Nasze zestawy (wątek zbiorczy)

Witam !

Moze bysmy powrzucali troszke fotek prezentujacych nasze zestawy? Nie chodzi mi tutaj zupelnie o jakies samochwalstwo. Czysta ciekawosc , niech kazdy zaprezentuje poprostu swoj sposob ustawienia, rozmieszczenia poszczegolnych elementow. Moze ktos bedzie mogl sobie cos od nas zciagnac? Moze ktos moze pokazac jakies ciekawe rozwiazanie?
 
To miał byc mały remoncie, a wy mi chcieliście demolkę zrobić ;)

Tam i tak jest ciasne wejście bo głośnik jest głęboki. Na dłuższą metę tak być nie może.
A przeszła mi koło nosa taka szafka za 400 zł. Mogłem kupić i skrócić bez cięcia obecnej.
Nic to, zapoluję na kolejną bo trochę się tego sprzedało przez 10 lat. ;)
Szafkę bym zwęził o te drzwiczki alu/szklane
Ale raczej nie bierz się sam, daj stolarzowi zarobić :)
 
Ooo... podłogówki :) Na stałe czy na testy?
Podobnie jak u Borixona brakuje Ci pełni pasma w podstawach?
Co to dokładnie i jak wrażenia z Twoją lampą?

Jakoś mnie wzięło na podłogowe. To są już moje na stałe. Nadal uwielbiam monitorowe granie jakie miałem ( moje Canto akurat w kwestii basu zawstydzało nie jedną kolumnę podłogową). Po kilku odsłuchach wybrałem kolumny od S16Hz.

Paweł co to za kolumny?

To są Minas Anor IV Studio 16Hz.

Paweł w końcu podlogowki jednak brakowało tego zejścia... Bravo
Minas anor III kolumny pięknie napisz coś więcej na temat ich brzmienia z twoją lampą i co na plus w stosunku do poprzednich podstawek... :)

Bipo zapraszam do Łodzi :) O brzmieniu nie będę pisał podjedź do mnie to posłuchasz :) Za dużo u nas na forum gadania, a mało kto się odważa zaprosić do siebie jak np. Ty (mało kto ma jaja) Szkoda że na ostatnim AS nie było mi daje zagościć u Ciebie.

Brawo Paweł świetnie wyglądają kolumny, jako doświadczony audiofil hahah jestem pewien że grają równie dobrze, przecież jesteś "z tej samej krwi". Brawo.

Wpadaj do mnie. Sorki, że się nie odzywałem co do tego kabla co gadaliśmy,ale czekałem na nowe "paczki" i chciałem posłuchać na spokojnie. Jak będziesz nadal zainteresowany to się odezwę.

Paweł, widzę że stojak na piloty stał się popularny ;)


Jak najbardziej :)
 
Ostatnio tez w ikei bylem bo mi miejsca brakło :)
20170312_111324.jpg
 
Sorry, umknęło mi.
Skąd wiesz, że się różni kolorem?
Tak to prawda, różni się. 7050 ma głębszy czarny i więcej połysku.
Ampli to typowy metal, widać delikatną szczotkę.
Ciekawe jak jest ze srebrnym.
Tymczasem podtrzymuje pierwsze wrażenia co do 7050. Pełne zadowolenie.
W tygodniu porównam dogłębnie.
Armanig to kiedy testy auro 3D będą?
Miałem się nie odzywać ale nadal czekam na Twoje słowa ...

773f3201bda4e73e06e316b3a4ad9df9.jpg

U mnie taki nabytek wylądował.
 
Ostatnia edycja:
Tak mi mów. Im mniej pochlebnych opinii nt. srebrnego tym lepiej ;)
Z korzyścią dla mojego portfela, bo już dziś miałem działać, ale nie. Muszę to przemyśleć.
Gość na alle mnie kusi blu i sieciowcem/cd. Byłaby szybka podmiana moich czarnych.


Jak dla mnie deko za duże to obecnego pomieszczenia, ale central kusi. Trzeba sprawdzić w domowych warunkach.
Dla mnie miłośnika dźwięku wielokanałowego to bardzo istotne.
Chociaż u mnie next step to będzie już Palladium. Nie widzę potrzeby na nic po środku... chyba ; )
Obecnie jestem w pełni zadowolony.

Miałem srebrny ampli Onkyo, ale jakoś ten kolor mi nie podchodzi, wolę czarne klocki, przede wszystkich łatwiej to spasować kolorystycznie z salonem.

Co do Palladium to już droższa zabawa, z tego co widziałem w sieci to niemalże wszędzie zestawione są z Maciem, P39F set 5.1 na alledrogo to 99k:D

Następny upychacz:)
 
Ostatnia edycja:
No to i ja w końcu pokażę swój zestaw. Pokój mały, bo niecałe 10m2 więc zbyt dużego pola manewru nie miałem, ale myślę, że ostatecznie wyszło nie najgorzej.

