Nowa seria - KDL-32W655A

baciarek

New member
Ja może jestem zabawny, ale w przeciwieństwie do Ciebie przedstawiam jakieś argumenty i dane techniczne matryc zastosowanych w tych TV. Czekam na Twoje konkretne dane.

Tak wiem jak wygląda motionflow z TV HX920. Mam do niego dostęp i bez problemu mogę sobie sprawdzić. Tylko co to Tobie daje ?

P.S. Czekam jeszcze na twój mądry wywód co to jest wg. Ciebie motionflow XR bo mi cały czas wypominasz, że nie wiem. Skoro Ty wiesz to proszę - oświeć nas.
 

baciarek

New member
Zakładając, że w obu jest ten sam typ matrycy (ips/VA) żadnej różnicy nie ma.


@TDX Napisał :Ja nie wiem czy sprawdzałeś w menu serwisowym i masz, czy wierzysz że masz bo masz taki tv jak na stronie w panelook

Mieszkasz w tym samym mieście co ja, mogę Ci udostępnić TV i sprawdzisz sobie. Nie mam żadnego interesu w tym, żeby udowadniać, że tu jest 100 Hz a nie 50 Hz. Taki TV mi wystarczy i tyle, ale interesują mnie kwestie techniczne i jak stanę się kominkowcem spędzającym godziny przed TV to na pewno sprawię sobie lepszy sprzęt. Fakty są takie, że w moim siedzi AUO T420HVF04.0
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Witam uprzejmie,

Muszę jednak przyznać , że zmieniłem swoje zdanie po rozmowie w serwisie , który serwisuje również
telewizory firmy Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Z serwisem jest ten problem, że oni specjalnie nie zwracają uwagi na parametry matrycy tylko numery do danego modelu mają się zgadzać. Inny problem, który wprowadza zamieszanie to odświeżanie wejściowe i tu matryca ma 50/60 Hz. Taki też sygnał otrzymujemy ze źródła sygnału, czy to tv naziemna analog, cyfra itp. itd. Więc tak naprawdę nie wiadomo co gość z serwisu miał na myśli.

Co do gościa, który u siebie miał w specyfikacji 100 Hz a później zmienił na 50 Hz ciężko jakoś specjalnie mieć pretensje, pewnie uległ niektórym naciskaczom i ma spokój.
Fakt, że ten model jak na to jaki ma hardware ma słabo płynny obraz. Mnie się wydaje, że po prostu SONY nie chce zaszkodzić W8 i zrobił właśnie w ten sposób. W8 ma IPS'a więc teoretycznie nieco wolniejszą matrycę co postawiło by go na gorszej pozycji niż W6. Ale to tylko gdybanie. Jak ktoś mi pokaże dowody i argumenty to zmienię zdanie. Na razie mam TV z podanym numerem matrycy i dane na stronach internetowych, dotyczące parametrów i to jest przeciwko domniemaniom i jakimś slajdom, które mogła robić jakaś stażystka na niekończącym się darmowym stażu.
 

baciarek

New member
Odpisywałem Ci już wcześniej. Ja widzę problemy i smużenie w szybkich akcjach. Niestety nie odpowiem za Ciebie, czy ten TV jest dobry dla Ciebie dla meczów piłkarskich czy innych. Z dalekiej perspektywy będzie okej, a z bliska jak będzie cały kadr się poruszał to wg. mnie nie. Tyle. Resztę musisz sobie sam zobaczyć na żywo. Do oglądania teleexpresu się nadaje. Nawet aż za bardzo.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Ja jednak uważam , że rozmawiałem z osobą , która bardzo dobrze zna swój fach .
Przeglądam również stronę japońską firmy Sony teraz , również wcześniej także .
Brak na niej informacji , że matryca jest 100 Hz . Moim skromnym zdaniem , gdyby
tak było , zapewne by firma Sony o tym informowała .
Ale to moje subiektywne zdanie w tej kwestii.
W moich dwóch telewizorach jest na pewno matryca 200 Hz , więc o prezentację szybkich
scen się nie martwię .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

ptaszeczek

New member
Dziękuję, dawniej były rozmowy masz kolorowy czy czarnobiały:)i był spokój:) nachodzi mnie na tego sony 2200 PLN -cena dobra, jak nie Sony to palsma 42st60? czy 42et60 , inny pomysł macie maks do 2500
 

tdx

New member
Bez reklam
Zakładając, że w obu jest ten sam typ matrycy (ips/VA) żadnej różnicy nie ma.


@TDX Napisał :Ja nie wiem czy sprawdzałeś w menu serwisowym i masz, czy wierzysz że masz bo masz taki tv jak na stronie w panelook

Mieszkasz w tym samym mieście co ja, mogę Ci udostępnić TV i sprawdzisz sobie. Nie mam żadnego interesu w tym, żeby udowadniać, że tu jest 100 Hz a nie 50 Hz. Taki TV mi wystarczy i tyle, ale interesują mnie kwestie techniczne i jak stanę się kominkowcem spędzającym godziny przed TV to na pewno sprawię sobie lepszy sprzęt. Fakty są takie, że w moim siedzi AUO T420HVF04.0

OK masz matryce jak w panellook ale co to zmienia?
Magia liczb? Masz 100Hz ale obraz wygląda jak na 50?

Skoro Tv jest bez motionflow to brakuje w nim najważniejszego czyli interpolacji ruchu...

[youtube]DJai6cwwaNU[/youtube]

końcówka house of cards S2E1 natywnie 25fps TV interpoluje do 60 z motionflow i bez
Niestety YT obcina z 60 do 30fps....

TUTAJ LINK 60p http://1drv.ms/1c1QHZH

Dodatkowo czepiłeś się że piszemy tylko o W655A ja piszę o całej W6 masz test
Sony Bravia KDL-32W653A: Review

na VA...

The panel's native refresh rate is 50 Hz, not 100 Hz as you would think.

Największa wada po kątach
No motion interpolation


Sony KDL-50W656A: Review
50W656 na matrycy wyglądającej jak PSA

Unfortunately, the Motionflow XR 200 Hz mode is disappointing. The actual screen refresh rate is 50 Hz.

I minusy
No proper motion interpolation mode

Porównując na żywo W600 z W805 widać to od razu tylko znów nieszczęsny YT i kamera interpoluje ruch. Na żywo od razu widać różnicę na korzyść W8

[youtube]LDm5GAKh6_c[/youtube]

pozdr
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Przeglądam również stronę japońską firmy Sony teraz , również wcześniej także .
Brak na niej informacji , że matryca jest 100 Hz . Moim skromnym zdaniem , gdyby
tak było , zapewne by firma Sony o tym informowała .

Sony i inni producenci chwali się informacjami czysto marketingowymi, czyli jaki efekt końcowy obraz wywoła i to nazywa się właśnie wszelkie motionflow i za tym XR 200, 400, 800 i xxxx Hz bo to robi wrażenie. W środku nikt tego nie ogląda jak np. telefonów komórkowych, więc również to przyjmuje jako domniemania.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
No właśnie nie do końca,
jest funkcja "motionflow", która generuje klatki pośrednie z obrazu oglądanego + dodaje czarne klatki.
Dostępne jest w telewizorach które producent zaopatrzył nazwą "motionflow XR 400Hz"

W TV z nazwą "motionflow XR 200Hz" (czyli takim jak TY masz) nie ma funkcji "motionflow" wiec są dodawane tylko czarne klatki (nie ma interpolacji ruchu)

Czyli dopiero od serii W8 masz możliwość uzyskać płynność taką, jaka jest pokazana na filmie podpisana Motionflow 100Hz.
 
Ostatnia edycja:

baciarek

New member
Jeszcze podaj jakieś źródło tego, że motionflow xr 200 nie wstawia klatek z interpolacji tylko czarne klatki. Bo wg. mnie smużenie to efekt albo wolnej matrycy czego VA jest zaprzeczeniem albo właśnie wstawianie klatek z interpolacji. Brakuje tylko w tym systemie kasowania efektu rozmazywania (blur)
 

tdx

New member
Bez reklam
system wstawiania interpolowanych klatek w Sonym to motionflow, którego nie ma seria W6
 
Do góry