Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
:D Nu to zapoznałem się z tymi panelami. Ten samy problem:D Waga,waga i jeszcze raz waga. A mianowicie : 7 kg (sic!!!!) , SIEDEM, :D jedna panel rozmiarem 50 cm x 50 cm !! Jeden metr kwadratowy to - 28 kg cholernego gipsu. To dodatkowy dwie tony na ścianie:D. Pięknie. Ja naprawdę nie rozumem producentów. Nu qo..wa, nie ma innych materiałów? Nie można tego zrobić z styropianu, plastiku, i td i tp.? Nu i wzory: kwadraty, kwiatki,paski,koło, i temu podobny badziewie! A co robić zwykłemu człowieku? Gdzie wzory "rury od Gigen", gdzie imitacja kadłuby z "Obcego", gdzie wzór z gniazda "Aliena"? :D

Ale w sumie to w czym jest problem? Boisz się, ze Ci się chałupa zawali? ;)
Dlaczego waga jest tak istotnym kryterium? Ze styropianu możesz poszukać np. kasetonów w odpowiednich wzorach.
 
Witam i dziękuje Wam "krzysztofradio" i "armanig" za pomoc i propozycji. Tylko że w moim "wypadku" , waga ma istotne znaczenie , niestety. Już nie będę mówić o wzorach , który tę "producenci" proponują )). Ja chyba znajdę wyjście z sytuacji. Zamówię formę i sam zrobię tę płyty z wzorem "od Gigera". Postaram się to zrobić. Jak nie, to zostaje się ten cholerny gips.Ufff.
 
Ostatnia edycja:
:D Nu to zapoznałem się z tymi panelami. Ten samy problem:D Waga,waga i jeszcze raz waga. A mianowicie : 7 kg (sic!!!!) , SIEDEM, :D jedna panel rozmiarem 50 cm x 50 cm !! Jeden metr kwadratowy to - 28 kg cholernego gipsu.
Savron, czy aby na pewno myślimy o tym samym: panele dekoracyjne 3D ??
Wg. opisu, taki panel jest wykonany z włókien palmowo-kokosowych i ma grubość 1,5mm.
Też się zastanawiam nad czymś takim (nie chcę likwidować listew przypodłogowych - mam zalakierowane "na stałe":( )
 
Moim zdaniem głupota jak ktoś chce panele imitujące piaskowce, gdzie m2 piaskowca można kupić za 35zł a taki panel 95zł hehe
 
A tak wygląda mój zestaw :smile: Jeszcze dużo pracy i wydatków przede mną, ale od czegoś trzeba zacząć.

kej0k0.jpg

r02lgz.jpg

6fyquq.jpg

edgtu.jpg
 
W końcu cos nowego ;)
Marantz... skąś to znam ;) Jeszcze tylko porządek z satelitkami i będzie super. Szkoda, ze nie możesz za bardzo wysunąć frontow do przodu, no chyba, ze calosc możesz przesunąć w lewo? Z przodu widać mozesz, a może ta komode z tylu tez zamienisz miejscami z kanapą? Hm, tv już powieszony, wiec pewnie będzie ciężko. Subik będzie?
 
Ostatnia edycja:
krzysiek ma dobrą myśl, dokładnie tak samo bym uczynił. No ale TV już na ścianie :). Ogólnie bardzo fajnie się to prezentuje:)
 
Uchwyty do satelit są jak najbardziej w planach, ale mam z nimi pewien problem, bowiem te z trzymaniem bocznym raczej się nie będą nadawać, ponieważ kolumienki są lekko wypukłe. A vogelsy straszą mnie tą maskownicą z nazwą firmy z przodu :sad:

W końcu cos nowego ;)
Subik będzie?

Pewnie, że będzie, ale to większy wydatek więc trochę muszę poczekać. Jeszcze nie wiem, gdzie go miałbym postawić, no ale przecież z łupnięcia nie zrezygnuję :D

Przesunięcie kanapy i komody nie miałoby sensu, bo w tej chwili kanapa idealnie stoi na przeciwko telewizora. Cały zestaw również myślałem, jeszcze przed powieszeniem telewizora i półki, przesunąć w lewo, ale tam zaraz stoi stół i bałem się, żeby ktoś nie trącał co chwila kolumny krzesłem. No niestety warunki mieszkaniowe takie jakie są i tego szybko nie przeskoczę.

Jeśli chodzi o wysunięcie kolumn do przodu to już też to przerabiałem. Szczerze mówiąc różnicy praktycznie nie odczułem, ale myślę, że niedługo będzie drugie podejście. Może mi się słuch już wyrobił ;)

Myślałem o wstawieniu Marantz'a na półkę pod telewizor, tam gdzie teraz stoi PS3, a one powędrowałoby niżej. Ale obawiam się czy amplituner się tam nie zagrzeje. Oprócz wspomnianych zmian do wymiany są kabelki, dokupić chciałbym wzmacniacz i dorobić oświetlenie za telewizorem.

