Nowa plazma LG 32PC51

Brooklyn

New member
Mimo słabej rozdzielczości, kupiłem tego LG. Nie zdążyłem jeszcze przetestować z obrazem z komputera czyli gier itp. Po 2 dniach użytkowania jestem zadowolony.
TV ma mi służyć do oglądania głównie z anteny satelitarnej CYFRA+. Nie zamierzam go wykorzystywać do gier, lub wykorzystywał go będę rzadko. A jako, że obecnie programów w HD mamy jak na lekarstwo (po 2-3 w platformach) uznałem, że plasma LG będzie w sam raz. Przekonał mnie zwłaszcza obraz. W sklepie porównywałem LG 32LB75, Sony 32KDL (nie pamięam dokładnie modelu) i Philipsa 32' (też nie pamiętam). Wszystkie w granicach 2500-3000 zł. W sklepie najpierw oglądałem film DVD (najlepszy obraz, czerń i gama kolorów - plasma) a później ze zwykłej anteny kablowej (tu zdecydowanie najlepsza była plasma).
To mnie przekonało. A progrmay w HD? No cóż, na razie i tak nie mam ;)
Plus:
- cudne barwy,
- czarny kolor wygląda jak czarny, a nie jak granatowy lub szary jak w porównywanych przeze mnie LCD
- prosta obsługa,
- dużo wejść,
- po podłączeniu do zwykłej anenty pokojowej, tak odbieram Polsat, odbierał nieznacznie gorzej niż z Cyfry, przykładowo Sony Bravia teściowej po podłączeniu do takiej anteny odibera jak stary electrim,
- sporo możliwości ustawień obrazu, można się pobawić,
- stosunek ceny do jakości,

Minus:
- bardzo uboga instrukcja obsługi, reszta jest co prawda na CD, ale wiolałbym mieć wszystko w książeczce,
- niezbyt fajny pilot, nie chce płasko leżeć na ławie ;)
- audiofile nie będą zachwyceni z jakości dźwięku z głośników (Sony Bravia w tym przypadku jest lepsze), ale u mnie i tak dźwięk idzie przez kino domowe więc dla mnie to nie stanowi problemu,
- nie ma PiP, przynajmniej ja nie znalazłem, choć na pilocie są takie przyciski :???:

Tyle zauważyłem w ciągu 2 dni użytkowania. Kupiłem w electroworld za 2499 zł.
 

eskobar

New member
Brooklyn napisał:
Mimo słabej rozdzielczości, kupiłem tego LG. Nie zdążyłem jeszcze przetestować z obrazem z komputera czyli gier itp. Po 2 dniach użytkowania jestem zadowolony.
TV ma mi służyć do oglądania głównie z anteny satelitarnej CYFRA+. Nie zamierzam go wykorzystywać do gier, lub wykorzystywał go będę rzadko. A jako, że obecnie programów w HD mamy jak na lekarstwo (po 2-3 w platformach) uznałem, że plasma LG będzie w sam raz. Przekonał mnie zwłaszcza obraz. W sklepie porównywałem LG 32LB75, Sony 32KDL (nie pamięam dokładnie modelu) i Philipsa 32' (też nie pamiętam). Wszystkie w granicach 2500-3000 zł. W sklepie najpierw oglądałem film DVD (najlepszy obraz, czerń i gama kolorów - plasma) a później ze zwykłej anteny kablowej (tu zdecydowanie najlepsza była plasma).
To mnie przekonało. A progrmay w HD? No cóż, na razie i tak nie mam ;)
Plus:
- cudne barwy,
- czarny kolor wygląda jak czarny, a nie jak granatowy lub szary jak w porównywanych przeze mnie LCD
- prosta obsługa,
- dużo wejść,
- po podłączeniu do zwykłej anenty pokojowej, tak odbieram Polsat, odbierał nieznacznie gorzej niż z Cyfry, przykładowo Sony Bravia teściowej po podłączeniu do takiej anteny odibera jak stary electrim,
- sporo możliwości ustawień obrazu, można się pobawić,
- stosunek ceny do jakości,

Minus:
- bardzo uboga instrukcja obsługi, reszta jest co prawda na CD, ale wiolałbym mieć wszystko w książeczce,
- niezbyt fajny pilot, nie chce płasko leżeć na ławie ;)
- audiofile nie będą zachwyceni z jakości dźwięku z głośników (Sony Bravia w tym przypadku jest lepsze), ale u mnie i tak dźwięk idzie przez kino domowe więc dla mnie to nie stanowi problemu,
- nie ma PiP, przynajmniej ja nie znalazłem, choć na pilocie są takie przyciski :???:

Tyle zauważyłem w ciągu 2 dni użytkowania. Kupiłem w electroworld za 2499 zł.


witam

Brooklyn ten tv ma pip tylko ze 1-no tunerowy z tego co udało mi sie ustalic 2gi obraz mozesz uzyskac ze złaczy component i hdmi

pozdro
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Proszę nie cytować ostatniej wypowiedzi z wątku. Specjalnie zostawiłem taki wielki cytat w wypowiedzi powyżej, aby pokazać, jak nie powinno się postępować.

ArtS :)
 

BiegiHD

New member
Auto-format obrazu w aspect 4:3

Witam, To mój pierwszy post ale śledze różne wątki dłuższy czas.
Mam konkretne pytanie odnośnie tego medelu plazmy 32 cale - jak radzi sobie i czy jest opcja automatycznego formatowania obrazu ? Nie chodzi o to żeby robić to manulanie tylko aby sam telewizor to wykrywał i korygował obraz nadawany w aspect ratio 4:3 z czarnymi pasami u góry i na dole.
Np. Panasonic w swoich lcd i plazmach robi to moim zdaniem idealnie przy opcji auto-format. Jak tylko nadawany jest obraz panoramiczny w 4:3 to po ok 2 sek. obcina czarne pola i rozciąga obraz. Nawet jak logo stacji wychodzi poza obszar właściwy to i tak je utnie aby rozciągnąć idealnie do matrycy 16:9
Z kolei Sony też ma równie dobrze działający tryb smart w którym każdorazowo obcina czarne pola. Działa to nieco mniej skutecznie niż w Panasonicu ale coś jednak robi.

Proszę o info czy w tym LG jest taka opcja ustawienia trybu obrazu i jak działa w praktyce. Najlepiej sprawdzić to np. na serialu M jak miłość - przełączyć na TVP3 a potem na TVP2. Jeżeli TV na serialu będzie wyświetlał obraz na całej powierzchni bez czarnych pasów to OK inaczej pewnie trzeba z palca zmienić tryb na Zoom1 czy coś w tym stylu.
Swoją drogą czy jest bezpośrednio dedykowany przycisk na pilocie do zmiany trybów obrazu czy trzeba wchodzić w kilku krokach do menu ?

Pozdrawiam.
 

allabahal

New member
Menu serwisowe

Witam,

Kolega kupił osławioną plazmę :) Obraz jest cacy, ale jest jedno ale...
Okazuje się, że w trybie full i innych zoomach, plazemka nie równo układa czarne pasy (obraz jest przesunięty do góry). Czy mógłby ktoś z szanownych użytkowników tego TV podać wartości w menu serwisowym? Jak znam życie (miałem już plazmy LG), to znów panowie z Mławy czegoś nie ustawili prawidłowo. Do menu wchodzi się jak zawsze (przytrzymać przycisk menu na tv i pilocie przez 5 sek). Serdeczne dzięki :)

Krzysiek
 

miles19

New member
Po ile kupilście?

W Niemczech w sklepach internetowych można kupić za 525-550 Euro. Czyli 32" plazma za 1900 PLN. A jak jest u nas?
 

sl@veq

New member
Witam.
Ponownie można kupić ten tv w cenie 2000 zł.
Powiedzcie, proszę czy na tym tv obraz we większej rozdzielczości niż podana w specyfikacji będzie wyglądał inaczej ? Będzie zmniejszony, zwiększony czy może coś innego? Rozumiem, że dla sygnału HD jest on nieprzydatny. Ale czy to znaczy, że nie będzie nic widać czy też tv przeskaluje sobie ten sygnał do swojej rozdzielczości? I jaki wtedy będzie obraz?
Z wcześniejszych postów zorientowałem się, że mając dostęp do sygnału z anteny dachowej i Polsatu Cyfrowego (bez HD) jest to tv idealny. Czy to prawda?
U mnie sygnał HD spodziewany jest tak za ok. 3-4 lata (jak sobie kupię dekoder).
Proszę o poradę czy warto kupić ten tv czy też może Panasa lx70 lub Tosia R3500.
Pozdrawiam wszystkich.
SK
 

g681

New member
Prosił bym cos wiecej na temat wypalania sie tego tv, chce go kupic a nie bardzo sie na tym znam jakas pomoc w tej kwestii by sie przydała :)
Pozdrawiam
 

Bronson

Member
timbot napisał:
rozdzielczosc tej plazemki powoduje jej wysoką przydatnosc w sygnale SD, niestety zadnego HD,
Witam !

o czym wy mówicie ! oglądam N-kę (w tej chwili właśnie Discovery HD) i jestem bardzo zadowolony z obrazu po HDMI i rozdzielczości 720p 50Hz widzę każdy szczegół ! już nie wspomnę o kanale NSPORT HD który oglądałem wczoraj w rozdziałce 1080i 50Hz i też nie miałem prawie żadnych zastrzeżeń co do jakości formatu HD a wczoraj na Milionerach (TVN HD ) mogłem policzyć pryszcze u jednego z graczy z odległości 2 metrów ! i co wy na to ?

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:

timbot

New member
Bez reklam
kolega twierdzi że jest super i w pełni mu wierze, ale fizyka robi swoje, chocbys i pusic sygnał 1080 na telewizor o fizycznej rozdzielczosci 852 x 480 (a taką matryce ma ta plazemka) to i tak nie wycisnie się 1080 linii, tylko 480 :)
jakbyś postwił obok siebie 50 cali full hd i ta plazemke 32 cale to z tych dwoch metrów na sygnale 1080 nie tylko byś policzył pryszcze, alie włoski na nich :)
niestety ten telewizor (chociaz uwazam go za swietny) nie wykorzystuje potencjału sygnału full HD, ale według mojej prywatnej opinii, żaden telewizor 32 cale nie ma sensu, żeby był full hd, no chyba że się go z np. z pól metra oglada

dodano:
ciagle twierdze, ze w sygnale SD telewior jest nie do pobicia, a to że HD wyglada na nim świetnie - jasne, tylko ze HD pozwala na wiele wiecej niz da sie wycisnac z tego tv :p
 
Ostatnia edycja:

Darekw1967

New member
jejek78 napisał:
Za troszke pona 2 tysie za LG to masz obraz podobny jak miales w CRT a nie plastikowe kolory jak w LCDkach sa A za ta kase napewno LCD to bedzie niezle badziewie pamietaj ze jeszcze bedzie pare lat stary sygnal jaki jest teraz w naszej TV a programow HD jest malo jeszcze na dzien dzisiejszy szkoda kasy na cos dobrego bo technologia mocno sie rozwija a za pare lat moze bedzie cos lepszego niz plazmy i lcd


Kupilem LCD Samsung 37" M87 i patrze na to calkiem inaczej.
Jak masz dobrze nagrana plyte DVD i jest material swietnie
przeskalowany na FULL HD to material na TV wyglada rewelacyjnie.

Ogladam obraz z niecale 4 m i jakosc zyleta...
Praktycznie zwykla plazma nie da tak ostrego obrazu i
bedzie to ladnie wygladalo ale mydelkowato.
 

AndziaV

New member
witam...prosze poradżcie co kupić plazmę 32lg o kontrascie 1500:1 czy lepiej lcd 32lg 5000:1...jestem kompletnym laikiem w tym temacie ,mam cyfrę + dekoder całkiem zwyczajny bez hd(moze w przyszłości )...cenowo lcd wychodzi o 20euro taniej...prosze doradzcie....
 

TigerInginier

New member
do sygnału SD w NTSC idelany tv ale jesli chodzi o PAL to jest SD ready!

