Nowa topowa seria telewizorów Ultra HD LCD firmy Sony , KD-65ZF9 i KD-75ZF9 linia - 2018 .

ciepok77

New member
Witam, odświeżę trochę temat, ale czy ktoś posiadający wersję 65" mógłby mi podesłać jakieś fajne ustawienia ogólne, chodzi o filmy, mecze i tv tak na codzień? Wiem, że najlepiej jest zrobić kalibrację, i że każdy tv jest trochę inny, ale mimo wszystko będę wdzięczny jak ktoś ma go fajnie według siebie ustawionego i się podzieli tymi ustawieniami. Z góry dziękuję:)
 

Equito

New member
Od dłuższego czasu myślałem o Oledzie (szczególnie Philips bo Ambilight), ale ceny za 65 cali mnie trochę straszą plus ta awaryjność?

Znalazłem TV Sony 65ZF9 w cenie 6000zl z 5-letnia gwarancja. Czy obecnie w takiej cenie opłaca się wziąć ten TV?

Glownie to 1.Filmy/Seriale 2.Konsola i na koncu 3. NBA w nocy ;)
 

accu

New member
Bez reklam
Od dłuższego czasu myślałem o Oledzie (szczególnie Philips bo Ambilight), ale ceny za 65 cali mnie trochę straszą plus ta awaryjność?

Znalazłem TV Sony 65ZF9 w cenie 6000zl z 5-letnia gwarancja. Czy obecnie w takiej cenie opłaca się wziąć ten TV?

Glownie to 1.Filmy/Seriale 2.Konsola i na koncu 3. NBA w nocy ;)

Witam uprzejmie,

To bardzo dobry telewizor . Jeżeli jest nowy , fabrycznie zapakowany ( nie z ekspozycji) to jak najbardziej warto kupić ten
model moim , skromnym zdaniem . :| Ogólnie , ten telewizor "chodzi" po około 8000 zł .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Equito

New member
Witam uprzejmie,

To bardzo dobry telewizor . Jeżeli jest nowy , fabrycznie zapakowany ( nie z ekspozycji) to jak najbardziej warto kupić ten
model moim , skromnym zdaniem . :| Ogólnie , ten telewizor "chodzi" po około 8000 zł .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dzięki! Tak tv jest nowy, oryginalnie zapakowany od dystrybutora Sony z 5 letnia gwarancją (UK).

Mógłbyś mi proszę powiedzieć jak to jest z tym kontrastem? Tv ma średnie oceny tyle że jest oceniany według tego że to high end? Jak np ma się do Sony XF900?


Kiki, jasne że żaden LED nie zblizy się do Oleda ale też żaden nie kosztuje 6k za 65 cali.
Czekam na ceny 65oled804 i 934 dla niebieskich
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki! Tak tv jest nowy, oryginalnie zapakowany od dystrybutora Sony z 5 letnia gwarancją (UK).

Mógłbyś mi proszę powiedzieć jak to jest z tym kontrastem? Tv ma średnie oceny tyle że jest oceniany według tego że to high end? Jak np ma się do Sony XF900?


Kiki, jasne że żaden LED nie zblizy się do Oleda ale też żaden nie kosztuje 6k za 65 cali.
Czekam na ceny 65oled804 i 934 dla niebieskich

Kontrast w tym tv jest słabszy, ale za te pieniądze to luz...
 

grzeskul

New member
a co ma lepszy pod kazdym wzgledem obraz ZF9 czy Sony Bravia KD65XG9505?
byle ostatnio w Sony centre i nawet tam pracownicy z kierownikiem wlacznie nie porafili sensownie odpowiedziec ,ktory z w/w tv jest lepszy
 

FanKosmosu

New member
Dysponując budżetem aż 2000 funtów na prawdę nie musisz sobie szkodzić telewizorem LCD w 65"! Albo LCD 75" (poczekaj na promocje na Sony XG95) albo OLED 65" (Panasonic GZ950, Philips 754/804, LG B9/C9). Koniecznie weź telewizor z Dolby Vision (czyli Samsungi odpadają).
 
