Nowa seria EX720

necvip

New member
Witam,

Od ponad 5 mc przymierzałem się do zakupu nowego telewizora, przez ten czas obejrzałem i testowałem w sklepach różne modele, przeczytałem chyba prawie wszystkie wpisy na tym forum - w końcu mój okręg poszukiwań skupił się tylko do telewizorów plazmowych głównie ze względu na jakość obrazu w stosunku do ceny - za kwotę 4000-5000 można kupić świetnie świecącą plazmę przy ekranie 50 cali. Muszę przyznać że byłem/ jestem mocnym zwolennikiem plazm.
Mój wybór padł na Panasonica seria V20 50 cali -obecnie kwota około 4600 zł. Jest to niewątpliwie rewelacyjny telewizor - obraz jest torpeda tylko że ma pewną wadę - wygląd zewnętrzny... taki trochę przed kilku sezonów. Ktoś powie że wygląd jest nie ważny, ktoś inny że mu się podoba - dla mnie jest to istotna kwestia gdyż jest jeden z nielicznych mebli w salonie.
Są oczywiście cienkie fajne plazmy Lg pk760 lub samsung seria 7000 ale ja postanowiłem że poczekam na nowe modele V30 lub G30.

Czekając z wielkim zniecierpliwieniem na te nowe modele panasa w sklepie redcon pojawiła sie nowa Bravia 46ex720 za 4490 - po przeczytaniu opisu/parametrów telewizora doszedłem do wniosku że to może być ciekawa propozycja. Muszę przyznać że decyzję o zakupie podejmowałem też trochę na "głodzie kupna nowego tv"

Kupiłem więc w ciemno telewizor... mam go 3 dni - muszę przyznać że jestem miło zaskoczony.

Sam sklep redcon - rewelacja, szybka wysyłka, za pobranie tylko 5 zyla więcej, zapakowany na palecie na stojąco.

Telewizor po rozpakowaniu bajka - cienki, ładny no i zadowolona żona gdyż ciągle mi jęczała że 50 cali to za duży telewizor...
Pilot - ładny, zgrabny ale zwykła bravia za 1400 zł kolegi ma chyba praktycznie taki sam. Nie ukrywam że spodziewałem się czegoś ciekawszego.

Obraz na sygnale HD - rewelacja, nie ma czego się doczepić!
Obraz SD - hmm wydaje mi się że panas v20 miał lepszy obraz, widać to z bliska - z kanapy odległość 3m obraz jest super
Obraz za pomocą USB - jakiś film na próbę ważący 700mb, na laptopie wyglądający jak każdy inny Dvix na tym telewizorze wygląda świetnie - bardzo pozytywnie mnie zaskoczył
Dźwięk - stary 29" LG ma lepsze głośniki, sony gra nieźle ale mogło być lepiej
Wiele osób podkreśla że czerń w plazmach - Bravia jest naprawdę czarna, głęboka

Dodatkowe wyposażenie - myślę że to spora zaleta Sony z roku 2011:

3D!!! - nie ma okularów w kpl ale jest wbudowany nadajnik - to spory plus (350 zł para okularów)
Nie testowałem tej funkcji jeszcze

Wigedy internetowe - działa ladnie ,szybko choć nie do końca miałem czas wszystkie przejrzeć (narazie tylko tvn i you tube)

Przeglądarka internetowa- rewelacja i jeszcze raz rewelacja - wpisywanie stron za pomocą pilota jest utrudnione ale każdy z nas ma swoje ulubione strony - wystarczy zapisać w zakładkach i kożystać szybko i przyjemnie w przyszłości. Żaden z telewizorów które chciałem kupić tej funkcji nie ma

Czujnik obecności - wyłącza się wizja jak nas nie ma w pokoju, fonia pozostaje - działa naprawdę dobrze

Testowałem na nim również oglądanie zdjęć - wczytuje szybko więc miło się przegląda

Ma również jakąś przeglądarkę/wyszukiwarkę utworów oraz video ale tej funkcji nie miałem jeszcze czasu potestować.

DLNA - jeszcze nie testowałem

Ma niby 200H

Menu jest jasne, czytelne, miłe dla oka , telewizor gdy go włączymy startuje niemal natychmiast (oglądałem kilka w sklepie i zwracałem na to uwagę gdyż bardzo mnie denerwuje mój stary Lg startujący po 10-15 sekundach) Tutaj jak dla mnie duży plus

Kąty widzenia - nie chciałem LCD gdyż z kątem widzenia się pogarsza się jakość a w moim pokoju ma to znaczenie gdyż to spory prostokąt - tutaj plazma panasa v20 wygrywa. Powiem tak że Sony też traci na jakości ale myślałem że będzie znacznie gorzej.
Na plus mogę zaliczyć odblaski - są naprawdę małe

Do zalet dodam również darmowy wieszak od Sony - zadzwoniłem do nich, odzew natychmiastowy, montaż do tygodnia.