A dla fanów Marantz'a :D

2aexpl.jpg
 
Fajnie, podoba się. Fakt ze komoda trochę gleboka, ale generalnie swietny kacik już masz. Marantz oczywiście dopelnia ladnie calosc :)
 
Ja bałbym się raczej trącania kolumn przy przejściu. Można było zrobić odwrotnie, fronty i tv zamienic miejscami z tyłami o 180 stopni ;)

Nie znam innych uchwytow na rynku bez inwazji w kolumny :(

Mysle, ze ampli możesz spokojnie wlozyc we wnękę. U mnie 6006 i nie grzeje się w ogole. Zawsze sprawdzałem po seansie filmowym, w trakcie, zawsze zimna obudowa. Nie wiem jak oni to zrobili, ale zawsze jest chlodna, nigdy nawet lekko ciepla. Sprawdz. U mnie z kolei PS3 fat strasznie się grzeje ;)
 
Oooooo eXtremePL się zaprezentował, ładnie :) :eek:k:
Ale te kolumny są piękne, noż za każdym razem je widzę gdzieś i utwierdzam się w przekonaniu, że za te pieniądze nie ma lepszej opcji :)

A wysunięcie do przodu nie ma sensu, BR z przodu więc nie są podatne na przybliżenie do ściany, też to sprawdzałem i nie odczułem różnicy, też u mnie ok. 20cm od ściany stoją. :) Tylko ja bym je troszeczkę szerzej dał, oraz skierował troszeczkę do środka, to scena by się poprawiła. Ale rozumiem że wejście do pokoju ogranicza :/
No faktycznie, z bezinwazyjnych uchwytów to będzie trudno :(

PS: dywanik pod stoliczek dla poprawy akustyki i coś na ściany ;)
 
Dzięki wszystkim za komentarze. Rzeczywiscie rozsunać kolumn już nie ma jak za bardzo. Dywanik obiecuję, że będzie. Nikt narazie nie zwrócił uwagi, ale kolumny stoją na dywanikach, nie pasujących zupełnie do niczego ;) Szukam jakiejs korzystnej oferty na podkładki, bo te które dobrze wyglądają kosztują 100zł za 8 sztuk, co uważam, że jest już przegięciem ;-)
 
Zauwazyłem, ale nie komentowałem ;) Jakie podkładki? Pod kolce? Chyba że chcesz już od razu granitowe podstawy?
Co do odsuwania kolumn od scian, roznice są odczuwalne dopiero przy odsunięciu min jeden metr od każdej ze scian. Malo kto się orientuje jak rozchodzi się fala akustyczna, ale za kolumną również. I dotyczy to tak samo kolumn z przednim, czy tylnym otworem BR. Dzwiek wtedy bardziej wypelnia pomieszczenie. Dobrym, lecz skrajnym przypadkiem są tu elektrostaty. Polecam test; przysunać je do sciany, potem odsunąć jak każdy może, czyli zazwyczaj 15-30 cm oraz wytargać je dobry metr do przodu (oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji)

... ale nie czarujmy się, tak jest możliwe raczej tylko w salonach odsłuchowych i nie znam nikogo, kto może sobie na to pozwolić w domu, w salonie telewizyjnym, dlatego tu chyba każdy z nas ciut ogranicza swoje kolumny, ale co zrobić :(
 
Ostatnia edycja:
Tak, chodzi mi o zwykłe podkładki pod kolce. Granit może kiedyś, nie mówię nie, ale teraz są pilniejsze wydatki audio ;-)
 
Zauwazyłem, ale nie komentowałem ;) Jakie podkładki? Pod kolce? Chyba że chcesz już od razu granitowe podstawy?
Co do odsuwania kolumn od scian, roznice są odczuwalne dopiero przy odsunięciu min jeden metr od każdej ze scian. Malo kto się orientuje jak rozchodzi się fala akustyczna, ale za kolumną również. I dotyczy to tak samo kolumn z przednim, czy tylnym otworem BR. Dzwiek wtedy bardziej wypelnia pomieszczenie. Dobrym, lecz skrajnym przypadkiem są tu elektrostaty. Polecam test; przysunać je do sciany, potem odsunąć jak każdy może, czyli zazwyczaj 15-30 cm oraz wytargać je dobry metr do przodu (oczywiście przy zachowaniu odpowiednich proporcji)

... ale nie czarujmy się, tak jest możliwe raczej tylko w salonach odsłuchowych i nie znam nikogo, kto może sobie na to pozwolić w domu, w salonie telewizyjnym, dlatego tu chyba każdy z nas ciut ogranicza swoje kolumny, ale co zrobić :(

Odsunięcie od ściany daje też niesamowitą przestrzenność dźwięku. I tak jak piszesz ok. metra od ściany. Efekt jest piorunujący :).
 
Czołem Koledzy.
Przyszedł już czas na to, że i ja mogę zaprezentować swój zestaw i "oprawę".
Brakuje jeszcze kolumn a drzwi powoli zmieniają kolor na dębowy...
Moją inspiracją na oprawę był post Kolegi subzer0 (post nr 9 tego tematu).
Pozdrawiam

TV Philips 40pfl5007
Amp. Pioneer VSX 422
DVDR Philips 3400
Kolumny SONY SS-H3700
 

Attachments

  • IMG_0039.jpg
    IMG_0039.jpg
    582,7 KB · Wyś: 132
  • IMG_0040.jpg
    IMG_0040.jpg
    624,6 KB · Wyś: 140
Czołem Koledzy.
Przyszedł już czas na to, że i ja mogę zaprezentować swój zestaw i "oprawę".
Brakuje jeszcze kolumn a drzwi powoli zmieniają kolor na dębowy...
Moją inspiracją na oprawę był post Kolegi subzer0 (post nr 9 tego tematu).
Pozdrawiam

TV Philips 40pfl5007
Amp. Pioneer VSX 422
DVDR Philips 3400
Kolumny SONY SS-H3700

ladnie kolego tylko zdejmij te wiejskie naklejki z ampli i dvd.:roll: pozdro
 
Ciekawie, ja bym poszedł dalej za ciosem i zrobil z tego mroczny klimat, ciemne sciany, dyby, lancuchy ...itp. :)
Już masz fajna baze do takich klimatow :)
 
Do góry