Nowa plazma LG 32PC51

kktomek

New member
DZiwna sprawa z tym sygnałem SD, dzisiaj kupiłem ten model i muszę powiedzieć, że przeżyłem mały szok (in plus) po przesiadce z tuby Panasonica. Obraz jest bardzo naturalny, ostrość, kolory itd świetne, oczywiście na razie parametry są ustawione nie więcej niż 50%, niech się sprzęcik z półtora miesiąca podociera. Żródło sygnału to Pioneer BTC1430 czyli Cyfra+ na dobrym kablu Scart, zwykły TVN wygląda wręcz rewelacyjnie mimo że jest 4:3. W sklepie w trakcie testowania mojego egzamplaża podłączyliśmy sygnał HD - zwątpiłem, bo jakość i szczegółowość obrazu bardziej odpowiadała panelom 1024x niż 8xx jak deklaruje producent. Kolejny dowód, że deklarowana rozdziałka a wrażenia z odbioru to dwie różne rzeczy.
 

digitalus

Banned
witam
wracajac do rozdzielczosci plazmy lg to internecie znalazlem taka informacje ktora dotyczy rodzielczosci plazmy daewoo, w tym modelu tez jest matryca lg. 831 poziomo ,830 pionowo pikseli, po przeliczeniu wynika ze mamy 698730 pikseli. rozdzielczosc jest tam podana 852x480 a plamka pikseli tak jak wczesniej napisalem , czyli 831 i 830.
panasonic TH-37PV8 ktory ma wiekszy ekran o 5 cali ma 1024 pionowo 720 poziomo pikseli po przeliczeniu wchodzi ze ma 737280 pikseli.
moze dlatego w lg jest taki dobry obraz na hd. ale to chyba nie moze sie zgadzac mam na mysli liczbe pikseli w lg bo ekran wyszedlby kwadratowy, tak mi sie wydaje:D.pomyslalem przez chwile i chyba autor tej informacji mial ma mysli srednice plamki.wystarczylo spojrzec do instrukcji tam jest dokladnie napisane ze to na pewno srednica plamki 831X830µm
 
Ostatnia edycja:

pawel0412

New member
mam pytanie
czy jak podłącze tą plazme do kompa przez kabel dvi-hdmi to bedzie wszystko ok?
jakim jeszcze kablem moge ją podłączyc?
jak ktos ma ją podłączoną do komputera to prosze o napisanie jak wyglądają na niej filmy w divix i czy da sie na tym pracowac w wordzie bez domyslania sie co to za literka :-D:p
 

dzus

New member
kupiłem wczoraj tą plazemkę i muszę przyznać że jestem zadowolony ,obraz super prawie jak na crt no ale to wrażenie po pierwszym dniu , ale nie o to mi chodzi ,mam pytanie czy może ktoś z użytkowników wieszał to badziewko na scianie? jesli tak to jak?
 

jarektg

New member
Witam, zastanawiam się nad tym LG a Panasonic 37pv8. Czy ktoś miał możliwość porównania tych modeli? Jak się prezetuje czerń w tym LG, jak sobie radzi ze skalowaniem formatu 4:3? Czy ktoś z forumowiczów dysponuje jakimiś zdjęciam tego modelu "na żywo"?
 

dzus

New member
nie miałem okazji porównać tych tv ale miałem lg przez pare dni i oddałem go z powrotem , kolory super , czerń ok , ale z obrazem dynamicznym nie dawał sobie rady , tracił ostrość i jakoś tak rozmazywał a jak obejrzałem w niedzielę
mecz naszej reprezentacji to miarka sie przebrała i oddałem go , jak kamera była statyczna o obraz super , jak przybliżenie było na zawodnika to super ma sie wrażenia że piłkarz wyjdzie z tv , ale jak kamera podążała za piłką to aż głowa i oczy bolały takie rozmycie , ale to moje wrażenia ,może inni mają inne odczucia .
ps. też myślę nad panasem tylko boję sie żeby nie było tak jak z lg bo to już
kaska większa .
 

Bronson

Member
dzus napisał:
a jak obejrzałem w niedzielę
mecz naszej reprezentacji to miarka sie przebrała i oddałem go
z jakiego źródła oglądałeś ten mecz (kablówka,SD...) ? ponieważ ja nic takiego nie zauważyłem na kanałach HD bo jeśli chodzi o TV kablową to czego się spodziewałeś jakości Blu-ray ?

PS.obejrzyj sobie mecz na kanale N-sport lub Roland Garros - French Open na EUROSPORT HD z N-ki wtedy zdanie zmienisz !

Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

dzus

New member
1.aglądałem z cyfry+
2.nie spodziewałem sie wodotrysków i napisałem że ok
3.przy obrazie statycznym super ale widać że elektronika nie radzi sobie z obrazem dynamicznym zaśsij sobie ten programik do kalibracji wypal na dvd
i odpal test z wahadełkiem i zobacz jak poradzi sobie ten tv
Burosch-Display-Reference-Test-Suite(wpisz w wyszukiwarke bo nie chce mi wkleić linka)
 

Bronson

Member
dzus napisał:
zaśsij sobie ten programik do kalibracji wypal na dvd
i odpal test z wahadełkiem i zobacz jak poradzi sobie ten tv
Burosch-Display-Reference-Test-Suite(wpisz w wyszukiwarke bo nie chce mi wkleić linka)
Znam ten program

wahadło - test smużenia

cae7021173bf2446.jpg


wiem też że o ten test z wachadełkiem Ci chodziło i jak tylko będe miał czas zabawię się w testera od kalibracji :) chociaż nim nie jestem !

PS.chciałem tylko doadać że nic prostszego nie widzę jak z wypalonym programem na DVD pójść do sklepu i na miejcu przetestować tego Panasa 37pv8 pod tym kątem i już będzisz miał pewność czy podobnie jest na w/w modelu.mam rację ?

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

eskobar

New member
witam panowie

piszecie smuzenie a zapytam sie was na ktorej plazmi wystepuje cos takiego jak smuzenie.mylicie pojecia smuzenia z drzeniem obrazu,smuzenie wystepuje w lcd-kach ale nie w plazmach,skor juz uzywacie takich programow to sprawdzcie je na plazmie samsunga q96 przy właczonym systemie płynnosci obrazu i zobaczymy czy cos takiego wystapi,nie powinniscie uzywac tego testu z wahadełkiem jezeli testujecie plazme 32pc51 bo nie bedziecie zadowoleni

pozdro

niestety panowie ten panas bedzie sie zachowywał bardzo podobnie
 

dzus

New member
Masz rację, z tym wahadełkiem chodziło mi o płynność ruchu i z tym ,lg nie poradziło sobie "strzłeczka" klatkuje .
w poście o panasach zapytałem sie czy tam jest tak samo i kroś zrobił teścik
i było bardzo dobrze , fakt to był nie pv8 tylko pv80 ale to prawie to samo .

jarektg chciał jakieś zdjęcia jak mialem ten tv to pstryknąłem fotke więc zamieszczam :
nadmienie,że wszystkie ustawienia telewizira były na mniej niż 50% tj. kolor, kontrast
(docieranie)
 

Attachments

  • Obraz 171.jpg
    Obraz 171.jpg
    604,1 KB · Wyś: 186
  • Obraz 188.jpg
    Obraz 188.jpg
    659,1 KB · Wyś: 681
Ostatnia edycja:

Brooklyn

New member
Jednak nie jest taki dobry jak mi się wydawało.
Po użytkowaniu 1.5 roku coś złego się z nim dzieje. Gdy włączam go, pojawiają się setki migających pikseli, najczęściej na czerwono, czasem na zielono. Wygląda jakby śnieżył. Najlepiej widać to na czarnym, granatowym lub szarym tle. Nie jest to też na całym ekranie, ale tylko w niektórych miejscach.
Po kilku minutach migające piksele nie migają, jakby się rozgrzał ekran.
Na początku było ich kilka niezauważalnie wręcz, teraz coraz gorzej, w ciągu 2 tyg miga mi już pół ekranu prawie. :(
Nie wiem, czy to już ekran się wypalił?? Przecież to zaledwie 1,5 roku. TV więcej niż 4 godz. dziennie na pewno nie chodził.
Do serwisu mam zawieść, czy na śmietnik raczej?
 
Do góry