Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Krzychu, a propo tej odpowiedzi to powiem Ci , że ja już kilka razy się spotkałem z takim stwierdzeniem..i wydawałoby się, że to droższe rzeczy, a pomimo tego sprzedawcy nie chcą mówić końcowych cen zanim się nie przesłucha kolumn, wzmaka, kabli itp.. po części rozumiem, bo wiesz dlaczego niektórzy pytają się o ceny.. :), a z drugiej strony człowiek trochę dziwnie się czuje, kiedy słyszy taką odpowiedź.
Może gdybym był w dresie i Adikach...? :D
Lolek, przez lata odwiedziłem wszystkie (lub prawie wszystkie, bo na pewno 90 %) szanujące się salony branżowe od Cieszyna po Poznań. Jestem upierdliwym klientem, ale w żadnym nie zostałem tak potraktowany... Nic ich nie usprawiedliwia. Jeszcze ta poprawna polszczyzna... Dla mnie to już nie jest człowiek "na poziomie" i na pewno nieodpowiedni, by zrobić z nim interes.
Warto poczytać opinie na FB.
Ceowy zabieg? Nie sądzę. Owszem, czasem stosuje się takie zabiegi, by o sobie przypomnieć, zainteresować sensacją, ale tylko wtedy jeśli ma się solidną pozycję. Oni mają fatalne opinie w większości, a opnie i poczta "pantoflowa" to jest najlepsza reklama. Wedle zasady jeden zadowolony klient to 10 nowych, ale 1 niezadowolony to 100 straconych.
 
Ostatnia edycja:
W podobny sposób potraktowano mnie u Dystrybutora sławnych marek ... kij ma dwa końce jak to mówią.. Gość powiedział mi, że jak posłucham i mi się spodoba kabel to pogadamy.. mogę być zły, ale jak mi się faktycznie kabel by spodobał (jak kiedyś wezmę) na odsłuch to mogę się gniewać ale i tak muszę się z nimi dogadać. O ile się dogadam i o ile sie ten kabel spodoba.. Ale na razie mnie to nie interesuje.. może to wyczuł.. :- )
 
Właśnie zmieniłem mój zestaw. Za plazmę Samsunga 50B850, Samsung 65MU8000. Za receiver Harmana avr135, Marantz sr5012. Zamiast glośników Harmana hkts14, Polk Audio seria Signature S60 i S35, plus Polk Audio RC65 satelity w ścianie. Do tego Apple TV 4k. No i jeszcze nowe drzwi w szafce;) Został sub JBL i DVD samsung hd850.

Zmiana TV neutralna. 15 cali nie robi kolosalnej różnicy. Obraz w plazmie był dużo bardziej w moim guście. 4k w filmach wygląda "sztucznie". Fajnie wyglądają amatorskie filmiki 4k z youtube i sport. Ładny pilot (którego i tak nie używam;). Udało się wykorzystać stary wieszak bo led jest sporo lżejszy od plazmy.

Zmiana receivera na mały plus ze względu na funkcjonalność. W Harmanie nie było HDMI i airplay. Pozbyłem się kilku kabli i nie muszę angażować apple TV do odtwarzania muzyki z telefonu. Różnica w dźwięku, subiektywnie, nie do uchwycenia. Zastrzegam, że testy ograniczały się do fragmentu filmu i 2 piosenek. Może jeszcze wyjdzie w praniu bo jednak ma kilka bajerów więcej.

Apple TV 4k w porównaniu do 3rd gen, ładniejsze menu i pilot, plus 4k.

Głośniki za to rewelka. Tu zmiana jest kolosalna w porównaniu z zastawem Harmana. Musiałem tylko poprawić ustawienia audyssey i gra pięknie.
 

