Niedziałające lub źle działające funkcje modelów z serii 6007

miet55

Member
Bez reklam
Do założenia niniejszego wątku zostałem wywołany przez przedstawiciela Smart TV Business Development Manager CEE TP Vision Poland Sp. z o. o. na blogu Szymona Adamusa "Obywatel HD".
Jako że Pan Piotr Herod pragnie ustosunkować się do problemów występujących w telewizorach Philips'a z serii PFL6007 zacznę od wymienienia co mnie nurtuje w działaniu tych TV.
1. nie działająca funkcja HDNM (po wyłączeniu i ponownym załączeniu TV zawsze wraca do poz. załączonej - mimo że zakładka pokazuje wył.)
2. Podczas przeglądania zdjęć pionowy pas pikseli z prawej strony ekranu (od góry do dołu).
3. Migotania obrazu przy włączonym dynamicznym podświetlaniu.
4. Najważniejsze jak dla mnie to brak możliwości nagrywania /wstrzymywania/przewijania programów z częstotliwości: 12265V, 12188V i 12284H (dostawca CP). Przy tej pozycji o ile nastąpi dyskusja, podam dużo dodatkowych szczegółów.
Ze swojej strony, prosiłbym o merytoryczne podejście do tematu.
 
Ostatnia edycja:

bobiwr

New member
To bliżej Smart TV:
- na VoD Onet - podczas odtwarzania jakiegoś materiału, nie ukrywa się kursor myszki (na ipla to nie występuje). [42pfl6877k + klawiatura AK-66]
 

miet55

Member
Bez reklam
U mnie na Ipla tez się nie ukrywa, być może prowadzone są jakieś prace bo raz na Ipla się ukrył , później już musiałem zjechać do rogu. Dziś też nie ma opcji przenoszenia gadżetów.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
jesli moge napisac moje obserwacje ( 42pfl6877 )

dzwiek przy wyjsciu optycznym -przy odtwarzaniu ze zrodła usb dzwiek sie zacina co kilkanascie sekund
oraz przy przelaczaniu kanałow gdzie wystepuja sciezki wielokanałowe a poprzedni kanal miał stereo wystepuja dziwne trzaski na wyjsciu

gdy przelaczymy na słuchawki lub uzywamy glosników w tv te usterki nie wystepuja.

- dynamiczne podswietlenie wprowadza czarne pasy w obrazie ( migawkowe w poprzeg tv)
- plynnośc przy wlaczonej hdmnn jest bardzo słaba a wprowadza tak duzo zniekształceń ze psuje chec ogladania ( dla przykładu podam ze posiadam 2letni 8605 ) i plynnosc jest wzorcowa

- jakosc wyswietlanego obrazu duzo tzw szumu lub innych dziwnych zakłocen w obrazie wyswietlanym. ( w tv 8605 - jakosc obrazu jest nieporownywalnie lepsza szczegóły plynnośc , ostrosc ruchomych obrazów ) i ciekawostka model 8605 posiada ekran lg o tych samych parametrach co 6007( tylko nie ma fpr do 3d)
 

miet55

Member
Bez reklam
- plynnośc przy wlaczonej hdmnn jest bardzo słaba a wprowadza tak duzo zniekształceń ze psuje chec ogladania ( dla przykładu podam ze posiadam 2letni 8605 ) i plynnosc jest wzorcowa
Mało ludzi na HDTV o tym pisze, ale jest jak mówisz. Od czasu do czasu zaglądam na forum Philipsa i tam więcej narzekań z tego powodu. Mnie osobiście ta płynność też bardzo denerwuje. Nie zauważam tego "efektu" na materiale ze studia na żywo. Może tam jest mało dynamicznych ruchów i dlatego.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam Philipsa i wybrałem go świadomie do moich potrzeb i warunków. Poprosiłem kolegów o kalibrację i ustawienie płynności i sorry że się ośmielam mówić ale ten telewizor spełnia wszystkie MOJE oczekiwania. Znam kilkaset osób którzy również posiadają telewizory Philipsa i są zachwyceni jakością do ICH potrzeb.
I dziwię się osobiście tym co kupili i narzekają , bo wystarczy sprawdzić przed zakupem czy telewizor spełnia nasze oczekiwania czy nie.
Nie trzeba nawet wystawiać tyła za drzwi bo prezentacja wodmu klienta dojeżdża z telewizorami do domu- ku wygodzie i radości kupujących. Oczywiście tych kupujących którym zależ na sprawdzeniu towaru przed jego zakupem aby uniknąć niepotrzebnych nerwów.

