Niedziałające lub źle działające funkcje modelów z serii 6007

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
przy zmianie z ciemnej sceny na jasna lub ( najlepszy przykład film 2012- jak jest scena na koniec filmu pod woda i migaja swiatła stroboskopowe to widac idealnie te niedoskonałości na moim drugim phili 8605 i na lg 765 tych problemów nie ma i scena jest szybka dynamiczna i wyrazna a w phili 6877 nie :(
 

elwis85

New member
Witam

Zakupilem model 47 6007, jeśli chodzi o jakość obrazu jestem pod dużym wrażeniem tzn. ostrość oraz szczegółowość bardzo dobra to samo jeśli chodzi o kolory są bardziej naturalne niż na samsungu. Jedynie co psuje reszte to błędy typu :


- miganie ekranu przy przejściu z ciemnej do jasnej sceny
- artefakty podczas szybkiego ruchu (chociaż ostatnio oglądałem te same demo na samsungu i lg i także powstają chociaż troche mniejsze)


Jeśli chodzi o inne opcje typu lagi menu oraz brak dts w moim przypadku nie są aż tak uciążliwe o tyle te powyższe troche mnie denerwują. Wydaje mi się że najlepiej byłoby aby programiści zajeli sie najpierw tymi problemami a dopiero później innymi usterkami.
 

Tika

New member
Bez reklam
zrób aktualizację softu, w najnowszym sofcie naprawili "miganie ekranu"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Yacko

Member
Prośba do użytkowników 6xxxK. Spróbujcie wyświetlić z pendrive ten obraz: http://i.imgur.com/Q4ng7.jpg i sprawdźcie czy przy prawej krawędzi widoczna jest pionowa fioletowa linia. Przy TV jest ok ale przy przeglądaniu zdjęć na czarnym tle widać. Soft z 06.03.2013.
 

murzyn997

New member
Ja mam taka linie,sprawdzalem zaraz po zakupie czy niema bad pixeli, na poczatku sie wystraszylem ze cos jest walniete ale w zasadzie tego nie widac jak sie oglada filmy
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

miet55

Member
Bez reklam
Prośba do użytkowników 6xxxK. Spróbujcie wyświetlić z pendrive ten obraz: http://i.imgur.com/Q4ng7.jpg i sprawdźcie czy przy prawej krawędzi widoczna jest pionowa fioletowa linia. Przy TV jest ok ale przy przeglądaniu zdjęć na czarnym tle widać. Soft z 06.03.2013.
Nic nie muszę wyświetlać, ja to zauważyłem już drugiego dnia po zakupie przy przeglądaniu zdjęć (zboczenie zawodowe).
Pas pionowych pikseli jest widoczny od zawsze, zgłaszałem sprawę do serwisu, również do wsparcia technicznego i jak widać mają to gdzieś. Jak bardzo komuś zależy na zminimalizowaniu tego paska to proponuję resize do 1921 X aaa.
Oprogramowanie mam najnowsze zaktualizowałem od razu jak kupiłem ale problem migotania występuje nadal.
Bo jak dobrze pamiętam w Changelog napisali, ze zminimalizowali/zoptymalizowali co nie równa sie z usunięciem. Właśnie wczoraj na jakimś tam filmie, bardzo mi mignęło. Kilkakrotnie cofałem (timeshift'em) zmieniając opcje. Przy wyłączeniu podświetlenia już nie występowało to mignięcie.
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja u siebie nie widzę już problemu z paskami i migotaniem przy dynamicznym podświetleniu, jeśli jest to musi być bardzo minimalny bo nic nie zauważyłem:), albo mam tak ustawione w opcjach że mam zminimalizowane do maximum :)
 

miet55

Member
Bez reklam
Zwróć uwagę podczas emisji reklamy ING (TVN HD) i ustawienia podświetlania na "Standard". Nie wiem jak jest u innych nadawców.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

emer

Member
Bez reklam
ja mam ustawione na "najlepszy obraz" od zawsze i kurcze nie widziałem nigdy tego ... mam słaby wzrok ? ;)

a propos - jaką macie matryce? Ja mam oznaczoną jako 426 (z tyłu TV na tabliczce)
 
Ostatnia edycja:

maniek530

Banned
emer ja mam tą samą matryce - co do słąbego wzroku to powiem Ci że jak kupowałem swój tv w sklepie to sprzedawca powiedział mi że wogóle nie widzi efektu 3D - obojetnie jakie czy pasyw czy aktyw - taką miał wadę wzroku !!!!
 
Ostatnia edycja:

Yacko

Member
Nic nie muszę wyświetlać, ja to zauważyłem już drugiego dnia po zakupie przy przeglądaniu zdjęć (zboczenie zawodowe).
Pas pionowych pikseli jest widoczny od zawsze, zgłaszałem sprawę do serwisu, również do wsparcia technicznego i jak widać mają to gdzieś. Jak bardzo komuś zależy na zminimalizowaniu tego paska to proponuję resize do 1921 X aaa.

Naprawdę serwis nic nie robi w tym kierunku? To kpina. Przecież wieczorne oglądanie zdjęć, które nie wypełniają całego ekranu to lipa -ta linia psuje cały efekt. Dla mnie to wystarczający powód aby serwis zabrał telewizor do naprawy. W starszym sofcie podobny pasek pojawiał się przy uruchamianiu TV w górnym lewym narożniku. Co ciekawe podczas oglądania TV nic nie widać.
 

miet55

Member
Bez reklam
Naprawdę serwis nic nie robi w tym kierunku?
Serwis i tak nic nie może zrobić bo to wina softu. Myślałem, że pchną sprawę dalej bo tak obiecywali. dali mi nawet jakieś adresy pod które miałem zgłosić. Zgłosiłem i cisza. Wsparcie odpisało że "W odpowiedzi na Pana e-mail informujemy, że sprawa jest weryfikowana. Prosimy o cierpliowść i wyrozumiałość w oczekiwaniu na odpowiedź.
Zastanawiam się czy oni w ogóle przekazują to do działu produkcji.
 

Yacko

Member
Dawno to zgłaszałeś? Zauważyłem jeszcze jeden problem - podczas konwersji 2d do 3d czasem występują ścinki obrazu w kilku górnych wierszach. Poczekam do następnego softu i jak nie zacznie wszystko działać jak trzeba (szczególnie natural motion nie przestanie szarpać krawędzi i stopniowanie efektu będzie miało odzwierciedlenie) to chyba sprzedam ten TV. Jest tylko jeden problem - oglądałem mnóstwo TV sporo droższych od serii 6xx7 i żaden nie oferował tak równego podświetlenia i takiej naturalności obrazu i świetnego 3D.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry