Nowa plazma LG 32PC51

Cynik

New member
Witam.Niestety nie udało mi się kupić tej plazmy bo poprostu juz jej nie było ,ale to co zobaczyłem na modelu z półki powaliło mnie na kolana.Na bardzo słabym sygnale obraz prezentował sie nadzwyczaj dobrze ,żadne lcd nie mogły mu dorównać .Ten tv stworzony jest do kablówki ,mam nadzieję że wkrótce będzie można kupić ten model w większej ilości sklepów w równie atrakcyjnej cenie . Pozdrawiam
P.S. W drodze powrotnej z MM zajechałem do sklepu Euro i zapytałem czy może u nich można będzie kupić 32" plazmę LG ,na co usłyszałem że "takich plazm się nie produkuje",musiałem tłumaczyć sprzedawcy że jest w błędzie i doszedłem do wniosku że to żałosne ,że klient czasami ma więcej wiadomości niż "fachowcy"
 

hmmwv

New member
A tutaj zdjęcia z telewizorkiem w akcji :
1. Gra Hitman www.hmmwv.republika.pl/hitman.JPG
2. Google www.hmmwv.republika.pl/google.JPG
3. Pulpit www.hmmwv.republika.pl/pulpit.JPG
4. Kablówka www.hmmwv.republika.pl/kablowka.JPG
5.windows www.hmmwv.republika.pl/windows.JPG

Na zdjęciach obraz na tv wyszedł jakby matowy w rzeczywistości jest ładny i ostry :)

a mam jeszcze jedno pytanie bo jak mam wlaczonego kompa i wlaczam podglad kanalow przez pip to nie ma dzwieku czy tak ma byc ? czy jednak powinien byc dzwiek z danego programu ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

4pac

New member
To mój pierwszy post na forum wiec witam wszystkich.
Panowie- coś mi tu nie gra.
Skoro ta plazma ma rozdzielczość 852/450 to nawet jak podłączymy odtwarzacz 720p a tym bardziej 1080i to obraz i tak zostanie zeskalowany do nomninalej rozdzielczości 852 na 450. Tak czy Nie? NIech ktoś fachowy to wreszcie rozstrzygnie...
pozdr
 

mosca

New member
hmmwv napisał:
A tutaj zdjęcia z telewizorkiem w akcji :
1. Gra Hitman www.hmmwv.republika.pl/hitman.JPG
2. Google www.hmmwv.republika.pl/google.JPG
3. Pulpit www.hmmwv.republika.pl/pulpit.JPG
4. Kablówka www.hmmwv.republika.pl/kablowka.JPG
5.windows www.hmmwv.republika.pl/windows.JPG

Na zdjęciach obraz na tv wyszedł jakby matowy w rzeczywistości jest ładny i ostry :)

Dzięki za fotki ale takimi zdjęciami możesz tylko zrazić wszystkch do tego modelu. Wygląda to tak jakby telewizor zupełnie zapomniał o wyświetleniu koloru czarnego. Zdjęcia najlepiej robić bez użycia lampy błyskowej.
 

hmmwv

New member
co do zdjec to dzieki za rade , dopiero co kupilem cyfraka i dopiero go poznaje :)

A co do tego czy telewizor posiada HDMI to odpowiadam : tak posiada 2x hdmi
 

anarchoman

New member
Witam, też kupiłem tego plazmida wczoraj w Electro World za 2399. Obraz jest super - jeśli chodzi o TV to korzystam z kablówki z multimediów i jest bardzo przyzwoicie - o niego lepiej niż na LCD. A jeśli chodzi o DVd to korzystam z Xboxa 360 i oglądanie Simpsonów powaliło mnie na kolana - gry z Xboxa 360 po podłączeniu do componenta śmigają w pięknym 720p - Assasins Creed powalił mnie i wyrwał szczękę...
telewizor miodzio, ale zastanawiam się jak u Was jest z wypalaniem duszków, bo u mnie nawet po krótkim oglądaniu po podejściu blisko do obrazu je widać..boję się, żeby się nie wypaliły na stałe :/
 

czesky

New member
anarchoman napisał:
(...)jak u Was jest z wypalaniem duszków, bo u mnie nawet po krótkim oglądaniu po podejściu blisko do obrazu je widać..boję się, żeby się nie wypaliły na stałe :/

to sa uroki plasmy, trzeba byc tego w pelni swiadom (chodz malo kto jest w momencie zakupu).
 

Żuku1

New member
duszki

kupilem plaze 32 cale lg jakosc super, tylko te duszki
wypalanie jest duze, jeszcze nie wiedzialem nic o docieraniu plazmy( nikty w sklepie mi ni epowiedzial) i ogladalem na standartowych ustawieniach, czyli bardzo wysokich,
wypalil mi sie znaczek TVP2:(
teraz ustawilem oszczedne ustawienia juz jest lepiej aczkolwiekk mam manie sprawdzania duszkow i czesto wlanczam wybielanie:)

ps. gdzie sie spradza ile telewizor juz godzin przeprazcowal??
 

imur70

New member
Witam wszystkich.
Czy ktoś z was porównywał tego LG 32pc51 z Panasonic 32LX70
Chodzi mi oczywiście o sygnał SD z kablówki.
Jeżeli tak to proszę o wrażenia.
 

staley

New member
testy

czy ktoś wie o jakichkolwiek testach tej plazmy? jak się sprawuje w porównaniu do LCD 32" w przedziele cenowym do 3500? nie mam możliwości zobaczenia na żywo..
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli prawdą jest, że matryca w tym telewizorze ma 480 pikseli w pionie, to jest to telewizor dla zwolenników plazm w rozmiarze 32 cali.

