Nowa seria - KDL-32W655A

baciarek

New member
Witam, mam (nie wiem czy stety czy niestety model 42w655) i też chyba mam zastrzeżenia do smużenia. Ale znalazłem gdzieś na innej stronie jak wejść w menu serwisowe z wyświetleniem modelu panela siedzącego w TV i jest on taki : T42OHVF04 0

Linkó jeszcze nie mogę wklejać, ale na stronie pewnej o tych panelach pisze, że to 120Hz.

TO jak to w końcu jest ? Bo nie wiem czy mam wyrzucać to przez okno czy jeszcze poczekać na aktualkę oprogramowania ?
Reszta jeśli chodzi o sam TV i jakość obrazu jest wg mnie bardzo dobra a czerń jak na LCD jest na wysokim poziomie. Tylko jak z tym smużeniem ? Może mi się wydaje, bo przesiałem się z kineskopu ?
 

baciarek

New member
Nie chce jakoś specjalnie wchodzić w przepychanki na temat Hz i rodzaju matryc. Chodzi mi o technologię motionflow XR 200 Hz, która ma działać wg zasady przedstawionej na poniższym filmiku:

BRAVIA - Motionflow 200Hz - trzeba sobie znaleźć, bo nie mogę linków wklejać.

Wiele TV ma matryce podobne do tej w SONY i mają swoje wspomagacze na niższym lub wyższym poziomie. Tutaj z powodu braku funkcji 3D jest możliwość korzystania z możliwości matrycy. Więc interesuje mnie kwestia czy ten procesor X-Reality Pro wstawia tam jakieś klatki czy nie i dlaczego widać rozdwajające się kontury najbardziej widoczne w poziomych ruchach kadru. W sumie jakby się przyjrzał to głównie tkwi problem właśnie w poziomym ruchu. W pozostałych szybkich akcjach problem jest sporo mniejszy a może go w ogóle nie ma.

Dodam jeszcze, że wszystkie tv z sony dostały dwie literki XR więc to chyba nie oznacza tego, że akurat w tym modelu to XR wykluczenie motionflow w TV jak niektórzy sugerują.
 

tdx

New member
Bez reklam
Sugeruje przeczytać ten temat od początku a nie wymyślać.

Czy w Twoim filmku jest "motionflow" czy "motionflow XR"

[youtube]thX6uNI5YFk[/youtube]
 

baciarek

New member
Tak czytałem, w skrócie: podparłeś się jakimiś śmiesznymi slajdami, które mogę na prędce zrobić na tablecie i będą bardziej przekonywujące niż to co przedstawiłeś. Ludzie podają Ci model matrycy, ja również i tam jest mowa o in 50/60 effective 100/120Hz przy braku 3D. Podpierasz się jeszcze tym (co w ogóle jest śmieszne) brakiem możliwości regulacji motionflow w menu, a przecież można te ustawienia na sztywno przypisać do trybu sceny, co by miało jakiś tam połowiczny sens. Na zachodnich forach temat jest na 100 tki stron, i niektórzy przedstawiciele sony się udzielają, że będą interweniować lub próbować wyjaśniać zasadę działania motionflow XR w tv sony, co powinno wyjaśnić dokładnie o co chodzi i jak działa.

Mogę się zgodzić tylko z jednym, że motionflow może działać w inny sposób niż motionflow XR. Tylko uważaj, bo modele W9 też mają XR - więc Twoją teorią do końca nie można jednak się posługiwać, że XR to ściema, tylko jakaś zmiana o której jeszcze do końca nie ma wiedzy.

EDIT:

Już wiemy. Na stronach sony jest podana zasada działania poprzez dodanie dodatkowych klatek. Nawet Motionflow XR 100Hz ma dodawane dodatkowe klatki
 
Ostatnia edycja:

jaca84

New member
Witam,
przeglądnąłem wątek od początku i mam dylemat.
Poszukuję telewizora z wifi, 32 cale. Głównie telewizor będzie służył do oglądania filmów z komputera czy usb, ale też z internetu (telewizja internetowa), głównie wieczorami. Telewizor będzie podłączony pod głośniki. Na stan obecny będzie stał na szafce, ale docelowo ma trafić na ścianę - wiem, że na tej podstawce można go powiesić, co ogranicza koszty zakupu dodatkowego materiału. Myślałem właśnie nad tym modelem. Czy to że matryca jest 50Hz wpłynie na jakość oglądania filmów? Czy ten model będzie spełniał moje kryteria czy może jest lepszy, inny model?
 

ptaszeczek

New member
Czytam szukam i nie wiem, przymierzam się do Sony42w655 jak sobie radzi ze sportem , czy nie występują nie wiem jak fachowo się nazywają ( otoczki kolo piłkarzy albo wokół piłki: obecnie można zakupić za około 2200. Sygnał z NC+.
 

baciarek

New member
No właśnie jak dla mnie występują i dlatego to 200Hz wciskane przez sony jest trochę na wyrost albo jeszcze nie dopracowali tego w tej półce cenowej.
 

ptaszeczek

New member
No właśnie jak dla mnie występują i dlatego to 200Hz wciskane przez sony jest trochę na wyrost albo jeszcze nie dopracowali tego w tej półce cenowej.

