Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Ja mam ten najwyższy model LM300.
Tak, wszystko możesz robić, coś jak player blu, tyle, że o wiele bardziej rozbudowany, zresztą mam tam napęd blu z nagrywarką. Ja przez niego zrzucałem filmy z płyt na HDD.
Dogrywasz sterowniki dedykowane i robi Ci sie centrum multimedialne, a win normalnie działa niezależnie. Wszystko się mieści, duże gamingowe płyty, kilka dysków, dwie karty graficzne itp.
Ja mam chłodzenie wodne, Corsair H80i GT z oprogramowaniem gdzie wrzucasz zdjęcie wnętrza PC i widzisz jakie temperatury mają dyski, procek, obroty wiatraków itp. Typowe chłodzenie też wchodzi, to duża obudowa.

Fajnie Armanig ale dla mnie czerń czerń i tylko czerń przy klockach Onkyo. Chyba że taka Integra 9755 jak miałem, ten srebrny był śliczny.

Dla mnie też, ale ten czarny przy wielu klockach robi się "brudny", mało estetycznie to wygląda.
No i co mnie zaczęło irytować? Inny kolor sieciowca jak blu, czy ampli.
Za to srebrny to taka surowizna, mi się to podoba i w końcu widać sprzęt w mieszkaniu.
Teraz już jestem pewny, że dobrze zrobiłem. To już drugie podejście do srebrnego, wcześniej RZ1100 zamieniłem na czarnego.
Dodatkowo, wzmak 9070 czy 5000r dla mnie tylko srebrny, bardzo mi się podoba.
 
Ostatnia edycja:
Ja mam ten najwyższy model LM300.
Tak, wszystko możesz robić, coś jak player blu, tyle, że o wiele bardziej rozbudowany, zresztą mam tam napęd blu z nagrywarką. Ja przez niego zrzucałem filmy z płyt na HDD.
Dogrywasz sterowniki dedykowane i robi Ci sie centrum multimedialne, a win normalnie działa niezależnie. Wszystko się mieści, duże gamingowe płyty, kilka dysków, dwie karty graficzne itp.
Ja mam chłodzenie wodne, Corsair H80i GT z oprogramowaniem gdzie wrzucasz zdjęcie wnętrza PC i widzisz jakie temperatury mają dyski, procek, obroty wiatraków itp. Typowe chłodzenie też wchodzi, to duża obudowa.

Jak zwykle Armanig musi miec jakas glupia pierdole, ktorej juz nie produkuja... No tak inaczej nie bylby soba.

Lm300 juz nie do kupienia, ale i tak bez znaczenia bo jednak swoje kosztuja i niepotrzebnie sie napalam na niepotrzebna mi rzecz.

Lm200 juz dostepne i w normalnych pieniadzach no ale...

Spacam stad bo tylko znowu mi gul skacze :) :) :)

Dobranoc.
 
Jak zwykle Armanig musi miec jakas glupia pierdole, ktorej juz nie produkuja... No tak inaczej nie bylby soba.

Lm300 juz nie do kupienia, ale i tak bez znaczenia bo jednak swoje kosztuja i niepotrzebnie sie napalam na niepotrzebna mi rzecz.

Lm200 juz dostepne i w normalnych pieniadzach no ale...

Spacam stad bo tylko znowu mi gul skacze :) :) :)

Dobranoc.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:
"głupia pierdoła":mrgreen: Dobre.
Ja tą głupią pierdole" już miesiąc szukam.:evil: A teraz rozumiem, ze to mi zajmie dużo więcej czasu.
A podejrzewam ,że i łata. :mrgreen:
LOLO, to majstersztyk, apogeum ludzkiej zdolności do robienia pięknych rzeczy. Może i nie za bardzo potrzebnych, ale pięknych. Obraz DaVinci , też nic nie wnosi do życia człowieka, ale jest pięknem. :cry:
 
Nie, dlaczego. Fakt, czy wrażenia? Bo to różnica.
Mam w drugim pokoju ampli z obsługa 11, więc? ; )
Owszem, gdyby było coś co gra dla mnie jak 810 w 11, to brałbym od ręki.
Mimo to, to co jest obecnie, po testach wychodzi i tak najlepiej.
Dynamika, przestrzeń, klarowność brzmienia, dodatkowo tryb THX który wprowadza ogrom energii kinowej. Teraz doszedł wzmak i jest jeszcze lepiej.
Atmos czy DTSx dalej jest, mam podłączone 9 głośników i z automatu (lub ręcznie) wybiera którą wersję chcemy, także mimo posiadanych 11 głośników (7.1.4), wolę lepsze 7.1 lub 5.1.2, a nie wymieniłem na Onkyo dla marki, bo nikt normalny tego nie robi posiadając cały zestaw Marantza z końcówkami i obsługą 7.1.4. Zrobiłem to dla jakości i nie ja jeden, na forach (w tym nasze) jest sporo podobnych wpisów i porównań.
Także obiektywnie jestem więcej jak zadowolony.
Więcej o testach RZ1100, SR7009, SR7010, RZ810, 656 pisałem w innych wątkach. Fotki z porównań różnych ampli też kilka/naście w tym wątku. Polecam też wątek DR Wredmana, pisaliśmy tam trochę.
Trzeba trochę zainwestować na początek i porównać, czasami warto, a czasami lepiej żyć w niewiedzy i cieszyć się z tego co jest ; ) Ja wolę kupic kilka ampli i na spokojnie sprawdzić w domu, a potem mieć spokój. Na forach jest wiele bzdur, a testy w salonach nie zawsze są miarodajne, wystarczy, że coś będzie nieskalibrowane, lub akustycznie różnicą się od innego salonu i już mamy dwa różne brzmienia, a w domu w locie przełączamy wszystkie możliwe kawałki i fragmenty filmowe, wówczas mamy wynik jak na dłoni. Dla mnie jest prosty.
 
Chodziło mi bardziej o to, czy Faktycznie jest aż tak duża przepaść pomiędzy 810 a 1100, ze warto rezygnować z pełnego Atmosa na rzecz 7.1 / 5.1.2:)
Rozumiem, że wynika to z faktu zastosowania roznej klasy wzmacniaczy w tych ampli?
 
Dokładnie, ale przepaść absolutnie nie. To dalej świetny ampli.
Natomiast różnica jest na tyle znacząca, że zrezygnowałem z idealnego jak dla mnie rozwiązania (czyli pod 7.1.4), na rzecz RZ810.
Gdyby RZ1100 grał tak jak 810 (czy generalnie seria 900, 800 i szkoła grania wcześniejszych klocków), to minuty bym się nie zastanawiał i zostawił.
Sporo głosów "płaczu" na ten temat czytałem, być może następca RZ1100 wróci do korzeni, wówczas podmienię ; )
Nie ma ciśnienia, bo to co jest teraz jest lepsze jak wcześniej.
Szczególnie cieszy tylna ściana z dynamiką. Świetna spójność i wrażenia.
 
Ostatnia edycja:
A układ głośników masz rozumiem 7.1.2, który w zależności od sytuacji ustawiasz na 7.1 lub 5.1.2?

P.S. Ekran dotarł, próbowałem pisać PW, ale masz skrzynkę przepełnioną. Mam nadzieję, że kasiorka również dotarła :)
 
Dokładnie tak.
PS. Wiem, że dotarł. Było dzwonić na kom... chociaż nie, bo znowu mnie przeciagniesz godzinę :D
 
Dlatego właśnie nie dzwoniłem :D
Póki co leży w szafie i nabiera mocy urzędowej, nie mam czasu się nim zająć.. bez sześciopaku nie ma co nawet podchodzić ;p
 
Armanig a jednak srebro wygrało. .. :) bo prezentuje się świetnie. Ponadto kurzu tak nie widać.... :) Czyli teraz oglądasz 5.1/7.1 bez atmosa do momentu zakupu końcówki onkyo?
Ps. Czy na biórku masz stojąca żarówkę obok karafki. . ;-)
 