Ostatnia edycja:

grzeskul

New member
Dysponując budżetem aż 2000 funtów na prawdę nie musisz sobie szkodzić telewizorem LCD w 65"! Albo LCD 75" (poczekaj na promocje na Sony XG95) albo OLED 65" (Panasonic GZ950, Philips 754/804, LG B9/C9). Koniecznie weź telewizor z Dolby Vision (czyli Samsungi odpadają).

OLED to jest bomba z opoznionym zaplonem.Pytanie brzmi nie czy sie wypali ,tylko kiedy?
Mam zajomego,ktoremu sie wypalil po ponad roku seria e lg
Ja potrzebuje bardzo dobrego tv do salony,ktory bedzie uzytkowany po kilkascie godzin na dobe-glownie tv i netflix i to przez cala rodzine
i takiego co bedzie dzial bezawaryjnie przez min 7-8 lat
ale jakosc obrazu jest dla mnie najwaznijsza i oled np.c8 lg ja ma ,ale wolac serwice co pol roku to nie dla mnie
CZY JAKIS TOPOWY LCD,LED,QLED MA DOLBY VISION?
pozdrawiam
grzeskul
 

FanKosmosu

New member
OLED to jest bomba z opoznionym zaplonem.Pytanie brzmi nie czy sie wypali ,tylko kiedy?
Mam zajomego,ktoremu sie wypalil po ponad roku seria e lg
Ja potrzebuje bardzo dobrego tv do salony,ktory bedzie uzytkowany po kilkascie godzin na dobe-glownie tv i netflix i to przez cala rodzine
i takiego co bedzie dzial bezawaryjnie przez min 7-8 lat
ale jakosc obrazu jest dla mnie najwaznijsza i oled np.c8 lg ja ma ,ale wolac serwice co pol roku to nie dla mnie
CZY JAKIS TOPOWY LCD,LED,QLED MA DOLBY VISION?
pozdrawiam
grzeskul

No to LCD odpada, skoro ma być "bezawaryjnie" przez 7-8 lat. Napisałbym dlaczego, ale przeczytałem Twój post i już mi się nie chce. Udanych zakupów i zero problemów z LCD życzę.

Żaden "topowy QLED" Samsunga, jeśli w ogóle coś takiego istnieje (w sensie technologicznym i w sensie jakości obrazu), nie ma Dolby Vision.
 
Ostatnia edycja:

ffallen

New member
Siema. Mam 65ZF9. Noszę się z zamiarem przesiadki z LCD na OLED. Zastanawiam się jeszcze mocno czy ostatecznie wystawić ofertę więc mam prośbę o szacunkową wycenę. Praktycznie nikt tego telewizora nie sprzedaje i w sumie się nie dziwie bo jest świetny, ale ten OLED kusi...

Sony KD-65ZF9 4K
Gwarancja: 5-letnia Serwis Extra Plus do (15-06-2024r.)
Kalibracja: z lipca 2019r

Ile według was obecnie m/w byłby wart? Pytam bo jestem ciekaw czy w ogóle warto bawić się w sprzedaż i "zbicie" sobie ceny OLED'a.
 

Mateo89

New member
Siema. Mam 65ZF9. Noszę się z zamiarem przesiadki z LCD na OLED. Zastanawiam się jeszcze mocno czy ostatecznie wystawić ofertę więc mam prośbę o szacunkową wycenę. Praktycznie nikt tego telewizora nie sprzedaje i w sumie się nie dziwie bo jest świetny, ale ten OLED kusi...

Sony KD-65ZF9 4K
Gwarancja: 5-letnia Serwis Extra Plus do (15-06-2024r.)
Kalibracja: z lipca 2019r

Ile według was obecnie m/w byłby wart? Pytam bo jestem ciekaw czy w ogóle warto bawić się w sprzedaż i "zbicie" sobie ceny OLED'a.

Jeśli będziesz zdecydowany sprzedać to napisz do mnie bo szukam uzywki
 
Do góry