Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Co do wagi, to juz dawno przestalem w to wierzyc. Mialem sprzety ktore wazyly pod 30kg a taki Marantz sr6006 zjadal je na sniadanie. Ostatnio tez przeczytalem wypowiedz jednego goscia, delikatnie mowiac zna sie na rzeczy (ale w sumie my chyba tez?) i stwierdzil to co w zasadzie nie jest zadna nowoscia, mianowicie "nie wazne ile wazy, ale wazne jak gra" :)
Domino, slyszalem te Klipsche. Graja BARDZO zacnie jak na swoj przedzial cenowy!
 
Witam.

Ja ostatnio popełniłem takie oto kabelki do mojego zestawu :grin:

vx995_DSC02896.JPG


hp72_DSC02897.JPG


ej417_DSC02891.JPG


gz184_DSC02904.JPG


bi317_DSC02906.JPG


O kablach zasilających pomyślałem po zakupie dobrej listwy zasilającej. W poniedziałek złożę ostatni "do listwy" i wrzucę fotkę razem z listwą.

Pozdrawiam.
 
Fajne te kable gdzie to kupić i jak drogo wychodzą bo gotowce są troche drogie.

Supra czy via blue to wydatek ~100 PLN/m samego kabla, przyzwoite wtyki to 100PLN lub więcej. Kabel furutech ~ 200-400 PLN/0,5m(zależnie od przekroju i zastosowanego ekranowania), lepsze wtyki 200-500PLN za komplet (też zależnie co sobie wybierzesz) i tu już się robi okrągła sumka. Do tego trzeba doliczyć dobrej jakości oplot i rurki termokurczliwe. Zapewne nie dostaniesz wszystkiego w jednym sklepie, dolicz czas oczekiwania na towar lub jego dostępność.

Wszystko to nie takie "hop siup".

Samo składanie nie jest skomplikowane i po pierwszym drugi poszedł jak po przysłowiowym maśle ale zebrać wszystkie elementy w domu... to trochę trwało.

piękna robota qqrydza

:cool:

Pozdrawiam.
 
kukurydza, to pierwszy krok masz za sobą. Teraz już tylko pozostało wymienić kable od gniazdka do elektrowni.
 
kukurydza, to pierwszy krok masz za sobą. Teraz już tylko pozostało wymienić kable od gniazdka do elektrowni.
Dobre ;)
Ty mi lepiej powiedz qqrydza, czy to zmieniło i jak wpłynelo na brzmienie? No i napis jakie kolumn i elektronika.
Tez ostatnio zabralem sie za kable, ale zaczynam od glosnikowych, zasilajace na koncu.
 
http://www.hdtv.com.pl/forum/892296-post97.html

Link do Twojego tematu o słuchaniu kabli ;).
Tam napisałem w zasadzie wszystko co u mnie siedzi.
Jeśli chodzi o dźwięk to lekki kopniak, większa dynamika, bas ładniej gra a góra pasma jest czystsza, mniej zniekształceń. Wiadomo, że w małej skali ale jednak subtelne zmiany oceniam na plus i mam nadzieję, że to nie autosugestia.
lol

Pozdrawiam.
 
Co do wagi, to juz dawno przestalem w to wierzyc. Mialem sprzety ktore wazyly pod 30kg a taki Marantz sr6006 zjadal je na sniadanie. Ostatnio tez przeczytalem wypowiedz jednego goscia, delikatnie mowiac zna sie na rzeczy (ale w sumie my chyba tez?) i stwierdzil to co w zasadzie nie jest zadna nowoscia, mianowicie "nie wazne ile wazy, ale wazne jak gra" :)
Domino, slyszalem te Klipsche. Graja BARDZO zacnie jak na swoj przedzial cenowy!

Wiesz kolego kazdy ma na to zdanie ale ja wierze w wage i nikt mnie nie przekona ze amplituner wazacy okolo 10 kg jest dobry i jest w stanie napedzic nawet sredniej jakosci glosniki w systemie 5.1 ( tym bardziej ze sprzedawca wie jak gral ten amplituner o ktorym pisalem ). Te 25 kg w moim amplitunerze to tez tak srednio patrzac np na koncowki mocy jakie mi podlaczano dla ciekawosci np firmy Accuphase tam jest dopiero waga, a jak to gra to jak ktos nie wie to niech sobie podskoczy do dobrego sklepu i niech sprzedawca wlaczy nawet z tych slabszych koncowek tej firmy, a juz nie wspomne o polce sredniej czy najwyzszej i niech podniesie ja.... Ale nawet normalne firmy jak ja to mowie np marantz tez waza swoje a juz te z gornej polki marantze to zacne sprzeciki i ladnie wygladajece .... a mowie 10 kg to bluray wazy odpowiedniej firmy, a juz nie wspomne o odtwarzaczach cd ktore po tyle czesto gesto waza i to ze sredniej polki... wiec amplituner nie moze tyle wazyc jak dla mnie bo on jest pusty niemalze tak jak widzialem tego HK... szkoda slow ...
A sam jestes czlwoiekiem na poziomie i mysle ze nikomu nie wierzysz na slowo nawet jesli ktos sie zna na rzeczy... i i jak sam nie sprzwdzisz to nie kupisz prawda? Ja w zyciu bym nie kupil np. amplitunera tylko czytajac test czy ze jakis znajacy sie na rzeczy gosc mi tak mowil... ( np w czerwcowym numerze w miesieczniku pojawi sie test onkyo 5010, ktory byl robiony przez angielska gazete i pomimo ze wyszedl bardzo dobrze nawet wrecz podobno rewelacyjnie jak to redaktor miesiecznika mnie poinformowal to na takiej podstawie ja bym nie kupil czy kazdym innym tescise) sprawdzilem porownalem go z denonem 4520 i dla mnie onkyo 5010 jest lepsze, ale dla innego bedzie lepszy denon, a dla jeszcze innego marantz.... ale ten sam film ta sama glosnosc te samo pomieszczenie, te same kolumny i kable i w systemie 5.1 denon byl slabszy pod wzgledem dynamiki ( pod innym wzgledem sie nie wypowiadam bo to kwestia gustu i kto co lubi ) a wagowo roznia sie o 8 kg ... wiec chyba nie do konca jest prawda ze waga nie ma znaczenia... Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Pewnie sie zdarza nie mowie NIE, tylko jednak w wiekszosci wypadkow jednak uwazam ze waga ma znaczenie, oczywiscie nawet jak wzmacniacz czy koncowka mocy bedzie 40 kg wazyla to jesli bedzie skopwany to nic mu to nie da, ale z regoly jednak jest tak ze jak cos wazy to i niezle to gra patrzac na koncowki mocy czy wzmacniacze stereo.... ale naprawde mowie wam jakbyscie wzieli ten konkretny amplituner HK to w szoku byscie byli wszyscy ze cos co ma napedzic system 5.1 moze tylko tyle wazyc...
 
