Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Obejmujesz ekran oczami?
ja mam 27" Iyama B2712HDS
ojciec mówił, że dla niego jest za duży i nie ogarnia obrazu...
a jak dla mnie jest ok (zdjecie ew za tyg jak kupie nową klawę właśnie coś w stylu Twojej :p )

Mialem kiedys 27" Samsunga 3d, dla mnie byl jednak tez za duzy. Przytloczyl mnie (jak na biurko), byc moze kwestia przyzwyczajenia.
Ten jest 29", ale w przekatnej 21:9 (jak wspomnialem), to jest typowa wysokosc z tym ze jest mega szeroki (nieproporcjonalnie do wysokosci jakich jestesmy przyzwyczajeni). Szczerze, nie sadzilem ze da takiego pozytywnego kopa w codziennym uzytkowaniu.
Mysle ze to bedzie za jakis czas standart. Odkopie tego posta za kilka lat i sie przekonamy :)

zastanawiam się tylko czy dokupić do zestawu suba...

Do kina podstawa, bez wgledu na jakosc frontow - moje prywatne zdanie.
 
Gratuluje zakupu. :lol:. Powiedz jak na nim ogłada się filmy. Bo tylko to mnie interesuje. I jeszcze jedno pytanie: każdy film na "Blu-Ray" dasz się oglądać bez pasów? Podgrzałeś apetyt na ten monitorek:lol:
 
Wiesz co, szczerze to nie ogladalem jeszcze jakos specjalnie, tzn. w ramach testu.
Filmy wygladaja rewelacyjnie, zazwyczaj produkcje sa w typowym formacie kinowym, czyli z pasami - to czego nie lubimy na naszych telewizorach, tutaj pieknie obraz jest od ramki do ramki. Robi to piorunujace wrazenie, niby na tradycyjnych telewizorach mamy podobny efekt tyle ze z pasami, ale takie dopasowanie do fizycznej ramki to jednak co innego.
Juz nawet trailery HD z YT wygladaja oblednie. Ale zadales mi cwieka, bo np. Avatar na BR na naszych panoramicznych tv nie ma pasow, wiec teoretycznie na tym monitorze powinien miec pasy po bokach, tak aby nie rozciagac obrazu, ale teraz wrzucilem trailer HD Avatara z YT i pieknie wypelnil cala matryce.
Na dwoch zdjeciach widac trailer z Oblivion z Tomem Cruisem, w miniaturce na YT widac pasy, te pasy tez bedziemy widziec na naszych tv, natomiast na tym monitorze jak widac na drugim zdjeciu, film wyswietlany jest na calym ekranie.
Z reszta przegladnalem juz kilkanascie nowosci na YT i kazdy z tych filmow wypelnia bez znieksztalcen ekran monitora. Musze sprawdzic tego Avatara prosto z plyty BR.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
zastanawiam się tylko czy dokupić do zestawu suba...


Do kina podstawa, bez wgledu na jakosc frontow - moje prywatne zdanie.

Wyjątkowo zgodzę się z armanig'iem w tej kwestii.

I jeszcze jedno pytanie: każdy film na "Blu-Ray" dasz się oglądać bez pasów?

Oczywiście, że nie. Przecież nie wszystkie filmy są w formacie 2.35:1. Pasy będą po bokach dla węższych formatów (np. popularnego 1.85:1) jeśli wykorzystywana jest całą wysokość wyświetlacza. Jak dla mnie format monitora bez sensu. Chyba po to żeby ludzie na nowość się rzucili. Mnie najczęściej brakuje miejsca w pionie akurat, a nie w poziomie, a mam monitor 1920x1200. A co z jakością filmów 2.35:1? Takie materiały nie mają rozdzielczości 1080 w pionie, więc obraz jest interpolowany do tej wielkości.
 
