Nowe Dekodery dźwięku przestrzennego DTS-X i Auro 3D - co to jest? opinie, wrażenia.

DeeBass

New member
Bez reklam
Naszła mnie taka refleksja więc wrzucam... ;-)
Jakby chcieć zbudować system 7.1.4 to na chwilę obecną nieco kicha bo ampli mają 9 końcówek (jak szybko przejrzałem ofertę głównych producentów) i trzeba by taki system oprzeć raczej na przedwzmacniaczu w stylu marantz 8802 lub na jedną parę głośników efektowych stosować wzmak lub stereofoniczną końcówkę co wydaje się "mało rozsądne" bo jak wiemy wzmak czy końcówka zapewnia lepszy dźwięk i dawanie jej na kanały efektowe wydaje się "dziwne"...
Ktoś powie aby dać końcówkę na kanały przednie jednak, kierując się doświadczeniem z moim denonem nie ma możliwości przekierowania końcówek przednich amplitunera na inne kanały. Przy wpięciu wzmaka bądź końcówki "leżą one odłogiem". Chyba, że się mylę i nowe to umożliwiają...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam

Rafal7

Banned
Krzychu, zawsze można kupić najtańszy wzmacniacz z serii aby zasilał dodatkowe kolumny, a koszt takiego to 700/800 zł nowy. A i wizualnie zawsze do reszty pasuje jak ten sam producent.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Jeśli można, w temacie Kolegi @DeeBass. Fakt, że większość produkowanych amplitunerów ma dziewięć końcówek mocy i w konfiguracji z dodatkowym wzmacniaczem na fronty, „tracimy” frontowe wzmacniacze amplitunera. Forum „opanowane„ jest przez „Denonowców”, „Onkyowców” i „Marantzowców”. :) Mało jest „Pioneerowców”. I tutaj chciałbym zwrócić uwagę na amplitunery Pioneera – seria SCLX-....9. Otóż w tych urządzeniach, przy stosowaniu zewnętrznych wzmacniaczy, zasilających kolumny frontowe, w konfiguracji 7.2.4, jest możliwość przekierowania wzmacniaczy frontowych amplitunera do zasilania głośników sufitowych. Mówi o tym np. manual SCLX-59, strona 30. W tym przypadku, nie „tracimy” wzmacniaczy amplitunera.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dosyć istotne, chwali się. Odpada problem z dodatkową końcówką przy systemie 11.1 (w kwestii priorytetów front vs para sufitowych).
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No może nie aż tak, ;-) ale w tym konkretnym przypadku, jak najbardziej. Z resztą, wszystkie (3) modele serii LX-…9 posiadają po 9 wzmacniaczy.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
To znaczy, w zamierzchłej przeszłości miałem Pioneera – VSX-1014TX. Do dziś go wspominam. Chociaż były i Technicsy i Marantze, a ostatnio Denony. Nie ukrywam, że od jakiegoś już czasu „chodzi” za mną LX59, chociaż Denon to też moje pragnienie, lecz z różnych powodów to właśnie Pioneer stał się bardziej pożądany. Być może, będzie powrót do korzeni. Na zainteresowanie i zakup modelu z serii LX, namówiłem m.in. Kolegę @bomarka, który zakupił LX-a59, o którym pisał w ostatnich postach w temacie kalibracji. I tak się złożyło, że byłem u niego wczoraj na odsłuchu, bo zamontował Atmosa i trochę „pohałasowaliśmy”. ;) Ale nie będę się tutaj rozpisywał, bo byłoby o czym, w wielu aspektach. Najważniejsze, że Kolega jest mega zadowolony i jak mówi; nie żałuje ani jednej wydanej na niego złotówki, chociaż przez wiele lat istniało dla niego tylko i wyłącznie Onkyo jako wzorzec - ostatni model jaki użytkował to 818. I jednego, czego żałuje to to, że nie zakupił LX-a79. Tak mu przypasował Pioneer.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To jeszcze się kolega nic nie pochwalił a kupił nowego ampli i założył Atmosa.... nie ładnie, oj nie ładnie... ;-) Fotki i recenzja obowiązkowa!!! ;-)
 

bomarek

Member
To jeszcze się kolega nic nie pochwalił a kupił nowego ampli i założył Atmosa.... nie ładnie, oj nie ładnie... ;-) Fotki i recenzja obowiązkowa!!! ;-)

Moja główna wada to niechęć do pisania, wole coś budować co może zauważycie na załączonych zdjęciach.
Widoczny z lewej strony pod telewizorem to wzmacniacz SE na lampach 300B, na szafie stoi push pull na lampach KT88. Niżnej widoczny z lewej strony DAC zbudowany na PCM1704 i AK4399.
Na biurku słabo widoczny DAC na PCM1704 a na nim stoi lampowy wzmacniacz słuchawkowy.

A mój system to:
- Sony 65x8505
- Pioneer SC-LX59
- Magnat Quantum przody 657
- głośniki sufitowe to MAGNAT ICP 62MAGNAT ICP 62
- Dune Smart D1, super odtwarzacz, czyta wszystko oprócz oczywiście 4kl :)

Na razie konfiguracja 5.0.2 ale sub już praktycznie w drodze a będzie to MAGNAT QUANTUM 6725A.
Mam nadzieję, ze sufit mi nie spadnie na głowę :)
Do tej pory myślałem, że Onkyo to dobry sprzęt ale Pioneer rozłożył go na łopatki, szczegółowość, wspaniała lokalizacja dźwięków.

Oglądając film Everest w Atmosie miałem wrażenie, że huragan na szczycie Mont Everestu urwie mi głowę.

Także wspaniale brzmi koncert Rogera Watersa - The Wall w Atmosie.

firestorm7 namawia mnie na jeszcze na dwa głośniki sufitowe i chyba na te okoliczność zakupi jeszcze dwa Magnaty IC62 aby miec w suficie cztery jednakowe głośniki.
 

Attachments

  • 1.JPG
    1.JPG
    301,9 KB · Wyś: 61
  • 2.JPG
    2.JPG
    276,3 KB · Wyś: 49
  • 4.JPG
    4.JPG
    179,7 KB · Wyś: 47
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
I bardzo dobrze, że lubisz dłubać i coś samemu stworzyć w tedy radość z odsluchu podwójna... ;-) Odnośnie fotki, czy mógłbyś zrobić jedną fotkę tak aby uchwycić wszystkie głośniki zarowno te z boku jaki sufitowe względem miejsca odsłuchu... ;-) Kolejna osoba w klubie Atmosa, bravo.! :)
 

bomarek

Member
To najlepsze zdjęcie jakie udało mi się zrobić.
Odległość do głośników bocznych po 2 m do lewego i prawego a odległość do górnych to 2,4 m do lewego i prawego.
Sufitowe względem głowy są wysunięte do przodu ok. 40 cm.
W głośnikach sufitowych jest regulacja głośnika wysoko tonowego o 35 stopni więc je skierowałem w miejsce odsłuchu.
 

Attachments

  • 5.JPG
    5.JPG
    167 KB · Wyś: 48

bomarek

Member
Wydaje się że odrobinkę przesadziłeś z rozstawem,spokojnie po 30-40 cm do środka
Wiesz jak trudno montować głośniki w gotowym podwieszanym suficie, przy montażu przeciągniecie przewodów to koszmar dlatego zrobiłem tak i rozstaw i kable wychodzą na ścianę. Przy remoncie zmienię położenie i zamontuję jeszcze dwa sufitowe przednie. Na razie efekt mnie zadowala teraz czekam na DTS: X i jakieś produkcje nagrane w tym systemie.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Wydaje się że odrobinkę przesadziłeś z rozstawem,spokojnie po 30-40 cm do środka

Dokładnie to samo miałem napisać co Werf ;) ale wyjaśniłeś co i dlaczego zrobiłeś oraz co masz w planach. Dlatego na dzień dzisiejszy należy cieszyć się z tego co udało się aktualnie osiągnąć oraz delektować się dźwiękami z atmosa i reszty kina ;):popcorn:
 

isamu

New member
Zamontowałem na testy górne głośniki jednak dopiero jak przeniosę się do docelowego pomieszczenia będą 4 lub 6 rozmieszczone szerzej.

nhc42ateqs09.jpg
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Dobry upmix.
Wprawdzie u mnie poszlo to w Neural:X, ale moze DSU tez daje podobny efekt
Dredd 3D (EU czyli chyba bez metadaty DTS-Neo) jeszcze takiego sufitu z Neural:X nie slyszalem, a co drugi brzmi niezle. Chyba poszukam US dla porownania.
 
Do góry