Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
za wasza rada pokoj troche przemeblowany zostal a telewizor zawieszony na scianie jedyne co mi przeszkadza to ta maskownica szara na rzepy co moznaby zamiast tego zamontowac zeby wygladalo schludnie?
Proponuję zwykłą listwe maskującą za 40zeta. Poniżej foto jak to u mnie wygląda:
1ywnx5.jpg
 
chyba tak zrobie ogolnie jestem zadowolony z waszych rad teraz to wyglada znacnzie lepiej niz wygladalo i gra zdecydowanie lepiej (zdjecia jak wczesniej wygladalo pare postow wczesniej) z czasem chce jeszcze dorzucic dali zensor subwoofer ale niestety tez na tej szafce rtv musialby sie zmiescic i nie wiem jak to wplynie na dzwiek ze na szafce rtv bedzie stalo:)
 
Ja bym trochę obniżył tv jak radził Raccoon. W przyszłości jak będziesz miał centralny postawisz go na szafce i on zasłoni kable.
 
Jak obniżysz tv, to zapewne wyjdzie wieszak na wierzch. Sprawdż jak to u Ciebie będzie wyglądać. Ew. nowy odwiert i obniżenie wieszaka.
Ja bym obniżył (ja radzą koledzy) do wysokości amplitunera, kable na prawo i za sprzęt.
 
Jak obniżysz tv, to zapewne wyjdzie wieszak na wierzch. Sprawdż jak to u Ciebie będzie wyglądać. Ew. nowy odwiert i obniżenie wieszaka.
Ja bym obniżył (ja radzą koledzy) do wysokości amplitunera, kable na prawo i za sprzęt.



Planuję zakup subwoofera dali zensor on ma 37cm wysokości ( wejdzie pod tv) a nie mam mozliwosci zeby go postawic na podlodze. wiec zakladajac ze kupie ten subwoofer i przesuwajac kable w lewa strone to samym subwooferem praktycznie zakryje kable no chyba ze cos zle mysle...;)
 
Planuję zakup subwoofera dali zensor on ma 37cm wysokości ( wejdzie pod tv) a nie mam mozliwosci zeby go postawic na podlodze. wiec zakladajac ze kupie ten subwoofer i przesuwajac kable w lewa strone to samym subwooferem praktycznie zakryje kable no chyba ze cos zle mysle...;)
ale, że co... subwoofer chcesz stawiać na szafce? to nie jest najlepszy pomysł
 
Wg mnie tv nie jest znowu aż tak wysoko, ale to oczywiście finalnie kwestia gustu widza :)
Natomiast z subem to zupełnie nietrafiony pomysł, chyba, że lubisz buczący bas i wibrujące półki, ale to nie będzie z pożytkiem dla stojącej na niej sprzętów, szczególnie gramofonu. Pamiętaj, ze sub nie musi stać w pobliżu frontów, a praktycznie w dowolnym miejscu, gdzie zagra najlepiej (metoda na czołgistę :) ). Można tez zastosować granitowe podstawki, ale to tez na podłodze
 
Ostatnia edycja:
A co polecacie pod subwoofer żeby go na coś postawić? Czy może stać na podłodze drewnianej z desek o grubości 35 mm. W domowy sposób nie drogo.
Najlepiej to pewnie granitowy kwadrat. ;-)
 
Bez przesady, należy tylko ustawić tak, aby niskie tony generowane przez subwoofer w pełni zintegrowały się z dźwiękiem generowanym przez główne zestawy głośnikowe. ;)
 

"Następnie ustawiamy w tym miejscu Subwoofer"

Na środku pokoju wyszło i co będę się o niego potykał, nie może tam stać. Nie zawsze się ta reguła sprawdza. A ta kalibracja jest pod kino, a tam z subwoofer fale niskich częstotliwości rozchodzą się bezkierunkowo to nie ma znaczenia czy jest w rogu czy na środku pokoju.

Mi na fazie 0 mięsiści-ej gra.:)

A co do kolumn to nie mam takiej opcji w amplitunerze SMALL to co zrobić?
 
Ostatnia edycja:
A co do kolumn to nie mam takiej opcji w amplitunerze SMALL to co zrobić?

Onkyo have no fascility to set speakers as SMALL or LARGE. The way Onkyo do it is to have speakers as "Full Range" by default. Full Range would be the same as LARGE. If you then set a crossover for a speaker then this would designate the speaker as being not Full Range and be the same as designating speakers as being SMALL on non Onkyo AV amps.

Co do reszty, pisz w wątku kalibracyjnym. Przez rok wałkowaliśmy temat i sporo włożyliśmy wysiłku (czasu) na wyjaśnienia.
Znajdziesz tam wszystko.
Jak chcesz wycisnąć max ze swoich zabawek (w obecnych warunkach) to poświeć trochę czasu i zapoznaj się z całością.
Jest tam sporo bredni, ale finał jest ok ;)
Jeżeli chodzi o suba, jak Ci na środku nie pasuje, to ustaw tam gdzie Ci gra najlepiej. Nie komplikuj sobie tematu.
 
Koledzy ja oglądam 130" z 4,0-4,4m

Mógłbyś podać odległość projekcyjną od ekranu oraz na jakiej wysokości zaczyna Ci się powierzchnia wizyjna ekranu? Próbuję dobrać wieszak do Soniaka i chce by wisial jak najwyzej.
Ktorego dokladnie ******************a masz?
 
U mnie powierzchnia projekcyjna zaczyna się 69cm od ziemi. Ja mam model dokładnie K.a.u.b.e.r Blue Label Tensioned matt gray pro 131" (290/163cm) - powierzchnia aktywna, 135"(300/173cm)-powierzchnia aktywna + ramka.
Odległość od soczewki projektora do ekranu- 4,4m. Ja jak kupowałem wieszak to miałem możliwość kupić taki do 4,5cm od sufitu: płaski k.a.u.b.e.r ultradirect ok.200zł do 11kg.

A tak przy okazji w innym wątku było poruszane, że projektory JVC górują nad innymi poziomem i głębią czerni....Wczoraj oglądałem sobie godzillę i zrobiłem przy okazji fotkę na której widać, że sony nie odstaję aż tak bardzo poziomem czerni od JVCów...;-)

image hosting 30 mb
 
Ostatnia edycja:
Do góry