Ostatnia edycja:
No wlasnie, chodzi o te pasy po bokach, ale zauwaz to co napisalem o Avatarze. Sprawdze to.
Co do wielkosci, to wlasnie te boczne dodatkowe obszary robocze daja duzo mozliwosci.
Powiem Ci ze jestem zachwycony, nie dlatego ze mam bo nigdy nie mialem cisnienia na monitory, ale w pracy (nie mowie tu juz o filmach) to rzecz nieoceniona. Teraz jest mi duzo latwiej i przyjemniej.
Mam tez drugi led-monitor 21.5" i ta wysokosc mnie w pelni zadawalala, brakowalo mi jedynie miejsca po bokach. Teraz jest ok. Na taki telewizor juz bym sie nie zdecydowal, chyba ze tylko do filmow.
Edit: Zapomnialem jeszcze dodac o grach, dla wielu to pewnie istotne. Wrzucilem kilka tytulow i chyba nie musze komentowac jaka przepasc jest w odbiorze. Tak to mniej wiecej wyglada i potwierdzam kazde slowo, takich filmow po wpisaniu w YT 21:9 LG jest juz cala masa:
http://www.youtube.com/watch?v=Rf7FcIgkgDY
http://www.youtube.com/watch?v=p3ut4hj85Hg
Przy okazji jeszcze, bardzo cenny material Sydneya Pollacka:
http://www.youtube.com/watch?v=tEPAgNrvZaw
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
co do ustawień centralnego to myślę, że zostanie jak jest bo kable do ampli niestety są na styk do tego miejsca gdzie jest a tam u dołu go nie wstawie bo sie zagrzeje a centralny tam nie wchodzi...

zastanawiam się tylko czy dokupić do zestawu suba...
To postaw ampli na centralu :D a na poważnie to najrozsądniej tak jak radzi Krzysiek1980 - na uchwytach, na wysokości tweeterów i będzie cacy :eek:k:
A sub to jednak sub, fajnie wykańcza efekty i daje im solidna podstawę.
 
Ostatnia edycja:
Ja i tak na Twoim miejscu wolalbym na tych twoich 80 calach ogladac filmiki :) rozmiar robi swoje ...:) pozdrawiam kolege...
 
Pewnie ze tak, nie ma co porownywac, to tylko monitor - chcialem tylko nieco rozjasnic temat czytelnikom forum (tez tym ktorzy czytaja a nie udzielaja sie), ale zawsze przyjemniej czyta sie forum na takiej przekatnej, na jednej polowce masz forum, na drugiej leci sport lub filmy przyrodniczne. Jest zwyczajnie przyjemniej :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Zgadza się ją mam taki monitor LG 27 cali i faktycznie może służyć i jako tv i w tym samym czasie oglądać jakiś filmik;-) sprawdza się to... tylko jest 16;9 i bardziej mi sluzy jako monitor jak cos z pracy przynosze ale generalnie jako tv tez sie sprawdza ma nawet 3d pasyne oczywiscie :)
 
Ostatnia edycja:
Ta, to ja jeszcze oprócz oglądania TV i filmiku w tym samym czasie dłubię w Photoshopie i czytam na forum jakie to pierdoły lolek wypisuje, i wszystko to na moim 14" CRT.
 
Mozesz troszke jasniej napisac o co ci chodzi? Bo dla mnie to oprocz wymienionych rzeczy jakie robisz podczas ogladania to jeszcze mozesz sie onanizowac przy tym jak ci to sprawi przyjemnosc ....nie napisalem nic co by mialo wspolnego z pierdolami...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Panowie, czy narratorem jest sir David Attenbourgh, czy tez Rocco Siffredi, to zawsze i wszedzie jest to tylko natura.
Nic co ludzkie nie jest nam obce :)
 
A w temacie natury, armanig, zawsze mnie nurtowały dwie rzeczy:
- co to za dziewczyna w Twoim avatarze?
- skąd taka ksywa? rozumiem, że Armani Georgio, ale... to zamiłowanie to ubrań tej marki, czy jak? ;P

Taki trochę offtop ;P
 
Czlowiek roznymi rzeczami w zyciu sie zajmuje i juz kiedys o tym bylo Raccoon, wiec nie zbaczaj z tematu bo upomniena sie posypia :D
 
Dajcie spokoj, jak dzieci :D Czlowiek chce poogladac nowe fotki, to wy zawsze musicie o kobitkach rozmawiac :D
Prosze wklejac zdjecia zestawow ;)
 
Do góry