Mój telewizor Philipsa spełnia wszystkie moje oczekiwania.
Zaznacza że z wielu funkcji nie korzystam bo nie są one MI potrzebna do życia. I to jest MÓJ wybór.
 

lesjagl

New member
Lol, krytykowanie ludzi za krytykowanie Philipsa to już chyba przegięcie... Skoro coś im nie działa tak jakby tego chcieli, to chyba mają prawo do wyrażania swoich zastrzeżeń? Nie jest chyba ich winą, że dany produkt ma wady lub jest niedopracowany?
 

miet55

Member
Bez reklam
Przed chwila pojawił się nowy soft (150.085), liczyłem i to bardzo, że zmieni to na co najbardziej oczekiwałem a mianowicie rozwiąże problem z nagrywaniem. Niestety Philips ma chyba to gdzieś, albo po prostu nikt nie przekazuje tego do działu produkcji. Zgłaszałem dokładnie opisując problem do Serwisu i do wsparcia tech. To, że nie nagrywa i nie można korzystać z funkcji Timeshift to nie wszystko. Podczas zwykłego oglądania na tych częstotliwościach (12265V, 12188V i 12284H ) dochodzi do restartów TV a to dlatego, że oczywiście dysk cały czas jest zapisywany i dochodzi do jakiegoś konfliktu - niezgodności! Na moje brakuje w TV odpowiedniego kodeka.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
ja mam dwa telewizory w domu i moge je porównac , wiec jestem rozczarowany jak widze ten sam film z tego samego zródła na dwoch i tv i dzieli je taka róznica

jak macie mozliwosc zobacznie ten sam film z 6007 na np 8605 lub 8006 to sami powiecie ......ale przepasc

ostrość ,szczegóły , w szybkich scenach tlo wyrazne , np

mecz pilki noznej zawsze za linia boczna sa reklamy wyswietlane na meczach i widac jak byk ze na 6007 sa rozmazane ....

ja kupilem 6877 jak w polsce ich jeszcze nie bylo tylko w ciemno przez salon sferis zamowilem i przyjechal z CZECH

gdyby nie dobre dane na papierze ( ale zle FW) to tw byłby naprawde idealny )

ale nie jest dla porównania LG 765 ( ma mój tata) jest pod wzgledem plynnosci szczegółów szumu lepszy od mojego 8605 a od 6007 odstaje bardzo ...

od 14 lat posiadam telewizory philipsa ( zmieniam srednio co rok- dwa -nudza mi sie )ale nastepny juz nim nie bedzie niestety ...
 

bobiwr

New member
... Skoro coś im nie działa tak jakby tego chcieli, to chyba mają prawo do wyrażania swoich zastrzeżeń?
Zwłaszcza, że jak czytamy w pierwszym wątku - Prosi o to przedstawiciel producenta!
Trochę się dziwię Koledze kiki. Jak rozumiem jesteś "z branży". Z reg. jest tak, że moj mechanik samochodowy ma najbardziej odpicowaną brykę z górnej półki, a guru komputerowy odlotowego lapka... A tu taka skromność? Ale z drugiej strony to kolega właśnie oświadczył światu: "... 42PFL 6007 test otwarty - Maestro Philips czyli nowa jakość w klasie premium"... Raczej nie widziałem tam wstawki typu "moim skromnym zdaniem"... Bez obrazy - cenie to co robisz na forum, ale jak wyżej powiedziano - krytyka krytyki -> be.
A krytyka się bierze stąd, iż kupujemy nie pierwszy telewizor i skoro poprzednie "nie dawały po uszach" przy przełączaniu kanałów to oczekujemy, że klasa premium też nam oszczędzi takich przyjemności...
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
zgadzam sie z przedmówca
niestety jest tak,iż na forum philipsa uczestniczą przedstawiciele philips ale nic pozatym

zero odpowiedzi na konkretne pytania lub problemy

skoro progres w nowych technologiach to chociaz soft ( jesli nie moze być lepszy niech zostanie ten z z 2010roku był ok.)

w polsce jak nie kupisz to sie nie przekonasz , a szkoda

skoro Pan z philipsa to małe pytanie czemu dostepność tych produktów jest taka skromna

pamiętam jescze jako małolat jak w medi.....kt pyły sciany prezentujace philipsa i to byly naprawde telewizory ktore miały pod kazdym wzgledem naj. naj . naj ( choćby aurea) czy 21:9

ale teraz masówka sie robi ( jesli ma pan mozliwość to TPvision ) zamiesciło film na youtube z procesu produkcji tv - widać jak jest ekspresowo i jak trzymaja matryce ) pożniej nie ma sie co dziwić ze tv ma dziwne akce z ekranem lub wnetrzem skoro prawie nimi rzucaja .

jak zobaczyłem to mi ciarki przeszły ....
 

