Nowe Dekodery dźwięku przestrzennego DTS-X i Auro 3D - co to jest? opinie, wrażenia.

Bipo

Active member
Bez reklam
Bubfat a oglądałeś już Lowca i Królowa lodu ? Jak w tym filmie się spisuja efekty w DTS X bo mam w planach zakup tej płytki. ..
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jeśli na płycie masz DTS X ale bez określonej liczby głośników gra cały system który masz podlaczony łącznie z górnymi kanałami.
Tutaj mała uwaga, dla przypomnienia. Jak każda reguła i ta, ma odstępstwo - nie dotyczy Auro (VoG). Wiem, że dla większości to format niszowy i istnieje tylko Dolby i DTS, ale warto o tym pamiętać. ;-)
 

Drunk

New member
Bez reklam
Drunk, czy aby na pewno tak to zadziałało?
Ogólnie DTS nie ma zakodowanej ścieżki dla głośników sufitowych.
DTS:X ma dodatkowe głośniki podwieszone wysoko ale na ścianach.
DTS neutral to tylko symulator aby wyciągnąć coś więcej z DD 5.1.
Albo to ja czegoś nie doczytałem??? :(

Podejrzewam, że tylko Ci się wydawało, że zagrały sufitowe, bo Twój system 7.1 jest podwieszony dość wysoko i mogłeś się pomylić.
Do prawidłowego zagrania głośników sufitowych wymagane jest kodowanie Dolby Atmos.
Trudno mi tutaj stwierdzić które głośniki zagrały, ale w pewnym momencie ptak przeleciał centralnie nad moją głową od tyłu do przodu, a efekt był bardzo realistyczny i to się liczy.

@Drunk.
Chcesz poczuc troche dzwieku wokol z DTS-MA z Neurala X, to zapusc sobie Dredd albo ostatnia Godzille. A jak chcesz mocny sufit w Atmosie, to Conjuring 2, ale w tym przypadku masz tylko dzwieki dobiegajace znad sufitu, a nie dookola. W DTS:X bardzo aktwyne sufitowe znajdziesz w Big Short, ale tam zupelnie inne doznania, niz w filmach z akcja. Jak chcesz miec efekt 3D, tj zrodla dzwieku, ktore nie tylko Cie otaczaja, ale zmieniaja jednoczesnie wysokosc, to jest taki niedoceniany tytul Jupiter Ascending (scena poscigu w Chicago) oraz pare innych, zwykle wymienianych w czolowce listy wydan Atmos jak Transformers 4 czy Everest, czy Crimson Peak w DTS:X
Calkiem niezly dzwiek dookolny, choc nie zjawiskowy, ma Warcraft.
Edit:jeszcze z ostatnich filmow przypadl mi do gustu mix z X-ow Apocalipse, ktorych upmix tez wypada bardzo zgrabnie.
Dzięki za info. Conjuring 2, Transformers 4 i Jupiter Ascending w planach zakupowych. Warcraft i Everest w atmosie posiadam i będą dopiero testowane.
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Bubfat a oglądałeś już Lowca i Królowa lodu ? Jak w tym filmie się spisuja efekty w DTS X bo mam w planach zakup tej płytki. ..
Niebardzo. Przespalem to, moze kiedys jeszcze wrzuce. Nie ogladalem rowniez trylogii Divergent (Atmos), chociaz mam nawet 2 oryginalne czesci w domu, wiec nie wiem jak tam dzwiek wyglada, poza niezlym basem, ktory obudzil mnie pod koniec ;)
Cos mi te mlodzierzowe trylogie nie wchodza i w domu na nich notorycznie usypiam. Nie inaczej bylo Mockingjayem (Atmos). A Grawitacje w Atmosie macie? To tez jest niezle.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Testowałem następujące Tytuły:

Avatar DTS-HD MA dekodowany w neutral: x. Przechodzenie dźwięku pomiędzy głośnikami łącznie z sufitowymi działa super. Dekodowanie w oryginale nie ma teraz już żadnego sensu, bo sporo traci się na efektach. Film sam w sobie jest już bogaty w efekty surround, które otaczają nas przez większość filmu, ale dopiero z neutral: x film ożywa w pełni.

Pan w natywnym atmosie. Dźwięk 3D pełną gębą, produkcja bardzo dobrze zrealizowana "dźwiękowo", sufit działa super. Pozycja warta zakupu, chociażby ze względu na przetestowanie atmosa.

Matrix DD 5.1 odtwarzany w Dolby Surround. Film bardzo bogaty w efekty surround jak na zwykłe DD. Najbardziej podobała mi się scena z przejeżdżającym pociągiem w stacji metra, podczas której dźwięk wypełniał całą lewą stronę pomieszczenia i to nie miejscowo lub punktowo ale w całości, jak gdyby to właśnie ściana grała całą swoją powierzchnią a nie głośniki. Efekt był tak realistyczny, że z zamkniętymi oczami można by pomyśleć, że mija nas prawdziwy pociąg.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
I o to chodzi Drunk w naszych domowych kinach aby się cieszyć z dźwięku i obrazu jak małe dzieci.. :)

Mam grawitacji ale ze zwykłym dts hd.. :-(
 

Drunk

New member
Bez reklam
Byłem wczoraj w Mediamarkt i dowiedziałem się ciekawych teorii od pracowników odnośnie nowych kodeków. Powodem całej dyskusji był film Crimson Peak, gdyż na odwrocie widnieje dts: x, ale w tabelce z dźwiękiem tylko dts-hd ma. Wiem że w tym temacie albo w innym czytałem że ludzie tak się nacięli i próbowałem nakłonić obsługę do odpalenia filmu na kompatybilnym sprzęcie. Pierwszy z panów w ogóle nie wiedział z czym to się je i najpierw zaczął sobie coś czytać na konkurencyjnym forum ale w końcu stwierdził, że nie ogarnie i poszedł po kolegę z działu z amplitunerami. Drugi pan stwierdził że jeśli jest znaczek dts: x, to film jest kompatybilny z tym kodekiem, ale niestety nie posiadają kompatybilnego odtwarzacza bd żeby to sprawdzić, a w ogóle to atmosa wymyśliła firma Onkyo. Wiadomo że filmu nie kupiłem, ale przynajmniej był ubaw.
 
Byłem wczoraj w Mediamarkt i dowiedziałem się ciekawych teorii od pracowników odnośnie nowych kodeków. Powodem całej dyskusji był film Crimson Peak, gdyż na odwrocie widnieje dts: x, ale w tabelce z dźwiękiem tylko dts-hd ma. Wiem że w tym temacie albo w innym czytałem że ludzie tak się nacięli i próbowałem nakłonić obsługę do odpalenia filmu na kompatybilnym sprzęcie. Pierwszy z panów w ogóle nie wiedział z czym to się je i najpierw zaczął sobie coś czytać na konkurencyjnym forum ale w końcu stwierdził, że nie ogarnie i poszedł po kolegę z działu z amplitunerami. Drugi pan stwierdził że jeśli jest znaczek dts: x, to film jest kompatybilny z tym kodekiem, ale niestety nie posiadają kompatybilnego odtwarzacza bd żeby to sprawdzić, a w ogóle to atmosa wymyśliła firma Onkyo. Wiadomo że filmu nie kupiłem, ale przynajmniej był ubaw.
W tym filmie jest DtsX mam go w domu.
Czasem jest tak iż tylko znaczek jest DtsX ale ścieżka audio jest inna. Nabyłem parę filmów bez DtsX pomimo iż był znaczek na odwrocie pudełka.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Drunk

New member
Bez reklam
W tym filmie jest DtsX mam go w domu.
Czasem jest tak iż tylko znaczek jest DtsX ale ścieżka audio jest inna. Nabyłem parę filmów bez DtsX pomimo iż był znaczek na odwrocie pudełka.

Wychodzi na to, że z tym dts: x to taka trochę loteria, a na chybił trafił to szkoda kasy wydawać, ale teraz już wiem że następnym razem ten film mogę kupić.
 
Wychodzi na to, że z tym dts: x to taka trochę loteria, a na chybił trafił to szkoda kasy wydawać, ale teraz już wiem że następnym razem ten film mogę kupić.
Trzeba po prostu dokładnie okładkę czytać AUDIO jest opisane czy DtsX czy inne ustrojsta. Ja zamiast czytać to tylko znaczek zobaczyłem i płyt nakupowałem. Co prawda promocja 2za49.99zł wiedz krzywdy nie ma. Ogólnie mało filmów w DtsX jest cieszy faky iż w Atmosie się rusza.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
I to mnie bardzo cieszy, a zauważ że chyba każdy film w UHD wychodzi w Atmosie.. ;-)
Taaa ale ceny UHD jeszcze zaporowe w Polsce. Blu-ray potaniały i jest w czym wybierać. Bipo nie jestem pewien ale kupując Uhd z GB lub DE to tam są napisy polskie zawsze opcja zakupu jest jakaś, tylko uhd odtwarzacz i Tv trza mieć hehe ;)


Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Mi bardziej na dźwięku zależy a nie na obrazie. Teraz kupuje odtwarzacz UHD za powiedzmy 2tys i mam każdy film w atmosie.. ;-) a żeby mieć obraz z natywnym 4k musialbym kolosalna kwotę wydać rzedu 40tys...
 

Bipo

Active member
Bez reklam
To zależy od filmu bo nie wszystkie... pewne jest że płytki uhd w zestawie mają atmos a br juz wybiórczo. ;-( nie stety. ..
 
To zależy od filmu bo nie wszystkie... pewne jest że płytki uhd w zestawie mają atmos a br juz wybiórczo. ;-( nie stety. ..
Czyli jak dobrze rozumiem to kupujesz odtwarzacz aby filmy uhd odtwarzać ale w fullHd i tylko po to aby był Atmos???
W Polsce masz chyba z 7tytułow w uhd, rozumiem że z za granicy filmy będziesz kupować tylko czy będą polskie napisy?
150zł za uhd i tylko dla Atmosu....Bipo czy ja to dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Jeśli bym teraz kupił odtwarzacz UHD to tak to by wyglądało: film UHD bym odtwarzał w rozdzielczości full hd ale z dźwiękiem Dolby Atmos.. ;-) Tylko cena tych filmów trochę mnie odstrasza . :-(
 
Do góry