w szoku byscie byli wszyscy ze cos co ma napedzic system 5.1 moze tylko tyle wazyc...
Jednym słowem wszystko co waży mniej niż ten Twój 25 kg nabytek (i kosztuje mniej niż pewnie jakieś 8 k zł) nie nadaje się. :( No to wyprowadziłeś z błogiego samozadowolenia wielu z nas. Wielu długo może nie wyjść z szoku.
 
Nie prawda nie to miałem na myśli, wystarczy żeby amplituner swoje wazyl .... popatrzec choćby na onkyo serie 6 .... i jego waga, a waga wlasnie wspomnianego HK z tego roku to roznica kolosalna i tylko to miałem na myśli... zreszta ja nie napisałem ze tak każdy ma na to patrzec, to jest moje subiektywne zdanie i nikt nie musi takim tokiem rozumowania isc.. każdy ma swój rozum i każdy ma swoje pieniadze i jakis szacunek do nich i jeśli ktos twierdzi ze amplituner o wadze powiedzmy 10 kg jest w stanie napedzic choćby srednie kolumny w systemie 5.1 to może sobie kupic taki ampek ... ja go miałem w reku i widziałem co ma w srodku a wlasciwie ile miał... i onkyo czy yamaha w takiej cenie jak ten HK jest znacznie ciezszy, a tym samym mysle ze wiele więcej ma w srodku... i wyłącznie chodzi mi o amplitunery z tego przedzialu cenowego a nie 4 razy droższe...
 
Miejmy nadzieje ze nie, chyba ze wpadna na jakis pomysl z zasialniem ale jesli tak by bylo to zacne marki od stereo czy od koncowek mocy tez by tak robily ajednak te sprzety waza swoje co niktore tyle ze we dwoch trzeba podnosic , a takowa " koncowe" juz widzialem wiec na chwile obecna musi wazyc naped ze tak sie wyraze zeby to gralo i tyle... bo patrzac na to chocby co ja mam to ze studio 60 v5 paradigami daje onkyo sobie rade ale sluchalem go ze studio 100v5 i juz nie bylo wesolo... do tych kolumn juz potrzebne jest cos mocniejszego.... wiec o czym mowa jakby z niego cos tam powyjmowac jeszcze itp... to nawet z tymi kolumnami nie dalby rady.... Ale szczerze mowiac to i tak trzeba sobie powiedziec szczerze ze to jest tylko amplituner - taki czy inny- tanszy czy tez deko drozszy to kupuje sie wzmaka chocby marantza PM Ki peral lite ( tego akurat sluchalem w ostatnim czasie ) i zamiata taki amplituner i tu nie chodzi nawet o dynamike, moc ( choc i ta jest lepsza ) tylko o jakosc dzwieku i jego przekaz poprzez wzmak, a jakby podlaczyc do tego jeszcze gramofon to w wogole nie ma co pisac :) .... taka jest prawda i tylko wazne jest komu na czym najbardziej zalezy, na ile stereo mu sie podoba przy takim np zestawie, a na ile komus bardziej zalezy na kinie domowym.....
 
Witam. Mam zamiar zrobić coś z pogłosem który mam w moich 12m2. Pokój jest mały więc nie chciałem go zagracać, ale niestety mam lekkie echo. Na początek pomyślałem co by wstawić coś za kolumny. Byłem niedawno u znajomego znajomego i ten w 15m2 miał panele z pianki oprawione gustownym materiałem firmy Hoohacoustic. W tylnych rogach pokoju miał grube zasłono czy coś w ten deseń. Kolumny podłogowe całkiem basowe i aż byłem zdziwiony jak to ładnie u niego brzmiało. Niestety koleś nie jest zbyt skory do pożyczenia tych paneli. Myślałem co by zakupić na początek(na testy) arkusz 200x90x10cm gęstej pianki meblowej T35. Co sądzicie o tym pomyśle? Może lepiej kupić gotowe piramidki?
http://www.hdtv.com.pl/forum/804250-post623.html
Obecnie jest tylko stereo z Focalmi 807 na przedzie.
 
Na początek powinno pomoc. Pomimo wykładziny masz jednak wszystkie inne sciany niezagospodarowane akustycznie. To prawdopodobnie jest przyczyna. Rozejrzyj sie po domu, powstawiaj jakies wieszaki z kurtkami, futrami, itp by sprawdzic czy pomoze, jesli tak to potem kupisz cos ladniejszego.
 
No i miałem na ścianie za kolumnami niezły lumpeks. Niestety różnica żadna. Może gdybym zrobił wystawki na każdej ścianie to byłby efekt.
 
Do góry