Sprzęt:
- Panasonic P42ST50E
- Onkyo TX-DS575X
- fronty STX FX-200
- surroundy DIY zrobiony na wzór surroundów STX'a tak, żeby pasowały wizualnie
-PS 3

Już od jakiegoś czasu przymierzam się do kupna nowego amplitunera, ale w związku z innymi wydatkami cały czas ten zakup się przeciąga. Na razie gra więc wstrzymuję się z wymianą.

86862e391db89.jpg.html
https://zapodaj.net/86862e391db89.jpg.html






 
Ostatnia edycja:
Dziś w końcu po roku poszukiwań, czytania i wnioskowania dołączam do klubu Klipscha :)
Szczerze bardziej zmotywowała mnie informacja o podwyżkach cen tej marki o 15% także po wnikliwym przeglądzie ofert na rynku znalazłem najlepszą cenę na zestawik jaki mnie interesował w bardzo mało znanej firmie, która nie ma nawet sklepu stacjonarnego- aczkolwiek znając sprzęt nie potrzebowałem odsłuchów. Zamówiłem i po 2 dniach kurier przyjechał z paletą :) Przód jak widać natomiast z tyłu 2x RP240S i 2x RP140SA ( taka namiastka atmosa dla amatora, którym jestem ).

Zdecydowanie polecam: https://www.facebook.com/PlatinumHarmonySound/
Jest to biznes legalnie zarejestrowany w PL, produkty są z krajowej dystrybucji z gwarancją.
Cena jaką zapłaciłem była lepsza niż ta wymieniona w tym temacie i określona jako bardzo dobra. Zapewne wynikało to z dużego zamówienia aczkolwiek nawet używki Klipscha schodzą na allegro drożej i w dodatku ciężko o takowe. Polecam wszystkim, którzy są zrażeni cenami tych zestawów z allegro i szukają z drugiej ręki aby pofatygowali się i wysłali zapytania do sprzedających z prośbą o rabacik, ceny różnią się przy takim zamówieniu o grube tysiące aniżeli te widoczne w sieci.

Wszystko gra pod RZ900- tak wiem na tym foto wygląda tragicznie i każdy powie, że czarny byłby dużo bardziej na miejscu, aczkolwiek na żywo jest ok, pasuje do innych elementów pomieszczenia, które przedstawię finalnie po zakończeniu prac.

Po pierwszych odsłuchach muzyki stwierdzam, że są kawałki- które grają nieziemsko, to ile basu są w stanie wygenerować te przetworniki mnie zadziwia, zazwyczaj ustawiałem niskie tony na max bądź gdzieś w okolicach ( na starej Yamasze ). Tutaj w zupełności wystarczy standardowe 0, bądź +2dB przy stereo. Włączyłem na moment suby i przyznam, że nie są zupełnie potrzebne do słuchania typowej muzyki, natomiast jak włączy się jakiś soundtrack np z Avatara bądź cokolwiek z filmów od Newtona Howarda pokazują potęgę i moc, dosłownie wszystko w salonie drży najbardziej widać falę na suficie napinanym :) Jeszcze nie bawiłem się ustawieniami, potencjometry są w standardowych pozycjach. Póki co wydaje mi się, że największy plus jaki będzie z posiadania 2x 112SW to aspekt wizualny gdyż nie wyobrażam sobie jak duże musi być pomieszczenie aby używać tego duetu wraz z frontami, które pod względem basu są wręcz przeładowane energią, bądź też apetyt rośnie w miarę jedzenia. Mój pokój ma około 60m2, minus jaki jest to fakt, że jest też połączony z klatką schodową, oraz wizualnie najbardziej pasuje aby TV, oraz kino domowe znajdowało się w rogu salonu stąd pewnie takowy efekt. Troszkę bałem się pogłosu, który był minimalnie słyszany w zerowym stanie, natomiast po wykończeniu, ustawieniu mebli zniwelował się prawie do zera- kolejno przyjechali fachowcy na montaż sufitu napinanego z folii, po tym było jeszcze lepiej. Być może jest to ciekawa alternatywa dla osób z podobnym problemem jednak nie dam sobie ręki uciąć gdyż nie miałem możliwości odsłuchu bez niego.

Są kawałki, które brzmią na tym zestawie imponująco i z klasą powodując ciarki na plecach, aczkolwiek stwierdzam, że do klimatów typowo młodzieżowych jak Showtek, Vinai czy TJR niezbyt się nadaje- bynajmniej na tym forum raczej to nikogo interesować nie będzie :) Utwory, które zrobiły najlepsze wrażenie to np. Yello "The Expert", czy też Antonio Forcione "Landmark". Możliwości RP280F ciekawie prezentuje utwór typowo instrumentalny ( "Drum Solo" Gojira - jest na Spotify ) tutaj dostrzegłem aspekt realności dźwięku, który jest oddawany przez kolumny, nie wiem jak fachowo to nazwać- czujemy się dosłownie jakbyśmy stali bardzo blisko artysty w rzeczywistości grającym na instrumencie bynajmniej nie mam na myśli sceny, która również jest imponująca. Wydaje mi się, że niezbyt poprawnie jest zapytać Was jakie rodzynki / kawałki według Waszego gustu najbardziej efektownie brzmią na RP-280 z Onkyo gdyż z reguły to kolumn powinno się szukać pod ulubioną muzykę a nie odwrotnie :) aczkolwiek może to być dość ciekawe :?::?:

Teks jest wyrażeniem głębszej opinii przez typowego "Janusza", amatora :)
Zapewne bardziej doświadczeni się uśmieją :)

Miłego Weekendu!
 

Attachments

  • IMG_2399.jpg
    IMG_2399.jpg
    24,4 KB · Wyś: 101
Najważniejsze, że jesteś zadowolony. Gratuluję wyboru i witam w klubie Klipsch+Onkyo ;)
Już sobie wyobrażam jak grają 280. na 60 m. Jest miejsce dla basu więc z pewnością jest miodzio, że o subach nie wspomnę. Nie wiem tylko dlaczego nie wziąłeś 250 jako surroundy. RP250s są dedykowane dla frontów RP280F. W Twoim pomieszczeniu jak najbardziej by się odnalazły.
Gdybyś chciał zmienić to chętnie przytulę te 240 :D

Zrób fotki całego salonu, chętnie popatrzymy ;)
 
Finalnie miał być też 440C frontowy jednak nie było w czarnym kolorze od ręki :) Stąd większy. Przyznam się, że poprzedni mój zestaw 7.1 z 4rema stojącymi kolumnami nie został w pełni wykorzystany, gdyż od 2006 roku obejrzałem na nim... autentycznie może z 10 filmów, 99% to stereo.

Zadaję sobie sprawę, że zapewne pod muzykę byłoby lepiej zapodać np. Tannoye z Marantzem, o których czytałem aczkolwiek nie wyglądają tak efektownie. Zestaw Klipscha jest stonowany i ma to coś w sobie, jestem jeszcze na etapie- że musi się podobać wiedząc, że w tej cenie rezygnując z subów i tyłu mamy fajny budżet pod stereo :) Mimo to nawet muzycznie jest o niebo lepiej niż w poprzednim moim secie i tyle mi wystarcza w zupełności, czytałem też, że zestaw zaczyna grać dopiero jak się wygrzeje, nie wiem ile w tym prawdy, oraz czy uda mi się to usłyszeć- wrażenia opisałem po 1h słuchania od wyciągnięcia nówek z pudełek :)


Na Audio Show 2016 powiem szczerze, że zrobiły na mnie wrażenie 3 rzeczy nr.1 Philips z ambilux, nr.2 B&O Beolab 90, nr.3 sala Klipscha. Niestety ten 2gi nie jest wart dla mnie aż tyle abym zrezygnował z tego co można mieć za tą gotówkę w zamian pomimo, że grał fantastycznie :) Przyznam też, że po odwiedzeniu wszystkich pokoi na stadionie- nie rozumiem fenomenu cenowego 80% zestawów jakie tam usłyszałem, było albo średnio, albo jak dla mnie fatalnie, nijako, całkiem normalnie bez jakichkolwiek emocji- natomiast $.... no cóż :) Nie śmieję się i nie neguję bo gusta są różne.

Pod stereo będzie kolejny zestaw w sypialni z tymi Paniami poniżej na foto, wraz z lampami made in PL. Podpowiem, że jest to polska produkcja na podobnych przetwornikach stosowanych w najdroższych firmach np. SF, podobnie z lampami wszystko można powiedzieć DIY :) Ot taki kaprys na krajową manufakturę ręcznie szytą za naprawdę uczciwe pieniądze. Póki co to tylko koncepcja, bardzo realna- jedyne co może od niej odwieźć to... moje ucho gdyż jeszcze nie miałem przyjemności.

IMGP5318.jpg
 
Ostatnia edycja:
Panowie,

też ostatnio zakupiłem swój zestaw, składający się z kolumn Klipsch RP-280F oraz ampli Onkyo 656 i jestem bardzo zadowolony.
Chciałbym Wam wszystkim podziękować za wpisy na forum, które umożliwiły mi podjęcie właściwego wyboru :)

Moto2004 - mój zestaw też lepiej gra bez kalibracji. Zresztą powiedziano mi, że zestawu 2.0 i tak nie powinno się kalibrować.
 

Attachments

  • kliIMG-ebf816af9a01069f6f97af76a9ca9d69-V.jpg
    kliIMG-ebf816af9a01069f6f97af76a9ca9d69-V.jpg
    27,7 KB · Wyś: 80
Do góry