Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Powiadają, że central powinien dorównywać frontom ;)
View attachment 18233

Nieźle to wygląda.

Śledzę ten wątek już od dłuższego czasu. Widzę, że ostatnio są narzekania że nic się nie dzieje. To może ja też pochwalę się swoim skromnym systemem. Publikowałem już go na innym forum więc być może ktoś z was już widział.

Bardziej budżetowo od poprzedników i trochę inna filozofia podejścia do kina (wymuszona ograniczeniami lokalowymi, $ oraz trochę na przekór utartym zasadom i schematom KD). W końcu wraz z przeprowadzką do własnego lokum, zaczyna to nabierać kształtu. Być może moja skromna realizacja będzie pomocą dla innych początkujących użytkowników.

ZESAW GŁOŚNIKOWY. System zbudowany na doświadczeniach i zdobywaniu wiedzy od czasu liceum (z tamtego czasu został jedynie tuner :)). Wszystko stworzone na używanym, dość leciwym ale w 100% sprawnym sprzęcie (jedynymi wyjątkami jest TV oraz komputer, które zakupiłem jako nowe). 2 kolumny podłogowe + 2 monitory na surround, oparte na Infinity z budżetowej serii - szumnie nazwanej - Reference, modele 61i oraz 1i. 4 średnie woofery (8”) dają dość dobre LFE (oczywiście dosyć subiektywna opinia). Brak centralnego, brak suba. Centralnego wiem, że nie dokupię (przynajmniej teraz nie widzę potrzeby), na suba się czaje ale jeszcze muszę poczekać z wydatkami i koncepcją gdzie go ustawić oraz czy kupić jeden czy dwa. Podsumowując jest to konfiguracja 4.0, czyli bas i centralny przeniesiony na przednie kolumny. Wszystko gra w 17,5 mkw.

WZMACNIACZ. W mojej opinii najmocniejszym elementem (jakość/cena) tej konfiguracji jest wzmacniacz AV Yamaha AX1. Dziadek w kontekście kodeków ale przynajmniej bardzo wydajny, świetnie zbudowany i dobrze wygląda 🙂 jeżeli będzie dalej działał to w przyszłości dokupię do niego procesor z nowymi kodekami lub odtwarzacz BR z wyjściami analogowymi i będzie służył jako końcówka mocy. Tak czy inaczej jestem z niego zadowolony i w tej cenie nie znalazłbym chyba nic lepszego. Zapłaciłem za niego w Holandii 375€ po okazyjnym „szwagrowym” kursie czyli 2,5 zł za 1€ xD ! + (darmowy transport, także dzięki szwagrowi), więc cena nieosiągalna w PL (Poniżej 1K zł).

TV i UCHWYT. 55” Sony W805B, już kilkuletni model bez 4K. Marzy mi się jakiś powyżej 70” :). Zamontowany jest na uchwycie Edbak PWS3 - w zasadzie jest to proporcjonalnie najdroższa rzecz w tym systemie :D. Uchwyt daje ekstremalne wysunięcie (nie znalazłem większego) od ściany ponieważ można to zrobić na ponad 80 cm. Dzięki temu w czasie seansu można sobie przybliżyć ekran na 40-50 cm i subiektywnie generujemy większy obraz. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla 1-3 widzów, nie sprawdza się przy szerszej widowni bo kąty stają się zbyt duże nie mówiąc o słabości matryc VA. W moim przypadku jest to odległość 220 cm od oczu do matrycy jak puszczam film/koncert (TV ustawiony na minimalne podświetlenie więc bardzo przyjemnie się ogląda). Jak się siedzi na krzesłach przy stole za kanapą to wtedy można go wysunąć maksymalnie do przodu co też sprawia, że obraz jest lepiej widoczny.

Uchwyt zamontowany na kotwie chemicznej tak aby nie było ryzyka wyrwania (jedyne możliwe pewne mocowanie w przypadku cegły porotherm). TV jest zawieszony w taki sposób, że środek ekranu jest idealnie na wysokości oczu do tego linia głośników wysokotonowych też przecina środek ekranu, dzięki temu uzyskałem naprawdę dobre odwzorowanie sceny i spójność obrazu z dźwiękiem. Ogólnie kawał dobrego uchwytu, żadnych luzów, grube ramie, porządne śruby, bardzo dobre wykończenie (obróbka metalu + lakier) - polecam jak ktoś potrzebuje powiesić ciężki TV (wg specyfikacji udźwig do 80 kg - wieszałem się przy pełnym wysunięciu i nie drgnął). TV jak TV w tej klasie 😉 jest poprawnie bez fajerwerków jakbym miał coś zmienić to właśnie przekątną i trochę lepszą czerń. Kolory i płynność ruchu mnie satysfakcjonują. Wiem już teraz, że projektor nie jest dla mnie, przynajmniej nie w tym mieszkaniu. Będę celował w jakiś duży TV.

SURROUND. Polecam też uchwyty głośnikowe marki Adam Hall SUWMB10B (jakoś/cena - 10/10). Świetnie spasowane, możliwość bardzo dużych regulacji, zero plastiku, dość surowy wygląd - mi się podoba - nie rzuca się w oczy co jest dobre w przypadku tego typu produktów wg. mnie lepszy niż produkty Vogel’s. Naprawdę świetny model, który rekomenduję każdemu kto wiesza kolumny na ścianie (udźwig wg. spec. 10 kg). Ja trochę zawaliłem sprawę w czasie remontu i można go było zamontować tak aby nie widać było kabli, niestety się nie udało.

Żeby też nie wkręcać wkrętów do kolumn i nie robić stałych dziur, zastosowałem adapter DIY, który jest przykręcony do terminala głośnikowego za pomocą wkrętów terminalowych - wymaga jeszcze kosmetycznej obróbki i pomalowania na czarno, nie jestem zadowolony z aktualnego wyglądu (na razie spełnia swoją funkcję użytkową). Nie jestem też zadowolony z miejsca zawieszenia prawego surround ale po prostu nie było innej możliwości, może jak w przyszłości kupię jakąś „płaską” kolumnę surround to zawieszę ją za firaną (co też nie jest chyba najlepszym pomysłem - zastanowię się).

Surround powieszone są na takiej wysokości aby głośnik wysokotonowy był ok 60 cm nad głową (jest to kompromis między odwzorowaniem sceny surround, a praktycznym „nieprzeszkadzającym” elementem w pokoju). Dlatego też jest odwrócony wysokotonowym do dołu. Surround są ustawione dokładnie na głowę słuchacza siedzącego w sweet point. Jeszcze nie miałem czasu poprawnie skalibrować („poprawnie” to na tyle ile można bez sprzętu pomiarowego - tu wychodzi słabość starszych wzmacniaczy AV).

USTAWIENIE KOLUMN. Zachowałem - na ile to możliwe - dużą odległość od ścian bocznych oraz tylnych dzięki temu jest dobry efekt swobody i przestrzeni. Trochę z basem jeszcze muszę popracować bo mi go trochę brakuje w sweet point, a z tyłu jest trochę za dużo. Skręcenie kolumn jest dopasowane wg klasycznego trójkąta równoramiennego. W prawej kolumnie trochę mam zasłonięty głośnik basowy ale nie wpływa to na reprodukcję sceny (wysoko i średniotonowy są odsłonięte i nic nie stoi na drodze fali akustycznej). Na szczęśnie niskie tony są bardziej tolerancyjne na takie zasłanianie. Oczywiście brakuje jeszcze półki pod sprzęt, porządnego wypoczynku, dywanu, kilku elementów na ścianie oraz suficie aby poprawić akustykę i nastrojowego oświetlenia oraz obrazków/plakatów dla poprawy klimatu. Muszę jeszcze popracować nad plątaniną kabli, na szczęście normalnie ich nie widać. To też jest kolejny minus stosowania starych urządzeń bez HDMI, mógłbym zredukować wtedy ilość kabli na uchwycie TV do 3 (HDMI, antena, zasilanie), a tak to są 4.

KOSZT. Swój zestaw zbudowałem (wraz z TV i komputerem, które są najdroższe w tym secie, i które kupiłem - kombinując - 20% taniej niż cena sklepowa tj. sprzedaż kart podarunkowych, okularów 3d, promocje itp.) za łączną sumę 9k wraz z okablowaniem, uchwytami i robocizną po swojej stronie tj. podłączenie, wiercenie, wieszanie, ustawianie. Jestem zadowolony z ostatecznego efektu i czerpię wielką frajdę z filmów i koncertów 🙂 jak znajomi przychodzą do dopiero kumają jak można słuchać/odbierać dźwięk.

Cały rachunek utwierdza mnie w przekonaniu, że nawet idąc na duże ustępstwa czyli używany tani wzmacniacz, używane tanie kolumny w konfiguracji 4.0, nowy nieduży TV, nowe źródło i tak wydamy ok. 10k zł. Jeżeli do tego dojdzie jakiś sub oraz centralny to cena rośnie przynajmniej o kolejne 2k zł (patrząc na sprzęt używany pasujący poziomem do tego zestawu). Z drugiej strony napawa optymizmem, że za 10k można stworzyć od zera coś przyzwoitego.

Moim zdaniem, sprzęt gra i odwzorowuje obraz na tyle na ile kosztuje bez pier…nia typu „dorównuje sprzętom z przedziału 3-krotnie droższych” 😉. Oczywiście nie biorę pod uwagę cen detalicznych tego co mam bo musiałbym wydać łącznie ok 32k w dniach premier. Można zatem stworzyć fajny zestaw ale trzeba kombinować przy zakupie nowych i sprawdzać używki. Oczywiście warto mieć żonę z możliwie wysokim WAŻ aby móc ustalić rozkład mebli do odsłuchu, a nie na odwrót :p. Lub nie mieć żony xD. Czuję satysfakcję ale wciąż chcę ulepszać swój system więc mam nadzieję, że powoli będą następowały zmiany i nowe elementy.

Pozdro!
 

Attachments

  • 2.jpg
    2.jpg
    291,4 KB · Wyś: 67
  • 3.jpg
    3.jpg
    283,3 KB · Wyś: 58
  • 4.jpg
    4.jpg
    300,5 KB · Wyś: 56
  • 5.jpg
    5.jpg
    319,5 KB · Wyś: 65
  • 6.jpg
    6.jpg
    318,4 KB · Wyś: 69
  • 7.jpg
    7.jpg
    250 KB · Wyś: 67
  • 1.jpg
    1.jpg
    112,2 KB · Wyś: 61
  • 8.jpg
    8.jpg
    95,7 KB · Wyś: 66
Fejk jak nic, do tego gniazdka nie nasze, a "Roksana" zapewne zainspirowała się memem na zagranicznych stronach którego kiedyś widziałem (chyba nawet na forum było) lata temu ; )
 
Ew. wpłać zaliczkę, bo "wielu" zainteresowanych i tak od kilkudziesięciu osób.
Jestem więcej jak pewien, że ludzie będą wpłacać. Naiwność ludzka nie zna granic ; )
 
Projektor prawie za free i smutna pani ktora zapewne potrzebuje pocieszenia. Dwa w jednym xD

Niedawbo Kruszwil robil taki test na youtube. Rozdawal ludzia poniedzadze za darmo. Wiekszosc sie bala i nie chciala przyjac. Tutaj tak samo :) Zadyn nawet nie zadzwoni xD
 
Jest taki kanał na YT, gość testuje naiwność użytkowników OLX.
Czyli od sprzedających mamusiek z wózkami w tle (wzbudza rzekomą wiarygodność), poprzez wyłudzania danych, kończąc na obiciu przy odbiorze osobistym. Zresztą znamy chyba wszyscy smutną przygodę naszego Kolegi z forum. Okazje, owszem zdarzają się i jeżeli jest to ten 1%, to nic, tylko brać ; ) Oby tylko potem nie okazało się, że ten cały EX, to zawodnik MMA i postanowi wyrównać różnicę w stracie :D
 
Konto świeżutkie aż pachnie nowością - zapewne za kilka dni lub nawet h zniknie :)
Sam opis też mnie rozbawił do łez :cry:
Jak to mówią : głupich nie sięją - głupi się sami rodzą :eek:k:
 
