Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Panowie a'propos Atomsa to działa już ktoś z Was w temacie?
Wiem, że armanig i krzysztofradio mieliście plany rozbudowy tylko jak zwykle czasu brak.
P.s. ja jak wspomniałem Żonie, że docelowo można zrobić 11.2 to stwierdziła, że to faktycznie niebezpieczna "choroba" rozwojowa-hahaha! :)
 
Panowie a'propos Atomsa to działa już ktoś z Was w temacie?
Wiem, że armanig i krzysztofradio mieliście plany rozbudowy tylko jak zwykle czasu brak.
P.s. ja jak wspomniałem Żonie, że docelowo można zrobić 11.2 to stwierdziła, że to faktycznie niebezpieczna "choroba" rozwojowa-hahaha! :)

Mój sąsiad właśnie mówi, że żona jest po to żeby leczyć z tych chorób...:) a w zamian za to kupować coś co całej rodzinie się bardziej przyda... ale jak to mówią ile ludzi tyle gustów...
 
Panowie a'propos Atomsa to działa już ktoś z Was w temacie?
Wiem, że armanig i krzysztofradio mieliście plany rozbudowy tylko jak zwykle czasu brak.

Dokładnie, brak czasu. Nie pamiętam już kiedy ostatni raz wlączałem sprzęt.
Głośniki sufitowe leża w pudle, jeden testowo podlączony, reszta jeszcze nie rozpakowana.
Do 2 tyg. wrzucam w sufit i opiszę wrażenia.

P.s. ja jak wspomniałem Żonie, że docelowo można zrobić 11.2 to stwierdziła, że to faktycznie niebezpieczna "choroba" rozwojowa-hahaha! :)

Jasne, ale zadowolona żonka po seansie jest chyba tego warta ;)
 
Tuna pewno armanis wiedzie prym ;) W mim przypadku jedna para sufitówek już jest, ale czekam na okazyjny zakup drugiej. Brak też ampli z atmosem, więc póki co tylko plany... planuję też przerobić półkę pod tv, więc jak już zabiorę się za bałagan, to jeden, ale nie prędko
 
Są jakieś wymagania do tego Atmosa , jakaś specyfikacja dla głośników ? Posiadam Klipsch RF 62II , RC 52II , RS 52II . Co powinno być na suficie ?
Najlepiej jakieś płytkie głośniki , mam mało miejsca w podwieszanym suficie .
 
Na pewno są wymagania tak jak do każdego innego systemu, ale to jakie głośniki kupisz to zależy od Ciebie.. jak masz mało miejsca, a chcesz je zmieścić właśnie w suficie podwieszanym to tak czy inaczej nie masz wyboru i musisz kupić mniejsze głośniki.. Ważne żeby Tobie to pasowało i Twojej żonie :)
 
Czytając łza mi się w oku zakręciła, bardzo dziękuję za pozytywne komentarze. Cieszę się, że ogólnie w miarę się podoba, bo jest w tym cząstka Was - Waszych rad - że się tak patetyczne wyrażę. :)

werf
Centralnego nie ma, to od początku miało być stereo, wykorzystywane również do filmów i gier - taki układ mi wystarcza, choć zdaję sobie sprawę, że dla wielu z Was do filmów jest niedopuszczalny.

Borixon
Testowałem różne ustawienia klocków, w tym układzie wyglądają dla mnie zdecydowanie najlepiej. Choć rozważam dać amplitunerowi pooddychać, ale odtwarzacz w takim przypadku pójdzie na dolną półkę, a nie obok. Obok, ze względu na wspomniane przez sentyzbi'ego różnice wysokości, jakoś mniej mi pasują. De gustibus..

Gorzej ze zdjęciami, mam tutaj tylko obiektyw 40 mm i nie mogę objąć całości w żadnym sensownym kadrze. Zrobię kompaktem, jak tylko do mnie wróci. Kilka szczegółów:

35cne6o.jpg
2dkcmd5.jpg
16gkdc8.jpg
 
III
Pisałem już w Twoim głównym wątku ale się powtórzę. Świetny efekt, to jest książkowy przykład na to, że mniej znaczy więcej :) Lubię.
 
Ostatnia edycja:
Niesamowita dbałość o szczegóły, a ja kocham estetykę. Cieszę się, że nie wylądowały gwiazdy na przedniej ścianie ;) Świetna robota!
 
Tak jak koledzy piszą, schludnie i z gustem bez zbędnych pierdół...nie sztuką jest zagracić pokój czym popadnie ale dobrać tak wszystko aby to miało ręce i nogi, a tobie się to udało zarąbiście.....;-) Jeszcze raz gratulacje!
 
Dzięki! Panowie, przede wszystkim musiało być tanio, i to się udało. Jak na budżetowe rozwiązanie, jest całkiem OK. Pozostaje cieszyć się efektem:

2dr5qh2.jpg


Miłego wieczoru!

Edit:
Remipl
nie uwierzysz, ale rezygnacja z "gwiazd" była zasługą głównie Twojego mocno zaakcentowanego zdania w moim temacie o adaptacji pokoju, więc dzięki! :)
 
Ostatnia edycja:
Dzięki! Panowie, przede wszystkim musiało być tanio, i to się udało. Jak na budżetowe rozwiązanie, jest całkiem OK. Pozostaje cieszyć się efektem:

2dr5qh2.jpg


Miłego wieczoru!

Edit:
Remipl
nie uwierzysz, ale rezygnacja z "gwiazd" była zasługą głównie Twojego mocno zaakcentowanego zdania w moim temacie o adaptacji pokoju, więc dzięki! :)

Ooo Panie teraz to pojechałeś z tym foto. To się nazywa granie! :):)
 
Do:III - jakiej wielkości udało Ci się namalować ten ekran, oraz jak możesz podaj odległość widza i projektora do ekranu..;-)
 
Ekran ma przekątną 99 cali (format 16:9), oczy widzów są na ogół około 3,80-3,90 m od ekranu, natomiast odległość obiektywu projektora od ekranu wynosi 3,60 m.
 
Malutki update :)
Po długich poszukiwaniach i żmudnych dyskusjach wreszcie są nowe zabawki.
:blagam: Dziękuję wszystkim -nie będę wymieniać z nick'ów - za wszelkie sugestie.
Ostatecznie stanęło na nowym SR7008+PM7004 -w idealnym stanie- dzięki kolego za wzmak..... :)
View attachment 11399

edit: na razie to przymiarka, czy na półce wystarczająca ilość miejsca, dlatego kabelki w tle widać. Jeszcze nie podłączone, jak wszystko będzie jak należy, to wrzucę lepsze fotki całości.
Pewien etap za mną, ale i sporo przede mną :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry