Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
A od cenrala ampli nie dostaje od drgań i odwrotnie czy central nie dostaje temperaturą ? Na gorze u mnie na pokrywie 35-42 stopnie
 
No jest ciepło, zdjecie ma już parę dni a teraz na Ampli stoi blu-ray na wysokich nóżkach a dopiero na nim central i chłodzenie jest i drgań nie ma.
 
280-tki mają power. Gratulacje zmian.

te cantony to mają dedykowaną obudowę czy sam zrobiłeś?

Z MDF powiadasz, a jak te zaokrąglenia wygłaskałeś? Masz jakieś fotki z robótek ręcznych?

No to jest myśl, bo centrala zamierzam zmienić na RP-450c i wtedy na szafkę go postawić trzebaby
Ten central jest na tyle szeroki że spokojnie TV na nim postawisz. Oczywiście na ścianie będzie to lepiej wyglądało.
 
Dzięki
Co do skrzynek to tak się składa że robienie skrzynek to mój zawód :) meble itp.
Mam maszyny więc takie skrzynki to niewielki problem.
A tu stan surowy przed dopieszczaniem:
 

Attachments

  • 20170801_080531c.jpg
    20170801_080531c.jpg
    80 KB · Wyś: 39
Pieknie, pięknie.

Ech szkoda, że jesteś tak daleko, bo bym wykorzystał twoje zdolności do skrócenia szafki :)

I coś się obawiam, że zaraz popłyną zamówienia na skrzynki sufitowe od innych forumowiczów :).
 

Jakosciowo ok, wizualnie nie moj gust.

Jak dla mnie obowiazkowo wieszak na TV kupic i powiesic na sciane. Wtedy szafka rtv jakas mniejsza i nie bedzie wszystko tak scisniete.
Skrzynki na sufit nawet ok, jakby sufit byl podwieszany to by wszystko bylo schowane perfekcja. A tak odstaje dosyc sporo, zreszta tak samo mam u siebie.

Gratulacje.
 
No fakt że kolorystyka w salonie dość przypadkowa, czeka to wszystko na remont.
Szafkę jak robiłem sobie 10lat temu to miałem pełno płyt DVD :) i gdzieś trzeba było je upchać, teraz stopniowo opróżniam szuflady chowając płyty DVD do kartonów... a tyle kasy na to poszło, żal mi się z nimi rozstawać ale cóż, takie czasy - VOD, streamery, dyski itp...
 
Dzięki
Co do skrzynek to tak się składa że robienie skrzynek to mój zawód :) meble itp.
Mam maszyny więc takie skrzynki to niewielki problem.
A tu stan surowy przed dopieszczaniem:

I dopiero teraz się tym pochwaliłeś, udusić do za mało....:spam::razz::shock:
Gratulację, kino nabrało nowego życia, jak dojdzie central 450 to dopiero będzie się działo. Ja bym zmienił miejsce suba po drugiej stronie pomiędzy rtvka a kolumną. Po prawej masz dodatkowe wzmocnienie basu od ściany.
 
No to fakt że ze względu na bliskość ściany sub powinien stać u mnie po lewej stronie, jednak tv musi być centralnie więc nie mogę go ustawić jak bym chciał.
No a skrzyneczki do sufitowcow to całkiem świeża sprawa, wcześniej o Atmosie tylko marzyłem po cichu ;)
Wiele ludzi wydaje kasę na fajki czy piwko albo inne hobby więc ja postanowiłam szarpnąć się na lepszej klasy sprzęt.
Kiedyś w latach osiemdziesiątych zakupiłem za pół wypłaty płytę Cd Dire Straits Brothers in Arms a teraz dopiero po latach słyszę wszystkie smaczki.
(Audiofile już mogą przestać się uśmiechać z politowaniem ;) )
Btw ta sama płyta jest też wydana w 5.1 i tu dźwięk jest rewelacyjny.
 
Co to za płyta była, że aż tyle kosztowała ? :) Ja płyty gdzieś w latach 90 zacząłem kupować i te z Niemiec też swoje kosztowały jaki mi zamawiali, ale nie musiałem aż tyle kasy wydawać na płyty.. Chociaż lata 90 to zalew płyt za wschodniej granicy.. wtedy chyba każdy kupował, bo tych oryginalnych to było bardzo mało ... cieszę się, że takich czasów dożyłem jakie są dzisiaj,,, idzie się do sklepu i kupuje to na co mam ochotę .. :)
 
No było to jeszcze za komuny, w 87roku. Wtedy nie było sklepów z plytami CD tylko komisy muzyczne z płytami przywiezionymi prywatnie ze zgniłego zachodu. Było ich niewiele no i kosztowały ... Wtedy też jeszcze nie było podróbek, same oryginały a do tego ta płyta była w wersji DDD.
 
Niedawno wymieniłem sprzęt, zastąpiłem Yamahę .... Yamahą a Klipscha.... Klipschem (więc można powiedzieć że żadne zmiany ;) )
Teraz gości u mnie RX-A2070, fronty to RP-280F, do tego sub R-115SW surroundy Klipsch Synergy B2 a na suficie Cantony Inceiling 845.
Przejście z ampli serii RXV-679 na Aventage wiele jakości wniosło a wymiana R26f na RP280F to taki skok jakościowy że jak się ktoś zastanawia które wybrać a ma kasę to niech się już nie zastanawia, seria RP jest o klasę lepsza i to nie trzeba być audiofilem żeby usłyszeć, nawet w filmach słychać i czuć różnicę.
Wygląda to tak:

Kolego, gratuluje nowych zabawek ;)

No to jest myśl, bo centrala zamierzam zmienić na RP-450c i wtedy na szafkę go postawić trzebaby

Koniecznie. Gwarantuje, że nowy central wniesie sporo do zestawu.
Teraz, to już obowiązkowy zakup.
Pochwal się wrażeniami jak już dorzucisz 450 do frontów.

Ps. Świetna robota z sufitowymi. Dobrze wiedzieć, że takie cuda robisz ; )
 
Do góry