Siemanko Wszystkim.
U mnie w domu zawsze gościła Yamaha i tradycja została podtrzymania, nie żebym był jakimś fanatykiem tej marki ale nie lubię drastycznych zmian[emoji23][emoji23][emoji23]. RXV 767 gości u mnie już chyba z 7 Lat i nigdy nie było z tym ampli problemu lecz w marzeniach gdzieś z tyłu głowy był jakiś wyższy model, no ale jak to mówią "kto nie ma miedzi ten......". Na chwilę obecną nie posiadam nic że sprzętu 4K a ampli RXV 3067 z tego powodu iż to 1080p mocno staniał i postanowiłam sobie taki sprawić, oczywiście używany. Teraz muszę trochę pożądku z kabelkami zrobić i zabrać się za odsluch. Jestem bardzo ciekawy czy moje bardzo skromne kolumny wyniosą coś do odsłuchu. Liczę na nieco więcej szczegółów.
d1d5b93c3f12468d20ebc365901259a3.jpg
09f5621deb53683a8f94edd99be7432d.jpg


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Siemanko Wszystkim.
U mnie w domu zawsze gościła Yamaha i tradycja została podtrzymania, nie żebym był jakimś fanatykiem tej marki ale nie lubię drastycznych zmian[emoji23][emoji23][emoji23]. RXV 767 gości u mnie już chyba z 7 Lat i nigdy nie było z tym ampli problemu lecz w marzeniach gdzieś z tyłu głowy był jakiś wyższy model, no ale jak to mówią "kto nie ma miedzi ten......". Na chwilę obecną nie posiadam nic że sprzętu 4K a ampli RXV 3067 z tego powodu iż to 1080p mocno staniał i postanowiłam sobie taki sprawić, oczywiście używany. Teraz muszę trochę pożądku z kabelkami zrobić i zabrać się za odsluch. Jestem bardzo ciekawy czy moje bardzo skromne kolumny wyniosą coś do odsłuchu. Liczę na nieco więcej szczegółów.
d1d5b93c3f12468d20ebc365901259a3.jpg
09f5621deb53683a8f94edd99be7432d.jpg


Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Tak się bawię w porównanie ampli i na szybko, różnica na moich kolumnach jest niewielka. Odsłuch w trybie Pure Direct
Pierwsze wrażenie może nawet zdecydować, że 767 komuś lepiej sprawuje z powodu większej ilości basu.
3067 wydaje się grać bardziej lekko, aksamitnie i większą stereofonią, tak mi się wydaje. Muszę jeszcze potestować bo tak na prawdę poświęciłem na to ze 1,5 godziny.
Coś jeszcze skrobię za kilka dni.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
To kolega tak jak ja lubi Yamahe. Posiadam Yamahe Rxa 3050 która napędza kolumnę centralna i 4 kolumny sufitowe i działa jako procesor dźwięku. Dwie Yamahy Z9 posłużyły jako końcówki mocy które napędzają fronty, surroundy i surroundy back.
Marantz i Denon fajne sprzęty ,ale jak
dla mnie za spokojnie grają w kinie.Do kina preferuję Yamahę albo Onkyo.
 
Ostatnia edycja:
To kolega tak jak ja lubi Yamahe. Posiadam Yamahe Rxa 3050 która napędza kolumnę centralna i 4 kolumny sufitowe i działa jako procesor dźwięku. Dwie Yamahy Z9 posłużyły jako końcówki mocy które napędzają fronty, surroundy i surroundy back.
Marantz i Denon fajne sprzęty ,ale jak
dla mnie za spokojnie grają w kinie.Do kina preferuję Yamahę albo Onkyo.
No Twój zestaw to już mega petard, wyobrażam sobie jak to musi pięknie pracować. Jak duże pomieszczenie posiadasz na taki zestaw. Ja mam skromne warunki i muszę pogodzić pokój do wszystkiego i to w bloku.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Surround back

A ja trochę inaczej."Pochwalę" się swoimi tylnymi surround back,wkutymi dosłownie w ścianę. Miałem kiedyś tam wiszące na ścianie Heco Music Style 200 ,ale te wiszące głośniki na ścianie wkurzały mnie niemiłosiernie,więc postanowiłem coś z tym zrobić...
 

Attachments

  • IMG_20191107_135600.jpg
    IMG_20191107_135600.jpg
    69,2 KB · Wyś: 52
  • IMG_20191107_140048.jpg
    IMG_20191107_140048.jpg
    64,4 KB · Wyś: 49
  • IMG_20191107_142736.jpg
    IMG_20191107_142736.jpg
    39,3 KB · Wyś: 56
Do góry