Nowa topowa seria telewizorów Ultra HD LCD firmy Sony , KD-65ZF9 i KD-75ZF9 linia - 2018 .

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips OLED 903 wygrywa kolejny ślepy test:
https://www.pc-magazin.de/ratgeber/...oled-shootout-des-video-magazins-3200055.html

" 23 października magazyn wideo ( PC MAGAZIN ) zaprosił 35 czytelników, aby dołączyć do BMW World w Monachium jako jury. Uczestnicy powinni decydować na podstawie różnych filmów i klipów wideo, które pokazują najlepszy obraz telewizyjny.
W przyciemnionym pokoju cztery 65-calowe telewizory OLED stały obok siebie dokładnie na tej samej wysokości. Uczestnicy otrzymali kwestionariusze, aby pomóc im zaznaczyć ich preferencje (lub preferencje) dla każdego klipu. Zostały one tak dobrane, aby łatwo różnicować pewne cechy, takie jak ostrość, kontrast, czerń, neutralność kolorów, hałas lub przejrzystość ruchu. Aby zapobiec ewentualnym wadom kąta widzenia, czytniki wideo były w stanie zaimplementować w dowolnym momencie.
Aby test przebiegał całkowicie niezależnie i obiektywnie, ramy telewizorów były całkowicie zamaskowane, a dolne obszary ukryte. W ten sposób ukryte zostały logotypy producentów oraz charakterystyczne stopy. Telewizory zostały oznaczone tylko literami A, B, C i D. Ponadto, przy każdej zmianie źródła, przed telewizorami trzymano zasłonę. W ten sposób uniknięto, że informacje były widoczne na ekranach, które mogłyby ujawnić producenta.
Procedura testu odbyła się w dwóch fazach. W pierwszym kroku wszystkie telewizory zostały przedstawione w trybie kalibracji. szef testowania wideo Roland Seibt, certyfikowany kalibrator isf (Levels III) i współprowadzący HDR, zoptymalizował telewizory do ich najbardziej naturalnej formy prezentacji. Następnie jury zostało pokazane dwa razy jedenaście klipów, począwszy od hałaśliwej Netflix SD do UHD Blu-ray z HDR.
Philips zdobył 33% głosów, a Panasonic zapewnił sobie drugie miejsce z 23%. 22% uczestników stwierdziło, że nie mogą wybrać ulubionego. Jakość obrazu była prawie na tym samym wysokim poziomie.
W drugiej fazie telewizory zostały przełączone na tryb "dynamiczny" TV, w którym producenci prezentują maksymalną wydajność procesorów swoich urządzeń i wszystkie wzmacniacze obrazu są aktywowane. Ponownie pokazano tę samą zawartość.
Tym razem, przy prawie żadnym wstrzymaniu się, ponad dwie trzecie uczestników głosowało na Philipsa . Panasonic zajął drugie miejsce z 18% głosów.
Po zakończeniu strzelaniny uczestnicy zostali zapytani, który tryb (dynamiczny lub skalibrowany) najbardziej im się spodobał. Oba tryby były prawie takie same.
Wreszcie, magazyn wideo zaprosił również jedzenie i napoje do działu gastronomicznego w BMW Welt, gdzie wieczór był jeszcze bardziej słodzony dla jednego z uczestników. Daniel P. wygrał zupełnie nowy telewizor OLED firmy Philips. "

Philips to nie Philips :) - strona 17 - Kino domowe - Audiostereo.pl - strona 17
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Wpis o telewizorze Philips OLED 903 nie dotyczy tematu tego wątku . :|
Ale co tam , jak ktoś nie lubi porządku , niech sobie pisze ... na zdrowie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips holt den Sieg im OLED-Shootout des video Magazins

25.10.2018 von Matthias Scheffer
Im Vergleichstest der Bildqualität von vier 65 Zoll OLED-TVs haben Leser des video Magazins Philips zum Sieger gekürt. Die Konkurrenz von Sony, LG und Panasonic hatte das Nachsehen.
8f85ac08add646f594adfbcf31092543
6.jpg
© WEKA MEDIA PUBLISHING
Zur Wahl standen der Sony 65AF9, der Panasonic TX-65FZW804, der Philips 65OLED 903, sowie der LG OLED65C8.

https://www.pc-magazin.de/ratgeber/...oled-shootout-des-video-magazins-3200055.html

10.jpg

Sony Oled też brał udział w ślepym teście .
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ludzie "głupie" i tak kupią Soniaki i Lg.. :) jak to klasyk zaśpiewał ... "dziwny jest ten świat...", choć w sumie ja też bym wybrał tych dwóch Producentów.. :)
 

DarkDevil

New member
A ja wlasnie planowalem na 1 miejscu tego sonego a na drugim xf lyknac w czarny piatek tez myslalem o tym samungu Q9 a teraz to juz glupi jestem i nie wiem na co sie nastawic 55 lub 65 cali
 

DarkDevil

New member
Dużo ogladam praktycznie co dziennie po 5 gdz plus niedziela od rana glownie interesuje mnie dobra jakosc w filmach HDR od tv siedze jakies 3 metry czesto lato wiosna pokój jest nasłoneczniony i w miejscubgdzie bedzie stal tv pada duzo światła tv bedzie wisiał na scianie co do kasy to teraz nie wiem poniewaz w czarny piatek sa duze przeceny ale jak teraz mial bym kupowac za normalna cene to max 1700e ale wiem tak jak pisalem ze w czarny piatek sa obnirzki nawet po 50 % podoba mi sie sony ale servis mnie przeraża oledy tez sa fajne ale nie wiem ile taki tv wytrzyma bo ja naprawde dużo ogladam. Sory za spójność mojej wypowiedzi
 

WuMike

New member
Bez reklam
Sony ZF9 byłby niezły do pokoju dziennego w sytuacji, kiedy nie ogląda się nic wieczorem, przy zgaszonych światłach. Inaczej, lepiej spojrzeć na Q9FN, a najbardziej OLED.
 

DarkDevil

New member
Własnie sie zastanawialem nad tym Q9 albo lg c8? Sam nie wiem zobacze co bedzie na dobrej promocji jak mozna to by bylo dla mnie pomocne jak abyście mi podali 1.2.3 modele od najleprzego
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Własnie sie zastanawialem nad tym Q9 albo lg c8? Sam nie wiem zobacze co bedzie na dobrej promocji jak mozna to by bylo dla mnie pomocne jak abyście mi podali 1.2.3 modele od najleprzego


Idź do sklepu i zobacz który TV Ci najbardziej odpowiada, nie ma lepszych modeli na rynku
obecnie niż / OLED / SONY ZD9 / SANSUNG Q9FN , jeszcze ewentualnie ZF9 SONY .

Ale jesli bym miał kupować ZF9 SONY w 65 calach to bym wybrał Philipsa 8102 bo jest połowę tańszy
i ma tyle samo stref wygaszania co ZF9 ,moim zdaniem szkoda kasy na ZF9 .

Co do OLED - masz LG C8 / Panasonica Serię 800 / Sony AF9 / Philipsa / Toshibę
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Czerwony piątek w Media Markt . I tak np :
Sony 55XF9005 - cena 5199 zł , Sony 55A1 - 8299 zł , Sony 55AF8 - 8799 zł ,
Sony 65AF9 - 15999 zł , Sony 65ZF9 - 11999 zł ,
Panasonic 65EZ950 - 10119 zł ,
Samsung 55Q9FN - 8399 zł .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Idź do sklepu i zobacz który TV Ci najbardziej odpowiada, nie ma lepszych modeli na rynku
obecnie niż / OLED / SONY ZD9 / SANSUNG Q9FN , jeszcze ewentualnie ZF9 SONY .

Ale jesli bym miał kupować ZF9 SONY w 65 calach to bym wybrał Philipsa 8102 bo jest połowę tańszy
i ma tyle samo stref wygaszania co ZF9 ,moim zdaniem szkoda kasy na ZF9 .

Co do OLED - masz LG C8 / Panasonica Serię 800 / Sony AF9 / Philipsa / Toshibę

A gdybyś nie musiał się patrzeć w portfel , bo miałbyś pieniądze na zakup takiego Soniaka to też wybrałbyś Philipsa, bo jest tańszy ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Czerwony piątek w Media Markt . I tak np :
Sony 55XF9005 - cena 5199 zł , Sony 55A1 - 8299 zł , Sony 55AF8 - 8799 zł ,
Sony 65AF9 - 15999 zł , Sony 65ZF9 - 11999 zł ,
Panasonic 65EZ950 - 10119 zł ,
Samsung 55Q9FN - 8399 zł .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Szału nie ma.. że tak powiem.. choć taniej jest..
 
Do góry