Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
BTW. Kto miał swoje przejść ws. audio/video już dawno temat ogarnął, tu nie ma filozofii, stąd też stara gwardia się wykruszyła, sprzęt i zabawki, to tylko dodatek, są inne ciekawsze zajęcia i problemy życia codziennego. Zresztą o czym pisać, jakie kolumny, gdzie surroundy, kable... wszystko już było walkowane po 100x.
Jest archiwum, można sprawdzić. Pisało się zawsze dla ludzi, tych kilku znajomych, wieszkszość z którymi mam kontakt ma juz zupełnie wywalone na sprzęt.
Zresztą, jeżeli mam być szczery, to i mnie już nie ziębi specjalnie, wolę obejrzeć film, posłuchać muzyki, jak po raz enty wałkować co "lepsze" i dla kogo.

Zowu trafnie...
Widzę, że każdego powoli dopada ta przypadłość...
 
Mi się wydaje, że po części jest taki marazm (u mnie jest podobnie i to nie od dzisiaj), bo mamy słabe filmy, gro z nowych filmów jest na raz, czasem dwa razy, a patrząc, że trzeba wydać na niego przy premierze 80-90 zł (średnio) coraz mniej człowiek ma chęć wydania na taki czy inny film. Jeszcze 3-4 lata temu oglądałem nawet "powtórki" z tego co już oglądałem, od dwóch lat praktycznie nie oglądam, nie chce się , lepiej jak Armanig napisał posłuchać muzyki czy też coś innego porobić niż 3ci raz oglądać dany film. Mnie to jakoś już nie wzrusza jak to było kilka lat temu. A jak do tego dołożymy, że część z tych filmów kuleje pod względem technicznym (mam na myśli jakość dźwięku) to tym bardziej nasuwa się pytanie czy jest sens kupowania filmów. Ja grubo się nad tym zastanawiam, bo tych filmów zrobiło się dużo do większości nigdy już nie wrócę... I coraz bardziej nie dziwię się, ze ludzie mając KD rozwalają i robią sobie stereo.
 
Dokladnie.

Tez juz mi sie znudzilo. Nic nie robie w salce nic nie zmieniam.
Bo to jest jedyne zdrowe podejście. Sam jak osiągnąłem to co mogłem to tak zostawiłem na długie lata. Jedynie musiałem się pozbyć wszystkiego po przeprowadzce ze względu na warunki lokalowe i teraz zostałem z dużym TV i dobrym sounbarem. Jak się nie ma co się lubi... ;) Jedynie lolek jeździ słuchać kabli czy innych dziwnych klocków, ale sam od lat nic nie kupił :D Kto co lubi. Sam robiłem odsłuchy czy jeździłem do Warszawy oglądać projektory, ale to albo chciałem coś kupić i to zrobiłem, albo dla spotkania z ludźmi z forum. Tak poznałem Maćka, Gmera czy Bipo :D Jeździć, słuchać kabli, zawracać ludzią du..., a potem nic nie wybrać przez wiele lat to nie dla mnie. Chyba, że za 150 lat jak przejdę na emeryturę xD
 
Ostatnia edycja:
Mi sie jeszcze marzylo wylozenie wykladziny, pomalowania pokoju i zamontowania tuzina ustroji akustycznnych zeby salka wygladala PRO. Ale nawet tego mi sie nie chce....
 
Jestem kolejny w tym gronie, mi się nawet próba nie chce załączać do filmów, ostatnie godziny naboje na projektora to transmisje z eventów[emoji16][emoji16][emoji16]. To mi sprawia frajdę na dzień dzisiejszy.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Bo to jest jedyne zdrowe podejście. Sam jak osiągnąłem to co mogłem to tak zostawiłem na długie lata. Jedynie musiałem się pozbyć wszystkiego po przeprowadzce ze względu na warunki lokalowe i teraz zostałem z dużym TV i dobrym sounbarem. Jak się nie ma co się lubi... ;) Jedynie lolek jeździ słuchać kabli czy innych dziwnych klocków, ale sam od lat nic nie kupił :D Kto co lubi. Sam robiłem odsłuchy czy jeździłem do Warszawy oglądać projektory, ale to albo chciałem coś kupić i to zrobiłem, albo dla spotkania z ludźmi z forum. Tak poznałem Maćka, Gmera czy Bipo :D Jeździć, słuchać kabli, zawracać ludzią du..., a potem nic nie wybrać przez wiele lat to nie dla mnie. Chyba, że za 150 lat jak przejdę na emeryturę xD