No to odpada, jedyne wymaganie które mam wobec TV, nie chce 3d i innych dupereli. Więc które 42 będzie sobie radzić bez problemu?. Nie mogę pojąc jak 7 letnie LCD 100hz Panasonica sobie radzi z ruchem np. piłkarza a TV niby nowej generacji nie.
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak czytałem, w skrócie: podparłeś się jakimiś śmiesznymi slajdami, które mogę na prędce zrobić na tablecie i będą bardziej przekonywujące niż to co przedstawiłeś.

Ale to nie moje slajdy tylko gości z sony jak Ci się nie podobają to do nich miej pretensje. Chodzi tylko o to że w W6 jest 50Hz

Ludzie podają Ci model matrycy, ja również i tam jest mowa o in 50/60 effective 100/120Hz przy braku 3D. Podpierasz się jeszcze tym (co w ogóle jest śmieszne) brakiem możliwości regulacji motionflow w menu, a przecież można te ustawienia na sztywno przypisać do trybu sceny, co by miało jakiś tam połowiczny sens.

To jest śmieszne dla Ciebie :) Dla mnie śmiesznym by było gdybym musiał ustawiać przynność obrazu zmieniając tryb na dynamiczny :D
Rób test weź W6 i W8, w W8 ustaw motionflow na najpłynniejszy i spróbuj ten sam efekt uzyskać na W6 zmieniając tryby sceny taką płynność na jakimś demie...

Np na tym https://www.youtube.com/watch?v=QSVmxd3NtEA

W 3D pasywnym matryca wlanie nie musi być 100/120Hz ale pewnie i o tym nie wiesz.


Na zachodnich forach temat jest na 100 tki stron, i niektórzy przedstawiciele sony się udzielają, że będą interweniować lub próbować wyjaśniać zasadę działania motionflow XR w tv sony, co powinno wyjaśnić dokładnie o co chodzi i jak działa.

Tv już prowie od roku na rynku...

Mogę się zgodzić tylko z jednym, że motionflow może działać w inny sposób niż motionflow XR. Tylko uważaj, bo modele W9 też mają XR - więc Twoją teorią do końca nie można jednak się posługiwać, że XR to ściema, tylko jakaś zmiana o której jeszcze do końca nie ma wiedzy.

na R470 masz Motionflow XR 100 według Twojego myślenia ma motionflow? Ma :D

Motionflow XR u Sonego to CMR u Samsunga i CMI u LG itp czyli sumowanie wszystkiego czego się da
Motionflow u Sonego, Motion Plus u Samsunga i Trumotion u LG itd to "upłynniacze ruchu"

Jak widzisz tylko u Sonego te nazwy są zbieżne i powodują zamęt :D.

Już wiemy. Na stronach sony jest podana zasada działania poprzez dodanie dodatkowych klatek. Nawet Motionflow XR 100Hz ma dodawane dodatkowe klatki

A co jest na tych dodawanych klatkach wiesz? :D
 

baciarek

New member
o 3D nie rozmawiamy więc EOT

Rozmawiamy o tym, czy matryca wg. Ciebie ma 50 Hz a wg. wielu osób w tym specjalistów mniejszych lub większych w tym dystrybutora tych paneli jest 100/120 Hz. To że Sony oprogramowaniem na sztywno prawdopodobnie ustawił upłynnianie obrazu i nie można sobie go regulować to jest całkiem inna sprawa i stawianie mi przed oczami W8 nic Ci nie da. Ten sam efekt na W8 uzyskałbym włączając full/lub pośrednie upłynnianie i schowanie przed Tobą pilota abyś nie mógł sobie nic regulować.
Więc pytam : jest tam panel 50/60 Hz czy 100/120 Hz ? Jeśli twierdzisz, że to pierwsze to czas poprawić dane dystrybutora, bo wprowadza ludzi w błąd narażając się na kary np. w USA.
 

tdx

New member
Bez reklam
Rozmawiamy o tym, czy matryca wg. Ciebie ma 50 Hz a wg. wielu osób w tym specjalistów mniejszych lub większych w tym dystrybutora tych paneli jest 100/120 Hz.

