Niedziałające lub źle działające funkcje modelów z serii 6007

screw_driver

New member
Wow, dawno nie widzialem az tyle wazeliny ze strony sprzedawcy w jednym poscie.
Moze to dlatego, ze mniej poczytuje Wasze forum. Hmm, tak czy siak chyba sie ta wazelina przelala...
PS. To, ze spelnia czyjes oczekiwania nie znaczy, ze spelnia oczekiwania inncyh prawda?
Poza tym aby napisac o 6007 ze spelnia wszystkie "moje" oczekiwania to obawiam sie ze obiektywnie trzeba by je miec na raczej przecietnym poziomie. :eek:k:

heheh jak ktoś chce ładny "wyświetalcz" z ambilight to i owszem ,tv spełni wymagania:]

ps.zauważyłem ,że na tvp2 ,jak leci"dr.house" to tv mi z automatu włącza dzwiek"oryginalny" i musze sobie ręcznie przestawiac na wersję dzwieku z lektorem,ktoś tez tak ma czy tylko moj sprzęt chce mnie edukować z angielskiego na siłe?
 
Ostatnia edycja:

elwis85

New member
Nie chciałem zakładać nowego tematu a może komuś się przydać więc prosiłbym was o najlepsze ustawienie HDMN aby jak najbardziej zminimalizować artefakty. Moje ustawienia są następujące:
- clear lcd wł.
- natural motion minimum
- ostrość zaawansowana wł.

Wydaje mi się że po 2 miesiącach użytkowania są to najlepsze ustawienia.
 

dziubasdg

New member
Przede wszystkim witam wszystkich forumowiczów, bo to mój pierwszy post na tym szacownym forum;)
Posiadam od miesiąca 42pfl6007k, a tu taki zonk: zaniki dźwięku na kablu optycznym:( Do TV ma podpięty przez kabel optyczny taki komplecik głośników: BOSE Cinemate s.II . Nie ma żadnych problemów przy odtwarzaniu plików z dysków zew. czy przez DLNA, jeśli dźwięk "leci" przez TV. Natomiast gdy "leci" przez głośniki - pojawiają się zaniki dźwięku:(
Już myślałem, że to ja coś źle podpiąłem, bo to mój pierwszy "płaski" TV, ale widzę, że to nie tylko mój problem. Czy naprawdę nie da się tego poprawic?

I jeszcze jedno: na polskiej stronie Philipsa ostatnia aktualizacja softu ma datę 06.03.2013, a na angielskiej - 29.04.2013 (choc ma ten sam numer wersji) - czy one się czymś różnią, czy to tylko różne daty dodania do strony? Ktoś to może sprawdzał?
 
Ostatnia edycja:

jenson

Banned
Na forum jeden użytkownik podzielił się problemami z optykiem i napisał że zgłaszał to do serwisu, kazali mu czekać na aktualizację, ale to nic nie pomaga, więc zgłosił to do jakiegoś urzędu. Jest to wada philipsów z zeszłego roku, nie wiem jak jest teraz.
edit:
TU jest najnowszy soft do tego modelu
 
Ostatnia edycja:

dziubasdg

New member
Witam, mam model 42pfl6007 i jak wszyscy - kłopot z zanikami dźwięku przez kabel optyczny. Orientuje się ktoś, czy jeśli kupię coś takiego KABEL AUDIO ADAPTER XBOX 360 (np. aukcja 3245220476 na all..ro) i podłączę przez optyka głośniki zewn. to te problemy znikną? Próbował ktoś zrobić takie obejście?
 

dziubasdg

New member
Witam, model 42pfl6007 mam od ok.2 miesięcy. 2 dni temu sam wyłączył mi się ambilight i również sam mi się załączył po kilku minutach. Wczoraj natomiast znowu się wyłączył i już się nie włączył:( Próba załączenia go z pilota nic nie daje. Dodam, że dziś w ogóle ambilight się nie włączył. Czy miał ktoś podobny problem? Mam już dzwonić po serwis?
 

andrzej4

New member
Witam, model 42pfl6007 mam od ok.2 miesięcy. 2 dni temu sam wyłączył mi się ambilight i również sam mi się załączył po kilku minutach. Wczoraj natomiast znowu się wyłączył i już się nie włączył:( Próba załączenia go z pilota nic nie daje. Dodam, że dziś w ogóle ambilight się nie włączył. Czy miał ktoś podobny problem? Mam już dzwonić po serwis?

Witaj w klubie . Nic to nie da miałem to samo, zobacz czy miga dioda. Jeżeli chodzi o serwis to szczerze współczuje czekam na naprawe dwa miesiące i nic a podobno te telewizory się "prawie nie psują" jak to ktoś wcześniej napisał .
 
Ostatnia edycja:

dziubasdg

New member
Witaj w klubie . Nic to nie da miałem to samo, zobacz czy miga dioda. Jeżeli chodzi o serwis to szczerze współczuje czekam na naprawe dwa miesiące i nic a podobno te telewizory się "prawie nie psują" jak to ktoś wcześniej napisał .


Jeśli ci chodzi o tą diodę z przodu telewizora (czerwoną), to działa. Telewizor faktycznie przywróciłem do ustawień fabrycznych i nic to nie dało:( A twój telewizor faktycznie stoi 2 miesiące w serwisie? Może mi dadzą "TV zastępczy"? :lol:
 

andrzej4

New member
Jeśli ci chodzi o tą diodę z przodu telewizora (czerwoną), to działa. Telewizor faktycznie przywróciłem do ustawień fabrycznych i nic to nie dało:( A twój telewizor faktycznie stoi 2 miesiące w serwisie? Może mi dadzą "TV zastępczy"? :lol:

Tak stoi albo już nie wiem czy nie jest rozebrany na części.Bardzo Cię proszę nie popełnij tego błędu i staraj się jeżeli jest to możliwe nie oddawać go do serwisu bo będziesz przeżywał taki horror jak ja .W zasadzie to się pogodziłem z tym że 3 tyś. poszło się ....... Teraz nawet nie mogę dostać zwrotu uszkodzonego bo podobno płyta główna poszła na wymiane . Może bym go chociaż na części sprzedał.Jeżeli chodzi o tv zastępczy to mnie wyśmiali i powiedzieli że nie ma szans.
 

dziubasdg

New member
Na stronie Philipsa znalazłem taką informację:

1339683148468.jpg



Telewizory Philips objęte są usługą Philips Home Service
Zgłoszenie naprawy pod numerem tel. 22 397 15 04*


Czy ktoś z was już z tego korzystał, warto?
 

andrzej4

New member
Na stronie Philipsa znalazłem taką informację:

1339683148468.jpg



Telewizory Philips objęte są usługą Philips Home Service
Zgłoszenie naprawy pod numerem tel. 22 397 15 04*


Czy ktoś z was już z tego korzystał, warto?

Ja korzystałem i będe żałował do końca życia. Właśnie dzwoniłem na infolinie i kazali mi czekać dalej a czekam już dwa miesiące.
 
Do góry