ArtS :)
 

czesky

New member
porownywanie tej plazmy jak i kazdej innej do lcd i odwrotnie jest moim zdaniem bez sensu, to dwie rozne technologie, kazda z nich posiada konkretne cechy, nieodwracalne wady i zalety.
Zwolennika plazmy nie przekona nawet postawienie lcd za 10k przy plasmie ww za ok 2k, poniewaz taki lcd dalej bedzie posiadal niedoprzeskoczenia wady dla zwolennika plazmy. To samo bedzie w druga strone dla zwolennikka lcd razic beda wady plasmy.
W tym temacie trzeba sobie najpierw uswiadomic roznosc technologi, samemu ocenic (i odroznic) obrazy z obu technologi, pozniej stwierdzic jaki obraz komu bardziej podchodzi czy lcd czy plazmy. A potem testowac plazme z plazma , lcd z lcd. Bo inaczej to tak jak by pytac jak sprawuje sie ten motor w porownaniu do tamtego samochodu. Oba maja ten sam cel -przewozic, ale odczucia podczas jazdy sa kompletnie rozne! przy porownaniu samochodu za 10k z motorem za 100k zamozny kowalski wybierze samochod i nie bedzie idiota.
 

Brooklyn

New member
Jako, że nie jestem wielkim specjalistą w dziedzinie RTV, a muszę coś kupić to chciałbym się poradzić.
Lepiej kupić właśnie omawianą plasmę LG 32PC51 czy LCD LG 32LB75?
Właściwie to używał go będę do oglądania TV z Cyfry+, grać w gry raczej nie zamierzam a HD na razie nie mam, co oczywiście w przyszłości może się zmienić. Oglądałem dziś oba w ElectroWorld, oba podłączone były do zwykłej anteny dachowej. Plazma zdecydowanie przewyższała jakością obrazu LCD.
Martwi mnie jednak rozdzielczość. 852x480?
Czy to nie za mała?
I kiedy ma tę "małą" rozdzielczość odczuję, zauważę? W grach w momencie oglądania HD?
Czy na tym da się oglądać programy w HD?

Dzięki wielkie za pomoc. Skłaniam się za plasmą? Mam rację? :)
Aha, może ktoś wie gdzie w Warszawie można kupić ją najtaniej? W ElectroWorld kosztuje 2499 zł.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Niestety, słabym punktem tej plazmy jest rozdzielczość. I nic na to nie poradzisz. Jeżeli bardziej podoba Ci się obraz z plazmy, powinieneś nieco dołożyć i kupić Panasonic 37"

ArtS :)
 

timbot

New member
Bez reklam
rozdzielczosc tej plazemki powoduje jej wysoką przydatnosc w sygnale SD, niestety zadnego HD, ani gier z kompa nie ma sensu na nia puszczac, bo to strata kasy na źródło HD
 

ArtS007

New member
Bez reklam
480 linii w pionie rzeczywiście wystarczy do obsługi sygnału SD, ale w przypadku sygnału NTSC. Sygnał PAL ma 576 linii w pionie, więc zastosowanie matrycy 480 degraduje nieco sygnał. O HD nawet nie wspomnę. Jedynym przypadkiemmatrycy SD uwzględniającej potrzeby standardu PAL była matryca 540 lnii firmy Sharp. W pozostałych przypadkach mieliśmy dominację standardu NTSC (a może standardu VGA). Oba nie spełniają wymagań sygnału PAL, jeśli chodzi o rozdzielczość w pionie.

Na szczęście problem ten wyeliminowały telewizory o wyższych rozdzielczościach.

ArtS :)
 

eskobar

New member
witam

panowie co do tej plazmy to nie zrazajcie sie ta rozdziałka(no moze tylko przy kompie) przy sygnale hd z odległosci 2 m wyglada bajecznie(bd sharpa-komponent-przyroda w 1080i) to normalne ze jesli przy tym sygnale postawimy obok lcd z wyzsza rozdziałka to z bliska lepiej wyglada lcd ale trzeba dodac jeszcze kolory miodzio,troche gorzej z kontrastem w jasniejszym pomieszczeniu ale juz w przyciemnionym bajka,tak wiec na dzien dzisiejszy do ogladania takiego sygnału ja w Polsce to tv godny wziecia pod uwage.

pozdro

ps dla ludzi ktorzy mieszkaja w blokach lub w domach bez zadnej platformy i maja ochote kupic 32" to chyba jedyny wybor
 
Ostatnia edycja:
Do góry