nie oglądałeś obecnych cen....

Obecnie znalezienie SD900 w cenie poniżej 3200zł to mission impossible, chyba że używkę lub import z US.

Polowałem na SD900 od lipca zeszłego roku i czekałem, jak cena spadnie poniżej 2600zł. W listopadzie doszła do ok. 2700zł, a potem to już tylko rosła, a przy okazji malała lista sklepów, która miała ją w ofercie.

Jest także import z UE (Niemiec) 2.850 PLN z przesyłką.
Panasonic HDC-SD909EG-S silber (5025232613021) | eBay

B. porządna firma. Od 1999r. kupiłem masę sprzętu Audio/Video/Foto z Niemiec i ani razu nie padł (nie sprzedają II gat. jak u nas często w M-M czy EURO...)
 

slimak

New member
Bez reklam
videoaktiv 3/2012

Sony HDR-AX 2000 E** AVCHD 4400 78 sehr gut VAD 3/10
Panasonic HC-X 909 AVCHD 999 77 sehr gut VAD 3/12
Panasonic HDC-Z 10 000 AVCHD 3500 76 sehr gut VAD 2/12
Panasonic HDC-HS 900 EG AVCHD 1400 76 sehr gut VAD 5/11
Sony HDR-XR 520 VE** AVCHD 1500 76 sehr gut VAD 4/09
Panasonic HDC-SD 909 EG AVCHD 1000 75 sehr gut VAD 3/11
Sony HDR-XR 500 VE** AVCHD 1300 75 sehr gut VAD 6/09
Panasonic HDC-TM 700 EG AVCHD 1200 75 sehr gut VAD 3/10
Panasonic HDC-HS 700 EG AVCHD 1400 75 sehr gut VAD 6/10
Panasonic HDC-TM 350 EG AVCHD 1500 75 sehr gut VAD 1/10
Panasonic HDC-SD 707 EG AVCHD 1000 74 sehr gut VAD 4/10
Panasonic HDC-TM 900 EG AVCHD 1200 74 sehr gut VAD 4/11
Canon Legria HF G 10 AVCHD 1500 74 sehr gut VAD 4/11
Canon Legria HF S 20 AVCHD 1100 73 sehr gut VAD 6/10
Sony HDR-CX 505 VE AVCHD 1100 73 sehr gut VAD 1/10
JVC GZ-HM 1 SE AVCHD 1200 73 sehr gut VAD 3/10
Canon Legria HF S 21 AVCHD 1300 73 sehr gut VAD 3/10
Canon Legria HF S 11** AVCHD 1300 73 sehr gut VAD 1/10
Sony HDR-CX 700 VE** AVCHD 1400 73 sehr gut VAD 4/11
......
...

http://www.videoaktiv.de/images/bestenliste/bestenliste.pdf
 

lamp.art

New member

No nie wiem czy bym ryzykował

- Brak adresu, tylko komórka, mail i gg.
- "W dniach 08.03 - 25.03.2012 z powodu rozbudowy sklepu nie bedzie mozliwy kontakt telefoniczny i mailowy. Zamowienia zlozone w tym okresie realizowane beda po 25.03.2012. Za utrudnienia przepraszamy" - rozbudowa sklepu trwa ponad 2 tygodnie????????? Cos mi się wierzyć nie chce ......

- No i to "Od początku naszej działalności konsekwentnie budujemy pozycję silnego dystrybutora elektroniki oraz sprzetu fotograficznego w kraju." - nigdy o takim sklepie nie słyszałem, a kupuję dużo elektroniki w internecie. Coś im chyba ta budowa nie idzie najlepiej....
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Kurcze, ale to jest inny temat!
Zakończcie już tą dyskusje o SD900 macie innym temat!
Temat o nowościach X900 i tego się trzymajmy.
 
Do góry