Azoocar

New member
ale nie jest dla porównania LG 765 ( ma mój tata) jest pod wzgledem plynnosci szczegółów szumu lepszy od mojego 8605 a od 6007 odstaje bardzo ...

Sorki ale mógłbyś napisać to jeszcze raz abym zrozumiał? :mrgreen:

Napaliłem się troche na 6877 i jego Spectra 3 ale nie wiem czy to jest warte tych wszystkich problemów...nie jesteś zadowolony z tego tv?
 

Yacko

Member
...dla porównania LG 765 ( ma mój tata) jest pod wzgledem plynnosci szczegółów szumu lepszy od mojego 8605 a od 6007 odstaje bardzo ...

Zanim zakupiłem 6057K również rozważałem tego LG, ale po pierwsze był droższy jakieś 600 zł, po drugie mimo regulacji i kombinacji bardziej naturalny i czysty obraz uzyskałem w Philipsie, więc dziwi mnie to co piszesz. Jedynie menu LG było bardziej żwawe, ciekawy pilot z żyroskopem i obsługa DTS. Mimo wszystko to co najważniejsze, czyli obraz moim zdaniem lepszy w Philipsie.
 

kini0

New member
Bez reklam
Kiki, z całym szacunkiem, Ty SPRZEDAJESZ Philipsy....

- błyskające poziome pasy w środkowej części ekranu

-HDNM generuje artefakty i działa TAK SAMO w każdym ustawieniu. tzn. zbyt "teatralnie", brak możliwości dopasowania sobie rozsądnego poziomu płynności obrazu

-okazjonalne problemy z włączeniem tv. (zielone zakłócenia na ekranie przy sygnale z dekodera C+)
 

Yacko

Member
Nie mogę ustawić statycznego IP w ustawieniach sieciowych. HDNM powoduje szarpanie krawędzi przy szybkim ruchu.
 

miet55

Member
Bez reklam
Miesiąc trzeba było czekać, żeby zrobili tyle, i aż tyle w nowym FW 150.85
Here is the change log so far taken from the german philips support website

Changelog:

# No SmartTV access in conjunction with various routers / solved
# No SmartTV access / Philips server not found / solved
# Intermittent flickering backlight in high-contrast scenes change, if only dynamic backlight is activated / released
# 60PFL9607S/12 - 3D Max Clarity and 2 player gaming mode solved /
# PNM performance optimizations
# PQ improvements (in terms of shocks, halos, artifacts, etc.)
# Pops when switching HDMI sources external dissolved
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zanim zakupiłem 6057K również rozważałem tego LG, ale po pierwsze był droższy jakieś 600 zł, po drugie mimo regulacji i kombinacji bardziej naturalny i czysty obraz uzyskałem w Philipsie, więc dziwi mnie to co piszesz. Jedynie menu LG było bardziej żwawe, ciekawy pilot z żyroskopem i obsługa DTS. Mimo wszystko to co najważniejsze, czyli obraz moim zdaniem lepszy w Philipsie.


jesli chodzi o menu . ilosć ustawien isf , , smart, pilot, wyglad , oraz plynnosc ( ma natywne 200hz ) plus elektronika do poprawy-lepsza ostrość . czyta dts - ale nie radzi sobie z mts2 - to jest lepszy od phila 6007

natomiast biorac pod uwage ambilight 3 stronny xl, pilot z qwerty, rownomiernosc podswietlenia matrycy , czern , i fakt ze czyat mts2 . ale tnie dzwiek z mkv:( po optyku -) to lepszy jest phil ale 6877- bo 6007 jak dla mnie nie powyzszych ma plusów


phil 6007 i 6877 i ma gorsza plynnosc i szczegółowość niz lg 765-

jesli biorac pod uwage cene to 765 i 6877 ma ta sama cene na chwile obecna .

- nadmienie tylko iz aktualizacja ...85 naprawiła bardzo duzlo bugów ale dzwieku i plynności oraz pasów przy backlight nie naprawili
 

emer

Member
Bez reklam
" oraz pasów przy backlight nie naprawili"

często pisze się o tej przypadłości, a prawdę powiedziawszy nie wiem o co chodzi ... jakos organoleptycznie mógłbys to opisać ?
 
Do góry