Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Wszystkim jak i sobie rozwiewam wątpliwości co do wydajności mojego nowego wzmaka, na godzinie 10 trzęsie pokojem i buja dyniami aż miło, nie czuć braku powera także wydajność jest, z zapasem!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jak będziesz miał okazję,podłącz do tych Dynaudio konkretną dzielonkę zrozumiesz co miałem na myśli.
 
Wszystkim jak i sobie rozwiewam wątpliwości co do wydajności mojego nowego wzmaka, na godzinie 10 trzęsie pokojem i buja dyniami aż miło, nie czuć braku powera także wydajność jest, z zapasem!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Oczywiście, że powinna dać radę tak jak napisałem, nie znam tej integry, ale np. słuchałem w A klasie E 650 Accu (2 x60 W w 4 omach w czystej A klasie) z monitorami Dynkami z serii countury, confidence jak i C1, oraz monitorami od FS Accordo i na spokojnie ze wszystkimi sobie poradziła z paluszkiem w ………… :)
 
Ostatnia edycja:
Jak będziesz miał okazję,podłącz do tych Dynaudio konkretną dzielonkę zrozumiesz co miałem na myśli.

Zawsze można do monitorów kupić coś takiego, powinna dać radę napędzić ta zabawka monitory Kolegi..



Ewentualnie wersja dla 100% szejków :) tylko za komplet pewnie ze 3 klasy S na full wypasie ( o ile nie więcej) można kupić.. ale wtedy monitory pokażą na 100% co potrafią..
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście, że powinna dać radę tak jak napisałem, nie znam tej integry, ale np. słuchałem w A klasie E 650 Accu (2 x60 W w 4 omach w czystej A klasie) z monitorami Dynkami z serii countury, confidence jak i C1, oraz monitorami od FS Accordo i na spokojnie ze wszystkimi sobie poradziła z paluszkiem w ………… :)

Lolek126 to teraz sobie odpowiedz ,dlaczego podłączona była do tych głośników integra za 50.000zł;)
 
Lolek126 to teraz sobie odpowiedz ,dlaczego podłączona była do tych głośników integra za 50.000zł;)

Z prostego powodu, dlatego, że po pierwsze ta osoba lubi odpowiednią jakość, a po drugie uwielbia monitory, ale pisałem Ci w innym wątku , że podłączyliśmy ją do B&W 804, które są 8 omowymi, a spadają do około 3 i z paluszkiem w ...... sobie poradziła, a nawet z B&W 803 również 8 omowymi, a potrafią dojść do deko ponad 2 omy i tutaj dała sobie radę na te 60-70%, ale tak jak pisałem Kolega dobrą flaszkę przegrał i nie wierzył temu co usłyszał.. A osobiście w domu posiada końcówkę Maka z tymi właśnie kolumnami. Tylko tak jak pisałem trzeba kupić dobrą integre , a jak przy okazji ta dobra fajnie wygląda to jest jeszcze lepiej, a nie integrę , która wygląda tylko fajnie bo i z jakością jej jak i z mocą to można .... ale na pewno nie słuchać dobrych i wymagających kolumn..
A zrozumiale jest, ze zawsze z końcówką czy z monoblokami będzie lepiej, ale również mniej w kieszeni, a patrząc, że niektórzy kupują nowe rzeczy to niestety ilość wydanej kasy w stosunku do tego co otrzymujemy w stosunku do dobrej jakościowo integry . Bo trzeba pamiętać, że oprócz tej integry to dodatkowo trzeba kupić dodatkowo pre , plus dodatkowo kabel zasilający i dodatkowy IC .. Chyba, że ktoś lubi końcówkę mocy z kablem IC i zasilającym "kłeda" .
 
Ostatnia edycja:
Oczywiście, że powinna dać radę tak jak napisałem, nie znam tej integry, ale np. słuchałem w A klasie E 650 Accu (2 x60 W w 4 omach w czystej A klasie) z monitorami Dynkami z serii countury, confidence jak i C1, oraz monitorami od FS Accordo i na spokojnie ze wszystkimi sobie poradziła z paluszkiem w ………… :)


Szczerze to powątpiewałbym czy E650 da sobie radę z C1 (aha C1 jest z serii Confidence) . Nie miałem okazji posłuchać E650 (mogę wierzyć na słowo) , natomiast kiedyś byłem u gościa , który ma C1 prezentował mi je w kilku konfiguracjach i tylko z wielką końcówką Krella (jeśli dobrze pamiętam FPB 400CX) było super granie z mega kontrolą i to w szerokim repertuarze.
 