Ostatnia edycja:
Nie wytrzymałem z czarnym długo, doszedł też 9070 żeby to jakoś wyglądało ;)
Jeszcze dokupię "wahadło" 5000r, blu i sieciowca, potem się to jakoś ułoży.
Przeniose chyba jeszcze poniższe HTPC do Onkyo, teraz może pasować kolorami.
Czarne Onkyo dalej mam, ale nie pasuje mieszać.
(naklejka do zdjęcia)
Wiedziałem! :-D Jak dla mnie BOMBA! :eek:k:
Wg. mnie Onkyo, Yamaha czy Pionek tylko w srebrze. Surowy, metaliczny... po prostu dużo lepiej się prezentuje.
U Ciebie jeszcze sporo ciemnego to idealnie kontrastuje. Pytanie tylko czy poszczególne elementy systemu mają ten sam odcień srebra?
To też jest ważne i mnie by bardzo bolało gdyby różnica była widoczna gołym okiem.
Już sobie wyobrażam jak dojdą wskazówki i kilka innych klocków. Będzie extra!
P.s. Jak brzmienie na wzmaku? Duża różnica względem ampli?
No i zajebicho jaszczur! :eek:k:
 
To ja napiszę odmiennie, żeby nie było tak słodko: Armanig, zje..łeś :) czerń rządzi :)
Jak kolor elektroniki wpłyną na dźwięk? ;) słyszysz już jakiego koloru skarpetki ma dyrygent? Bo wiadomo że kolor ma wpływ, to tak jak z autami, czerwony jest szybszy :)

A tak na poważnie to gratki. Całkiem ciekawie to wygląda. Ciekawy jestem efektu końcowego i zrobiłbyś zdjęcie całości, żeby ogarnąć cały front.
Nie wstydź się :)
 
Piekny sprzet armanig. Podejrzewam, ze teraz nastapi na forum masowa wymiana sprzetu na srebrny :). Armanig co by nie pisac, wyznacza tu trendy tak jak ostatnio z Klipschami ;).
 
Wszystko zależy czy ma się swój własny gust, czy podąża bezkrytycznie za modą. Niekiedy producent nie pozostawia wybory, np. PA-MC5501 i PR-RZ5100 tylko w czerni
 
Piekny sprzet armanig. Podejrzewam, ze teraz nastapi na forum masowa wymiana sprzetu na srebrny :). Armanig co by nie pisac, wyznacza tu trendy tak jak ostatnio z Klipschami ;).

Też miałem napisać, że ruszy lawina zmian :).
Z drugiej strony, jeżeli zmiany sprzętu zainspirowane Armanigiem, czy każdym innym użytkownikiem tego forum, są poparte odsłuchami i testami, to czemu nie. Gorzej jeśli robi się to tylko dlatego żeby się przypodobać czy iść za modą :)

Ja nie brałem pod uwagę w ogóle Klipscha dopóki nie pojawiły się u Arminga, a niedługo postaram się wybrać na odsłuch :) kto wie co z tego wyniknie :D
 
Nie widziałem sprzetu Armaniga, jak kupowałem sr7010 ale jak później zobaczyłem jak ładnie się prezentuje kilka klocków maranza razem, to mnie zaispirowało do dalszych zakupów.
Teraz jest 5 klocków maranza i napewno nie będę psuł tego widoku ☺
Dzieki za inspiracje Armanig.
 
Nie widziałem sprzetu Armaniga, jak kupowałem sr7010 ale jak później zobaczyłem jak ładnie się prezentuje kilka klocków maranza razem, to mnie zaispirowało do dalszych zakupów.
Teraz jest 5 klocków maranza i napewno nie będę psuł tego widoku ☺
Dzieki za inspiracje Armanig.
Pstryknij fotkę jak te Maranze wyglądają razem...

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry