Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
Stolik jak najbardziej jest do wymiany - ma 194 cm długości. Wcześniej w jego rogach stały satelitki z zestawu Logitecha. Nowy będzie sporo węższy, więc kolumna od strony kaloryfera po odstawieniu o dodatkowe 30 cm od ściany.

Kaloryfer przy kolumnie jest nieużywany. Pomieszczenie ogrzewa o połowę mniejszy grzejnik, znajdujący się po przeciwległej ścianie bliżej aneksu kuchennego. Zamienię je miejscami po sezonie grzewczym i panel akustyczny wtedy zniknie :)

Pomieszczenie ma 27 m2 (pokój z aneksem kuchennym). Docelowo chciałbym rozbudować do zestawu 7.1. Głośniki surround back na stole i barku kuchennym będą wystawiane tylko na czas projekcji.

Wiem, że miejsca na to wszystko nie ma za wiele, ale trzeba sobie radzić z tym co się ma.
 

Attachments

  • DSC01011.jpg
    DSC01011.jpg
    35,6 KB · Wyś: 82
  • DSC01035.jpg
    DSC01035.jpg
    30,8 KB · Wyś: 79
  • 7.0.jpg
    7.0.jpg
    42,6 KB · Wyś: 74
Jan natomist majac maly pokoik myslalbym nad glosnikai sciennymi plaskimi. Fajne byly nawet z dekorem (Black chyba podawal marke i zakres cenowy - nie bylo drogo) wiec u ciebie jako boczne bylyby idealne. Kazdy by myslal ze to.jakis obraz a faktyczie t glosnik.


Ciekawi mnie dlaczego nikt niemysli o takim rozwiazaniu:

t_series_lifestyle_1.jpg


Male, cienkie, ladne , w przystepnej cenie. Tylko nawazniejsze: Jak one graja?
 
Coś cicho ostatnio w wątku ; )
Gdyby kogoś interesowało jak wygląda Maraś sr7010 obok Onkyo RZ to na poniższej fotce dzisiejsze ponowne bezpośrednie zestawienie.
Nie dawało mi spokoju kilka kwestii i musiałem dogłębnie odsłuchać jeszcze raz.
Do kompletu dorzucam resztę ampli, ale te już mam za sobą. Czyli RZ1100 i 656.


Kostenloses Bilderhosting


foto hochladen
 
Na srebro to ja się już na patrzyłem, do wyboru do koloru, ale nie mówię nie, może podmienię ; )
Zresztą RZ1100 kupiłem właśnie srebrnego, ale nic nie było do kompletu w tym kolorze, a szukałem.
Sam wyglądał marnie, to musi być w zestawie.

 
Zawitały dziś nowe tylne surroundy Klipsch RP250s, podłączone jako surround back (SB) czyli do 7.1
Wcześniej na tylnej ścianie miałem duże słabsze i mniejsze i teraz słyszę jaki to był błąd, a raczej strata.

Nie wiem czy ktoś widział te skrzynki na żywo, ale są na prawdę spore.
Wykorzystywane w setach zazwyczaj do surroundów, ale ja je dałem na tyły z uwagi na swoją konstrukcje, na bokach mam podstawkowe RP160M

Nie chce pisać, że udźwiękowienie kilku (kilkunastu) filmów odkryłem na nowo, bo ktoś zaraz mądry posądzi o chwalenie, a nie o to chodzi.
Panowie, ale to ile wnoszą duże, mocne skrzynki na surround back, to kosmos.

Jest konkret power na tylnej ścianie, mixują się na przemian z bocznymi surroundami, a dodam, że nie mam idealnych warunków na 7.1, a mimo to i tak jest ogromna wartość dodatnia!
To nie jest tak, że uzupełniają od czasu do czasu boczne, one niemal cały czas kopią tyłek.
Przełączałem pomiędzy atmosowymi fragmentami, no i bez zastanowienia wybieram 7.1. Nie ma nawet co porównywać.

Oczywiście najlepiej mieć 7.1.2 czy 7.1.4, ale jak ktoś musi wybierać, to zdecydowanie polecam 7.1, ale tylko z mocnymi skrzynkami.
Polecam na moją odpowiedzialność (bez znaczenia jaka firma, ale niech to będzie coś mocnego, a nie zapchaj dziura).

bilder uploaden
 
Tez zrobiłem jakiś czas temu system 7.1 z 5.1 z dipilami TAGI. Wczesniej natomiast testowałem 5.1.2 w Atmosie i było efekciarsko ale tylko wtedy gdy z gory leciał jakiś dzwięk. Natomiast w systemie 7.1 co po chwile słyszę jakiś dobiegające dzwięki z boku/tyłu. Niemniej jednak przy remoncie zatopie kable w betonie dla systemu 7.1.4
4269742b42f908ae099d7f4ff7d5cb57.jpg
 
Zawitały dziś nowe tylne surroundy Klipsch

Ja to żałuję że Klipsch nie poszedł wzorem poprzedniej serii z większymi modelami.
Tam był wariant nawet z 8" driverami i to była wielka kolumna.

W ogóle bezpośrednie porównanie starej i nowej serii pod względem masy dźwięku wypada lepiej na korzyść starej.
Stare były w konstrukcji BR a nowe zamknięte. Nowe znowu wygrywają samą jakością wysokich i średnich tonów.
 
armanig co to za farba na ścianie?

To jest tapeta z opiłkami mieniącego się "srebra".
Jak ją podświetlisz wieczorem to zjawiskowo się mieni.
Na żywo pięknie to wygląda, szczególnie w wieczorem, ale na żadnym zdjęciu nie da się tego uchwycić.
Jest w Castoramie, Niemiecka - 100zł rolka. Jest jeszcze złoty kolor.
 
Kuchnia, nie sądziłem że ktoś leci jeszcze na Technics'ach. Mam sentyment, jak wielu z nas tutaj pewnie, szacun. Niestety jest ale... Warunki dobre jakieś zabiegi na plus jak granity, ale nie kusi Cie na lepszą elektronikę?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
 
Hej powyższe foto to mój zestaw. Klasyczy prosty technics + Monitor Audio mr6. Zestaw służy do stereo, pokój 4x5m, zródła dzwięku to Cd, mp3 320kbps, oraz dekoder tv cyfrowej (programy muzyczne). Tunera radiowego analogowego już nie używam, zasłaba jakość. Brak Tv, jedynie filmy z projektora (SANYO + ekran 100 cali). Chwilowy brak dywanu,zwinięty po szczeniak Shih tzu sika 😆. Kolumny ładnie mruczą, bez porównania do poprzednich Tonsili. MR6 stoją na granitowych podstawach, kable melodica. Obecnie pozbyłem sie plastikowego KD, filmy idą tylko w stereo i narazie tak pozostanie. Pozdro
 
Elektronika pozostaje. Ja lubie te pospolite proste analogi😆 nooo może tylko myślę o wzmacniaczu jakościowo lepszym. Projektor xga 1024x720 pikseli, 1500 lumenów w zupełności mi starcza i tak nie wiele ostatnio oglądam. PS korektor jest tylko do ozdoby, nie koryguje dźwięku 😊
 
Tv nie oglądamy od 5 lat, ale dekoder mam tylko do przechwytywania dzwieku (radio cyfrowe, programy muzyczne). Granity do ozdoby raczej na dzwięk nie wpływają.
Miejsce odsłuchu

https://ibb.co/d64Zy5

Generalnie wszystko rozmieszczone symetrycznie wzdłuż dłuższej ściany pokoju.
 
Ostatnia edycja:

Gratulacje za technicsa bo sentyment mam do niego duży, lata młodości się przypominają :-D

Chłopie u Ciebie oprócz siedziska pod tylek i sprzętu nic tam niema. Pod wzgledem akustyki ten pokój strasznie leży. Pierwsze co to tu bym zaczynał zabawę a brzmienie znaczaco się poprawi. Masz tam niesamowity długi czas pogłosu, każda składowa dłuży się jak mowa księdza na amobnie... :grin: popracuj nad akustyka...
:(
 
Do góry