Nowa topowa seria telewizorów Ultra HD LCD firmy Sony , KD-65ZF9 i KD-75ZF9 linia - 2018 .

Kuman

New member
Ten odbiornik (Samsung Q90R) nie ma Dolby Vision, więc cudowne pomiary jego jasności HDR nijak się mają do praktyki, gdyż praktyka jest taka, że 99 procent filmów wydanych na płytach 4K z HDR obsługuje Dolby Vision, a nie darmowe HDR 10+....
Do tego brak DTS (to akurat mały problem, ale duża luka wizerunkowa) i cena, wymagająca sprzedaży nerki, nie czyni z tego telewizora wzorca "porządnego tv".

Sam szukam większego telewizora, gdyż zmieniłem lokum na większe, ale najnowsze zbajerowane odbiorniki, nie zbliżają się nawet jakościowo do mojej 42" 10'cio letniej plazmy. Trafia mnie, gdy pomyślę, że mam zapłacić kilkanaście koła, żeby później oglądać efekty bandingu, cloudingu, brudnego ekranu, halo, wypaleń, itp. czego nie mam na swoim niemal zabytkowym telewizorze, który ma IDEALNY obraz, ale jest zbyt mały na 36 metrowy salon.

Komu te plazmy przeszkadzały?
 
Ostatnia edycja:

RHJG

New member
Bez reklam
Tego nie masz...Sorry nowszych przykładów nie znalazłem...
HDR.jpg.56043ffa305710ae19f88aca30ba9368.jpg
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ten odbiornik (Samsung Q90R) nie ma Dolby Vision, więc cudowne pomiary jego jasności HDR nijak się mają do praktyki, gdyż praktyka jest taka, że 99 procent filmów wydanych na płytach 4K z HDR obsługuje Dolby Vision, a nie darmowe HDR 10+....
Do tego brak DTS (to akurat mały problem, ale duża luka wizerunkowa) i cena, wymagająca sprzedaży nerki, nie czyni z tego telewizora wzorca "porządnego tv".

Sam szukam większego telewizora, gdyż zmieniłem lokum na większe, ale najnowsze zbajerowane odbiorniki, nie zbliżają się nawet jakościowo do mojej 42" 10'cio letniej plazmy. Trafia mnie, gdy pomyślę, że mam zapłacić kilkanaście koła, żeby później oglądać efekty bandingu, cloudingu, brudnego ekranu, halo, wypaleń, itp. czego nie mam na swoim niemal zabytkowym telewizorze, który ma IDEALNY obraz, ale jest zbyt mały na 36 metrowy salon.

Komu te plazmy przeszkadzały?

HDR10 wystarczy do odtworzenia krzywej jasności oraz kolorów w HDR, nie przesadzaj. Dynamiczne metadane w DV czy HDR10+ mają tę zaletę, że jasności są zmienne w czasie, ale są telewizory, jak choćby Panasoniki, które bardzo dobrze sobie z tym radzą i wyciągają dużo ze zwykłego HDR10.
Wiadomo, Dolby Vision pojawiło się wcześniej, może nawet i wygra batalię z darmowym konkurentem, ale nie ferujemy wyroków zanim to się nie stanie.

Ograniczeniem w HDR są inne rzeczy, a nie symulowanie mapowania tonów, maskujące tylko fundamentalne wady: zbyt niską jasność w OLED’ach oraz zawsze za małą liczbę stref podświetlenia, nawet w topowych LCD.

Q90R to bardzo porządny TV. Wersja 82” ma 640 stref FALD i jasność ponad 1500nit, plus unikalne jak na matrycę VA - wreszcie - kąty boczne. Śmiem twierdzić, że będzie to najlepszy w historii technologii LCD ekran, wyłączając modele tegoroczne 8K. Bajery, typu DTS, DV naprawdę, nie stanowią dla mnie żadnego problemu.

Plazmę mam sprzed 8 lat, model V20 Panasonika. Dalej ją bardzo lubię, szanuję za jednorodność obrazu i jego przewidywalność, ale nie ma już generalnie startu do najlepszych ekranów. Takie są fakty.
 
Ostatnia edycja:

Kuman

New member
Jeżeli mówimy o faktach, to moja plazma miała (jak była nowa) szczytową jasność 1500 nitów bez HDR, do dzisiaj nie ma problemów z pełnym spektrum szarości, smużeniem, kątami, cieniami w rogach lub na brzegach ekranu, itp. Po prostu plazmy miały obraz idealny i nie było już czego poprawiać, więc klienci nie wymieniali odbiorników.

Fotka, jak ta powyżej, to zwykła manipulacja dla bałwanów nie mających pojęcia o prawidłowym naświetlaniu ekspozycji.

Rozumiem frustrację sprzedawców odbiorników, których jest na tym forum multum, a którzy chcieliby sprzedawać klientom co roku nowy model. Niestety, należy naciskać w tej sprawie producentów, a nie manipulować klientami, gdyż od kilku lat na rynku TV, większość nowych modeli jest gorsza od poprzednich. A jak jakiś jest nieco lepszy, to od razu kosztuje kilkadziesiąt % więcej.

Powtarzam, żaden OLED, QLED, czy zwykły LCD nie umywa się jakością obrazu do starych plazm. Oczywiście 12 letnie telewizory plazmowe nie świecą już tak dobrze, jak wtedy, gdy były nowe, ale chętnie porównam 12 letnią plazmę, do 12 letniego OLEDA, jeżeli jakiś dożyje tylu lat eksploatacji...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Myślę, że będziesz mieć problem aby taki oled znaleźć....co po 12 stu latach jeszcze będzie "świecił"
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Twoje pieniądze i Twój wybór, następca specjalnie nie będzie lepszy, a będzie droższy przez kilka miesięcy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Warto. Zresztą cena jest dużo, dużo lepsza z kalibracją profesjonalną gratis i wtyczkami dla niebieskich członków forum.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dobra cena. Pytanie, czy te prawie 300 stref w 75” jest w stanie skompensować niedociągnięcia samej matrycy, jezeli chodzi o czerń natywną?!
 

WuMike

New member
Bez reklam
Podjąć decyzję jest łatwiej, jak masz konkretny model w salonie, a z 75ZF9 jest zwykle problem, nawet w Trójmieście.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
zadzwoń do jednego ze sklepów Sc i oni są w stanie Ci powiedzieć ile mają szt. w całej Polsce..
 

ffallen

New member
Może głupie pytanie, ale czy ten model - NOWY - jest jeszcze w ogóle gdziekolwiek do kupienia?

Pytałem w sklepach, które jeszcze w ogóle mają go w ofercie (tylko 5 na ceneo) i są tylko poekspozycyjne/powystawowe.

Nigdzie już nie ma fabrycznie zapakowanych sztuk. Może ktoś ma wiedzę (jakieś mniejsze sklepy?) gdzie można go jeszcze dorwać nowego? Może być PRIV.

Dzięki!
 
Do góry