Kolego wszystko idzie zgodnie z moim harmonogramem z 2013 roku :), kiedy kupowałem obecny sprzęt, nie licząc jednej rzeczy rodzinnej, która mi wypadła i dlatego zakup jest o rok przesunięty. Na pewne rzeczy nie mamy wpływu, a niestety bez testów nie da się kupić pewnych rzeczy, bo szkoda kasy i liczyć, że będzie ok. A tym bardziej, że ja nie żyje samą elektroniką w między czasie trzeba było kilka innych kupić grubych rzeczy. Ale już zbliżam się powoli do finału testów, jeszcze jedne kolumny są do sprawdzenia, jeden wzmak i kabel głośnikowy, ale te zostaną sprawdzone (3-4), wtedy jak cały sprzęt będzie zakupiony.. ale jeszcze chwila.. ważne , że już inne kable posprawdzałem z kilkoma zestawami, które mógłbym mieć. Troszkę męczące, bo trzeba było po Polsce pojeździć, ale już z górki. Wszystko byłoby szybciej jakby pewne rzeczy były bardziej dostępne u dystrybutorów, a jest jak jest i niestety nie mamy na to wpływu.
I dlaczego uważasz, że np. z elektroniki od Accu, Pass, Esoteric , Luxman - to dziwne rzeczy ? Są to takie same urządzenia jak każde inne, nic w nich dziwnego.. :) I najważniejsze nikomu tyłka się nie zawraca, a przynajmniej u tych osób u których ja byłem. A jak ktoś kupi to coś powiedzmy za rok od tego momentu to i tak taka osoba nie widzi w tym nic dziwnego, bo przecież takie rzeczy nie sprzedają się jak bułki w sklepie. Nawet patrząc na naszych sąsiadów, którzy są bogatsi niż Polacy, bo elektronika nie jest pierwszą potrzebą w gospodarstwie domowym, a przy okazji czasem poznaje się ludzi, których nie interesuje co i kiedy ktoś kupi.
 
Ostatnia edycja:
Jestem kolejny w tym gronie, mi się nawet próba nie chce załączać do filmów, ostatnie godziny naboje na projektora to transmisje z eventów[emoji16][emoji16][emoji16]. To mi sprawia frajdę na dzień dzisiejszy.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
Zacytuję sam siebie bo błędów masa.
Jestem kolejny w tym gronie, mi się nawet proja nie chce załączać do filmów, ostatnie godziny nakręcone na projektorze to transmisje z eventów[emoji16][emoji16][emoji16]. To mi sprawia frajdę na dzień dzisiejszy.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
Nie oglądam, próbowałem ale moim skromnym zdaniem ten projektor do sportu się nie nadaje JVC X3. Jakoś to wszystko dziwnie wygląda.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
 
A ja jak się przeprowadziłem to wymieniłem kable od kolumn surround :)
Tyle się działo oprócz nowej akustyki i kalibracji...

Często za to oglądam w sypialni na drugim, zestawie. Do seriali i np filmów bez efektów w zupełności nie tylko satysfakcjonujący ale nawet całkiem niezły dźwięk.
 
Miał być cytat do tego co wcześniej pisał Armanig i Krzychu, o nudzie na forum.



Drugą sprawą jest fakt ze może i chętnie by się coś komuś napisało żeby pomoc, ale gdy masz później czytać jak się prują jakieś faje, którzy mniej sprzętu na oczy widziało niż stało u mnie na stoliku to ręce opadają i zwyczajnie się nie chce.

Ja na sprzęt wywalone nie mam i cały czas się coś zmienia, na forum widać już to mniej, ponieważ z kim mam ochotę się podzielić wrażeniami robię to prywatnie, znamy się tu wielu.
 
Powiadają, że central powinien dorównywać frontom ;)
central.jpg
 
Szukałem R650, ale ciężko trafić albo ceny kosmos, ten trafił się w cenie, że grzechem było nie wziąć.
UniQ robi robotę i nawet całkiem nieźle się zgrywa.
I niech nikt nie mówi, że wielkość nie ma znaczenia ;)
 
Do góry