Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Testowo wklejam zdjęcie "mojego zestawu" ze starego mieszkania ;P hehe Stary tv (Sharp LC-46LE700E), stare KD Philipsa (w gratisie z programu lojalnościowego na Statoil) i głośniki na frontach od wiekowej miniwieży Aiwa, a center i surroundy od Philipsa. Sub też od Philipsa. Do dziś została mi tylko PS3. Telewizor poszedł do Mamy.

Sprawdzam czy działa dodawanie zdjęć. Zdjęcia mają jakieś 2 lata, może trochę więcej.

PS. Teraz się przyglądam i w sumie surroundy zasłonięte oparciem kanapy. Suba nie widać, bo jest wciśnięty między szafkę RTV, a biblioteczkę. Centrala ledwo, ledwo - stoi na górnej półce RTV - pomiędzy PS3, a dekoderem kablówki. Prawy front na biblioteczce (najniższy kwadrat po prawej stronie). To sobie pooglądaliśćie ;P tv i lewy front hyhyhy
 
Ostatnia edycja:
Na zajawkę, jeszcze ten sam zestaw po przeprowadzce do nowego mieszkania półtora roku temu. Pierwszy dzień ;P Brak dodatków, itd, itp. W tle widać "audiofilskiego kota" :D :D :D
Oj dużo się pozmieniało. Cały sprzęt i sporo w wystroju :)
 
Ostatnia edycja:
Problem w tym, że te foty znalazłem na kompie gotowe ;P Pierwsze posłużyły do wynajęcia mieszkania, a druga była gdzieś w najdalszych czeluściach telefonu.

Foty aktualne same się nie zrobią ;P Muszę je cyknąć ;P
 
Fajnie, podoba mi sie, czekamy zatem na pelna fotorelacje. Obecna aranzacje, przeciez mozna cyknac spontanicznie, nie musisz czynic wielkich przygotowan, bez przesady ;)
 
Tak. Ma to zalety i wady:

Na plus:
- mniej fal stojących, bo mniej jest ścian równoległych,
- tv mimo, że na dużym uchwycie z możliwością wielu regulacji, praktycznie przylega bokami do ściany, więc nie widać, żeby odstawał i nie widać uchwytu patrząc z boku,

Na minus:
- za szafką stojącą jest szpara, bo środkową częścią nie przylega ona do ściany (ewentualnie na plus jest to, że jest tam sporo miejsca na kable i listwy),
- ponieważ lewa i prawa strona ściany tv poszły do przodu, głośniki nie mogą być odsunięte od niej (wtedy stałyby na "trakcie komunikacyjnym"). Są więc dosunięte do ściany, a mają tylny bass reflex.
 
Pamietam taki watek na zagranicznym forum, gość miał pokoj na wysokim piętrze, a sciana była cala przeszklona, bez balkonu, centralnie jako zakończenie pomieszczenia, widok przepiekny z okna (chyba na Londyn)
Postaram się wyszukać ten watek. Dla takiego mieszkanka, jestem wstanie zrezygnować z domu (przynajmniej na jakiś czas).
 
T
Witam chce powiesic tv na scianie z kamienia dekoracyjnego tylko nw jak schowac kable kuc w scianie wolelbym nie a korytko moze brzydko wygladac sa jakies inne sposoby by wygladalo schludnie i ladnie sorry moze za glupie pytanie ale jestem zielony w tych sprawach a chce schowac kabel zasilania tv i 3 hdmi z gory dzieki za pomoc

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 
Witam chce powiesic tv na scianie z kamienia dekoracyjnego tylko nw jak schowac kable kuc w scianie wolelbym nie a korytko moze brzydko wygladac sa jakies inne sposoby by wygladalo schludnie i ladnie sorry moze za glupie pytanie ale jestem zielony w tych sprawach a chce schowac kabel zasilania tv i 3 hdmi z gory dzieki za pomoc

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
Listwy maskujące kable i przewody – maskownice do kabli - ANS jak na korytko nie chcesz kuć to listwa-inne wyjście mi do głowy nie przychodzi.Mi gość wykuł młoteczkiem w 40min pasek dł 1m i korytko obrobił.
2013-07-14-438.jpg - Rozmiar oryginalny - Fotosik.pl
 
Cześć, dużo zależy jaki chcesz uzyskać efekt, przy listwach maskujących nie ma tego efektu co ściana z kamienia bez zewnętrznych elementów. Ponadto jeśli dasz maskownice na kamień to jak dla mnie to nie wygląda dobrze. Jeśli już dajesz kamień dekoracyjny to pokuś się o kucie w ścianie i zrobienie rynny na kable. Na to przyklejasz kamień i efekt uzyskasz jak u kolegi poniżej...;). Ja u siebie mam ścianę z betonu zbrojonego o grubości 18cm. Wykucie rynny na kable o głębokości 3cm i szerokości 5cm wymagało ok.1godziny pracy młotem udarowym bez przerwy + przecinak na druty zbrojone (ok.2szt.). Mieszkam w bloku z wielkiej płyty więc sąsiedzi mieli mnie pewnie dosyć..;-). Ale efekt uzyskałem taki jaki chciałem....;-) ps. upchałem tam 3 kable hdmi, 1 kabel od internetu oraz kabel antenowy. Pozdrawiam.
 
T
Hmmmm widze ze to jedyny rozsadne rozwiazanie dzieki panowie za pomocm

Wysłane z mojego GT-N8000 za pomocą Tapatalk 2
 
Jeśli to kamien dekoracyjny to jest gipsowy. Można go wiec bez problemu wykuć, wyciąć, nawet pilą czy szlifierką (zbyt dużo kurzu), jakiś równy pasek, a następnie po wrzuceniu kabli zakleić nowym paskiem z kamienia. Łączenia nie powinny się zbyt rzucać w oczy. Efekt u manka bezprzewodowy ;)
 
Jeśli to kamien dekoracyjny to jest gipsowy. Można go wiec bez problemu wykuć, wyciąć, nawet pilą czy szlifierką (zbyt dużo kurzu), jakiś równy pasek, a następnie po wrzuceniu kabli zakleić nowym paskiem z kamienia. Łączenia nie powinny się zbyt rzucać w oczy. Efekt u manka bezprzewodowy ;)
Tak miało być :-D co do kucia paska od strony dekoracyjnej to nie bardzo to widzę.Struktura by się strasznie odróżniała że było tam klejone.Zły pomysł.Tylko kucie w scianie ,nawet bruzda wydłubana od tyłu kamienia to strach podczas dłubania że rozpadnie się i od ciula z tym roboty by było.To jest bardzo dobry materiał do obróbki,sypie się jak z wora po mące ale nie ryzykował bym.Po za tym, jak by to nawet w tak idealny sposób wydłubał i na styk weszły by przewody,potem zakleił -a przewody jak by chciał wymienić,przedłużyć,a co najważniejsze wymienić tv i przewód zasilania wyjąć-dupa by była-wtyczka nie przejdzie bo ta bruzda aż tak wielka by nie była.Grubość wtyczki np od panasa to trochę jest:wink:
 
Może bezpieczniej i lepiej (na pewno ladniej) odwalic już istniejące panele kamienia w miejscu kabli, wkuć, i przykleić nowy kamien. KOszt nie powinien być duzy.
 
Witam,

To może ja pokażę swój pokój. Nie jest wielki, niby 21 m2 po podłodze, ale skosy w trzech stron sprawiają, że kubatura jest mała.
Pokój od początku zrobiłem własnymi siłami i niemało się natrudziłem, żeby ustawić projektor centralnie na środku i utrzymać odpowiednią przekątną. Ale udało mi się :) Potem przyszedł czas na wymianę sprzętu. I tu chciałbym wam podziękować. Choć na razie mam tylko fronty + ampli to jestem zadowolony z efektu. Myślę jeszcze o zakupie centralnego i suba, ale to za jakiś czas. Jak widać z centralnym będę miał problem, gdzie go umieścić, ale myślę, że z waszą inwencją dam radę.

Mój zestaw:
Marantz SR5006
MA BX6
Benq W1060
Xbox 360
N Tv
Pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg
 
Nareszcie coś nowego:) Fajnie to wygląda, nastrojowo. Fakt z centralnym może być problem. Może jakoś przerobić tą szafkę żeby było na niego miejsce. Choć powinien być trochę wyżej. Może na początek lepiej zamiast centralnego dać kolumny na tył (BX1/BX2) będzie miał dźwięk przestrzenny. Zagłosuj w naszej ankiecie, bo z tego co widzę jeszcze nie głosowałeś:) http://www.hdtv.com.pl/forum/amplit...litunery-kina-domowego.html?highlight=ankieta
 
Ostatnia edycja:
Do góry