Szczerze to powątpiewałbym czy E650 da sobie radę z C1 (aha C1 jest z serii Confidence) . Nie miałem okazji posłuchać E650 (mogę wierzyć na słowo) , natomiast kiedyś byłem u gościa , który ma C1 prezentował mi je w kilku konfiguracjach i tylko z wielką końcówką Krella (jeśli dobrze pamiętam FPB 400CX) było super granie z mega kontrolą i to w szerokim repertuarze.

Paweł wiadomo, że to jest kwestia gustu danego słuchacza, ale było nas 4ech i każdy podobne miał zdanie, a najlepiej jak się podłączyło ją pod 803, gdzie kumpel postawił dobrą flaszkę, że nie ruszy ich.. Kolego ruszyła.. :) oczywiście, ze nie dała rady na 100% , ale jak byśmy postawili kilka integr w klasie AB to myślę, że nie wiele byłoby lepiej z tymi kolumnami.. Bo taki np. Marantz 10 przy SF ST zdechł, a niby 2x400 W w 4 omach :) , tylko papier wszystko przyjmie.. a mało nie kosztuje.. i w porównywalnych cenach konkurencja jest olbrzymia.
 
Zawsze można do monitorów kupić coś takiego, powinna dać radę napędzić ta zabawka monitory Kolegi..



Ewentualnie wersja dla 100% szejków :) tylko za komplet pewnie ze 3 klasy S na full wypasie ( o ile nie więcej) można kupić.. ale wtedy monitory pokażą na 100% co potrafią..

Kolego Kjartan o tą zabawkę mi chodziło (wcześniej nie mogłem załączyć) , dwie takie i dom można podłączyć pod nie.. tylko jest jeden problem - wiadomo jaki... w Monachium Aidy chodziły pod nimi... ale znajomy Aidy ma pod dwoma monoblokami Maka 1,2 kV i też jest pięknie.. a można by było ich kupić kilkanaście/kilkadziesiąt za te dwa... :bober:

 
Akurat dagostino nie podłączaliśmy( cena),ale już te maluszki na górnej półce robiły świetną robotę;)
ps. zdania nie zmienię ,Borixon nie wykorzystuje w pełni tych Dynaudio.
 

Attachments

  • 69448195_2457001067864613_6061037678948777984_n.jpg
    69448195_2457001067864613_6061037678948777984_n.jpg
    91,5 KB · Wyś: 60
Ostatnia edycja:
Tak jak pisałem ja nie kwestionuje jakości końcówki mocy czy monobloków, bo to trzeba by było być..... a ja do takich nie należę, a przynajmniej ja tak uważam i moi bliscy. Chodzi wyłącznie o ilość wydanej kasy w stosunku do otrzymania trochę lub troszkę lepszego dźwięku w zależności o jakości tych urządzeń do dobrej i bardzo dobrej integry.
Ale gdzieś trzeba mieć miec punkt graniczny i obiektywizm, bo znam przypadki, gdzie te same monobloki pracują z B&W 803,802 jak również z SF z Aidami jak i z Lilium... I można by było się teraz zastanowić czy ten kto ma te monobloki z 803 to ma przerost formy nad treścią, czy też Ci co mają wymienione modele z SF mają za słabe monobloki w stosunku do posiadanych kolumn. Ale idąc takim rozumowaniem to do takich Aid minimum trzeba by było podłączyć topowe monobloki Moona bo to już prawie elektrownie, tylko jedna kosztuje ponad 200 tysi..
W wielu wypadkach nie chodzi o ilość tych Watów, tylko o jakość, a to zupełnie inna bajka.
Bo taki MF M6si dużo lepiej sobie radzi np z SF olimpijkami III niż dużo mocniejszy na papierze marantz 10 tka.. A żeby było śmiesznie to MF 50 % kosztuje tego co wspomniany marantz :)
 
Z tym Marantzem, to nienajlepszy przykład... naprawdę nie trzeba daleko i wysoko (cena) szukać aby znaleźć lepszy sprzęt ;)
Trochę polecieli z ceną za 10-tkę, gdyby urealnili ją do faktycznej jakości tej serii, to może byłby to konkurencyjny sprzęt w swojej klasie cenowej.
 
Co do Marantza to miałem okazję ostatnio posłuchać SA-15S+PM-15S (tylko nie wiem czy to była wersja S1 czy S2) z kolumnami YB Audio Huracan i muszę przyznać , że brzmiało to całkiem dobrze. Nie wiem ile w tym zasługa Marantza. Dodatkowo dobrze się te klocki prezentują. Szkoda, że nie było innych klocków do porównania wtedy można by obiektywniej ocenić brzmienie Marantza.
 
Ostatnia edycja:
Z tym Marantzem, to nienajlepszy przykład... naprawdę nie trzeba daleko i wysoko (cena) szukać aby znaleźć lepszy sprzęt ;)
Trochę polecieli z ceną za 10-tkę, gdyby urealnili ją do faktycznej jakości tej serii, to może byłby to konkurencyjny sprzęt w swojej klasie cenowej.

Przedobrzyli z ceną i to mówią nawet sprzedawcy Denona, natomiast cdik 10 bardzo fajne urządzenie i jeśli ktoś celuje w odtwarzacz z przedziału ceny jego to wart jest rozpatrzenia w stosunku do konkurencji. Oczywiscie mowa tu o takich osobach dla których 30 tys na cdik wyjściowo to nie jest kosmos..
 
Co do Marantza to miałem okazję ostatnio posłuchać SA-15S+PM-15S (tylko nie wiem czy to była wersja S1 czy S2) z kolumnami YB Audio Huracan i muszę przyznać , że brzmiało to całkiem dobrze. Nie wiem ile w tym zasługa Marantza. Dodatkowo dobrze się te klocki prezentują. Szkoda, że nie było innych klocków do porównania wtedy można by obiektywniej ocenić brzmienie Marantza.

Marantz pod względem wyglądu i wykonania są dobrymi urządzeniami. Tego nie kwestionuje.
 
Nic się nie dzieje w wątku, to może mała refleksja.

Robiąc porządki ; ) wyciągnąłem odkurzyć moją kolekcję filmów BR.
Nie wiedziałem co z tym zrobić, no i wsunąłem pod wiszącą ścianę tv - ciekawie ledy odbijają światło od pudełek ; ) i chyba dla odmiany tak zostanie na jakiś czas, filmów na zdjęciu jest jakieś 150 sztuk, a jeszcze trochę mam schowane. Myślę, że będzie 200 sztuk.

Kolekcjonowałem głównie wydania "pudełkowe", czyli na opakowaniu karton ozdobny, piękne grafiki, żłobione, 3D itp. No i oczywiście sporo steelbooków.

No i tak się zastanawiam nad dalszym losem kolekcji, wiekszość filmów mam już zgrane na dyski, każdy jeden odpalam w kilka sekund nie wstając z kanapy, a z drugiej strony jak sobie patrzę, to zwyczajnie żal. Chyba nie potrzebnie wyciągnąłem, mogłem wrzucić do kartonu i pogonić hurtem ; )

image url
 
Straszne nudy na forum.... nic, kompletnie nic sie nie dzieje.

Moze i fajnie sa podswietlone, ale na dluzsza mete chyba to lipnie bedzie wygladac.

Troche tych plytek masz. Zdecydowanie wiecej odemnie.
 
Na żywo wygląda inaczej, lekka poswiata, bardzo fajnie, ale wiadomo, że to nie świeci cały czas, do foty, wieczorkiem na chwilę i tyle.
To jest salon, a nie salka kinowa, tam bym miał całą ścianę z gadżetami filmowymi ładnie podświetloną.
Bardziej chodzi o kolekcję, lata zbierania, jakiś zainteresowań, a jak widać sporo się zmieniło w ostatnich latach, wszystko to można zmieścic w dwóch małych boxach i odtworzyć w kilka sekund, zresztą mi się czasami nie chce pilota brać do ręki, a co dopiero szukać 10 min filmu.
Taka refleksja przy okazji porządków : )

BTW. Kto miał swoje przejść ws. audio/video już dawno temat ogarnął, tu nie ma filozofii, stąd też stara gwardia się wykruszyła, sprzęt i zabawki, to tylko dodatek, są inne ciekawsze zajęcia i problemy życia codziennego. Zresztą o czym pisać, jakie kolumny, gdzie surroundy, kable... wszystko już było walkowane po 100x.
Jest archiwum, można sprawdzić. Pisało się zawsze dla ludzi, tych kilku znajomych, wieszkszość z którymi mam kontakt ma juz zupełnie wywalone na sprzęt.
Zresztą, jeżeli mam być szczery, to i mnie już nie ziębi specjalnie, wolę obejrzeć film, posłuchać muzyki, jak po raz enty wałkować co "lepsze" i dla kogo.
 
Do góry