Nowa topowa seria telewizorów Ultra HD LCD firmy Sony , KD-65ZF9 i KD-75ZF9 linia - 2018 .

kojak_ct

Member
Czyli dasz mi gwarancję, że min po 3 latach nic się nie wypali? Bo jednak na AV Forum ludzie mają inne doświadczenia. Mialem wszystkie Galaxy S począwszy od S2 i znam Oleda. Obraz piękny ale po roku wypalone ikony i górna belka.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ciemniejszy to raczej nie jest. Z tego co czytałem to tv stara się niepotrzebnie nie prześwietlać obrazu. Kwestia pewnie głębszych ustawień manualnych. Jak z kątami? Widziałeś może białe logo na czarnym w materiałach demo? Widać coś niepokojącego? :)

Dziś wieczorem powinny się pojawić pierwsze testy.

Kolego ja tam byłem 5 min na maksa :) Jedno jest pewne na pewno dla mnie tak na szybko nie jest to lepszy tv od ZD 9 .. ale mówię trzeba by było się nim pojawić.. i wg mnie jest deko ciemniej w tym modelu :) zaraz będą testy.. sama szer. nóżek to już powoduje, że wiele ludzi nie kupi go, bo jest szeroko... mam na myśli tych co maja stoliki itp.. ale pracownicy się cieszą, bo cena jest dobra jak na wejście :) A to że choćby z samego wyglądu widać , ze księgowy dobrze tam działał to już inna bajka..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Czyli dasz mi gwarancję, że min po 3 latach nic się nie wypali? Bo jednak na AV Forum ludzie mają inne doświadczenia. Mialem wszystkie Galaxy S począwszy od S2 i znam Oleda. Obraz piękny ale po roku wypalone ikony i górna belka.

Nie da Ci takiej gwarancji Kiki jak i żaden inny sprzedawca.. z prostego względu dobrze jest napisać , że coś się nie wypali itp.. ale za tym nie idą żadne inne czynniki, które spowodują , że kupujący nie będzie się bał użytkować oleda do wszystkiego tak jak powinien służyć tv, bo w końcu to jest tv.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jedna z pierwszych recenzji telewizora Ultra HD LCD firmy Sony XBR-65Z9F (65ZF9) napisana
przez John Archer . ( bez żadnych pomiarów) , z dnia 24 września 2018 r .

https://www.forbes.com/sites/johnar...cloudy-with-a-chance-of-awesome/#7755b983b346

Znakomity procesor obrazu . Ograniczenia poziomu czerni(mała ilość stref bezpośredniego ściemniania-104) , niemniej szczegóły w ciemnych partiach obrazu są subtelniejsze niż w telewizorze OLED firmy LG 77C8 , czy telewizorze LCD firmy Samsung QE-65Q9FN . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Kolego ja tam byłem 5 min na maksa :) Jedno jest pewne na pewno dla mnie tak na szybko nie jest to lepszy tv od ZD 9 .. ale mówię trzeba by było się nim pojawić.. i wg mnie jest deko ciemniej w tym modelu :) zaraz będą testy.. sama szer. nóżek to już powoduje, że wiele ludzi nie kupi go, bo jest szeroko... mam na myśli tych co maja stoliki itp.. ale pracownicy się cieszą, bo cena jest dobra jak na wejście :) A to że choćby z samego wyglądu widać , ze księgowy dobrze tam działał to już inna bajka..
Witam uprzejmie,


Mnie jednak się wydaje , że nóżki można śmiało odwrócić , i przez to stolik pod telewizor może
być krótszy . :|


BTW , test tego telewizora na portalu rtings.com potwierdza to co napisałem powyżej .




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

kojak_ct

Member
Jakby kontrast był taki kiepski to o raz byłby fatalny. Toż to kontrast IPS. Może urządzenia pomiarowe nie radzą sobie z nową powłoka? Bo 3300 z lokalnym wygaszaniem to jest gorzej niż natywny w XF9005.
 

kojak_ct

Member
Jakby kontrast był taki kiepski to o raz byłby fatalny. Toż to kontrast IPS. Może urządzenia pomiarowe nie radzą sobie z nową powłoka? Bo 3300 z lokalnym wygaszaniem to jest gorzej niż natywny w XF9005.

Edit. Wszystko wskazuje na to, że jednak kontrast jest mizerny. 65ZF9 odpada z mojej listy. 65 nie nadaje się do zaciemnionego pokoju. Szkoda. Wezmę jednak 65XF9005.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,


Mnie jednak się wydaje , że nóżki można śmiało odwrócić , i przez to stolik pod telewizor może
być krótszy . :|


BTW , test tego telewizora na portalu rtings.com potwierdza to co napisałem powyżej .




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

To dobra wiadomość, ale z drugiej strony pokazuje jaką wiedzę mają w sklepach sprzedawcy..
 

accu

New member
Bez reklam
To dobra wiadomość, ale z drugiej strony pokazuje jaką wiedzę mają w sklepach sprzedawcy..

Witam uprzejmie,

Moim zdaniem nie jest tak źle , jak piszesz . :-|
Wystarczy moim zdaniem porozmawiać rzeczowo ze sprzedawcą i
obsługujący Ciebie pracownik sklepu w większości przypadków widząc , że ma
klienta obeznanego ze sprzętem audio-wideo , nie będzie wówczas
udzielał nieprawdziwych informacji na temat danego modelu
telewizora , czy innego sprzętu audio-wideo .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wiesz ja tam super znawcą tv nie jestem, ale z rozmowy można było wywnioskować , że coś tam mam pojęcie.. bo troszkę rozmawialiśmy między innymi o ilościach stref, kontraście w ZD9 itp... wydaje mi się, że nie wiedzą o tym ... a sami nie wnikali.. więc powiedział to co wiedział.. :) Nie istotne , bo najważniejsze, że jest taka możliwość.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Porównanie wyświetlanego obrazu na telewizorze Ultra HD OLED firmy Sony KD-65AF9 i na telewizorze
Ultra HD LCD firmy Sony KD-65ZF9 . Przeprowadził je niemiecki tester Christian Trozinski .
Filmik trwa 30'43" . Nie ma niestety wersji w wersji angielskiej . :neutral:

https://www.youtube.com/watch?v=BtUxXpeRpOQ

Na filmie ( od 2'35" do 2'46") witać od ścianki tylnej telewizora Sony 65ZF9 jak są zamontowane dwie nóżki(podstawy). Nie trzeba być fachowcem , aby stwierdzić , że można je zamontować zamiennie tj.
w miejsce nóżki lewej można zamontować nóżkę prawą i odwrotnie . Pozwala to na zastosowanie
krótszego stolika pod telewizor . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Porównanie wyświetlanego obrazu na telewizorze Ultra HD OLED firmy Sony KD-65AF9 i na telewizorze
Ultra HD LCD firmy Sony KD-65ZF9 . Przeprowadził je niemiecki tester Christian Trozinski .
Filmik trwa 30'43" . Nie ma niestety wersji w wersji angielskiej . :neutral:

https://www.youtube.com/watch?v=BtUxXpeRpOQ

Na filmie ( od 2'35" do 2'46") witać od ścianki tylnej telewizora Sony 65ZF9 jak są zamontowane dwie nóżki(podstawy). Nie trzeba być fachowcem , aby stwierdzić , że można je zamontować zamiennie tj.
w miejsce nóżki lewej można zamontować nóżkę prawą i odwrotnie . Pozwala to na zastosowanie
krótszego stolika pod telewizor . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Az któregoś dnia podjadę i pokaże Panom w sklepie :) fachowcom od tv .. :)
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Telewizor LCD firmy Samsung 65Q9FN jest bardzo dobrym telewizorem bez dwóch zdań , ale czy w końcu
firma Samsung naprawiła usterkę występującą w tym telewizorze , jaką jest utrata szczegółów w ciemnych obszarach obrazu . :|
O ile mnie wiadomo , niestety nie do końca , usterka ta nadal występuje . Telewizor firmy Sony 65ZF9
natomiast wyświetla szczegóły w ciemnych obszarach obrazu bardzo dobrze . :|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Niestety ale ten Sony im nie wyszedł i trzeba o tym mówić otwarcie.
Q9 jest lepszy.

ZF9 jest następcą XE93 takie porównanie z OLED-em zupełnie bez sensu.
ZD9 Sony też jest lepszy od ZF9 podobnie jak Q9FN.
Przyszłość to microLED i OLED, już powolne umieranie technologii standardowych LED TV
się zaczęło.
 
Do góry