Attachments

  • 00x.jpg
    00x.jpg
    26,8 KB · Wyś: 412
  • 01x.jpg
    01x.jpg
    34,8 KB · Wyś: 418
  • 02x.jpg
    02x.jpg
    24,3 KB · Wyś: 418
  • 03x.jpg
    03x.jpg
    15,8 KB · Wyś: 414
  • 04x.jpg
    04x.jpg
    33,5 KB · Wyś: 416
  • 05x.jpg
    05x.jpg
    21,2 KB · Wyś: 417
  • 08x.jpg
    08x.jpg
    26,1 KB · Wyś: 417
  • 09x.jpg
    09x.jpg
    17,6 KB · Wyś: 408
  • 10x.jpg
    10x.jpg
    22,5 KB · Wyś: 417
  • 12x.jpg
    12x.jpg
    22,6 KB · Wyś: 415
Jak tam Wasz Mikołaj?
Do mnie dzisiaj przyszedł, ale chyba źle list napisałem bo zamiast R112 SW przysłał mi R12 SW :D


Trzeba będzie poczekać aż przyjdzie właściwy klocek, ale póki co pozostaje mi cieszyć się tym co mam :)





 
Tlusty ten mikolaj :)

Fajnie to wyglada, gratulacje.

Dzięki. Trochę się bałem wielkości głośników, ale nie są przytłaczające. Akurat trafiłem na przecenę i jest to jakiś kompromis cenowo-wielkościowy. Początkowo planowałem Klipsch. Gdybym miał jeszcze raz wybierać to zdecydowałbym się na led 75 cali, albo oled.
 
Oled też były zapewne w 65 calach, więc jak powiększyć sobie obraz to na razie zostają tylko ledy. I niestety te z wyższej półki też swoje kosztują.
 
Oled też były zapewne w 65 calach, więc jak powiększyć sobie obraz to na razie zostają tylko ledy. I niestety te z wyższej półki też swoje kosztują.

Jakoś się przemęczę z tym TV kilka lat... Tragedii nie ma, ale obraz bez rewelacji. Opinie miał dość dobre. Plazmy musiałem się pozbyć bo zaczynała szwankować. Jakość obrazu jednak moim zdaniem zdecydowanie lepsza.

Przetworników z KF nie wyciągałem;)
 
Te kolumny to w końcu jaki maja kolor? Na niektórych fotkach czarne, grafitowe, w słońcu brązowe... :)

Taki jak w słońcu;) Znaczy skrzynia, bo przody czarno/grafitowe. Rzeczywiście na niektórych zdjęciach wyszły ciemne. Jak pada słońce to są zdecydowanie bardziej brązowe. W cieniu są ciemniejsze, ale widać że brązowe.
 
Ostatnia edycja:
Jakoś się przemęczę z tym TV kilka lat... Tragedii nie ma, ale obraz bez rewelacji. Opinie miał dość dobre. Plazmy musiałem się pozbyć bo zaczynała szwankować. Jakość obrazu jednak moim zdaniem zdecydowanie lepsza.

Przetworników z KF nie wyciągałem;)

Dasz radę - niestety nowości nie we wszystkich przypadkach dają wyższy poziom w stosunku do tego co mamy w starszej technologii. A tv są tego najlepszym przykładem - mam na myśli jakość obrazu i awaryjność.
 
Bys podrzucil jakas playliste ciekawych dyskotekowych rytmow na "zimny lokiec" skoro jestes w temacie.



Przykro mi to mowic lolek ale "dziadziejesz juz" skoro masz wstret do takich rytmow :) :twisted::twisted:

Co zrobić lata lecą, a gust muzyczny zmienia się z biegiem lat.. :) 10 lat temu jak ktoś by mi powiedział, że będę słuchał również takich wykonawców jak np. A. Bocelli, S. Brightman itp. i będzie sprawiało mi to wielką radość to wtedy bym powiedział, ze komuś w głowie się pokręciło. Co nie zmienia faktu, że jak byłem dzieciakiem to coś takiego grało i u mnie.. Ale dzisiaj nie mogę czegoś takiego słuchać.. Całe szczęście są tacy wykonawcy jak np. Bon Jovi, że słuchałem za dzieciaka, słuchałem jako dorastający chłopak i słucham dzisiaj. Więc nie wszystko się zmienia. :)
 
Do góry