Jak ktoś by mnie spytał czy kupiłbym go jeszcze raz - odpowiem zdecydowanie że NIE!!!
Kupiłbym taki sam ale WIĘKSZY!!!!!!!!!!!
Ludzie nie słuchajcie osób które odradzają Wam zakup dużego Tv - bo albo go nie mają i Wam zazdroszczą albo to typy psów ogrodnika - ja nie mam dużego więc niech inni też nie mają.

Reasumując te moje długie wypociny - myślę że 4490 za led 46 cali + 3D + prawdziwy internet + parę innych bajerów to doskonały stosunek jakość do ceny więc polecam
 

AS00

New member
Zastanawiam się właśnie nad tym nowym modelem Sony (46EX720) ale niemniej kusi mnie Toshiba 46WL753....i nie wiem w końcu który wybrać....eehh
 

Markko

New member
Z tego co wiem to ten TV ma funkcję nagrywania materiału z telewizji na HDD. Wystarczy podłączyć normalny HDD, czy musi to być jakiś od Sony??


Czy model ex520 też ma taka funkcję??
 

chomiczki

New member
Dla mnie to troche niewiarygodne (prowokacja czy reklama sprzedającego?). Szukał długo wybierał, przebierał aż tu nagle zakup całkiem nowego modelu który nie wiadomo jak sie ma do obecnych realiów. Sory za OT ale nie mogłem się powstrzymać.
Tak na marginesie to na czym polega ten cały "redcoon". Nowości od ręki a cena jak na promocji. Jest tam jakiś chaczyk?
Sama propozycja EX720 bardzo ciekawa, poczekam chwilke i jak nic strasznego nie wypłynie o tym TV to raczej sie skusze.
 

samochodzik

New member
1) Poza wpisywaniem adresów z pilota co najwygodniejsze nie jest można obsługiwać TV za pomocą telefonu (!) i specjalnej aplikacji (android i iOS). Można też sterować TV z poziomu laptopa Vaio.

2) 3D na tym modelu jest dużo lepsze niż w poprzedniej serii. Mniej krawędziowania i przede wszystkim w końcu normalny poziom jasności.

3) Można nagrywać materiały na każdy podpięty dysk ale trzeba go zarejestrować. Trwa to kilka sekund i zabezpiecza przed skopiowaniem materiału z dysku na komputer.
 

pietryś

New member
Podobna półmat - jak w poprzednim modelu ex710. Przeczytaj ten test, co podał WojtR. Jest tam napisane, że matryca matowa i to plus ale na końcu, że są refleksy :(

Na redcoon pojawił się już model ex721. Pogooglowałem i powinien on róznić się od zwykłej 720 posiadaniem wbudowanej karty wifi. Nie wiem tylko, dlaczego cena jest niższa niż 720? Może ktoś wie, czy ten model 721 naprawdę ma wbudowane wifi?
 

necvip

New member
Dla mnie to troche niewiarygodne (prowokacja czy reklama sprzedającego?). Szukał długo wybierał, przebierał aż tu nagle zakup całkiem nowego modelu który nie wiadomo jak sie ma do obecnych realiów. Sory za OT ale nie mogłem się powstrzymać.
Tak na marginesie to na czym polega ten cały "redcoon". Nowości od ręki a cena jak na promocji. Jest tam jakiś chaczyk?
Sama propozycja EX720 bardzo ciekawa, poczekam chwilke i jak nic strasznego nie wypłynie o tym TV to raczej sie skusze.


To nie jest prowokacja ani żadna reklama telewizora- jestem zwykłym użytkownikiem...
Wiesz dlaczego nagle zmieniłem zdanie i kupiłem zupełnie inny telewizor? Bo w pewnym momencie dałem się "ogłupić" czytając różne pseudo porady i opinie dotyczące danego typu telewizora.
Część z tych opinii to wywody tych którzy zarabiają na sprzedaży TV, część to tacy którzy nie mają danego typu Tv i nie mają pojęcia o czym mówią a powielają różne brednie które gdzieś tam wyczytali.
Tylko nieliczna grupa to ludzie mający dany telewizor a co za tym idzie mogą coś powiedzieć w danym kierunku...
Tak czytając te opinie, testy, porady miałem taki mętlik w głowie że aż nabrałem bardzo mocnego przekonania że najlepsza technologia to PLAZMY....

Dzisiaj mogę powiedzieć jedno: kupujcie taki telewizor na jaki was stać i co najważniejsze taki jaki Wam się podoba!!! Nie czytajcie żadnych testów bo są niewiarygodne... najlepszy test to iść do sklepu, pobawić się kilkoma modelami (ja chodziłem z własnym dvix) i wybrać wg Was najlepszy - a później kupić w internecie tam gdzie jest najtaniej...


Na koniec : nadal jestem zadowolony z Sony choć wiem że za mocno nakręciłem się na kupno tego "wymarzonego" TV, emocje opadają po kilku dniach od zakupu - gdybym kupił inny zdecydowanie tańszy (np LG 50k350 za 2400 zl) miałbym ponad 2100 zł w kieszeni - za co kupiłbym zwykly Lcd 32 cale do sypialni + prawie starczyłoby na konsole sony.
Co jest lepszym wyborem - sami zdecydujcie
 

chomiczki

New member
Dzisiaj mogę powiedzieć jedno: kupujcie taki telewizor na jaki was stać i co najważniejsze taki jaki Wam się podoba!!! Nie czytajcie żadnych testów bo są niewiarygodne... najlepszy test to iść do sklepu, pobawić się kilkoma modelami (ja chodziłem z własnym dvix) i wybrać wg Was najlepszy - a później kupić w internecie tam gdzie jest najtaniej...

Masz racje kupujny to na co nas stać. Przepraszam za podejrzliwość.
Napisz za kilka dni jak wrażenia z oglądania.
 

Markko

New member
ok, poruszacie temat rozsądnego wydawania pieniędzy. To ja mam pytanie. Czym różni się model ex520 od ex720? Chodzi o funkcje i jakość wyświetlanego obrazu. Patrząc na parametry to różnią się tylko tym, że ex720 ma 3D. ex720 jest 300-400 zł droższy i nie ma okularów w komplecie. Na okulary trzeba wyłożyć kolejne 300 zł. Co w sumie daje 600-700 zł za jednoosobowe korzystanie z 3D. Jeśli ktoś nie zamierza korzystać z 3D to po co przepłacać 300-400 zł??
 

necvip

New member
różnica między ex520 a ex720 jak dla mnie jest spora a mianowicie wygląd- czyli grubość telewizora
Jeden jest wykonany w technologi podświetlania LED a drugi jest CCFL

kolejna różnica to niby 200Hz (napewno ma 100Hz) przy ex720 do 50Hz przy ex520

Jak mamy do wydania 4000 zł za Tv wyglądający jak kobyła to lepiej dołożyć te 400 zł i kupić LED lub poszukać telewizor innego producenta za zdecydowanie mniejsze pieniążki
 

kozand

New member
To nie jest prowokacja ani żadna reklama telewizora- jestem zwykłym użytkownikiem...
Wiesz dlaczego nagle zmieniłem zdanie i kupiłem zupełnie inny telewizor? Bo w pewnym momencie dałem się "ogłupić" czytając różne pseudo porady i opinie dotyczące danego typu telewizora.
Część z tych opinii to wywody tych którzy zarabiają na sprzedaży TV, część to tacy którzy nie mają danego typu Tv i nie mają pojęcia o czym mówią a powielają różne brednie które gdzieś tam wyczytali.
Tylko nieliczna grupa to ludzie mający dany telewizor a co za tym idzie mogą coś powiedzieć w danym kierunku...
Tak czytając te opinie, testy, porady miałem taki mętlik w głowie że aż nabrałem bardzo mocnego przekonania że najlepsza technologia to PLAZMY....

Dzisiaj mogę powiedzieć jedno: kupujcie taki telewizor na jaki was stać i co najważniejsze taki jaki Wam się podoba!!! Nie czytajcie żadnych testów bo są niewiarygodne... najlepszy test to iść do sklepu, pobawić się kilkoma modelami (ja chodziłem z własnym dvix) i wybrać wg Was najlepszy - a później kupić w internecie tam gdzie jest najtaniej...


Na koniec : nadal jestem zadowolony z Sony choć wiem że za mocno nakręciłem się na kupno tego "wymarzonego" TV, emocje opadają po kilku dniach od zakupu - gdybym kupił inny zdecydowanie tańszy (np LG 50k350 za 2400 zl) miałbym ponad 2100 zł w kieszeni - za co kupiłbym zwykly Lcd 32 cale do sypialni + prawie starczyłoby na konsole sony.
Co jest lepszym wyborem - sami zdecydujcie

Witaj necvip
Jestem zainteresowany zakupem tego samego TV w tym samym sklepie. Niestety nigdzie go nie można obejrzeć ani nie moge znaleź odpowiedzi na następuujące pytania:
- Czy można odtworzyć MKV z USB?
- Czy TV rozpozna partycje NTFS przenośnego syku twardego USB?
- Czy z USB jest w stanie odtworzyć AVCHD?
- Czy TV posiad 2 osobne wejścia atenowe na tuner DVB-C/S orsx ns DVB-T?
- Czy podłączyłeś może TV do "statelity" ? Jakie odczucia?
- Jak sprawuje się WEB-browser?
- Jak wygląda obraz filmów niskiej rozdzielczości Dvix- seria 700-710 miała z tym kłopot.

Dziękuje z góry za odpowiedź.
 

Markko

New member
różnica między ex520 a ex720 jak dla mnie jest spora a mianowicie wygląd- czyli grubość telewizora
Jeden jest wykonany w technologi podświetlania LED a drugi jest CCFL

kolejna różnica to niby 200Hz (napewno ma 100Hz) przy ex720 do 50Hz przy ex520

Jak mamy do wydania 4000 zł za Tv wyglądający jak kobyła to lepiej dołożyć te 400 zł i kupić LED lub poszukać telewizor innego producenta za zdecydowanie mniejsze pieniążki


Skąd masz te informacje?? Piszesz na podstawie zeszłorocznych modeli?? Nawet nie sprawdziłeś parametrów a dyskutujesz.

Wyglądają tak samo, oba są na Led'ach

Sony Insider Sony Launches 27 New BRAVIA TVs At CES 2011
 

deadeye

New member
Witaj necvip
Jestem zainteresowany zakupem tego samego TV w tym samym sklepie. Niestety nigdzie go nie można obejrzeć ani nie moge znaleź odpowiedzi na następuujące pytania:
- Czy można odtworzyć MKV z USB?
niestety nie
- Czy TV rozpozna partycje NTFS przenośnego syku twardego USB?
nie, ale rozpoznaje ext-fat (brak limitu plików, pojemność dysków do kilku tysięcy gb - więc generalnie nawet lepszy niż ntfs do takich zastosowań)

- Czy TV posiad 2 osobne wejścia atenowe na tuner DVB-C/S orsx ns DVB-T?
nie, ma 1

- Czy podłączyłeś może TV do "statelity" ? Jakie odczucia?
720 nie ma tunera satelitarnego, 725 ma

- Jak sprawuje się WEB-browser?
wg cytowanego wcześniej testu słabo
 

necvip

New member
Skąd masz te informacje?? Piszesz na podstawie zeszłorocznych modeli?? Nawet nie sprawdziłeś parametrów a dyskutujesz.

Wyglądają tak samo, oba są na Led'ach

Sony Insider Sony Launches 27 New BRAVIA TVs At CES 2011


Masz racje model 46ex520 (o ile istnieje) pomyliłem z modelem 46CX520 - model ten w momencie gdy ja kupowałem moją ex720 był o 400 zł tańszy

Natomiast Tobie też się coś pomyliło gdyż takiego modelu jak 46ex520 nie ma w oficjalnym zestawieniu sony: Telewizory LCD Bravia 117 cm/46? ? 153 cm/60? : Telewizory i zestawy kina domowego : Sony
ani w żadnym polskim sklepie internetowym więc sam pytasz o coś co nie istnieje....
 

kozand

New member
- Czy można odtworzyć MKV z USB?
niestety nie
- Czy TV rozpozna partycje NTFS przenośnego syku twardego USB?
nie, ale rozpoznaje ext-fat (brak limitu plików, pojemność dysków do kilku tysięcy gb - więc generalnie nawet lepszy niż ntfs do takich zastosowań)

- Czy TV posiad 2 osobne wejścia atenowe na tuner DVB-C/S orsx ns DVB-T?
nie, ma 1

- Czy podłączyłeś może TV do "statelity" ? Jakie odczucia?
720 nie ma tunera satelitarnego, 725 ma

- Jak sprawuje się WEB-browser?
wg cytowanego wcześniej testu słabo


Dziękuje za odpowiedź.

Mam jeszce jedno pytanie: Jak wygląda sprawa napisów podczas oglądania filmów DVIX z USB.
W poprzedniej wersji 700 była tragiczna czcionka i nie było możliwości zmiany jej wielkości oraz był problem z polskimi znakami. Czy w tej materii poprawiło się coś?

Dziękuje za odpowiedź.
 

paczek79

New member
ciekawa cena na redcoon.pl wersji 55calowej,niecałe sześć tysi.dla porównania w tym samym sklepie w Holandii prawie 1800e...hm chyba się skuszę.i tu pytanko dla właścicieli jak wasze matrycę się spisują.chodzi mi najbardziej o odbicia i podświetlenie i czy są problemy z cloudingiem?a i pytanie bardziej przyziemne :zna ktoś może wymiary pudła wersji 55ex720?
 
Do góry