Chciałem obejrzec gdzies ten wynalazek ale nie ma go w żadnym sklepie w moim miescie. ten TV jest idealny do SD w NTSC bo dokładnie taką ma rodzielczosc panoramiczny NTSC ale do PAL to troche za mało. HD redy to marketingowy chwyt skoro ten telewizor jest SD ready!? bo nie jest on w stanie fizycznie wyświetlic pełnej informacji obrazu SD PAL to gdzie mu jeszcze do HD??? Z cyfrowego dekodera i dvd standardowo zapodawany jest sygnał w rozdzielczosci 720x576 a z dvd przewaznie jest to obraz anamorficzny wiec normalne jest ze nawet sygnał SD musi przeskalowac w doł z 576 lini do 480 a gdzie tu mowa o 720 czy 1080:) Obraz na pewno bedzie ładny bo 480 linii przy dobrym sygnale to wcale nie mało ale niech ktos nie mówi ze widzi ich 720 czy 1080 bo jest to fizycznie niemozliwe.
Jednak coraz wiecej programów nadawanych jest w "kopercie" z czarnymi pasami u góry i dołu wiec widocznych linii zostaje cos ponad 400 wiec tu ten tv doskonale zda egzamin.
Gdyby ten tv miał chociaz te 576 lini w poziomie do sypialni kupiłbym go na pewno a tak troche lipa bo bardziej szczegółowy obraz daje mi juz mój 32 calowy kineskopowy phil. Obraz z kablówki VECTRY cyfrowy dekoder i odległosci z nosem przy ekranie trudno znależć defekty obrazu. Technologia stara ale jara.
 

timbot

New member
Bez reklam
do divixów super
do czegokolwiek innego komputerowego NIGDY!!! rozdzielczość plazemki spowoduje, ze poza znaczkiem START w windwowsie tylko jeszcze zegar ci sie zmieści, litery w wordzie słaboczytelne, a i tak połowe ekranu zajmują przyciski

dodano - zawsze bezpieczniej jako monitor uzywac lcd, bo jak zostawi sie na dlugo plazme to potrzem trzeba wybielac i takie tam, bo jakies powidoki na czas jakis moga zostac, ale ta plazeka niestety nie nadaje sie jako monior z powodu bardzo małej rozdzielczości
dodano - ustaw sobie na kompie rozdzielczosc 800x600 to zobaczysz o czym napisalem powyzej
 
Ostatnia edycja:

radzique

New member
jako monitora do komputera to żadnej plazmy nie polecam.

Za dużo statycznych obrazów, powidoki murowane, w tym przeznaczeniu tylko LCD.

@Timbot a kto Ci każe używać natywnej rozdzielczości ? ;) podejrzewam że dużo lepiej wygląda 1280x720, tak przynajmniej było na "normalnych" plazmach 1024 z prostokątnymi pikselami
 

timbot

New member
Bez reklam
moze rzeczywiscie, rozdzielczosc 800x600 (zblizona do natywnej) nie jest najlepsza, gdyz powoduje rozciagniecie obrazu w poziomie, jednakze jesli tv nawet przyjmuje sygnal 1200x800 lub zblizony to po przeskalowaniu na natywna rozdzielczosc obawiam sie ze bedzie slabo czytelny (choc rzeczywiscie menu start nie bedzie zajmowalo polowy ekranu)
 

Bronson

Member
Oglądam właśnie mecz na TVN z N-ki (połączenie po HDMI) i już nic nie rozumiem ? i zaczynam wątpić w podane w specyfikacji dane o rozdzielczości tej plazemki ponieważ na kanale 3 TVN obraz jest kiepski,jakby zamazany i tak samo jest z kablówki a na kanale 13 czyli TVN test HD jest super ! widzę nawet na murawie boiska poszczególne źdźbła trawy ! piszę to serio i poważnie i nie jestem laikiem na jakiego może wyglądam na tym forum i z tego powodu mam pytanie które brzmi : dlaczego tak jest ? czy może ktoś kto jest posiadaczem tego modelu czyli 32PC51 potwierdzić moje spostrzeżenia ?

Plazma jest już dotarta (data kupna : 2008.03.16) UTT - 465 godzin
żadnych powidoków i pozostałości po obrazach statycznych nie ma i spisuje się więcej niż znakomicie !

Pozdrawiam :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry