Nowe Dekodery dźwięku przestrzennego DTS-X i Auro 3D - co to jest? opinie, wrażenia.

bubafat

Active member
Bez reklam
Ktoś czeka na dzisiejszy, nocny update Marantza?
A i zupelnie zapomnialem. Jest kolejne wydanie z DTS:X - The Big Short.
 
Ostatnia edycja:

robertuss

Active member
Bez reklam
DTS X

15111206.png
 

bubafat

Active member
Bez reklam
Czyzby ktos ogladal na niewlasciwym trybie, albo z plyty pozbawionej sciezki DTS:X. Na wyswietlacxu yraznie widac zalaczony tryb Neural na sciezce DTS HD -MA
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Czyzby ktos ogladal na niewlasciwym trybie, albo z plyty pozbawionej sciezki DTS:X. Na wyswietlacxu yraznie widac zalaczony tryb Neural na sciezce DTS HD -MA


Zmieniłem fotkę.Dokładnie to koleś robił Update w Denonie 7200W dla tego filmu i przypuszczam ze pojawiają się dodatkowe opcje dzwiękowe DTS X i Neutral
Firmware%20AVR%20x7200_zpspnnrzcpm.png
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ty zawsze zmieniasz fotkę, a potem te nasze wypowiedzi "korygujące" nijak się mają do treści. To już nie pierwszy raz, ogarnij się ;)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Mam pytanie do osób, które aktualizowały swoje urządzenia do DTS:X. Z tego, co się orientuję, to DTS:X wnosi tryb DTS Neural:X . I tu pytanie. Czy aktualizacja DTS:X wnosi również tryb DTS Headphone:X ?

Pozdrawiam.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
DTS Neutral X mi się pojawiło jako dodatkowa opcja do wyboru dźwięku ale DTS Headphone X nie stety nie. Ponadto samo DTS X też nie mam w możliwościach wyboru, podejrzewam że mi się dopiero pojawi jak włożę płytę z tym formatem do odtwarzacza...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Witam.
Kolego @Bipo. To nie jest typowy dekoder. Jest to symulacja surround podobna do tej, jak np. sygnał stereo zamieniany jest na multichannel. Najlepiej niech Kolega podepnie słuchawki do PC–ta i posłucha
tego.
Zrozumie Kolega, o co chodzi. Myślałem, że jeśli będzie aktualizacja do X-a, to będzie i to.
I dzięki za info.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie mojego poprzedniego postu.
Byłem przekonany, że DTS Headphone:X jest wynikiem pracy symulacji DSP, a nie konkretnego dekodera. Ale teraz nie jestem tego pewien. A to za sprawą
tej płyty.
Jak widać, są tam ścieżki w formacie DTS Headphone:X, co jednak sugerowałoby potrzebę użycia dekodera. I tak jak pisał Kolega @Bipo, może faktycznie potrzebna jest taka ścieżka, aby uaktywnić tryb DTS Headphone:X który być może rzeczywiście jest, w aktualizacji urządzeń przez DTS:X. Naprawdę, sam już nie wiem, co o tym myśleć. Ale dopóki ktoś tego nie sprawdzi, to pozostają jedynie domysły.
Kolego @Bipo, liczę na Ciebie. ;)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
W Polsce taki zakup jest raczej nieosiągalny. Chyba, że przez przypadek na Allegro. A może jakieś znajomości za granicą? Sam mam kilka tego typu wydawnictw, ale zakupionych przez eBaya. I może kolega już się zorientował, że jednak nie są to tanie wydawnictwa i cena może odstraszyć. Jednak uważam, że warto jest mieć coś takiego. Ja jeszcze nie mam, bo i nie miałbym (na razie) przez co tego odtwarzać. ;)
 
Do góry