Gdzie w materiałach producenta jest napisane że W6 ma 100/120Hz?

To że Sony oprogramowaniem na sztywno prawdopodobnie ustawił upłynnianie obrazu i nie można sobie go regulować to jest całkiem inna sprawa i stawianie mi przed oczami W8 nic Ci nie da. Ten sam efekt na W8 uzyskałbym włączając full/lub pośrednie upłynnianie i schowanie przed Tobą pilota abyś nie mógł sobie nic regulować.

Sztywno ustawił? chcesz powiedzieć że prościej było wstawić 100Hz matrycę i nie wykorzystać jej potencjału >> bo może dla kogoś te ustawienia na sztywno są złe << niż 1 funkcję w menu jak w W8?

Więc pytam : jest tam panel 50/60 Hz czy 100/120 Hz ? Jeśli twierdzisz, że to pierwsze to czas poprawić dane dystrybutora, bo wprowadza ludzi w błąd narażając się na kary np. w USA.

Gdzie w materiałach producenta jest napisane że W6xx ma 100/120Hz?

Ja widzę tylko Motionflow XR 200 Hz
 

baciarek

New member
Proszę:
https://www.google.pl/search?newwin...j1.2.0....0...1c.1.35.serp..2.0.0.JmPX1rgtE8o

Proszę:
T420HVF04.0 Datasheet download - Panelook.com

Prozę:
T320HVF01.0 Datasheet download - Panelook.com

I jeszcze jakbyś chciał kombinować to w Menu serwisowym TV Sony pokazują się takie właśnie matryce.

Telewizorni nie będę rozkręcał tylko dlatego, żeby na siłę udowadniać coś co już w internecie można bez problemu samemu sprawdzić.
Jak najedziesz myszką na pytajnik obok wydajności odświeżania matrycy pokażą ci się tryby włącznie z Backlight, który też wynosi 120 Hz. Oczywiście na wejściu każda ma 50/60 Hz to mam nadzieję, że wiesz i nie będziesz z tym polemizował.
 

baciarek

New member
Sztywno ustawił? chcesz powiedzieć że prościej było wstawić 100Hz matrycę i nie wykorzystać jej potencjału >> bo może dla kogoś te ustawienia na sztywno są złe << niż 1 funkcję w menu jak w W8?

Sorry ale to sony to wymyśliło a nie ja. I o to cała ta gównoburza. Niech Sony nie wprowadza ludzi w błąd i udostępni pełną regulację jak w W8 i będzie po problemie. Będą się jeszcze przecież różnić przecież matrycami i np. stopką
 

tdx

New member
Bez reklam
I jeszcze jakbyś chciał kombinować to w Menu serwisowym TV Sony pokazują się takie właśnie matryce.

Telewizorni nie będę rozkręcał tylko dlatego, żeby na siłę udowadniać coś co już w internecie można bez problemu samemu sprawdzić.

Nie musisz rozkręcać żeby sprawdzić matryce :D więc sobie daj spokój z takim pisaniem. Albo coś wiesz albo Ci się wydaje.
W menu serwisowe możesz wejść i zobaczysz.

Wiesz że w PL Sony dla W6 to modele W600 W605 W655 W680 w różnych wielkościach i jesteś pewien że tam jest tylko taka matryca AUO? :D

Bo testy pokazują że nie...

No i na koniec testy ruchu wskazują że W6 działa tak jak każda 50/60Hz matryca jeśli chodzi o płynność, a dla mnie to najistotniejsza różnica pomiędzy 50Hz a 100Hz >> czyli znów wracamy do interpolacji ruchu i motionflow (bez XR) ;)
 

baciarek

New member
Temat jest o W655A
Podałem Ci linki do matryc w moim przypadku jest to 42 i w menu serwisowym pisze Ci już 3 raz jest matryca z jednego z powyższych linków w wersji 42 cale. Co jeszcze chcesz, żebym Ci pokazał ?

Ja twierdzę, że proces motionflow XR działa na moim tv bo obraz jest w 80% płynny. Występuje tylko na niektórych typach ruchów smużenie, nie klatkowanie. Klatkowanie (niewielkie) jest na niektórych tylko filmach/scenach ale wtedy smużenia nie widzę. Ciężko jest mówić konkretnie bo trzeba wybrać konkretnie 2-3 materiały video i pokazać konkrety.

Więc czekam na ODP: jaka jest matryca w tym TV konkretnie ? 50Hz czy 100Hz ?

Jak już to ustalimy (to znaczy ja już wiem) to przejdziemy do upłynniacza czyli samego motionflow XR

Ps. Abstrahując od głównego wątku, przygotuje sobie na wszystkich trybach sceny te same ustawienia obrazu i dźwięku, żeby nie wprowadzał w błąd i spróbuje określić, czy ma to wpływ na wielkość smużenia czy też klatkowania.



Nie musisz rozkręcać żeby sprawdzić matryce :grin: więc sobie daj spokój z takim pisaniem. Albo coś wiesz albo Ci się wydaje.

Mam nadzieję, że ty dasz sobie spokój z takim pisaniem, bo podałem ci czarno na białym jaka matryca siedzi w modelu 42W655. Chyba, że nie chcesz przyjąć tego do wiadomości to faktycznie szkoda czasu na pisanie. Chciałbym abyś to Ty przedstawił mi twardsze argumenty i dowody na to, że tam jest matryca 50/60 Hz nie na podstawie slajdów dla sprzedawców, czy bóg wie kogo jeszcze. Praktyka zresztą wiele razy pokazała, że ci co sprzedają dany produkt, lub go reklamują nie wiedzą na jego temat za dużo.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Widzę , że temat matryc w telewizorach firmy Sony serii 6 powrócił .
@baciarek , też prowadziłem miłą polemikę z tdx , gdyż również sądziłem że matryce są 100 Hz a nie 50 Hz . Na bułgarskim forum również jakiś czas temu administrator hristoslav2 napisał , że matryca jest 100 Hz . Teraz poprawił w specyfikacji na : 50 Hz + BLS . Data edycji : 14-02-2014 . Dotyczy matryc : T500HVF01 , T420HVF04 , T320HVF01 w telewizorach firmy Sony W650A . A ten gość zna się na rzeczy jak mało kto .

Muszę jednak przyznać , że zmieniłem swoje zdanie po rozmowie w serwisie , który serwisuje również
telewizory firmy Sony .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

ptaszeczek

New member
Dla mnie może mieć matrycę 10hz:) pytanie: radzi sobie 42w655 z szybkimi scenami , piłką nożną czy nie radzi? Proszę o tak nie pomoże mi bardzo w decyzji
 

tdx

New member
Bez reklam
Temat jest o W655A
Podałem Ci linki do matryc w moim przypadku jest to 42 i w menu serwisowym pisze Ci już 3 raz jest matryca z jednego z powyższych linków w wersji 42 cale. Co jeszcze chcesz, żebym Ci pokazał ?

Ja nie wiem czy sprawdzałeś w menu serwisowym i masz, czy wierzysz że masz bo masz taki tv jak na stronie w panelook

Ja twierdzę, że proces motionflow XR działa na moim tv bo obraz jest w 80% płynny. Występuje tylko na niektórych typach ruchów smużenie, nie klatkowanie. Klatkowanie (niewielkie) jest na niektórych tylko filmach/scenach ale wtedy smużenia nie widzę. Ciężko jest mówić konkretnie bo trzeba wybrać konkretnie 2-3 materiały video i pokazać konkrety.

Są testy na których od razu widać i nie ma 80% tylko jest w stanie TV upłynnić obraz albo nie. Jak chcesz to może być nawet orginalny test Sonego do testów motionflow

Więc czekam na ODP: jaka jest matryca w tym TV konkretnie ? 50Hz czy 100Hz ?

Jak już to ustalimy (to znaczy ja już wiem) to przejdziemy do upłynniacza czyli samego motionflow XR
Nie za bardzo wiem jak chesz rozpatrywać tą w kwestię i cały czas mylisz motionflow z motionflow XR
Wiesz jak wygląda obraz na 100Hz z motionflow na off?


Mam nadzieję, że ty dasz sobie spokój z takim pisaniem, bo podałem ci czarno na białym jaka matryca siedzi w modelu 42W655. Chyba, że nie chcesz przyjąć tego do wiadomości to faktycznie szkoda czasu na pisanie. Chciałbym abyś to Ty przedstawił mi twardsze argumenty i dowody na to, że tam jest matryca 50/60 Hz nie na podstawie slajdów dla sprzedawców, czy bóg wie kogo jeszcze. Praktyka zresztą wiele razy pokazała, że ci co sprzedają dany produkt, lub go reklamują nie wiedzą na jego temat za dużo.

Zabawny się zaczynasz robić :D
Sugerujesz gościom którzy prezentują dany sprzęt na pokazach brak wiedzy... :)

Ponawiam pytanie:

Wiesz jak wygląda obraz na 100Hz z motionflow na off i czym będzie się różnił od 50Hz bez motionflow?
 
Do góry